Świąteczne namiętności

Już kiedyś się spotkali. Już kiedyś ze sobą byli. Już kiedyś było upojnie, dziko, gorąco... A może wcale nie? Może pierwsze, nieistotne i prawie zapomniane zauroczenie to był zaledwie wstęp do czegoś znacznie większego, gwałtowniejszego, szaleńczego? Życie pisze różne scenariusze. Scenariusze ponownych spotkań, których wspólnym mianownikiem są pożądanie i namiętność, są szczególnie interesujące. Najlepiej świadczą o tym teksty czołowych polskich autorek gorącej literatury: Pauliny Świst, Anny Wolf, Kingi Litkowiec, K.C. Hiddenstorm, Magdaleny Winnickiej, Patrycji Strzałkowskej, J.B. Grajdy, Agaty Suchockiej, Edyty Folwarskiej, Charlotte Mils.

Informacje dodatkowe o Świąteczne namiętności:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-10-27

Tagi: Romans erotyczny bóg

Kup książkę Świąteczne namiętności

Świąteczne namiętności - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2022-01-09,

♥️♥️ RECENZJA ♥️♥️

Autor: @rhythm_of_my_life_ @karina_hiddenstorm @edyta.folwarska @paulina_swist @annawolf.autor @winnickamagdalena_autor @patrycjastrzalkowska @j.b.grajda @agatasuchockawriter @charlotte__mils

Wydawnictwo: @wydawnictwomuza @grzeszne_ksiazki

Świąteczne namiętności

Już kiedyś się spotkali, kiedyś ze sobą byli. Zycie lubi pisać, różne scenariusze. To było ich pierwsze spotkanie, które z czasem poszło, w zapomnienie. Ale czy na pewno? 🤔

Czy da się zapomnieć, o namiętności i pożądaniu? 🤔

„To będą bardzo gorące święta”

„Świąteczne namiętności” to zbiór opowiadań, które zostały napisane przez dziesięć wspaniałych autorek. Każda historia jest inna. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość przeczytania, tej niesamowitej antologii. Dzięki temu poznałam kilka autorek, których twórczości nie znałam wcześniej.

Książka bardzo fajna. Pomimo drobnego druku, czytało się dobrze. Moim zdaniem, opowiadania są zdecydowanie, za krótkie. Kiedy przychodził moment, że się wczułam, to okazywało się, że to już koniec. Trudno było mi, oderwać się, od czytania. Oczywiście były opowiadania, które podobały mi się bardziej, oraz te, które troszeczkę mniej.

Poniżej przedstawiam Wam, moje top pięć opowiadań, które podobały mi się najbardziej.

1. „Zachar” od Kingi Litkowiec @rhythm_of_my_life_

2. „Druga miłość” od Edyty Folwarskiej @edyta.folwarska

3. „Piękno jest wieczne” od K.C Hiddenstorm @karina_hiddenstorm

4. „Blueberry, Raspberry i wszystkie inne Berry” od Magdaleny Winnickiej @winnickamagdalena_autor

5. „Miłość” od Agaty Suchockiej @agatasuchockawriter

Czekam na więcej waszych opowiadań.

Jeżeli lubicie opowiadania, o namiętności i niegrzecznych chłopcach, to serdecznie polecam wam tę pozycję.

W szczególności polecam tym, którzy takie zbory opowiadań, lubią kolekcjonować.

Dziękuję wydawnictwu, za egzemplarz ♥️.

Cześć książkoholicy 🎶❣️

Antologia "Świąteczne namiętności" to zbiór opowiadań koło którego nie mogłam przejść obojętnie za sprawą opowiadania Kingi Litkowiec, której twórczość biorę w ciemno i wiem, że się nie zawiodę 💓 zdecydowanie Kinga pisze tak jak lubię najbardziej, ale...... Ale jest tutaj niejedno opowiadanie, które bardzo mi się spodobało 😉

Uważam, że autorki dużo z siebie dały abyśmy mogli cieszyć się świetna lekturą 😁 ja zdecydowanie czuję się usatysfakcjonowana tym co zawiera ten zbiór opowiadań i zachęcam Was do sięgnięcia i przeczytania 😉

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2021-12-26,

Antologia „Świąteczne namiętności”

Niestety, ale jestem zawiedziona. Zabrakło mi magii tych świąt. Myślałam, że będę czuć zapach pierników, widzieć oczami ozdobioną lampkami choinkę, sypiący się śnieg, w tle słyszeć kolędy, okraszone słodką namiętnością i subtelnością. A to pewnie przez to, że nie wszystkie zaczynały się w okresie świątecznym.

Opowiadanie K.C. Hiddenstorm „Piękno jest wieczne” to opowieść z pogranicza grozy i strachu. Nastawiałam się na świąteczną miłość z dala od cywilizacji a dostałam creepy historię z duchami. 👻
Kinga Litkowiec „Zachar” — już miałam skrytykować to opowiadanie ale w porę się powstrzymałam, uprzednio sprawdziłam informację, że Rosjanie mają Boże Narodzenie po Sylwestrze, czyli 7 stycznia. 🙈 Zachara możemy kojarzyć z książki „Naomi”. Kto czytał, i chciałby zobaczyć tego bohatera w innej odsłonie to może sięgnąć po tę antologię. Ja osobiście nie trawię rosjanina. 😄
Magdalena Winnicka „Blueberry, Raspberry i wszystkie inne berry” — mogę powiedzieć, że całkiem rozczulające ale też zbytnio się nie przywiązałam. 😏
Reszta opowiadań nie wzbudziły we mnie większych emocji i ekscytacji. 🤷🏻‍♀️
Ponadto, powtarzające się imiona bohaterów w opowiadaniach mnie zniechęciły. Ale nie twierdzę, że Was nie rozgrzeją do czerwoności. Polecam samemu się przekonać. 😉

Avatar użytkownika - recenzowe_lovee
recenzowe_lovee
Przeczytane:2021-12-03, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Świąteczne namiętności" to świąteczna antologia, zbiór gorących opowiadań. Znajdziemy w nim historię pierwszych miłości, ukrytych pragnień, dawno zapomnianych uczuć, a także nową miłość, przypadkowe spotkania, zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Historie od słodkich romansów, poprzez gorące, namiętne historie, aż po trzymające w napięciu opowieści kryminalne, mrożące krew w żyłach. "Świąteczne namiętności" to lektura z opowieściami w klimacie świąt i nie tylko.
"Świąteczne namiętności" były moim pierwszym spotkaniem z antologiami, z reguły nie sięgałam po takie książki, bo wolę długie, wciągające historie, które pozwolą mi się zakochać w bohaterach oraz ich przygodach. Jednak poczułam się mile zaskoczona po przeczytaniu takich krótkich opowiadań, również ciekawie spędziłam czas na lekturze, polubiłam bohaterów oraz ich krótką historię. Nie będę szczegółowo rozpisywać się, o każdym opowiadaniu z osobna, bo uważam, że każdy powinien sięgnąć sam i zapoznać się z całością. Opowiem całościowo, co mi się podobało, a co nie. Większość opowiadań skradła moje serce, część z nich troszkę mniej, ale uważam, że wszystkie są warte przeczytania. Autorki mają naprawdę ciekawy styl pisania, każda z nich odmienny, co wprowadza, powiem świeżości i ubarwia lekturę. Dodatkowo szybkie opowiadania, zapobiegają zbędnym dramatom między bohaterami, co zaoszczędzi nerwów nie jednemu czytelnikowi. Jednym co mi się nie podobało, że czasami ta akcja pędziła zbyt szybko, co wprowadzało dozę chaosu w opowiadania. Czytając niektóre z nich, miałam wrażenie, że to wersje demo do dalszej lektury danej autorki, co oczywiście zaciekawiło mnie i mam ochotę sięgnąć po całość, kiedy tylko wyjdzie. Jednak z drugiej strony czułam niecierpliwość, gdyż wolałabym poznać zakończenie historii, a nie dostać tylko jej przedsmak. Mimo to czuję, że "Świąteczne namiętności" to dość fajna pozycja, opowiadania są idealne na świąteczny, luźny wieczór, świetny sposób na chwilę relaksu i odpoczynek po świątecznym szale. :)

Pierwszy grudnia wprowadza mnie w świąteczny nastrój, dlatego dzisiaj u mnie książka w podobnym klimacie. Mam wielką słabość do antologii i sięgam po nie zawsze, gdy jestem przytłoczona grubaśnymi tomami powieści, chcąc zrobić sobie odświeżający reset.

„Świąteczne namiętności” to zbiór dziesięciu historii napisanych przez autorki, które cenię i uwielbiam ich pióro. Nie zawiodłam się, gdyż opowiadania, jakie tu znalazłam były różnorodne, mega ciekawe oraz wciągające.

Różnorodne gatunki stworzyły genialną całość, która wprowadziła mnie w świąteczne klimaty, dostarczyły niezapomnianych wrażeń jak i emocji. Na nudę z taką lekturę nie narzekałam, a pełne namiętności sceny zbliżeń podgrzały temperaturę otoczenia i przyspieszyły mój oddech. Nie znajdziecie tu samych erotyków czy romantycznych historii, ale także kryminalne opowieści w zimowej scenerii, dostarczających mocnych dreszczyków grozy.

Najbardziej ujęło mnie za serce dzieło Anny Wolf pt: „Sue”. Jestem ogromnie ciekawa jak potoczą się losy głównej bohaterki, która znalazła się w naprawdę trudnej sytuacji. Ja wyczułam tu intrygę i możliwe, że mój tok myślenia podąża tym samym tropem co autorki. Mam nadzieję, że szubko poznam zakończenie tej historii.

„Zachar” rosyjski gangster Kingi Litkowiec także mnie zachwycił. Akcja tu pędziła, zaskakiwała, a tytułowa postać była zagadkowa i nieprzewidywalna.

Na uwagę zasługuje także twórczość Kariny Hiddenstorm zatytułowane „Piękno jest wieczne”. Te kilkanaście stronic tak mną wstrząsnęło, że długo nie mogłam wyjść z szoku.

Autorka wie jak podejść psychologicznie czytelnika, jak zbudować napięcie, strach i tajemniczą aurę. Co tu się wydarzyło musicie przekonać się sami sięgając po tę rewelacyjną antologię.

Z całego serca zachęcam byście zaopatrzyli się w tę pozycję i poznali doskonałą dziesiątkę utworów wspaniałych pań. Zapewniam, że nie będziecie żałować ani chwili, jaką spędzicie z książką, która uprzyjemni wam chwile z nią spędzone. Rozkoszujcie się czytaniem i relaksujcie się.

🎄❄RECENZJA❄🎄

Tytuł : „Świąteczne namiętności”
Wydawnictwo : Wydawnictwo MUZA SA
Grzeszne książki
#wydawnictwoakurat

❄”Piękno jest wieczne”
K.C. Hiddenstorm - pisarka
„Strach mieszał się z histerycznym, nerwowym rozbawieniem i bezsilną wściekłością”
Jak wiele może się wydarzyć w drodze na kolację wigilijną, przekonała się Piper. Nieoczekiwana zmiana celu podróży, z powodu braku prądu, dom na odludziu,brak zasięgu, namiętne chwile przy kominku i…naga dziewczyna.
Od samego początku ta opowieść budzi niepokój, przeplata się namiętnymi i gorącymi scenami, ale trzyma do samego końca w lodowatym napięciu.
Pierwsza opowieść i od razu z grubej rury🙀O mamuniu, to na długo zostanie w mojej pamięci.

❄”Zachar”
Kinga Litkowiec strona autorska
„Lubiłem patrzeć na przerażenie malującego się w oczach ludzi. Była to swojego rodzaju rozrywka, która przez tyle lat w ogóle mi się nie znudziła”
Zachar Morozow, zakochany w kobiecie swojego przyjaciela, na co dzień zimny, wyrachowany i stroniący od uczuć i emocji gangster. Katherina Tarasowa, dziennikarka, której pismo, wciąż szuka na niego haka, jednak ona dostaje się podstępem na jego przyjęcie, całkiem w innym celu.
Jakże delikatna i urocza opowieść. Przydało by się odrobinę pikanterii.

❄”Bluberry, Rasberry i wsztstkie inne Berry”
Magdalena Winnicka - strona autorska
Nie jest łatwo kochać dwóch mężczyzn, nie jest łatwo,być z jednym, a nawet po latach,nie móc zapomnieć o drugim. Jagodzie przede wszystkim zależy na szczęściu córki, zatem musi zapomnieć o Rafale i powierzyć swoje życie Kacprowi.
Opowieść pełna emocji i trudnych wyborów, a co do zakończenia musicie poznać je sami. Bohaterów tej historii, możemy spotkać w antologii: „Facet na wakacje” w opowiadaniu
„Chłopak na wakacje”, którą ja osobiście muszę nadrobić 🤩

❄”Sue”
Anna Wolf - strona autorska
Licealna miłość, Sue i Hunter, trudne zerwanie, ponowne przypadkowe spotkanie i jedna niesamowita noc spędzona po latach. Niby dwa razy, nie wchodzi się do tej samej wody, z tym że w tym przypadku może trzeba będzie, a może wręcz przeciwnie…
O tak, to jest mega dobre i WOW, ku mojej uciesze na końcu mamy tekst „Ciąg dalszy nastąpi”, co zwiastuje całkiem nową książkę autorki🤩

❄”Druga miłość”
Edyta Folwarska
„To miał być jednorazowy i nic nie znaczący numerek…”
Metamorfoza Bianki, jej pewność siebie,
świetnie  prosperująca restauracja i były zdradziecki narzeczony, oniemiały jej nowym seksownym wyglądem. Satysfakcja jaka dopada dziewczynę zmienia się w chęć wykorzystania sytuacji, nie spodziewa się jednak, jak potoczy się to chwilowe wejście, drugi raz do tej samej rzeki, ale może przy okazji pozna inną, lepszą „odnogę”?
Edyta w swoich książkach potrafi w zaskakujący sposób „dobić” męskich bohaterów i dobrze im tak;-)

❄”Przystanek Zakopane”
J.B. Grajda - strona autorska
„Byłam wolna i zamierzałam korzystać z tej wolności. Na całego.”
Podróż pociągiem z Wawy do Zakopanego, jeszcze nigdy nie była tak przyjemna. A to wszystko za sprawą piekielnie seksownego Szymona.

❄”Miłość„
Agata Suchocka - pisarka
„Mijaliśmy się w życiu…”
Przyjaciele z dzieciństwa, ona przebojowa modelka, a on wycofany klarnecista. Gdzieś po drodze, jej miłość do niego się ulotniła. Zdradzony, zrozpaczony, opuszczony, ale pewna osóbka, która codziennie parzy mu kawę, skuteczni odwraca myśli od tych złych uczuć. Może mają ze sobą, więcej wspólnego, niż im się wydaje???

❄”Wigilijna odsiadka”
Charlotte Mils - Autor
„Podobała mi się jego dzikość, pierwotna zawziętość”
Spotkanie z policjantami na służbie bywają zaskakujące, a jeśli się okaże, że jeden z nich jest kolegą z liceum, to nawet może dojść do bardzo nieprzyzwoicie gorących zdarzeń. Gorzej jeśli, by utrzymać tą relację, trzeba będzie pójść za kratki.
Ooo, mega, hot Pani Autorko🤩, ku mojej uciesze, co raz bardziej rozkręcasz się erotycznie 🤩 lubię to

❄”Sprawdź go”
Patrycja Strzałkowska - strona autorska
„Chociaż czuję się nieswojo, nie mogę się od niego oderwać”
Weronika i Olka, spędzają zaskakujący wieczór w klubie. Drinki stawiane przez nieznajomego, taniec z gorącym przystojniakiem, seksowny taniec z tajemniczym, wydającym znajomo facetem… Konsekwencji tego wieczoru nikt się nie spodziewa.
Patrycja w swoich w książkach zawsze potrafi zaskoczyć fabułą i detalami. Bardzo lubię jej styl bogaty w opisy i nietuzinkowe historie.

❄”Magenta”
Paulina Świst
„Bardzo ciekawe, że nie bałem się napierdalać z największymi skurwielami na świecie, a bałem się napisać jednej cholernej wiadomości z propozycją spotkania.”
Artur, wybierając karierę w Stanach, teatralnie spartaczył związek z Jagodą. I choć wydawać się by mogło, że byli tylko przyjaciółmi do bzykania, to ich relacje wychodziła daleko poza zajebisty sex. On wybrał walki w klatce, ona karierę adwokacką. Powrót Artura do Warszawy, życiowa i zawodowa porażka, i chęć zapomnienia w klubie ze gogo. Nie będzie to jednak takie proste, gdy okaże się, że jedną z seksownych tancerek, wyśmienicie wyginających się na rurze…jest właśnie Jagoda.
Świetna, ostra, pikantna, choć krótka historia z wyraźną pisarską ikrą z „Prokuratora”. Z chęcią poznałabym całą historię tych dwoje.

Kocham Antologie, za ich różnorodność twórczą j świetne historie, które na pewno zasługują na swoją oddzielną książkę. Takim np jest opowiadanie @karina_hiddenstorm „Piękno jest wieczne” ( cały czas myślę o tej historii i drżę z zimna 🥶 ). No i @paulina_swist w swojej „Magencie” jest dokładnie taka jak w „Prokuratorze”, a Artur trochę kojarzy mi się z Zimnym. Nie mniej jednak, wszystkie świetnie  oddają zimowo/świąteczną atmosferę.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-10-24,

🎄🎄🎄Recenzja przedpremierowa 🎄🎄🎄

Premiera 27.10.2021

"Świąteczne namiętności" - @edyta.folwarska @j.b.grajda @karina_hiddenstorm , @rhythm_of_my_life_ @charlotte__mils @patrycjastrzalkowska @agatasuchockawriter
@winnickamagdalena_autor @annawolf.autor @paulina_swist

Święta dopiero za ponad 2 miesiące ale co z tego. Na świąteczne historie każdy czas jest dobry,  a gdy dochodzą grzeszne sceny, od których gorąco się robi na całym ciele, to jeszcze bardziej łaknie się je przeczytać.

Mamy tutaj 10 opowiadań, dziesięciu wspaniałych autorek, których pióro i talent pisraski sprawia, że każde zdanie chłonie się niczym najlepszą czekoladę.
Każde z nich to różne sytuacje jakie mogą się wydarzyć nie tylko w święta ale i na co dzień, ale ten okres świat zawsze dodaje magi. Tak samo jest tutaj. A gdy dodamy śnieg, którego ostatnio bardzo mało, to robi się naprawdę milutko.

Jak to bywa w antologiach, jedne opowiadania są lepsze a inne gorsze, ale wszystkie się bardzo miło czytało. Każde z nich ma wielki potencjał na nowe powieść, które podbiją serca nie jednej czytelniczki.

Oprócz rozgrywających scen, od których bicie serca przyśpiesza a na twarzy zagości wielka czerwień, najdziecie różnych bohaterów, różne fabuły i niezwykle spotkania. Będzie także strasznie, na jednym opowiadaniu ciarki wystąpiły mi na całym ciele.

Bohaterowie to także różne osobowości. Począwszy od nieśmiałych kobiet po charakterne kocicie. A faceci, pewni siebie, groźni, charyzmatyczni, ale także ze złamanym sercem i poczuciem pustki.
Niewinne spotkania które zmieniają się w podniecającą grę, a później może w coś innego.
Miałam także okazję poznać losy dalszych bohaterów z innych książek, ale z jakich to Wam nie zdradzę. Będzie to mała, słodka niespodzianka.

W takich krótkich opowiadaniach trochę ciężko o miłość ale zapewne dostajemy jej namiastkę.

Kochani jeśli lubicie świata połączone z nutką subtelnego lub niegrzecznego seksu, to to jest antologia, która Wam da wiele przyjemności i zapozna z niegrzecznymi facetami.

8/10❤

Książka jest zbiorem opowieści - niektóre z nich są ciekawe i dobrze przemyślane, inne jakby pisane "na siłę". Właśnie dlatego wyciągnę średnią ocenę za całość.

Wspólnym mianownikiem wszystkich historii jest okres świąteczny, w okolicach którego toczy się akcja.

Avatar użytkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2021-12-25, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Opowiadania mało świąteczne

W okresie przedświątecznym i świątecznym furorę na bookstagramie czyniły powieści świąteczne. Powoli staje się on odrębnym gatunkiem literackim. Po który do tej pory nie sięgałam, ale w tym roku udało mi się przeczytać coś z tego nurtu, co prawda nie powieść, ale antologię opowiadań niby świątecznych, bo tak głosi tytuł tego zbioru.

Zastanawiacie się pewnie dlaczego piszę niby świątecznych, a dlatego bo świąt w tych opowiadaniach jak na lekarstwo, przynajmniej dwóch fabuła toczy się w ogóle w lecie... To największy zarzut z mojej strony wobec tego zbioru opowiadań, bo spodziewałam się więcej świątecznej atmosfery, a tu, nawet jak się te święta pojawiają, to są wspomniane jednym zdaniem, albo są tylko tłem dla wydarzeń w danym opowiadaniu. Według mnie jeśli jest to świąteczna antologia, to święta powinny grać pierwsze skrzypce. Lecz to moja opinia, może inni czytelnicy uważają inaczej. Dla mnie jest to trochę wprowadzanie czytelnika w błąd, byleby sprzedać coś pod szyldem świąt. Strach pomyśleć jak wyglądają te powieści świąteczne, też brak w nich atmosfery świąt? :D

Ale wracając do tej antologii, to nie jest ona zła, kilka opowiadań przypadło mi do gustu, o których napiszę zaraz więcej. Niestety trafiły się też takie, które mnie nie porwały, im również poświęcę kilka słów.

Zacznę od tych, które mnie zaintrygowały, do tego grona na pewno mogę zaliczyć opowiadanie otwierające zbiór, czyli "Piękno jest wieczne" pani Hiddenstorm, mianowicie za motyw z bajki o Sinobrodym(zamknięte drzwi i zakaz ich otwierania, które kuszą do otwarcia i poznania tajemnicy, którą skrywają), jest to dość mroczne, paranormalne opowiadanie, które mało ma klimatu świątecznego, ale zapada w pamięć i pozostawia emocje w czytelniku. Kolejnym opowiadaniem wartym uwagi jest historia spod pióra Kingi Litkowiec "Zachar", znów jest to opowiadanie sensacyjne, ale bohaterowie i fabuła zaciekawiły mnie na tyle, że chętnie poznam ich losy z powieści pani Kingi, urocze opowiadania, które chwytają za serce to "Blueberry, Raspberry i wszystkie inne Berry" Magdaleny Winnickiej za pomyłkę związaną z nazwą miejscowości i za tarapaty, które z jej powodu wynikły, "Miłość" Agaty Suchockiej za wykorzystanie cytatu jednej z moich ukochanych piosenek roku 2021 i za głównego męskiego bohatera, który jest muzykiem i ma złamane serce, a los daje mu szansę na prawdziwą miłość, "Wigilijna odsiadka" za humor i ciepło, które serwuje nam Charlotte Mils.

Opowiadania, które nie spodobały mi się bądź zawiodły, to niedokończona historia pani Anny Wolf "Sue", no nie robi się takich rzeczy czytelnikom i nie zostawia otwartych historii w opowiadaniu, "Druga miłość" Edyty Folwarskiej za głupotę i naiwność głównej bohaterki, " Sprawdź go" Patrycji Strzałkowskiej za pomysł na fabułę jak z filmu "Porady na zdrady" i za zupełny brak świąt w opowiadaniu i "Magenta" Pauliny Świst za brutalność, która nijak nie kojarzy się z Wigilią.

Jak widzicie przeważają opowiadania, które tak czy owak mnie zauroczyły, czas poświęcony lekturze tej antologii nie był więc czasem zmarnowanym, ale oczekiwałam więcej świątecznego klimatu, więcej ciepła, miłości i tej magii świąt, ale nie można mieć wszystkiego.

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany tym zbiorem opowiadań to sięgaj i czytaj, chętnie poznam Wasze odczucia, a ja wrócę jeszcze do Was niedługo z recenzją świątecznej powieści i kolejnej świątecznej antologii, choć święta już minęły, to jestem jeszcze w nastroju świątecznym i będę czytać te świąteczne twory, a co ! Kto mi zabroni? ;)

Za egzemplarz dziękuję Charlotte Mils i wydawnictwu Akurat, wydawnictwu Muza.

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2021-11-15, Ocena: 5, Przeczytałam,

"I tak oto moja podróż rozpoczęła się na nowo. W którym kierunku zmierza? Tego nie wiem." J.B.Grajda.

@wydawnictwomuza
@grzeszne_ksiazki

Przyszła pora na zapoznanie się z bardzo ciekawą antologią, która zawiera zbiór opowiadań z wątkami świątecznymi. Każda z historii napisanych przez wspaniałe polskie autorki, jest inna zaskakująca i nietuzinkowa. Nie są to typowo bożonarodzeniowe opowiadania lecz takie, ktych akcje toczą się w okolicach świąt, sylwestra i całego szaleństwa.

Z miłym zaskoczeniem czytałam tą książkę, ponieważ jest to pierwsza antologia, w której nie wybrałam ulubieńców ponieważ się nie da. Każda historia jest godna uwagi. Są śmieszne, smutne, rozczulające, rozczarowujące, interesujące. Ciężko się oderwać i niekiedy chciało by się ciągu dalszego już teraz. Zapewniające wspaniałą rozrywkę historie bohaterów, których drogi życiowe nie poszły wymarzonymi szlakami. Doznali zawodu, upokorzenia, straty, dokonali złych wyborów ze złych powodów, znaleźli się w ślepym zaułku, gdzie wyjście pojawia się przypadkowo jak cud świąteczny. Opowiadania, które rozgrzeją nie tylko dusze, lecz także temperaturę. Czasem trafią na coś zupełnie nowego, innym razem przyjdzie im stawić czoła bolesnej przeszłości, lecz zawsze tli się nadzieja, że szczęście do końca nie poszło sobie, ale czeka na lepszy moment, by nas zaskoczyć. Fajne jest to, że niektóre kończą się momentem, gdzie możemy doczekać się kontynuacji w kolejnej książce i podsycają ciekawość, bądź są właśnie kontynuacją poznanych już prędzej opowiadań. Polecam. Niech duch świąt was nie opuszcza przez cały rok, a beznadziejność jest tylko przedsmakiem wspaniałych życiowych zmian.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-11-04, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Najlepszy prezent pod choinkę? Zbiór świątecznych, bardzo niegrzecznych opowiadań od Autorek, które bardzo cenicie! Przepełnione namiętnością, pożądaniem i nie dające chwili wytchnienia- takie właśnie historie otrzymamy w najnowszej antologii od Wydawnictwa Akurat. Z całą pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dziesięć zupełnie różnych historii zapewni Wam mnóstwo wrażeń. Dodatkowo, książka jest naprawdę pięknie wydana, a dzięki pomysłowej okładce dostajemy również idealną dla fanek Grzesznych Książek, Mikołajkową okładkę ;-)
Piper i Jim. Co się wydarzy, gdy wbrew własnej woli, utkną na odludziu, odcięci od świata?
Zachar, doskonale znany wszystkim, którzy czytali "Naomi", ponownie trafia na damę w opałach. Czy Katerina jest aż tak szalona czy aż tak zdesperowana, by prosić takiego człowieka o pomoc?
Jagoda szykuje się do ślubu. Problem w tym, że swoje serce już dawno oddała komuś innemu. Po samą genezę tej historii musicie sięgnąć do innej antologii- "Chłopak na wakacje"!
Sue i Hunter. Jako nastolatkowie złamali sobie serca. Czy te pierwsze zauroczenia są warte by być pamiętanymi w dorosłym życiu?
Bianka w końcu odnosi sukcesy i z przytupem idzie przez życie. Co jednak się zdarzy, gdy na jej drodze stanie Łukasz, były chłopak, który pokiereszował jej serce?
Magda ma zamiar zrobić sobie długą, zasłużoną przerwę od codzienności. Podróż do Zakopanego okazuje się pełna niespodzianek i zapoczątkuje kolejne zmiany w jej życiu. Ale czy na dobre?
Marcin, uzdolniony muzyk jazzowy, ma ogromny problem z pewnością siebie. Ponadto cierpi po rozstaniu. Czy w zimowej, miejskiej scenerii, pomimo wszystko odnajdzie magię?
Dla Pauli liczy się tylko siostra i obowiązki. Powiedzieć, że nie prowadzi rozrywkowego życia to nic nie powiedzieć. Czy spotkanie z dawno nie widzianym znajomym sprawi, że w końcu coś się w jej życiu zmieni?
Werka nigdy by nie sądziła, że zwyczajny wieczór w klubie z przyjaciółką doprowadzi do ciągu różnych zdarzeń... Zdarzeń, które powoli mogą sprawić, że jej serce mocniej zabije.
Jagoda i Artur. Kiedyś chyba byli zakochani. Co się wydarzy, gdy trafią na siebie po latach, w najbardziej nieoczekiwanym miejscu?
Szereg historii, osobowości, różnego rodzaju spotkań, niespodziewanych zwrotów akcji. I przede wszystkim idealna próbka pisarstwa Autorek dla niezdecydowanych. Dostaniemy zarówno zupełnie nowe opowieści, jak i kontynuacje lub uzupełnienia innych, które są już nam znane. Ale też i takie, które sprawią, że będziecie błagać Autorki o pełnowymiarowe książki o bohaterach! Ciekawa jestem, które Wam przypadną do gustu? Dla mnie absolutnym numerem 1 jest "Blueberry, Raspberry i wszystkie inne Berry". Zdecydowanie poczytałabym o bohaterach nawet trzy tomy! ;-) Ciekawi mnie też "Sue", bo Autorka zostawiła naprawdę szerokie pole do popisu jeśli chodzi o poprowadzenie historii. Ale naprawdę, każda historia ma to "coś" i zasługuje na uwagę. Wszystkie fanki namiętnych opowieści zdecydowanie powinny znaleźć tę książkę pod choinką! :-)

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-10-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

"Świąteczne namiętności" to zbiór dziesięciu opowiadań polskich autorek, których twórczość miałam okazję poznać za sprawą ich pełnowymiarowych powieści lub opowiadań. Jedynie twórczość Edyty Folwarskiej była dla mnie nieznana. Przygoda ta wypadła udanie.

Niektóre teksty i ich bohaterowie byli mi znani z innych opowiadań lub powieści autorek. Fajnie było ponownie do nich wrócić. Są też takie, które zwiastują kontynuację.

Jedne nowelki mają w sobie więcej lub mniej pierwiastka świąt, a niektóre wcale, a wręcz ich akcja była umiejscowiona latem. Mnie w zasadzie to nie przeszkadzało, aczkolwiek jeśli nastawienie się na typową świąteczną antologię, może być to pewnym problemem.

Autorki kuszą krótką formą. Czarują czytelnika sposobem pokazania tematu wiodącego, jakim jest namiętność, a być może i coś więcej... Uczucia te przedstawione są z różnych perspektyw. Będzie pięknie, romantycznie, sentymentalnie, ale i smutno, z bólem i cierpieniem, wyniszczająco, a nawet zabójczo! Wyraźnie dało się wyczuć niebezpieczeństwo. Jestem pewna, że każdy znajdzie tu takie opowiadanie, które akurat wpasuje się w jego gusta.

"Nie wiedziałam już, czy inaczej pojmowałam "miłość" niż mężczyźni, którzy pojawiali się w moim życiu. Może to ze mną było coś nie tak, skoro myśłałam, że jak się kogoś kocha, to się tej osoby nie rani..."

Na kartach tej publikacji znajdziemy całe spektrum ludzkich problemów, emocji, uczuć, rozterek i niepewności. Marzenia, nadzieje, tajemnice, niespodzianki, intrygi, tarapaty... Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z samotnością, odrzuceniem, pragnieniem miłości, zdradą, potrzebą przebaczenia, zaufaniem.

"Trzymałem ją jak motyla w słoiku, pielęgnując wyobrażenia o niej, które nie miały nic wspólnego z rzeczywistością. Z jej marzeniami. Wytrzymywała ze mną, gdyż posiadanie przy boku mężczyzny gotowego spełniać wszystkie jej zachcianki, będącego na każde skinienie  było po prostu wygodne."

Opowiadania zawierają gorące momenty, nutkę humoru, czasem ostrego języka i ciętych ripost. Poszczególne nowelki miały w sobie więcej lub mniej pierwiastka grzeszności. Każda z nich okazała się dla mnie na swój sposób interesująca, dyskretnie przekazywała ważne życiowe wartości, o których często w zabieganej codzienności zapominamy. Co ciekawe, większość z tych tekstów mogłoby bez problemu zostać rozwinięte w dłuższej formie.

Każde opowiadanie jest inne, napisane w różnym stylu i poprowadzoną fabułą. Łączą je jednak gorące uniesienia, pożądanie i pikanteria. Myślę więc, że jest to idealna lektura na poprawę nastroju i relaks.

"Świąteczne namiętności" to doskonały wybór dla wielbicieli krótkiej formy literackiej. I choć nie wszystkie opowiadania wpisują się w klimat świąt, to warto je poznać i dać się porwać namiętności, jaka wybrzmiewa z kart książki.

Gorąca zagrywka
Charlotte Mils0
Okładka ksiązki - Gorąca zagrywka

Po wstrząsających przejściach Emily próbuje odzyskać równowagę psychiczną. Wraca do pracy, gdzie poznaje Steve'a; ten nie ukrywa zauroczenia...

Królewskie serce
Charlotte Mils0
Okładka ksiązki - Królewskie serce

Dzięki szczęśliwemu zrządzeniu losu zwyczajna dziewczyna zostaje wychowana na dworze królewskim. Dowiaduje się, jak wygląda prawdziwe życie na zamku, co...