Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory

Poznaj kolejne sekrety kuchni rodziny Winnych

Nie ma wątpliwości, że kulinaria są nieodłączną częścią dziedzictwa narodowego. Czy można wyobrazić sobie podróż do Włoch lub Grecji pozbawioną tamtejszych smaków?

Podobnie jest z kuchnią rodzinną - to dziedzictwo tworzone przez pokolenia. Smaki dzieciństwa, które wprawiają w zachwyt i pozwalają choć na chwilę wrócić do przeszłości.

Przez sto lat rodzina Winnych tworzyła swoją smakową tradycję. Jej niebagatelną częścią są przetwory i nalewki. W kolejnej książce ze smakołykami Winnych Czytelnik znajdzie kilkadziesiąt przepisów na te właśnie pyszności.

Konia z rzędem temu, kto oprze się smakołykom Broni Winnej - jej wiśniowej konfiturze wzbogaconej nutą pigwy lub dżemowi aroniowo-gruszkowemu.

Ałbena Grabowska

Polka o bługarskich korzeniach. Pisarka, lekarz neurolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania.

Autorka wielu książek dla dorosłych i dla dzieci, m.in.: Tam, gdzie urodził się Orfeusz, Stulecie Winnych.Opowiadania, Stulecie Winnych. Notes kulinarny, Lot nisko nad ziemią, Ostatnia chowa klucz, Coraz mniej olśnień, Lady M., bestsellerowej sagi Stulecie Winnych oraz trylogii Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło).

Informacje dodatkowe o Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2020-03-11
Kategoria: Kuchnia

Tagi: bóg Przepisy kulinarne i gotowanie

Kup książkę Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory

Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory - opinie o książce

Lubimy poznawać sekrety kuchni rodzinnej i to, co powoduje w niej ten wyjątkowy smak naszych ulubionych przysmaków, że chcemy zasmakować ich ponownie.

Najczęściej są to dania wykonywane z przepisów rodzinnych, o których jedynie wiedziały tajemnicach nasze mamy i babcie.

Najlepsze jest to, że czytając tę kulinarną książkę autorstwa Pani Ałbeny Grabowskiej pt. ''Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory'' Cykl: Stulecie Winnych to nabiera się coraz to większej ochoty, aby zakosztować tych słynnych smakołyków, które proponuje nam babcia Bronisława Winna.

Ciekawostką, która ujęła, mnie na samym początku to jest wprowadzona przez autorkę historia o tradycjach kulinarnych rodziny Winnych, która przybliża, jakimi to przysmakami lubili się zajadać.

Szczególną uwagę w tej oto kulinarnej książce zwróciłam na następujące przepisy:

konfitura truskawkowa, pachnąca lasem konfitura poziomkowa, konfitura wiśniowa, konfitura jabłkowo- pigwowa, konfitura z marchewki, dżem aroniowo - jabłkowo- gruszkowy, dżem jabłkowo-różany, powidła z węgierek, mus rabarbarowy, śliwki w occie, sok aroniowy z nutą wiśniową, sok jagodowy, sok z derenia, kompot jagodowy, kompot wiśniowy, kwaskowaty kompot mirabelkowy, marynowana cukinia, papryka konserwowa, dynia marynowana na słodko z cynamonem, kiszona kapusta, marynowane cebulki, rydze pasteryzowane w maśle, słodko- kwaśne grzybki, nalewka z aronii, nalewka z czarnej porzeczki, nalewka truskawkowa, miodówka, jarzębinówka, wiśniówka, kminkówka, likier morelowy, pigwa w miodzie, leczniczy miód z mniszka, miód sosnowy, galaretka z czerwonej porzeczki, zakwas na żur.

Uważam, że ta kulinarna książka to nie tylko odkrywanie nowych smaków pochodzących z kuchni rodzinny Winnych, ale również podczas ich przyrządzania będziemy, mogli, wraz z ich głównymi bohaterami spędzać mile czas w naszej kuchni delektując się nowymi przepisami pochodzącymi ze spiżarni tej serialowej niezwykłej dla mnie rodziny.

Książka ta składa się z siedmiu rozdziałów opracowanych i napisanych przez autorkę językiem zrozumiałym.

Elementem dodatkowym w tej oto książce są: piękne wykonane zdjęcia przysmaków, nalewek, konfitur, dżemów oraz trafnie dobrana okładka nawiązująca do jej tytułu.

Każdy z Czytelników znajdzie w tej książce odpowiedni dla siebie przepis do przyrządzenia swojego ulubionego dania.

Wydawnictwu Zwierciadło dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania kulinarnej książki autorstwa Pani Ałbeny Grabowskiej pt. ''Przysmaki Rodziny Winnych. Konfitury, powidła, nalewki i inne przetwory'' Cykl: Stulecie Winnych.

Warto jest mieć tę książkę.

Avatar użytkownika - jagna1978
jagna1978
Przeczytane:2021-01-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021, 52 książki 2021,

Swietna ksiazka.Mnostwo przepisow okraszonych na poczatku ciekawymi historyjkami.Przepisy na przetwory wedlog starych babcinych receptur ,proste i latwe do zrobienia.Sama ksiazka jest pieknie wydana.Kazdy znajdzie tu smak dla siebie .

Coraz mniej olśnień
Ałbena Grabowska0
Okładka ksiązki - Coraz mniej olśnień

Trzy kobiety. Trzy sposoby na życie. Jedna tajemnica czy może – jedno olśnienie? To powieść o losach Leny, Marii i Aliny, które dzieli tak...

Matki i córki
Ałbena Grabowska0
Okładka ksiązki - Matki i córki

Prababka, babka, matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego...