Sekret skarbu

Tom 3 cyklu Zagadkowi Agenci

Młody Eryk Deryło i Zagadkowi Agenci na tropie wielkiego skarbu!

TRZECI, WAKACYJNY TOM SERII KSIĄŻEK DLA DZIECI MAKSA CZORNYJA, AUTORA BESTSELLEROWYCH KRYMINAŁÓW.

W trakcie porządkowania antykwariatu Zagadkowi Agenci trafiają na niezwykłą wiadomość. Wiele wskazuje, że jest to szyfr prowadzący do tajemniczego skarbu. Zagadkowi Agenci postanawiają wyruszyć w niebezpieczną podróż, ale ktoś od początku stara się im w niej przeszkodzić. Znajdą się w ogromnym niebezpieczeństwie i tylko od mocy ich przyjaźni będzie zależało powodzenie całej sprawy.

Czy uda się im dotrzeć do celu? Czym jest skarb życia i czy w ogóle istnieje? Wreszcie: jaką rolę odgrywa sekretne stowarzyszenie rycerskie? Od odpowiedzi na te pytania mogą zależeć losy nie tylko agentów, ale i całego miasteczka.

Wyruszcie na poszukiwania skarbu wraz z Zagadkowymi Agentami!

Poznajcie ZAGADKOWYCH AGENTÓW - Eryka i Romana - braci Deryłów oraz ich przyjaciółkę Ewę. Zafascynowany historią Eryk i wielbiciel sportu Roman mieszkają na obrzeżach miasta w niewielkiej fortalicji - zamku, w którym ich rodzice prowadzą antykwariat. Ewa pasjonuje się elektroniką, informatyką oraz sztuczną inteligencją. Cała trójka uwielbia rozwiązywać zagadki i razem tworzą zgrany zespół młodych agentów. Każdą wolną chwilę spędzają w jednej z komnat - siedzibie Zagadkowych Agentów, czyli w Sekretnym Gabinecie.

Nowa seria książek detektywistycznych dla młodych czytelników to frajda dla tych, którzy lubią opowieści z dreszczykiem. Coś dla siebie znajdą w niej zarówno fani historycznych smaczków, jak i nowych technologii. Szybko rozwijająca się akcja, niezwykłe i tajemnicze śledztwa oraz charakterystyczne czarno-białe ilustracje zapewnią podczas lektury niezapomniane emocje. Seria o odważnej trójce: Eryku, Romanie i Ewie pokazuje wartość współpracy, przyjaźni i niesienia bezinteresownej pomocy innym.

Informacje dodatkowe o Sekret skarbu:

Wydawnictwo: Frajda
Data wydania: 2023-04-26

Tagi: Proza (w tym literatura faktu) dla dzieci i młodzieży

Kup książkę Sekret skarbu

Sekret skarbu - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-07-16,

Tytuł: "Sekret skarbu"
Autor: Max Czornyj
Data premiery: 26.04.2023r.
Wydawnictwo: Frajda

Najpierw chciałabym Was pozdrowić znad morza 💙 wczoraj pod wieczór tu dotarliśmy... Mam nadzieję, że pogoda dopisze i spędzimy niezapomniany czas razem🥰
A teraz...
Mam dla Was krótką polecajkę kolejnej książki dla najmłodszych od Maxa Czornyja - nie dość, że autor ma na koncie listę świetnych tytułów dla dorosłych, to muszę przyznać, że książki dla tych młodszych wychodzą mu równie dobrze 😁
"Sekret skarbu" to już trzecia część przygód małych braci Deryłło i ich przyjaciółki Ewy.
Eryk i Roman uwielbiają siedzieć w antykwariacie swoich rodziców. To zazwyczaj tam wpadają na trop jakiejś ciekawej zagadki.
Tym razem było tak samo 😁
Pewnego dnia podczas przeglądania starych ksiąg znajdują kartkę z dziwnym "kodem". Nie potrafią odczytać go od razu. To Eryk w nocy wpada na pomysł jak go rozszyfrować...
Później wszystko idzie lawinowo:))
Mali Agenci szukają ukrytego skarbu...
Czy uda im się do niego dotrzeć?
Co takiego odkryją?
Przyznam szczerze, że to co znaleźli było naprawdę świetne👌
Brawa dla autora za to, że uczy dzieci jak szanować i dbać o naszą planetę.
To było udane spotkanie z książką!
Myślę, że niejednej/niejednemu z Was ta lektura by się spodobała 🥰

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-05-13, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Jeśli macie ochotę na wakacyjną przygodę to razem z Waszymi dziećmi możecie przeżyć niezapomniane chwile z trzecim tomem Zagadkowych Agentów Maxa Czornyja.

Ewa i bracia Deryło, mlodzi agenci w trakcie porządkonia antykwariatu trafiają na szyfr prowadzący do tajemniczego skarbu. Agenci wyruszają w podróż i wkrótce czeka ich kolejna zagadka do rozwiązania.
Czy uda im się odkryć, co to za skarb?
Jaką rolę odgrywa sekretne stowarzyszenie rycerskie?

Jeśli jesteście ciekawi jak zakończy się ich przygoda to wyruszcie z bohaterami powieści na poszukiwania skarbu.
Autor potrafi zaciekawić fabułą i stworzyć historie mądre i wartościowe. Autor pokazuje jak ważna jest przyjaźń. Mnóstwo interesujących ciekawostek historycznych, które zachęcą młodego czytelnika do czytania. Akcja jest dynamiczna, a zabawa w śledztwo i szukanie skarbu sprawią, że dzieci będą bawić się znakomicie. Na czytelnika czekają emocje i wartościowe treści. Do tego świetne ilustracje czarno - białe pobudzą wyobraźnię.
Jestem pod wrażeniem i będę wypatrywała kolejnych tomów tego cyklu.

Idealna książka dla dzieci, które lubią rozwiązywać zagadki i bawić się w detektywów.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - Eliza89
Eliza89
Przeczytane:2023-07-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023, Legimi,

Kolejne przygody naszych Zagadkowych Agentów. Tym razem młody Eryk Deryło, w asyście swoich kompanów, próbuje rozwikłać tajemnicę tzw. ,,Skarbu życia". Czy im się to uda? Dokąd zaprowadzi ich znaleziony przypadkowo zwitek pergaminu w starej zakurzonej księdze ? Tego dowiecie czytając już 3 odsłonę przygód niezwykle błyskotliwego chłopca, jego starszego brata, przyjaciółki oraz wiernego czworonoga:)
Ciekawa historia, dobrze opowiedziana, a przede wszystkim mądra i dająca do myślenia :)
Świetnie się przy niej bawiłam. Polecam .

Niebezpieczna propozycja
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Niebezpieczna propozycja

W TEJ HISTORII NIC NIE JEST TYM, CZYM SIĘ WYDAJE. Konstancja - kobieta potrafiąca wyczuć zapach zbliżającej się śmierci, tajemnicza Stew, Markiz - dziedzic...

Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz
Max Czornyj0
Okładka ksiązki - Mengele. Anioł Śmierci z Auschwitz

PRZERAŻAJĄCA HISTORIA OPĘTANEGO SZALEŃSTWEM PSEUDONAUKOWCA HISTORIA JOSEFA MENGELEGO, OSŁAWIONEGO ANIOŁA ŚMIERCI Z AUSCHWITZ. Wydarzenia w tej książce...