Red. Nightmare. Tom 1

Czasami mrok posiada piękne oblicze.

Cassandra i Katie w wieku dwunastu lat zostają uprowadzone przez szalone małżeństwo. Dziewczynki są tam traktowane jak maleńkie dzieci, jednocześnie molestowane, a w późniejszych latach gwałcone, przez innych członków rodziny. Pewnego dnia udaje im się zbiec, ale te kobiety nie są już zwykłymi, słodkimi dziewczętami.

Są kobietami łaknącymi krwi i zemsty na ludziach, którzy dopuścili się na nich straszliwych rzeczy.

Cassandra po odzyskaniu wolności wykorzystuje swoje zdolności nabyte podczas więzienia w lochach swoich porywaczy. Staje się piękną kobietą, której pożąda każdy mężczyzna. Pracując w barze ze striptizem, realizuje swój plan. Dopada tego, który brutalnie odebrał jej najlepsze lata życia.

Kiedy Cass myśli, że może wreszcie odetchnąć pełną piersią, na jej drodze staje tajemniczy Nate, którego celem nie jest bynajmniej otrzymanie prywatnego tańca od kobiety. Nate ma znacznie mroczniejsze plany wobec niej. Mężczyzna chce prawdy, ale co stanie się, kiedy okaże się, że na taki zbieg zdarzeń nie był gotowy?

Mrok, pożądanie i demony przeszłości. Czy można je połączyć w jedno i doznać ukojenia?

Nowy dark romans od autorki serii Zrodzonych i Powstałych z popiołów.

Informacje dodatkowe o Red. Nightmare. Tom 1:

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2023-05-17

Kup książkę Red. Nightmare. Tom 1

Red. Nightmare. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - oczarujmnieksiaz
oczarujmnieksiaz
Przeczytane:2024-05-01, Ocena: 6, Przeczytałem, Patronaty,

"Nightmare. Red" opowiada historie dwóch siostr bliźniaczek porwanych w wieku dwunastu lat przez obłakane małżeństwo, które latami obdzierało dziewczynki z niewinności, godności i człowieczeństwa. Zostawiając na ich ciele i duszy blizn i ran. Mowi się że rany - te na ciele łatwiej zagoić niż te na duszy.

Poranioną dusze i zniszczoną psychikę uleczyć najtrudniej. Ta książka mną wstrzasneła i to na wielu płaszczyźnach. Gula w gardle i łzy pojawiły się już kiedy czytałam dedykacje napisaną przrz autorkę przed prologiem:

"Każdej niespokojnej duszy, która pragnie być zrozu-miana, kiedy wraca z wędrówki po swoim własnym piekle".

A poźniej z każdą kolejną przeczytaną stroną łzy leciały ciórkiem, szloch wstrzasał moim ciałem, a ból rozdzierał moje serce kiedy czytałam jakiego okrucieństwa doświadczają Cas i Kate.

Autorka słusznie ostrzega na poczatku książki. Ona z pewnością nie jest dla każdego. Momentami jest tak mroczna i brutalna, że trzeba mieć naprawdę odwagę i siłę żeby czytać dalej. Ja lubię mocne historie wiecie dlaczego bo pokazują prawdę. Pokazują że życie nie jest tylko piękne i szczęśliwe. Owszem wielu takie właśnie wiedzie. Ale są też na świecie dzkeci takie jak Cassandra i Kate które gdzieś przeżywają swoje własne piekło, każdego dnia.

I nawet jeśli uda im się kiedyś z niego uwolnić to już nic nigdy nie bedzie takie samo. Bohaterki uciekły, ale ich zniszczona psychika i lata spędzone w koszmarze odcisneły na nich piętno z którym będą musiały żyć. Jednak z pewnością nigdy nie zapomną co je spotkało.

Paulina Zalecka ma talent do tworzenia przejmujących histori, które potrafią rozjechać czytelnika emocjonalnym walcem. W przypadku "Nightmare. Red" autorka zrobiła to kilkakrotnie. W tej książce jest tak wiele bólu, cierpienia, krzywdy i niesprawiedliwości, że czytając zwłaszcza poczatkowe rozdziały musiałam momentami zagryzać pięść, aby głośno nie krzyczeć na to co tam się działo. To bezstialstwo oprawców wobec dziewczynek, a potem nastolatek, młodych kobiet mroziło mi krew w żyłach. Sama miałam ochotę wymierzyć sprawiedliwość, za to co je dotkneło.

To co spotkało głowne bohaterki zanim jeszcze dorosły zmieniło je. Doszczetnie zniszczyło i naznaczyło na zawsze.

Z beztroskich dzieci pełnych marzeń stały się ofiarami swoich oprawców a potem zmieniły się w rządne zemsty kobiety, ktore mimo młodego wieku doświadczyły już tak wiele zła.

Czy dwie poranione i dotkliwie skrzywdzone dusze mają jeszcze szansę na szczęście? Czy zemsta przyniesie upragniony spokój i ukojenie? Każda z bohaterek na swój sposób radzi sobie z traumą. Ale czy mają jeszcze szanse zaznać miłości i czy w ich życiu po tym co przeszły jest na nią miejsce?

Odpowiedzi musicie poszukać sami na katrach książki. Gwarantuję, że emocji nie zabraknie. One będę wami targały aż do samego końca.

Autorka genialnie wykreowała bohaterów. Widać, że dopracowała szczególnie postacie Cas i Kate w najdrobniejszym szczególe. Pokazując nam ich różnorodność. Każda z nich traktowana w inny sposób przez swoich oprawców po uwolnieniu inaczej rodzi siebie z traumą. W "Nightmare. Red" Paulina przybliża nam bardziej postać Cassandry i to jak ona funkcjonuje i sobie radzi, jednak przemyca nam też Kate i rozbudza w nas ciekawość poznania tej histori z jej perspektywy. Ja osobiście już nie mogę się doczekać. Druga z sióstr jest bowiem bardziej mroczna, tajemnicza przez to że była traktowana gorzej od swojej bliźniaczki jest bardziej zamknięta w sobie i nieprzewidywalna.

Ta historia zawiera też ważny przekaz szczególnie do rodziców i dorosłych, żeby być zawsze czujem i uważnym kiedy pod naszą opieką są dzieci. Chwila nieuwagi może zniszczyć życie wielu osób. Zamienić je w koszmar z którego można się już nigdy nie uwolnić.

Kochani gorąco polecam wam tę historię, ale jednocześnie bardzo proszę abyście dwa razy się zastanowili zanim po nią sięgnięcie, żeby poźniej nie wyrzucać autorce czegoś przed czym was ostrzegała na samym początku książki!

Książka należy do tzw. Dark romansów. Opis jest dość mocny i trochę zabrakło mi oznaczenia na książce, że zawiera drastyczne sceny. To także tom pierwszy dylogii. Na szczęście tom 2 dostępny na Legimi bo muszę koniecznie przeczytać. Macie takie książki, które tak was zaskoczą, że musicie sięgnąć po kontynuację?

Cassandra to bohaterka pierwszej części dylogii. Poznajemy ja gdy wraz z siostrą bliźniaczką zostają porwane w wieku 12 lat przez "szalone" małżeństwo. Kobieta uważa je za swoje maleńkie córeczki, ale nie traktuje tak jak by się tego można spodziewać. Dziewczynki są więzione, a mąż kobiety molestuje je. Wszystko się zmienia, gdy jedna z nich dojrzewa. "Ojciec" chce mieć jednak obie na raz i wykorzystuje do tego brutalną metodę. Od tej pory już nic nie jest takie samo. Teraz dopiero zaczyna się ich prawdziwa gehenna. Cass trafia "lepiej" i jedynie przy życiu trzyma ja chęć ucieczki i uratowanie siostry. Gdy się to im udaje, opracowują plan zemsty.

Historia mocna, kontrowersyjna i przedstawiona głównie oczyma Cass. Jej siostra jest poboczną postacią, a jej mrok i tajemniczość kusi . Ale o niej przeczytamy w kontynuacji dylogii. Dorosła Cass nauczyła się jednego. Wykorzystuje swoje atuty i zdobywa cenne informacje. Pracuje jako tancerką w  klubie. Ma powodzenie a jej prywatne pokazy dają jej duże korzyści. Nie tylko finansowe ale i w postaci informacji. To podczas jednego z nich zabija swojego oprawcę i pozornej morderstwo? Początkowo wszystkie idzie zgodnie z planem ale wkrótce w klubie pojawia się Nate. Mężczyzna to policjant, który działa pod przykrywką. Cass odkrywa, że coś go do niego ciągnie, to przy nim czuje coś, czego się nie spodziewał nigdy poczuć. Czy Nate odkryje prawdę? Czy będzie umiał sobie z nią porazić? Czy Cass będzie tylko dla niego celem i zadaniem?

Fabuła książki jest świetnie napisana. Mimo że książka zawiera mocne sceny, nie poczujemy tu zniesmaczenia, są one naprawdę dobrze napisane, bez owijania w bawełnę prosto i konkretnie. Księżaka może być dla niektórych czytelników kontrowersyjna, ale musimy zdać sobie sprawę, że to iż autorka napisała taką, a nie inną książkę, nie oznacza, że popiera takie zachowania. W naszej czytelniczej społeczności to często tak jest, że te kontrowersyjne, z mocnymi scenami są traktowane jako zło bo "pokazują chore zachowania". Jednak gdy są romanse z dużą ilością scen erotycznych , które  aż przesadzone są ok.  Postacie są rewelacyjnie opisane. Autorka stworzyła świetna i ciekawą historię podzieloną na to co było tuż po porwaniu aż do ucieczki i ta częśc gdy zaczynają wprowadzać po latach przygotowań swój plan w życie. Jednak tu mamy historię tylko Cass a o jej siostrze wiemy niewiele. Ale już od momentu gdy autorka nam dawkuje informacje o Kate wiedziałam, że muszę poznać jej historię z jej perspektywy.

Zakończenie dość zaskakujące, intrygujące i wprowadzające nas odrobinę w świat Katie. Książkę czyta się rewelacyjnie, szybki i lekko choć początki mogą być trudne. Polecam ale zastrzegam, że ta książka nie dla każdego.

"Kiedy tańczą dwa drapieżniki, wygrywa ten sprytniejszy."

Cassandra i Katie zostały porwane w wieku dwunastu lat przez małżeństwo. Na miejscu okazuje się, że nowi "rodzice" są niezrównoważeni psychicznie. Kobieta traktuje nastolatki jak malutki dzieci a mężczyzna je molestuje. Kiedy Cassie i Katie wchodzą w dorosłość ich sytuacja staje się jeszcze bardziej przerażająca. Młode kobiety zostają wielokrotnie gwałcone przez innych członków rodziny. Po sześciu latach tego horroru udaje im się uciec.
    Niestety z chwilą wolności nic się nie zmienia. Zostały wytresowane na zimne i oschłe kobiety. Nic i nikt nie jest w stanie przywrócić im beztroski i radości. One mają tylko jeden cel - zemsta na tych, którzy je zniszczyli.
   Cassandra przyjmuje rolę seksownej kocicy tańczącej w barze ze striptizem. Doskonale wie, że jej cel jest tutaj stałym bywalcem. A ona niczym niebezpieczny pająk cierpliwie czeka, aż mucha złapie się w sieć.
  Jednak to nie koniec. Kiedy wydaje się jej, że może odetchnąć pełną piersią na jej drodze staje tajemniczy Nate, który ma swój plan.
   Kim on jest? Do czego jest mu potrzebna Cassandra? Co na nią czeka? Jaka prawda ujrzy światło dzienne? A co się dzieje z Katie?

Och, jak ja uwielbiam te mroczne i wręcz hipnotyzujące książki Pauliny. Ten ogień i ten mrok w nich drzemiące. Na każdą kolejną premierę czekam z utęsknieniem.
    Pierwszy tom dylogii związany jest z czerwienią. Z ogniem, piekłem i ryzykiem. Ale to także mrok. Mrok czerniejszy od wszystkiego co dotąd było mi znane.
    Historia głównych bohaterek wstrząsa czytelnikiem już od pierwszej strony. Z każdą kolejną przekręcaną stroną schodzi się coraz głębiej. Trafia się finalnie do piekła ma ziemi. Piekła, którego sprawcą są ludzie. Ludzie, którzy na co dzień są nieskazitelni, uprzejmi i empatyczni.
    Od samego początku moje serce płakało rzewnymi łzami. To, co spotkało Cassie i Katie było wszechmiar bezduszne. Czysty horror.
    Gratuluję w tym momencie autorce pomysłu na tak wstrząsającą fabułę. Sukcesywnie podsycała moją ciekawość coraz bardziej testując moją cierpliwość. Miałam nieodparte wrażenie, że więcej nie zniosę a tu końca nie było widać. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że mimo wszystko nie mogłam odpuścić. Nie mogłam odłożyć książki bo aż się we mnie gotowało by zobaczyć jak zakończy się ta historia.
   Doskonała kreacja bohaterów. Kobiety, mimo iż były bliźniaczkami, były zupełnie inne jeśli chodzi o ich charakter. Każda na swój sposób fascynowała i za każdą z osobna trzymałam mocno kciuki.
   W tej części poznajemy Cassandrę i powiem szczerze, że bardzo dobrze mi się czytało jej historię. Czułam podświadomie, że nie może być aż tak okrutna. Że nie ma w niej za grosz dobra. A jak było? Odkryjcie sami! Czeka na was niezwykła przygoda. Lecz to Katie była dla mnie tą bardziej przerażającą kobietą. Demoniczna, przeszywająca na wskroś. Niepewna. Nieprzewidywalna. Aż drżę pełna obaw o to, jaka będzie jej historia. Nie mogę się doczekać.
   Autorka bardzo przemyślanie i bardzo dobrze uwikłała głównego męskiego bohatera w całość tej frapującej i ciekawiej lektury. Misternie utkany labirynt kłamstw i sekretów dostarczał morza adrenaliny i sprzecznych emocji.
    Dynamika wydarzeń wciągała niczym wir. Elementy zaskoczenia wbijały w fotel. Zwroty wydarzeń powodowały, że zbierałam szczękę z podłogi. Sceny erotyczne były bardzo odważne. Zdecydowanie dla czytelników pełnoletnich i o otwartych umysłach.
   Realność opisów powodowała, że książka żyła. Ta książka za sprawą lekkiego i plastycznego stylu Pauliny ożyła. Czułam się naocznym świadkiem tych wszystkich makabrycznych wątków. Wydarzeń, które chwilami były doskonałych thrillerem powodującym, że włos się jeżył a serce zaczynało swój szaleńczy galop.

Polecam

Współpraca reklamowa: Wydawnictwo Dlaczemu

#recenzja

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2023-05-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

"-Nigdy nie doprowadź się do stanu, w którym darzysz kogoś uczuciem, Cass. Miłość robi z ludzi szaleńców."

To mocna i brutalna historia, nie każdy odnajdzie się w mrocznym klimacie, jaki stworzyła autorka. Zastanówcie się dobrze, zanim zdecydujecie się na lekturę książki.

W wieku dwunastu lat bliźniaczki Katie i Cassandra zostają porwane. Traktowane przez pewne małżeństwo jak swoje dzieci, z upływem czasu doświadczają coraz to gorszych rzeczy. Cudem udaje im się uciec, lecz to już nie są słodkie dziewczynki, tylko żądne krwi i zemsty kobiety.

Jak potoczy się życie dziewczyn po koszmarze, jaki przeżyły? Czy zaznają ukojenia?

W pierwszym tomie dylogii poznajemy myśli i odczucia Cassandry. To jest jej szansa na opowiedzenie nam swojej historii. Dziewczyna wykorzystuje swoje ciało, pracując w klubie ze striptizem. Poluje na swojego oprawcę i zamierza pozbawić go życia.

Po wykonaniu planu nasza bohaterka myśli, że wreszcie zazna spokoju i ukojenia. Niestety, wtedy na jej drodze pojawia się tajemniczy i przystojny Nate. Najwidoczniej chce czegoś więcej od Cassie, pytanie tylko czego i w jakim celu ma ją na oku? Prawda okazuje się bardzo zaskakująca.

"Patrzę na nią z dziką fascynacją. Ta kobieta coś ukrywa, a ja dowiem się, co to takiego. Jej zachowanie zmienia się, kiedy zaczynam ją obdzierać z jej własnego, bezpiecznego kokonu."

Co to była za historia. 😱 Dzieje się tu wiele strasznych i niewyobrażalnych rzeczy. Autorka stworzyła historię, która wywołuje ciarki na moim ciele. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Niespodziewane zwroty akcji sprawiły, że nie dowierzałam momentami, w to, co się dzieje.

O książkach autorki słyszałam dużo opinii, że są mocne i kontrowersyjne. Po przeczytaniu pewnej historii na Wattpad wiedziałam, że każdą kolejną książkę muszę poznać i mieć na półce. Idealnie trafiła w moje czytelnicze gusta.

Zakończenie pozostawia nas w jednej wielkiej niewiadomej. Powstaje wiele pytań na, które mam nadzieję znaleźć odpowiedzi. Nie wiem, co autorka zaserwuje nam w kolejnej części. Nawet nie chce się domyślać, bo i tak nie zgadnę.

Już nie mogę się doczekać osobnej historii Kate. Jej psychika jest fascynująca i jednocześnie przerażająca.😈😈

Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. A tymczasem nadrobię pozostałe książki autorki.😃😃

Polecam ogromnie. 🙂🙂

🖤"NIGHTMARE RED"🖤

DYLOGIA: NIGHTMARE #1

AUTOR: PAULINA ZALECKA

WYDAWNICTWO: DLACZEMU

"Kiedy tańczą dwa drapieżniki, wygrywa ten sprytniejszy. Tacy właśnie jesteśmy jak ogień i ogień. Możemy wzniecić  tylko pożar, którego nie da się ugasić"

Potraktujcie ostrzeżenie autorki, bardzo poważnie, to nie jest książka dla wszystkich, ponieważ historia w niej zawarta jest pełna przemocy w tym przemocy seksualna wobec dzieci. Historia dla osób, które lubią mocne klimaty i kontrowersyjne książki.

NIGHTMARE RED dark romans, w którym mrok, pożądanie, zemsta i demony przeszłości mieszają się ze sobą. Historia wzbudza ogrom ekstremalnych emocji, porusza dogłębnie dusze, serce i wstrząśnie nie jednym czytelnikiem. Na kartkach tej książki dostajemy sporą dawkę drastycznych, wzbudzających deszcz wydarzeń, przemoc wobec tych najsłabszych, brutalność, okrucieństwo, cierpienie,  które nie zna granic. Dostajemy również nadzieję, miłość i szansę na lepszą przyszłość.
Autorka zabiera nas w sam środek piekła.
Książka pochłania niesamowicie już od pierwszej strony, kartki dosłownie fruwają, a ty chcesz, dowiedzieć się jak zakończy się ta mroczna, pełna zła historia, czy zemsta przyniesie ukojenie, czy po takich przeżyciach można jeszcze zaznaczyć normalnie żyć i pokochać.
Książka pełna wrażeń, zwrotów akcji gwarantowane emocje, które będą towarzyszyć do ostatniej strony.

Książka napisana jest w większości z perspektywy Cassandry, potem dochodzi perspektywa Nate. Dzięki temu możemy spojrzeć ich oczami na to co przygotowało dla nich życie, wgłębić się w ich emocje, uczucia, na to co myślą, zobaczyć kim są i czego pragną najbardziej. Zejdziemy razem z siostrami do piekła, w którym się znalazły.

Bohaterowie ciekawie wykreowani, intrygują, posiadają mroczną odsłonę. Jednych pokochacie, będziemy im współczuć, trzymać ich za rękę, dając otuchy, drugich znienawidzicie, życząc wszystkiego najgorszego a przede wszystkim powolnej śmierci. Tak właśnie tutaj jest ekstremalnie z uczuciami, emocjami, wszystko się miesza.

Autorka idealnie pokazuje emocje, to co odczuwały i przez co przechodziły główne bohaterki, ich ból, siłę i determinację. Obie identyczne,  a jednak całkowicie różne, inaczej odczuwały, przeżywały to co z nimi się stało i każda inaczej radziła sobie z tym co się z nimi działo i w obecnym życiu. Są jak czerwień i czerń.
Postać Katie mnie intrygowała i jej mroczna odsłona. Jest niezwykle inteligentna, zimna,  zdystansowana, zdecydowanie tajemnicza.
Cassandra pragnie żyć normalnie, pragnąć i czuć cokolwiek. Nie potrafi odczuwać przyjemności. Cassandra pracuje w klubie ze striptizem, realizując swój plan zemsty. Niestety nie spodziewała się, że zostały zarzucone na nią sieć, i wplata, się w nich nie wiedząc, jak się z nich wydostać.
Żyła w podziemiu tak długo, że zaczyna się gubić na powierzchni.

"Będę walczył tak długo, aż zrozumiesz, że nie jestem twoim katem, a wolnością."

"NIGHTMARE RED" to historia dwóch bliźniaczek Cassandry i Katie, które w wieku dwunastu lat zostają uprowadzone. Najlepsze lata życia spędzają w piekle bez szans na lepsze jutro. Od tamtego dnia nic nie będzie, takie jak zawsze powinno być.

Molestowane, w późniejszym czasie gwałcone, przechodzą przez prawdziwe katusze, szczególnie Katie. Kiedy porzuciły nadzieję na wydostanie się z tego piekła, udaje im się uciec.
Odzyskują wolność, ale nigdy nie odzyskają dawnych sie­bie i nie będą już zwykłymi dziewczętami. Pielęgnowały w sobie nienawiść do braci, którzy dalej kroczyli po świecie, poprzysięgając zemstę.
Na drodze Cassandry staje tajemniczy Nate. Pragnie wyjaśnić tajemniczą śmierć klienta baru ze striptizem.

-Czy siostry dokonają zemsty na potworach w bolesny sposób?
-Czy zobaczą szansę na przyszłość?
-Czy Nate okaże się wolnością dla Cassandry, czy zgubą?
-Co ma wspólnego Nate z braćmi, którzy zgotowali piekło bliźniaczkom?
-Kim są bracia Adama?
-Dlaczego Nate poluje na Cass?
-Jak zakończy się zabawa w kotka i myszkę pomiędzy Cass a Nate?
-Czy Cassandra okaże się zgubą dla Nate?

Polecam 🖤🖤🖤🖤🖤

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji.

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-05-15, Ocena: 6, Przeczytałam,

Poruszany w książce temat wykorzystywania seksualnego dzieci sprawia,że na skórze pojawiają się ciarki.Autorka potrafiła opisać to w sposób taki,że mimo kontrowersyjnego tematu jaki jest w tej historii to ciężko oderwać się od czytania.Sposób przedstawienia cierpienia bohaterek powodowało,że pragnęłam poznać jak najwiecej szczegółów z ich życia.Pomaga w tym wspomnienia bliźniaczek z ich przeszłości.

W bardzo ciekawy sposób jest przedstawiona relacja sióstr,które chronią siebie nawzajem.Majà różne charaktery i każda z nich powraca do cierpień.Demony przeszłości ciagle powracają.
W tej części na główny plan wysuwa się Cassandra oraz przedstawienie jej pracy,znajomości z Nate’m owocująca w nowe doznania.To było niezwykle intrygujące.Czekałam w wielkim napięciu jak zakończy się ich historia.Poznanie prawdy mężczyzny mnie zaskoczyło i poruszyło.Ostatecznie zyskał w moich oczach za swoją postawę i decyzje.

Otrzymałam świetna i mroczna historie sióstr,która porusza i wzrusza.Złamane dziewczyny pokażą,że potrafią walczyć o swój cel!
Już czekam na drugi tom o Katie,który jest początkiem jej historii w prologu.

Gorąca polecam wam książkę,ktora jest mroczna historia o cierpieniu,bólu,poniżeniu i długo wyczekiwanej zemście.Emocje gwarantowanej do ostatniej strony

"Nightmare. Red" Pauliny Zaleckiej to moim zdaniem znakomity dark erotyk.

‼️Książka jest przeznaczona dla osób powyżej 18-stego roku życia, ze względu na drastyczną treść. I nie polecam ją osobą drażliwym. ‼️

Za to dla tych, którzy lubią czytać naprawdę mocne dark erotyki, ta książka będzie rewelacyjna. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem. Powieść rozwaliła mnie emocjonalnie, ale też ostatnio rozdziały wszystko łagodziły i zostawiły nadzieję na coś jeszcze mocniejszego.

"Nightmare" to dylogia o siostrach bliźniaczkach, które zostały porwane i gwałcone przez zwyrodnialców. Ich piekło trwało sześć długich lat. Obie siostry nie wyszły z tego bez szwanku. Jedną pochłania mrok tak straszny, że druga sama jej się boi. Natomiast ta druga jest pozbawiona, jakichkolwiek pragnień i uczuć, aż do momentu, gdy spotyka ochroniarza klubu, w którym pracuje.

Książka jest przepełniona brutalnością, mocnymi scenami erotycznymi i akcją, od której ja nie mogłam się oderwać.

"– Będę walczył tak długo, aż zrozumiesz, że nie jestem twoim katem, a wolnością."

Ten fragment całkiem rozwalił mi serce. Nie zdradzę Wam czy to mówił kat do swojej ofiary, czy mężczyzna, który zakochał się w poranionej kobiecie. Powiem tylko, że te słowa miały mocne przesłanie, a przynajmniej ja, tak je odebrałam.

Książkę polecam każdemu fanowi dark erotyków. Mroczne, lekkie pióro autorki sprawia, że całkiem przepada się w fabule. Ciągły rollercoaster emocji i mocnych wrażeń to są moje odczucia, jakie przypisałabym tej książce.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-06-21, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Książka przeznaczona jest dla czytelników o naprawdę stalowych nerwach. Przemoc wobec dzieci, nastolatek, kobiet to w tej pozycji chleb powszedni i ciężko mi było pogodzić się z losem bohaterów, gdy czytałam te fragmenty. Nie obyło się bez odruchu wstrętu i współczucia. Czułam dosłownie kamień na swojej piersi, gdy przeżywałam te emocje i wydarzenia razem z bohaterkami.

Poznajemy tu inne oblicze mroku, takie przez które przebijają się promienie światła. Być może z czasem rozproszy ono ciemność całkowicie. Tylko czy po takich przeżyciach jest to w ogóle możliwe? Postacie, zwłaszcza Cass, która grała w tej pozycji pierwsze skrzypce, są niesamowite. To jak odcięła się od swojej przeszłości, radziła sobie z nią na swój sposób, odcinając się od swojej cielesności oraz umiejętnie wykorzystując swoje atuty. Wydaje się uzdolnioną, pozbawioną skrupułów aktorką i zostało to rewelacyjnie odzwierciedlone. Feniks powstał z popiołów. Stał się krwawym narzędziem zemsty, bezwzględną mścicielką, skąpana w kolorze czerwieni, krwi, która naznaczyła ją do końca życia. Podziwiałam Cassandrę za jej hart ducha.  Czy pochwalam jej zachowanie? Nie wiem, emocje się we mnie mieszają. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę pochłonęłam w jeden wieczór, bo mimo tych wszystkich traum czyta się ją w mgnieniu oka. Wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do ostatniego zdania. Postać Nate dodała tu tyle pikanterii a jego relacja z główną bohaterką wywołuje niemal ogień. Kim jest mężczyzna i jakie są jego motywy? Co do zakończenia, Autorka zostawiła mnie w niedosycie i z mnóstwem pytań. Nie mogę się już doczekać kontynuacji.

Z zapartym tchem śledziłam treść całej książki. Teraz pragnę poznać przyszłość Katie. Czy jawi się jedynie w czerni?

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-06-07, Ocena: 6, Przeczytałem,

DYLOGIA NIGHTMARE #1
"NIGHTMARE RED" autorstwa Pauliny Zaleckiej to mroczny romans, który z pewnością pozostanie w pamięci czytelnika. Autorka umiejętnie przenosi emocje na stronice książki, poruszając trudny temat molestowania dzieci. Jednak warto zaznaczyć, że ten temat może być nieodpowiedni dla niektórych czytelników. Książka od której nie potrafiłam się oderwać. Przeczytałam w jeden wieczór.

Fabuła skupia się na dwóch głównych bohaterkach, Casandrze i Katie, które w wieku 12 lat zostają uprowadzone przez szalone małżeństwo, Adama i Larę. Ich życie zamienia się w prawdziwy koszmar, gdy zostają przykute kajdanami do łóżka i poddane molestowaniu, a w późniejszych latach także gwałtowi przez braci Adama, Bena i Graysona. Po latach udaje im się uciec, jednak już nie są niewinnymi dziewczynkami. Casandra wykorzystuje swoje wdzięki w pracy w barze ze striptizem, podczas gdy Katie, torturowana przez Graysona, skrywa w sobie ciemne tajemnice.
Nauczyły się tego czytając książki a to może strasznie namieszać w psychice.
Jak daleko Casandra posunie się w swojej zemście?
Kim jest tajemniczy Nate?
Czy okaże się jej zgubą, czy wybawieniem?

Książka głównie skupia się na perspektywie Cassandry, ale w pewnym momencie dołącza do niej także perspektywa Nate'a. Ta zmiana perspektywy pozwala czytelnikowi spojrzeć na wydarzenia oczami głównych bohaterów, zgłębić ich emocje, uczucia oraz zrozumieć ich myśli i pragnienia.
Przypadająca na nich część losu pozwala nam razem z nimi zejść do piekła, w którym się znalazły.

Paulina Zalecka pisze płynnym stylem i potrafi budować napięcie wokół historii. Opisy są dosyć sugestywne, co może być trudne dla niektórych czytelników ze względu na przedstawione tematy i przemoc. Warto podkreślić, że książka zawiera treści, które mogą być szokujące i nieodpowiednie dla osób o wrażliwych emocjach.

Już nie mogę się doczekać historii z perspektywy Katie. Co takiego zrobiła w swojej zemście?
Czy obie będą szczęśliwe?
Czekam na dalsze losy bohaterów...

Avatar użytkownika - Oktawia_czyta
Oktawia_czyta
Przeczytane:2023-05-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Wy wiecie, że moja mroczna strona, ciągnie ku takim książkom, ale z ręką na sercu już na samym początku będziecie mieli dość, będziecie się zastanawiać czy czytać dalej, czy macie odwagę?

Kiedy już przebrniemy przez ogrom cierpienia myślimy, że historia potoczy się dalszym losem, otrzymujemy wspomnienia dziewczyn i ten ból na nowo nas rozrywa. Jak blizny, które się goją, a one się otwierają krwawiąc.

Chciałoby się przytulić obie dziewczyny. Została opisana chwila, w której jedna z kobiet jest obdarowywana prezentami przez swojego gwałciciela, a druga marznie, ja czułam łzy pod powiekami...

Autorka w idealny sposób pokazała jak w ich dorosłym, wolnym życiu, odcisnęły się traumy. Karmiliście nieraz partnera? Może truskawką? Cass niestety odleciała w wspomnienia, gdy ją upokarzano, chciano ubezwłasnowolnić. Ja nie pomyślałam o tym, a autorka genialnie weszła w tę rolę.

Gdy trzeba było tłumaczyć banalne sprawy Cass jak dziecku... Ale co się dziwić jej te dzieciństwo zostało brutalnie zabrane.

Jej osłupienie, gdy powiedziała zostaw, a on zostawił. Coś dziwnego? Dla nas nie, lecz dla tej okrutnie krzywdzonej dziewczyny to kolejny szok

Chciałam wejść w umysł drugiej z bliźniaczek. Kate, brutalnie krzywdzona, tak, że momentami i ja powstrzymywałam oddech. Zamknęła się w swojej skorupie i nie chciała dopuścić do niej nawet swojej siostry.

Ta postać ciągle mi gdzieś tkwiła z tyłu głowy, nie chciała opuścić myśli.

Bo zakończenie wprawiło mnie w osłupienie. Że jak? Że co?

Ja się pytam kiedy 2 część !

Poskładaj mnie na nowo
Paulina Zalecka0
Okładka ksiązki - Poskładaj mnie na nowo

Nie zadzieraj z nią, bo to się może skończyć... miłością! Sue, studentka amerykańskiego college'u, ma za sobą ciężkie dzieciństwo - koszmar przemocy domowej...

Nightmare. Black
Paulina Zalecka 0
Okładka ksiązki - Nightmare. Black

Czasami miłość nie wystarcza, by wyleczyć złamaną duszę… Kiedy siostra Katie zaczyna układać swoje życie na nowo, kobieta nadal planuje swoją...

Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska