Schronisko w Podgórowie

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2021-09-29
ISBN: 9788381956505

TO SCHRONISKO MIAŁO BYĆ UCIECZKĄ OD MIEJSKIEGO ZGIEŁKU I LEKARSTWEM NA MAŁŻEŃSKĄ RUTYNĘ.

OKAZAŁO SIĘ JEDNAK, ŻE EWA BĘDZIE MUSIAŁA SOBIE PORADZIĆ NIE TYLKO Z BRAKIEM BIEŻĄCEJ WODY I PRĄDU...

Ewa i Mariusz to małżeństwo z prawie dwudziestoletnim stażem. W ich związek wkradła się nuda, oboje mają wrażenie, że się od siebie oddalili. Pod wpływem znalezionego w sieci ogłoszenia decydują się na prawdziwą życiową rewolucję: sprzedają mieszkanie w mieście i kupują stare schronisko w maleńkiej miejscowości Podgórowo. Wydaje im się, że największą trudnością będzie przystosowanie się do nowych, dość surowych warunków życia oraz przedłużające się remonty, ale los szykuje dla nich wyzwania, których nie przewidzieli...

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna bóg

Kup książkę Schronisko w Podgórowie

Opinie o książce - Schronisko w Podgórowie

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta

Książki Joanny Tekieli to przede wszystkich piękne obyczajowe powieści z klimatem gór,pieknymi opisami przyrody i ogromem emocji.

Ewa i Mariusz to małżeństwo z prawie dwudziestoletnim stażem. Niestety w ich małżeństwo wkradła się nuda i dostrzegli, że coraz bardziej oddalają się od siebie.
Przypadkowo znalezione ogłoszenie odmienia ich życie całkowicie.
Postanawiają sprzedać swoje mieszkanie i całą rodziną przenieść się do schroniska w Podgórowie.
Miejsce, które miało być ucieczką od miasta i lekarstwem na ich małżeństwo okazuje się być szkołą przetrwania.
Brak prądu, zimna woda to tylko wstęp do niespodzianek. Rozpoczyna się remont domku i ogromna zmiana.
Pytanie czy na lepsze? Co przyniesie los? Czy warto walczyć o siebie?
Czy największym zmartwieniem Ewy będzie brak WiFi?

Książki autorki zawsze są niezwykle klimatyczne i urokliwe.
Tym razem autorka przenosi nas w piękne miejsce, gdzie świetne dialogi i humor będą bawić nas wciągając w historię.
Historię pozornie lekką i przyjemną. Niestety życie przynosi niespodzianki, które potrafią człowieka złamać, zabić w nim radość czy zaufanie. Takie jest właśnie życie. To piękna, mądra i zaskakująca historia.
Nie jest tajemnicą, że uwielbiam pióro Joasi i czego nie napisze wszystko jest utrzymane na poziomie. Autorka wprowadza w swych książkach wyjątkową atmosferę miejsc do których nas zabiera, raczy opisami przyrody, a co najważniejsze stwarza klimat. Czytajac przenosimy się w te miejsca oczami wyobraźni, a bohaterowie stają się naszymi bliskimi znajomymi.
Jeśli jeszcze nie znacie książek Joanny Tekieli czas to zmienić.

Avatar użytkownika - ksiazka_do_towar
ksiazka_do_towar

W życiu większości małżeństw przychodzi taki etap, że wkrada się codzienna rutyna. Mijają dni i lata, mamy masę obowiązków, praca-dom-praca-dom, zajmowanie się dziećmi, brak czasu dla siebie. Znacie to?

Bohaterowie książki "Schronisko w Podgórowie" Joanny Tekieli coś o tym wiedzą. Ewa i Mariusz - małżeństwo z długim stażem, stopniowo zaczęli się od siebie oddalać. Zniknęły drobne gesty, dotyk czy spojrzenia. Zapragnęli nowego, lepszego życia.  Zdecydowali się rzucić wszystko i kupić stare schronisko górskie w Podgórowie. W pocie czoła remontują zaniedbany budynek (w którym nie ma bieżącej wody, ani prądu), razem, ramię w ramię. Kiedy wszystko ma się ku lepszemu, dom stawał się piękniejszy, ich relacja się poprawiała, los miał co do nich inne plany. Czy bohaterowie znajdą receptę na szczęście? Czy zakup schroniska w Podgórowie to była dobra decyzja? Tego dowiecie czytając tę książkę.

"Schronisko w Podgórowie" Joanny Tekieli to życiowa i poruszająca historia, która może się przytrafić każdemu z nas. Może skłonić do przemyśleń o naszych własnych związkach. Autorka świetnie pokazała siłę kobiety, kreując Ewę na niesamowitą, wielozadaniową bohaterkę, silną, waleczną, która mimo rzucanych przez życie kłód pod nogi, podnosi się, otrzepuje i idzie dalej. Podziwiałam jej zaradność i determinację. A kiedy miała momenty zwątpienia, autorka pokazała jak ważne jest wsparcie. To w rodzinie i to sąsiedzkie i chcę wierzyć, że ludzie są tacy życzliwi w życiu. Fajnie wpleciony leczniczy wpływ psa na człowieka. Są i inni migający się od odpowiedzialności, ale o tym wszystkim przeczytacie w książce.

Zapraszam do lektury "Schroniska w Podgórowie" powieści, którą czyta się z wielką przyjemnością, wręcz chłonie się klimat jaki stworzyła autorka. Asia ma niesamowity dar pisania tak obrazowo, że czuje się jakby się tam było. Jest swojsko, rodzinnie, czuć zapach lasu, a i zwierzęta się mile widziane.

Gratuluję autorce kolejnej tak pięknej historii.

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek

Czy są tu ze mną fani książek pani Joanny Tekieli? Ja zakochałam się w twórczości autorki po przeczytaniu serii Pensjonat Leśna Ostoja. Uważam, że książki pani Joanny są bardzo mądre i życiowe.

„Schronisko w Podgórowie” to książka o tym, że na rozstaju dróg, zawsze można liczyć na przyjaciół i rodzinę, ale również o tym, że nie warto się poddawać.

Ewa i Mariusz to małżeństwo z wieloletnim stażem , które rzuca wszystko i wraz z córkami przenoszą się do kupionego pensjonatu w Podgórowie. Ewa początkowo jest załamana, ponieważ dom wymaga generalnego remontu, co utrudnia brak prądu i bieżącej wody. Później kobieta będzie miała jeszcze większe zmartwienie…

To historia, która mogła przydarzyć się każdemu. Ewa to bardzo dzielna kobieta, która pokazała, że każda porażka może przerodzić się w sukces. Kobieta przekona się, że jak ważna w życiu jest rodzina i wsparcie najbliższych.

W tej historii nie zabraknie również ogromnej dawki humoru, którą dostarczy nam syn Ewy i Mariusza, Adaś. Chłopczyk ma dopiero trzy latka, ale jest bardzo spostrzegawczy, a jego szczerość jest przezabawna😊 Wyniknie z tego wiele zabawnych sytuacji.

Książka pokazuje, że życie na wsi ma swoje plusy, ale także minusy, chociaż ja osobiście uważam, że więcej jest tych pierwszych.

Moja ocena to 10/10. Nie mam do czego się przyczepić😊

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-04-30, Ocena: 6, Przeczytałem,

Ewa i Mariusz są małżeństwem od ponad dwudziestu lat.

Niestety jak to często bywa w ich życie codzienne wkradła się rutyna, nuda i wrażenie oddalenia się od siebie.

Pod wpływem chwili para postanawia kupić opuszczone schronisko we wsi Podgórowo. W którym planują otworzyć agroturystyczne usługi.

Piękne otoczenie gór,lasów i dużych łąk jest spełnieniem marzeń.

Więc sprzedają swoje mieszkanie w mieście i przenoszą się w górskie uroki.

Lecz niestety jak to w życiu bywa problemy się piętrzą a pieniądze kończą.

Brak wody ,prądu ,kanalizacji daje się we znaki.

Remont trwa coraz dłużej o pochłania wszystkie oszczędności małżeństwa.

Lecz to nie koniec problemów.

Dom miał być spełnieniem marzeń, okazuje się że Ewa będzie musiała poradzić sobie sama.

Jak potoczą się losy bohaterów?

Czy dom będzie spełnieniem marzeń, czy może przekleństwem?

Schronisko w Podgórowie to książka o miłości, nadzieji i rozpoczęciu nowego życia.

Nie jest to romans.

Książka jest świetna a ten klimat który w niej znajdziecie to odskocznia od codzienności. Pochłonęłam tę książkę z zapartym tchem i powiem wam sztos.

Autorka przeniosła mnie do innej rzeczywistości tak opisała klimat miejscowości i schroniska że nie sposób było sobie nie wyobrazić tych pięknych łąk, zaśnieżonych szczytów.

Polecam wam świetna książka Aby odetchnąć od ciężkich klimatów.

Avatar użytkownika - Joannate
Joannate
Przeczytane:2022-01-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2021-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021, obyczaj,
Magiczne chwile w pensjonacie Leśna Ostoja (audiobook)
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Magiczne chwile w pensjonacie Leśna Ostoja (audiobook)

Zapraszamy do przytulnego dworku, w którym czas płynie niespiesznie i każdy może odnaleźć siebie. Drzewie to mała wioska położona w malowniczej okolicy...

Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja
Joanna Tekieli0
Okładka ksiązki - Spotkanie w Pensjonacie Leśna Ostoja

Stary, uroczy dworek w leśnej głuszy, pensjonat Leśna Ostoja, kolejny raz otwiera swoje podwoje! Drzewie przez długi czas było dla Justyny i jej bliskich...