Quo vadis. Audiobook

Audiobook w interpretacji Grzegorza Młudzika.

Powieść o losach chrześcijan w starożytnym Rzymie, zekranizowana przez Jerzego Kawalerowicza.

Informacje dodatkowe o Quo vadis. Audiobook:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2009-03-12
ISBN: 83-88794-16-7
Czyta:

Kup książkę Quo vadis. Audiobook

Quo vadis. Audiobook - opinie o książce

Pierwsze kilkadziesiąt stron czyta się trudno z powodu wielu wyrazów potrzebujących wytłumaczenia. Później jest ich dużo mniej, a i czytelnik się przyzwyczaja i czytanie sprawia przyjemność
Piękna a zarazem brutalna powieść o chrześcijanach w Rzymie. Brudne sprawy i knowania na dworze Nerona kończą się eksterminacją wierzących w jednego Boga. nero, młody jeszcze, a już brakuje mu emocji. Marzy o takich, dzięki którym mógłby,opisawszy je, zasłynąć w świecie jako artysta pisarz i pieśniarz. Wszyscy jego poddani podniecają go w przekonaniu , że jest mistrzem w tym co robi. Wątek ten wikła się z ledwie ożyła miłością Ligii i Winicjusza. Muszą oni walczyć o swą miłość do siebie nawzajem i Jezusa.
Avatar użytkownika - Nuki47
Nuki47
Przeczytane:2015-12-10,
Absolutnie fenomenalna. Nie sądziłam, że "Quo Vadis" tak bardzo mi, osobie, która wprost nienawidzi historii, się spodoba. Najlepsza książka Sienkiewicza, jaką do tej pory czytałam. Nie dziwię się, dlaczego dostał za nią Nobla. Ogromnie zafascynował mnie przedstawiony w książce starożytny Rzym. Te fontanny, ogrody, architektura sprawiły, że moim nowym marzeniem stał się wyjazd do Rzymu. Ogromny szacunek dla Sienkiewicza za stworzenie takiego dzieła.
Wielokrotnie przeczytane, wręcz "zaczytane" dzieło. Odnalazłam w nim to, co potrzebowałam jako nastolatka, później młoda kobieta i dzisiaj bardziej świadoma siebie żona i matka. A jednak czytając ją za każdym razem na nowo treść tytułowego pytania i odpowiedź na nie wciąż jeszcze nie jest pełna...
Niesamowite połączenie fikcji literackiej z tłem historycznym powieści niewątpliwie samo w sobie zachęca do jej przeczytania.
Nie jest to, moim zdaniem, najbardziej porywająca książka H.Sienkiewicza, ale uważam że należy ją przeczytać, bo przybliża nam realia starożytnego Rzymu. ''Quo vadis'' pokazuje nam egoizm i okrucieństwo skłonnych do zabaw i rozpusty patrycjuszy, ciężką harówkę wolnego aczkolwiek biednego plebsu oraz wręcz katorżniczą pracę poniżanych i katowanych niewolników. A wszystko to jest tłem dla miłosnych rozterek Winicjusza i Ligii.
Avatar użytkownika - a&nn
a&nn
Przeczytane:2009-11-14,
wbrew opiniom - ciekawa książka, warto ją przeczytać :)
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

Próbuję docenić geniusz Sienkiewicza. Bardzo mi się podobała "Rodzina Połanieckich", doceniam historyczną wartośc trylogii. Nie sposób nie żywić podziwu do autora, który w czasach przeinternetowych, gdy jeszcze nikt nie słyszał o komputerowych rekonstrukcjach, opisał Rzym, tak jakby w nim mieszkał. Jednak to nieco za mało, bym z radością była w stanie przebrnąć przez dwieście stron opisów scen rozpusty, przetykanych pełnymi pobożności chrześcijanami, po których następuje sto stron rzezi.

Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Utwór został świetnie zekranizowany, w trakcie czytania towarzyszyło mi Quo Vadis Domine? - Michła Bajora, Petroniusz jest moim ulubionym bohaterem Quo Vadis.

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Chociaz ksiazka momentami traci myszka,to nie zaluje czasu poswieconego na lekture.

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Historia miłości Marka Winicjusza, młodego patrycjusza rzymskiego i chrześcijańskiej królewny Ligii/Kalliny z chrześcijaństwem w tle. Winicjusz za wszelką cenę pragnie pojąć za żonę swą wybrankę, dla niej przyjmie nawet nową wiarę i gotów jest choćby na śmierć. Na uwagę zasługuje także postać Chilo, jest on tu odpowiednikiem Judasza. Przestawał z chrześcijanami, po czym wydał ich na śmierć. Dopiero widząc na jaką karę ich skazał, żałuje swego czynu i pragnie przebaczenia.

Janko muzykant. Latarnik
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Janko muzykant. Latarnik

Janko Muzykant i Latarnik to dwie znaczące dla polskiej literatury nowele noblisty Henryk Sienkiewicza. Janko Muzykant to opowieść rozgrywająca się na...

Rodzina Połanieckich
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Rodzina Połanieckich

Jedna z nielicznych w dorobku Sienkiewicza powieść o tematyce współczesnej. Początkowo ostro krytykowana za zachowawczość i "filisterstwo", z...