Quo Vadis. Audiobook

Ocena: 4.93 (71 głosów)
Inne wydania:

Jedno z najważniejszych dzieł w historii literatury polskiej - powieść historyczna noblisty - Henryka Sienkiewicza.

Każda kropla krwi zadrgała w młodym patrycjuszu na jej widok. Zapomniał o tłumach, o starcu, o własnym zdumieniu wobec tych niepojętych rzeczy, jakie słyszał, i widział przed sobą tylko ją jedną. Oto wreszcie po wszystkich wysiłkach, po długich dniach niepokoju, szarpania się, zmartwień odnalazł ją! Po raz pierwszy w życiu doświadczył, że radość może rzucić się na piersi jak dziki zwierz i przygnieść je aż do utraty tchu.

Winicjusz na widok Ligii

Dzieło wydane po raz pierwszy w z 1896, które zachwyca czytelników po dziś dzień. Powieść powiada historię niezwykłej miłości młodego patrycjusza i pięknej chrześcijanki z barwnym obrazem Rzymu za czasów Nerona.

LEKTURA DLA KLAS VII-VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Informacje dodatkowe o Quo Vadis. Audiobook:

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2018-06-20
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788327248169
Czyta:

więcej

Kup książkę Quo Vadis. Audiobook

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Quo Vadis. Audiobook - opinie o książce

Pierwsze kilkadziesiąt stron czyta się trudno z powodu wielu wyrazów potrzebujących wytłumaczenia. Później jest ich dużo mniej, a i czytelnik się przyzwyczaja i czytanie sprawia przyjemność
Link do opinii
Piękna a zarazem brutalna powieść o chrześcijanach w Rzymie. Brudne sprawy i knowania na dworze Nerona kończą się eksterminacją wierzących w jednego Boga. nero, młody jeszcze, a już brakuje mu emocji. Marzy o takich, dzięki którym mógłby,opisawszy je, zasłynąć w świecie jako artysta pisarz i pieśniarz. Wszyscy jego poddani podniecają go w przekonaniu , że jest mistrzem w tym co robi. Wątek ten wikła się z ledwie ożyła miłością Ligii i Winicjusza. Muszą oni walczyć o swą miłość do siebie nawzajem i Jezusa.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Nuki47
Nuki47
Przeczytane:2015-12-10,
Absolutnie fenomenalna. Nie sądziłam, że "Quo Vadis" tak bardzo mi, osobie, która wprost nienawidzi historii, się spodoba. Najlepsza książka Sienkiewicza, jaką do tej pory czytałam. Nie dziwię się, dlaczego dostał za nią Nobla. Ogromnie zafascynował mnie przedstawiony w książce starożytny Rzym. Te fontanny, ogrody, architektura sprawiły, że moim nowym marzeniem stał się wyjazd do Rzymu. Ogromny szacunek dla Sienkiewicza za stworzenie takiego dzieła.
Link do opinii
Wielokrotnie przeczytane, wręcz "zaczytane" dzieło. Odnalazłam w nim to, co potrzebowałam jako nastolatka, później młoda kobieta i dzisiaj bardziej świadoma siebie żona i matka. A jednak czytając ją za każdym razem na nowo treść tytułowego pytania i odpowiedź na nie wciąż jeszcze nie jest pełna...
Link do opinii
Niesamowite połączenie fikcji literackiej z tłem historycznym powieści niewątpliwie samo w sobie zachęca do jej przeczytania.
Link do opinii
Nie jest to, moim zdaniem, najbardziej porywająca książka H.Sienkiewicza, ale uważam że należy ją przeczytać, bo przybliża nam realia starożytnego Rzymu. ''Quo vadis'' pokazuje nam egoizm i okrucieństwo skłonnych do zabaw i rozpusty patrycjuszy, ciężką harówkę wolnego aczkolwiek biednego plebsu oraz wręcz katorżniczą pracę poniżanych i katowanych niewolników. A wszystko to jest tłem dla miłosnych rozterek Winicjusza i Ligii.
Link do opinii
Avatar użytkownika - a&nn
a&nn
Przeczytane:2009-11-14,
wbrew opiniom - ciekawa książka, warto ją przeczytać :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - ratafia1
ratafia1
Przeczytane:2023-06-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

Próbuję docenić geniusz Sienkiewicza. Bardzo mi się podobała "Rodzina Połanieckich", doceniam historyczną wartośc trylogii. Nie sposób nie żywić podziwu do autora, który w czasach przeinternetowych, gdy jeszcze nikt nie słyszał o komputerowych rekonstrukcjach, opisał Rzym, tak jakby w nim mieszkał. Jednak to nieco za mało, bym z radością była w stanie przebrnąć przez dwieście stron opisów scen rozpusty, przetykanych pełnymi pobożności chrześcijanami, po których następuje sto stron rzezi.

Link do opinii
Avatar użytkownika - edytadt
edytadt
Przeczytane:2022-06-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Utwór został świetnie zekranizowany, w trakcie czytania towarzyszyło mi Quo Vadis Domine? - Michła Bajora, Petroniusz jest moim ulubionym bohaterem Quo Vadis.

Link do opinii
Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2021-12-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Chociaz ksiazka momentami traci myszka,to nie zaluje czasu poswieconego na lekture.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam,

Historia miłości Marka Winicjusza, młodego patrycjusza rzymskiego i chrześcijańskiej królewny Ligii/Kalliny z chrześcijaństwem w tle. Winicjusz za wszelką cenę pragnie pojąć za żonę swą wybrankę, dla niej przyjmie nawet nową wiarę i gotów jest choćby na śmierć. Na uwagę zasługuje także postać Chilo, jest on tu odpowiednikiem Judasza. Przestawał z chrześcijanami, po czym wydał ich na śmierć. Dopiero widząc na jaką karę ich skazał, żałuje swego czynu i pragnie przebaczenia.

Link do opinii
Inne książki autora
Quo vadis
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Quo vadis

Starożytny Rzym, czasy cezara Nerona. Winicjusz, młody patrycjusz zakochał się w pięknej Ligii, córce poległego w bitwie barbarzyńskiego wodza i...

Krzyżacy
Henryk Sienkiewicz0
Okładka ksiązki - Krzyżacy

Krzyżacy to powieść historyczna, której akcja odbywa się w 1399 roku. Przenosimy się w niej do wielu miejsc znanych nam w historii Polski takich...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Zranione serca
Urszula Gajdowska
Zranione serca
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy