安iat這 nie mo瞠 zgasn望

ISBN: 978-83-8097-158-5
Tytu orygina逝: Keeper of the Light
T逝maczenie: Micha Juszkiewicz

Ocena: 5.08 (12 g這s闚)

Czy warto strzec tajemnic za wszelk cen? Czy zemsta przynosi ulg? Czy mo積a wybaczy zdrad? Doktor Olivia Simon ko鎍zy w豉郾ie dy簑r na pogotowiu. M捫 czeka na ni ze 鈍i徠eczn kolacj. Od miesi璚y mi璠zy nimi si nie uk豉da. Ona stara si ratowa swoje ma鹵e雟two, ale Paul nie ukrywa swojej fascynacji artystk Annie O’Neill. Olivi zatrzymuje jednak w pracy nag造 przypadek. Kobieta postrzelona w klatk piersiow, w której lekarka rozpoznaje pi瘯n Annie O’Neill. Stan rannej jest krytyczny, dlatego Olivia decyduje si na natychmiastow operacj. Mimo to Annie umiera. Czy Olivia zrobi豉 wszystko, by j uratowa? To pytanie zadaje jej Paul, obsesyjnie zakochany w Annie. O to zapyta j tak瞠 Alec O’Neill, który widzia w Annie idealn 穎n i matk. A czy sama Olivia pewna jest odpowiedzi? Stara si pod捫a 郵adami swojej rywalki, by zrozumie fascynacj swojego m篹a. Annie dopiero po 鄉ierci pozwala bliskim zrozumie, jaka by豉 naprawd. Poznaj jej pilnie strze穎ne tajemnice, które odmieni ich 篡cie na zawsze. Mi這郾icy powie軼i Jodi Picoult z przyjemno軼i przeczytaj misternie skonstruowan histori rodzinn, z mistrzowsko sportretowanymi postaciami oraz zaskakuj帷ymi zwrotami akcji, które do samego ko鎍a trzymaj czytelnika w niepewno軼i. "Stylist" Autorka o wyj徠kowym talencie. Ka盥a jej powie嗆 to pere趾a. "Literary Times" Obowi您kowa lektura dla wielbicieli Jodi Picoult. "Daily Mail" Powie嗆 urzeka zaskakuj帷 fabu陰, a chcia這by si j przeczyta jednym tchem. "Candis" Diane Chamberlain jest nagradzan autork powie軼i obyczajowych, w tym "Sekretnego 篡cia CeeCee Wilkes" i "Prawa matki". Mieszka w Karolinie Pó軟ocnej.

Kup ksi捫k 安iat這 nie mo瞠 zgasn望

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - 安iat這 nie mo瞠 zgasn望

Avatar u篡tkownika - majeczka241
majeczka241

Mi這 tak powróci po d逝gim czasie do ksi捫ek Diane Chamberlain. Zapomnia豉m ju jak potrafi mn zaw豉dn望, oczarowa opowie軼i, zaciekawi i do reszty poch這n望. Nie raz zaskakuje, pobudza wyobra幡i, wzbudza kontrowersje, zatrzymuje czytelnika w swojej historii na wiele godzin. W powie軼iach autorki odnale潭 mo積a nie tylko dramatyczne sytuacje rodzinne, które chwytaj za serce, ale równie mi這嗆, tajemnice skrywane od wielu lat i nie tylko. Za to pokocha豉m jej pióro. Za to, 瞠 od pocz徠ku do ko鎍a potrafi mnie zatrzyma w swoim 鈍iecie, doprowadzi do 貫z, irytacji, rado軼i, szcz窷cia, a cz瘰to te smutku i wzruszenia. Dlatego, gdy upora豉m si z zaleg這軼iami na studia zabra豉m si za ,,安iat這 nie mo瞠 zgasn望".

Olivia i Paul Simon s ma鹵e雟twem od wielu lat. Niestety od pewnego czasu w ich zwi您ku nie uk豉da si zbyt dobrze. Kobieta stara si wszystko naprawi, jednak m篹czyzna z ka盥ym dniem oddala si od niej coraz bardziej. Pewnego dnia do szpitala w którym pracuje Olivia przywo膨 ci篹ki przypadek. Annie- Kobieta postrzelona w klatk piersiow. Olivia nie namy郵aj帷 si d逝go postanawia przeprowadzi zabieg ratuj帷y 篡cie. Niestety pomimo ratunku kobieta umiera. Czy Olivia zrobi豉 wszystko, by uratowa Annie?

Zwróci豉m na ni szczególn uwag ze wzgl璠u na ciekawy opis. Dlatego nie zastanawiaj帷 si d逝go czym pr璠zej si za ni zabra豉m. Autorka od razu rzuca nas na g喚bok wod, wprowadza w sam 鈔odek wydarze, których na pocz徠ku nie jeste鄉y w stanie zrozumie. Stopniowo odkrywa przed nami swe karty, mo瞠my zobaczy post瘼owanie bohaterów, co nimi kieruje, co pragn osi庵n望 w zaistnia造ch sytuacjach. Poczu ich emocje i razem z nimi prze篡wa wszystko, co ich otacza. Wiele sytuacji sk豉nia do g喚bokich przemy郵e, do zastanowienia si nad tym, co by by這 gdyby. Historie poruszane w opowie軼i nie nale膨 do naj豉twiejszych, odcisn swe pi皻no na 篡ciu ka盥ej z postaci. Wywo豉j równie niejedn burz w czytelniczym umy郵e. Czytelnik nie b璠zie si zgadza z post瘼owaniem bohaterów, b璠zie si irytowa, z這軼i, jednak z czasem wszystkie puzzle znajd si we w豉軼iwych miejscach i inaczej spojrzy na ca陰 opowie嗆.

Powie嗆 serwuje nam tajemnice, niezrozumia陰 obsesj, separacj, przeszywaj帷y ból, 瘸這b, uwielbienie, 鈍i皻 Ann i wiele wi璚ej. W powie軼i ci庵le co si dzieje, nie ma czasu na nud. Autorka przedstawia nam histori z perspektywy czterech bohaterów, ka盥y z nich odgrywa kluczow rol w ca這軼i fabu造. Do samego ko鎍a stara豉m si odpowiedzie na pytania, które postawi豉m sobie na pocz徠ku. Dlaczego Paul zostawi Olivi? Czy Alec podniesie si po stracie Annie? Czy Olivia zostanie poci庵ni皻a do odpowiedzialno軼i za to, 瞠 postanowi豉 uratowa 篡cie kobiecie i nie podo豉豉 temu? I kim tak naprawd by豉 鈍i皻a Annie Chase O'Neill i dlaczego pomaga豉 jej Mary? Pisarka tak poprowadzi豉 misternie historie, 瞠 nie sposób dowiedzie si jaki b璠zie ci庵 wydarze, jak wszystko ostatecznie si zako鎍zy. Wiele razy zaskakuje, szokuje, dziwi. Nie raz mia豉m ogromn ochot krzykn望 w autobusie na g這s ,,nie wierz, 瞠 to mia這 w豉郾ie miejsce'', ale trzyma豉m j瞛yk za z瑿ami, by nie rozprasza innych pasa瞠rów.

Nim si obejrza豉m po趾n窸am opowie嗆 jednym tchem. W mgnieniu oka. Szkoda, 瞠 tak szybko musia豉m po瞠gna si z bohaterami, których czasami nie rozumia豉m, ale pokocha豉m ca造m sercem. Historia przela豉 we mnie wiele emocji, które odczuwam w trzewiach do teraz. Zaw豉dn窸a moj dusz, umys貫m. Nie sposób uwolni si spod jej mocy. Gdy raz pozwolicie jej si zaw豉dn望, ju nigdy o niej nie zapomnicie. Autorka ma doskona貫 pióro, wiedz na ró積e tematy, a tak瞠 posiada niezwyk造 talent, do komplikowania losów bohaterów. Nie mog doczeka si kontynuacji. Ciesz si, 瞠 pisarka si tego podj窸a, bo za bardzo pokocha豉m Olivi, Aleca i innych. Gor帷o polecam.

Avatar u篡tkownika - KanapaLiteracka
KanapaLiteracka

Mamy cztery postaci, dwie pary, dwa zwi您ki. Olivia kocha swojego m篹a Paula. Annie kocha swojego m篹a Aleca. Problem w tym, 瞠 zarówno Alec jak i Paul kochaj Annie. Mi這軼i g喚bok i 郵ep. Annie jest anio貫m. Ma wra磧iw artystyczn dusz, doskonale zajmuje si dzie熤i, prowadzi wiele wolontariatów. Jest pogodna i zawsze ch皻na do pomocy. Jak jej nie kocha?
Pewnego dnia Annie os豉nia w豉snym cia貫m kobiet i trafia na ostry dy簑r z ran postrza這w serca. Traf chce, 瞠 dy簑r pe軟i Olivia. Kobieta robi co mo瞠, 瞠by uratowa obiekt uwielbienia w豉snego m篹a. Annie jednak umiera.
Kiedy Olivia powiadamia o tym Paula pod鈍iadomie liczy, 瞠 w ca造m tym nieszcz窷ciu jest dla niej nadzieja. Niestety Paul podejmuje zaskakuj帷 dla niego samego decyzj. Odchodzi od 穎ny.
Olivia robi wiele, 瞠by odzyska ukochanego, stara si nawet upodobni do wspania貫j Annie. Tym w豉郾ie sposobem poznaje Aleca. Dwoje dog喚bnie skrzywdzonych ludzi nawi您uje wspólny j瞛yk. Wkrótce okazuje si, 瞠 Paul równie nawi您a kontakt z m篹em zmar貫j. Rozpoczyna si niebezpieczna gra tajemnic i emocji. Osamotnienie i pragnienie mi這軼i wynurzaj coraz wi璚ej sekretów. Wkrótce okazuje si, 瞠 Annie daleko by這 do idea逝.

Jest to powie嗆 z typowo kobiecym rozmachem. Wyst瘼uj w niej zarówno wielka mi這嗆 jak i kie趾uj帷e uczucie, zazdro嗆 i wyrozumia這嗆. Pragnienie i poczucie wstydu. Walka ze sob i swoimi s豉bo軼iami. Przede wszystkim jednak prób odpowiedzi na pytanie „dlaczego?”. Ksi捫ka bowiem od samego pocz徠ku owiana jest wielk tajemnic. I to tak jedynie wyczuwaln. Niby wszystko jest jasne, niby przedstawione w sposób tak oczywisty, 瞠 pro軼iej si nie da, a jednak odkrywane sekrety wzbudzaj w nas coraz wi瘯sze w徠pliwo軼i.

Jak si okazuje po 鄉ierci Anne cierpi wszyscy. Jej m捫 i dwójka dzieci, ludzie, którym pomaga豉, potajemnie kochaj帷y si w niej Paul i jego porzucona 穎na. Ta ostatnia jedynie po鈔ednio, ale wcale nie s豉biej. Olivia stara si zbada 鈍iat Annie, pragn帷 dowiedzie si, co mia豉 tamta, czego nie ma ona. Tym sposobem poznaje pogr捫onego w 瘸這bie Aleca. Dwie skrzywdzone, porzucone dusze odnajduj wspólny j瞛yk i Olivia skrywaj帷, 瞠 jej m捫 kocha si w 穎nie Aleca zaprzyja幡ia si z m篹czyzn. Kiedy dowiaduje si, 瞠 ten w ogóle nie radzi sobie ani ze sob ani z dwójk swoich dzieci mimowolnie i odruchowo postanawia pomóc.

妃ia豉m si i by豉m jednocze郾ie zachwycona tym, 瞠 autorka zakr璚i豉 co tylko da這 si zakr璚i. Cytat „Dobry Bo瞠, niez造 pasztet” trafia w sedno. Umiej皻nie uwi豉 misterny sekret kobiety, któr wszyscy okre郵ali jako 鈍i皻. Pogmatwa豉 losy bohaterów tak bardzo a wstrzyma豉m oddech, kiedy ostatecznie tama pu軼i豉 i wszystkie zagadki i niewiadome wyla造 si gwa速ownym nurtem.
To bardzo, bardzo emocjonuj帷a powie嗆. Diane Chamberlian znana jest z rozbudzania emocji i dok豉dnie to si dzieje w tej powie軼i. Ci篹ko si od niej oderwa i jeszcze ci篹ej po瞠gna, dlatego ciesz si niezmiernie, 瞠 mog zaciera r璚e na cz窷 drug i trzeci.
Polecam serdecznie kobietom, które uwielbiaj dramat zakropiony romansem, w徠ki 豉mi帷ej serce i wywo逝j帷ej w軼iek這嗆 zdrady i ekscytuj帷ej tajemnicy. Ale nie tylko. To bardzo ciep豉 historia, która cz瘰to bierze inspiracje w prawdziwym 篡ciu. Przyja潯, radzenie sobie ze zbuntowan nastolatk (ten w徠ek wr璚z rzuca na kolana), walka o to, na czym nam zale篡 i przewarto軼iowanie ca貫go 篡cia. Realistyczna w swej zawi這軼i, momentami ca趾iem pragmatyczna i romantyczna. Mieszanka prawie niemo磧iwa.
Wszystko to zapisane jest w otoczeniu ma貫j nadmorskiej miejscowo軼i, nad któr czuwa stara latarnia…

Avatar u篡tkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-09-27, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2017,

Czy 鄉ier Annie, ciesz帷ej si opini "lokalnej 鈍i皻ej" dotknie tylko jej nabli窺zych? Jak odnajd si w tej sytuacji Olivia i Paul? Czy tajemnice Annie wyjd na jaw? Czy tytu這we 鈍iat這 zga郾ie, czy jego mi這郾ikom uda si je uratowa?

Avatar u篡tkownika - mirand
mirand
Przeczytane:2017-09-27, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 100 ksi捫ek 2017,

Si璕aj帷 po t ksi捫k spodziewa豉m si czego innego, dlatego do 100 strony ciagn窸o mi si i mia豉m wra瞠nie, 瞠 to jaka pomy趾a. Moja opinia jednak z czasem zacz窸a si zmienia. Pojawia這 si coraz wiecej emocji i zale積o軼i a do tego masa 篡ciowych problem闚 g堯wnych bohater闚.

Przez ca造 czas czytania ksi捫ki mia豉m odczucie , 瞠 dzieje si tu cos tajemniczego, prawie mistycznego.Co niewyt逝maczalnego. Sama posta Annie ma raczej daleko do postaci rzeczywistej st康 takie w豉郾ie moje odczucia. Olivia wraz z Aleciem od razu bardzo przypadli mi do gustu czego nie mog powiedzie o Annie I Paulu, mimo, 瞠 pocz徠kowo mia豉m dla niego wiele wyrozumia這軼i.

Na pewno ch皻nie je郵i tylko nadarzy si okazja, si璕n po inne ksia磬i tej autorki

Avatar u篡tkownika - MonikaP
MonikaP
Przeczytane:2017-07-01, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2017,
Bardzo dobra powie嗆 obyczajowa! Jak zwykle u tej autorki s tu tajemnice z przesz這軼i, sekrety rodzinne, popl徠ane relacje ma鹵e雟kie. Czyta si jednym tchem, wci庵a i jest niebanalna. I jak zwykle Chamberlain ka瞠 si nam zastanowi, jak ja bym post徙i豉 w takiej sytuacji, czy zawsze k豉mstwo jest z貫 i czy zawsze wszystko jest bia貫 i czarne?
Avatar u篡tkownika - majkanew
majkanew
Przeczytane:2017-06-11, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2017,

Diane Chamberlain ma ju ugruntowan pozycj na polskim rynku ksi捫ki. Czytelnicy pokochali jej ksi捫ki przede wszystkim za mnóstwo emocji, których im dostarcza oraz za skomplikowane – cho bardzo rzeczywiste – problemy bohaterów. To sta貫 elementy, wyró積iaj帷e styl ameryka雟kiej pisarki. Nie inaczej jest w „安iat這 nie mo瞠 zgasn望” – czwartej w dorobku autorki, a najnowszej w Polsce, powie軼i Chamberlain.
Doktor Olivii Simon nie uk豉da si w ma鹵e雟twie. Od roku czuje, 瞠 m捫 si od niej oddala. Zreszt sam Paul nie kryje swojej fascynacji miejscow kobiet-anio貫m. Pech chce, 瞠 podczas 鈍i徠ecznego dy簑ru Olivii do pogotowia ratunkowego trafia ofiara strzelaniny. Bohaterka rozpoznaje w niej Annie O’Neill, artystk, do której wzdycha jej m捫. Jak zwykle w prozie Chamberlain, ju na samym pocz徠ku postaci zostaj postawione przed dramatycznym wyborem. Olivia ma sekundy na decyzje. Mo瞠 pozby si odpowiedzialno軼i i zleci transport (cho wie, 瞠 Annie nie prze篡je tej drogi) rannej do szpitala, gdzie jest wszystko, co potrzebne, by walczy o jej 篡cie. Tak radzi jej kolega z dy簑ru. Ale ona postanawia podj望 ryzyko i samodzielnie ratowa kobiet z przestrzelonym sercem. Niestety, akcja ko鎍zy si dramatycznie. 妃ier pacjentki to punkt, który tak naprawd dopiero wszystko rozpoczyna. Olivia przede wszystkim usi逝je zrozumie co takiego by這 w Annie, 瞠 wszyscy uwa瘸li j za bogini, dlaczego jej m捫 po鈍i璚i tyle wspólnych lat dla platonicznego uczucia. Po 鄉ierci artystki Paul wyprowadza si, a w nowym mieszkaniu urz康za 鈍i徠yni na cz窷 zmar貫j. Olivi pozostawia z nat這kiem my郵i, wewn皻rznymi ranami i rozwijaj帷ym si w niej dzieckiem. Bohaterka odwiedza miejsca, które by造 bliskie Annie – równie zatrudnia si jako wolontariuszka w o鈔odku, gdzie zgin窸a jej konkurentka, chodzi na kurs robienia witra篡 do partnera artystki, umawia si z wdowcem po niej, zaprzyja幡ia z ich córk. Dla Paula jest to objaw chorej obsesji, a czym jest tak naprawd? Autorka maksymalnie komplikuje 篡cie postaciom – nie tylko co rusz ka瞠 im wybiera i ponosi konsekwencj swoich decyzji, ale tworzy im przestrze i okoliczno軼i dla rozkwitu nowych uczu. Tu nieustannie 軼ieraj si dobre i z貫 emocje. Je郵i bohaterowie osi庵aj szcz窷cie i równowag to mo瞠my by pewni, 瞠 za chwil spadnie na nich kolejny cios. Chamberlain uwielbia obserwowa w jaki sposób ludzie radz sobie z k這potami – tymi nieoczekiwanymi oraz tymi, które sami na siebie sprowadzaj. W „安iat這…” obserwujemy naprzemiennie sytuacj dwu ma鹵e雟tw – Olivii i Paula oraz Annie i Aleca. 奸edzimy ich 篡cie po tragedii, a tak瞠 – dzi瘯i wspomnieniom – mamy okazj obserwowa burzliw przesz這嗆 bohaterów i sie k豉mstw, któr konsekwentnie tworzyli. Chamberlain stopniowo, krok po kroku, ods豉nia przed nami coraz to ciekawsze informacje o postaciach i ich intymnych sekretach. Czytelnicy Chamberlain doskonale znaj ten swobodny, znakomity styl popularnej pisarki. Autorka buduje swoj opowie嗆 z ludzkich uczu, z pragnie, trosk, s豉bo軼i. To narracja pisana emocjami, z wieloma zwrotami akcji, które pot璕uj poruszenie w odbiorcy. Pisarka obszernie opisuje wszelkie zdarzenia z codzienno軼i bohaterów, z pieczo這wito軼i oddaje si szczegó這m. Dzi瘯i temu przygotowuje grunt pod kluczowe wydarzenia, charakteryzuje osoby oraz ich 鈔odowisko, tworzy odpowiedni atmosfer, przykuwa nasz uwag oraz daje poczucie swego rodzaju wi瞛i z postaciami. Chamberlain anga簑je nas w t opowie嗆, wskazuje zbiór pewnych wspólnych do鈍iadcze i uczu. To dlatego tak 豉two przychodzi nam uto窺ami si z bohaterami, dzieli z nimi emocje i prze篡wa ich problemy. „安iat這…” znakomicie pokazuje, jak bardzo subiektywni jeste鄉y pod wp造wem uczu. Idealizujemy obraz kogo, kogo kochamy, kto nam pomóg lub czym si zas逝篡. Chamberlain stara si odnale潭 ró積ic mi璠zy mi這軼i a obsesj, ustali granic mi璠zy nimi. Pyta tak瞠 o istot szcz窷cia. W豉軼iwie dla ka盥ego z gównych bohaterów co innego jest szcz窷ciem i spe軟ieniem, a pisarka si a do ich dzieci雟twa, by zbada dlaczego akurat np. Annie potrafi tylko dawa, a Paul chce wy陰cznie przyjmowa i to tylko od jednej osoby. Wa積e miejsce zajmuj równie rozwa瘸nia o k豉mstwach – postaci dobitnie pokazuj, 瞠 jedno niewinne przemilczenie lub ma貫 k豉mstewko natychmiast uruchamia ca陰 lawin. Chamberlain zdaje si mówi, 瞠 w oszukiwaniu bli幡iego nie ma czego takiego jak dobre intencje ( typu „nie chcia豉m ci zrani”), nie istnieje 瘸dne usprawiedliwienie. Ka盥e k豉mstwo boli tak samo mocno i pozostawia zadr. „安iat這…” to ksi捫ka o priorytetach i warto軼iach – bohaterowie przechodz swoist metamorfoz i wiele zrozumiej, ale dopiero, gdy wcze郾iej spadnie na nich nieszcz窷cie. Poza tematami przewodnimi Chamberlain, jak zawsze, sygnalizuje kilka innych – równie wa積ych – kwestii. Na przyk豉dzie Lacey u鈍iadamia jak wa積a jest obecno嗆 i wsparcie rodzica oraz prawid這we wychowywanie nastolatków. Dziewczyna jest zagubiona, znajduje si w najtrudniejszym punkcie – ju nie jest dzieckiem, ale do doros這軼i jeszcze jej brakuje. 妃ier matki i nieudolno嗆 ojca pog喚biaj w niej poczucie bezradno軼i i beznadziei. A, jak si oka瞠, potrzeba tak niewiele, by uszcz窷liwi w豉sn córk. Przy okazji ka盥ej ksi捫ki ameryka雟kiej autorki rodz si tak瞠 pytania o to, co rz康zi naszym istnieniem – czy to tylko my kreujemy swoje 篡cie, czy jednak to przewrotny los, a mo瞠 przeznaczenie wyznaczaj nam kolejne 軼ie磬i? „安iat這…” to wielkie emocje, 鈍ietna proza i wspania豉 historia, od której nie mo積a si oderwa. To pierwsza cz窷 trylogii, dlatego te nie dziwi, 瞠 niektóre w徠ki nie zosta造 definitywnie zamkni皻e. Pozostaje tylko czeka z ogromn niecierpliwo軼i na kolejne tomy.

Avatar u篡tkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2017-06-07, Ocena: 3, Przeczyta豉m,
"Co si sta這 z jej m篹em, z cz這wiekiem, kt鏎y kiedy napisa dla niej ca造 tomik wierszy, pom鏬 jej zapomnie o przesz這軼i i sprawi, 瞠 po raz pierwszy w 篡ciu poczu豉 si bezpieczna?" Przyjemne zaczytanie, na relaksacyjny wiecz鏎, popraw nastroju i odskoczni od mrocznych temat闚 panuj帷ych w ostatnio wybieranych przeze mnie ksi捫kach. Autorka lekko i sympatycznie wprowadza w romantyczny klimat, intensywnymi emocjami wype軟ia serca g堯wnych bohater闚, konstruuje ciekawe sploty okoliczno軼i wp造waj帷e na ich losy. Wiele zachowa powie軼iowych postaci zosta這 celowo przerysowanych, aby podkre郵i niecodzienny dramatyzm, zbudowa silne napi璚ie, wywo豉 spor dawk niepewno軼i, i na tym tle umniejszy, cho na czas spotkania z ksi捫k, problemy czytelnik闚, oddali je od nich. Powie嗆 o trudnej mi這軼i, skomplikowanych relacjach rodzinnych, tajemnicach wyrywaj帷ych si na powierzchni, bolesnych zdradach, wyniszczaj帷ej zem軼ie i oczyszczaj帷ym wybaczaniu. Jak瞠 cz瘰to wik豉my si w pogmatwane zale積o軼i, idealizujemy ukochane osoby, jakby wbrew sobie podporz康kowujemy 篡cie tym, dla kt鏎ych niewiele znaczymy, dajemy si traktowa w bezduszny spos鏏 w imi dawnych pragnie i wci捫 wyczekuj帷ych na spe軟ienie marze. To tak瞠 spojrzenie na rodzin, kt鏎a musi poradzi sobie z dotkliw strat bliskiej osoby, b璠帷ej dot康 filarem tego mikro鈍iata, bez kt鏎ej 篡cie traci wszelki smak i kolor. Jak odnale潭 si w tym b鏊u i cierpieniu, niemocy zawr鏂enia zdarze, przywo豉 rado嗆 w szarej codzienno軼i? Olivia Simon, zdolna i ambitna lekarka pracuj帷a w pogotowiu ratunkowym, traci w dramatycznych okoliczno軼iach pacjentk Annie O’Neill. Zdarzenia maj帷e miejsce tego dnia na zawsze odmieni jej 篡cie. Olivia i jej m捫 Paul Macelli, dziennikarz, przechodz kryzys ma鹵e雟ki, usilne starania o dziecko ko鎍z si niepowodzeniami, dawna fascynacja mi這sna jednego ma鹵onka przygas豉, a maj帷a odmieni z貫 przeznaczenie przeprowadzka do uroczej nadmorskiej miejscowo軼i okazuje si pu豉pk. Po鈍i璚aj帷 si pracy kobieta stara si znale潭 antidotum na osch貫 zachowanie i wyj徠kowo krytyczn ocen jej osoby w oczach m篹a. Dlaczego w豉郾ie 鄉ier Anny odbije si tak szerokim echem w鈔鏚 wielu mieszka鎍闚 Kiss River? Co przywo豉豉 w ludzkiej pami璚i? Zajrzyjcie do moich wra瞠 z poprzednich spotka z ksi捫kami Diane Chamberlain "Jak gdyby ta鎍zy豉", "W cieniu", "Chc ci us造sze", "Dar morza". Z r騜nym stopniem zainteresowania i satysfakcji odbiera豉m te przygody czytelnicze, nie da si jednak ukry, 瞠 z mi陰 ch璚i si璕am po barwne powie軼i tej autorki. Fantastycznie wype軟iaj wolny czas, wywo逝j u鄉iech na twarzy, sk豉niaj do przemy郵e. Posiadaj magnes przyci庵ania burzliwymi losami bohater闚, nieugi皻 walk o to, co najcenniejsze w 篡ciu ka盥ego cz這wieka, udowadnianiem, 瞠 nawet z najbardziej mrocznych i ponurych okoliczno軼i mo積a wyj嗆 zwyci瘰ko. Wiele podobnych scenariuszy 篡cia napotkamy w prawdziwym 鈍iecie i to intryguj帷o nas do nich zbli瘸. bookendorfina.pl

Ciekawa historia, cho post瘼owanie niektórych bohaterów by這 dla mnie nie do przyj璚ia. Czyta這 si dobrez, ale znam lepsze pozycje tej autorki ;)

Ksi捫ka „安iat這 nie mo瞠 zgasn望” napisana przez Diane Chamberlain to pierwszy tom serii Kiss River. Gówne skrzypce graj tu dwie kobiety oddana pracy chirurg Oliva Simon i umieraj帷a na jej zmianie artystka Annie O'Neill. Przygl康amy si losom Olivii i wraz z ni odkrywamy przesz這嗆 Annie. W ksi捫ce mo積a znale潭 sercowe zawi這軼i, 篡ciowe tajemnice, trudno wybaczalne k豉mstwa, du瞠 emocji i wzrusze. Akcja wci庵a, zaskakuje, trudno oderwa si od czytania. Jestem zauroczona t ksi捫k!

Avatar u篡tkownika - Deutschland191
Deutschland191
Przeczytane:2018-02-28, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018, 2018, Mam,

Diane Chamberlain to jedna z moich ulubionych autorek, dlatego ch皻nie si璕n窸am po jej kolejn ksi捫k. Tym razem historia opowiada o ma鹵e雟twie przechodz帷ym kryzys i poznaje si te historie 篡cia Annie, kobiety, któr wszyscy mieszka鎍y uwa瘸li za 鈍i皻, ale czy na pewno taka by豉. O tym ju w ksi捫ce.

Historia nie urzek豉 mnie jako szczególnie, ale mi這 sp璠zi豉m czas. Odkrycie tajemnicy mnie zaskoczylo, chocia przyznam, 瞠 dra積i這 mnie ekscytowanie si Annie przez Paula na ka盥ym rozdziale powie軼i. Zaciekawi豉 mnie opowie嗆 na temat latarni Kiss River. Zaciekawi這 mnie jak potocz si dalsze losy bohaterów.

Avatar u篡tkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-12-29, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2017,

Pi瘯ne krajobrazy, ciekawe postaci, trójk徠 z duchem zmar貫j Annie w tle i mega trudne relacje mi璠zyludzkie. To co zaczyna si banalnie - m捫 zostawia ci篹arn 穎n bo kocha zmar陰 idealistk, ko鎍zy si obrócone o 180 stopni. Nikt nie jest taki jak si wydaje na pierwszy rzut oka, wszyscy maj swoje g喚bokie tajemnice, ale prawda jak zawsze w ko鎍u wychodzi na jaw i oczyszcza atmosfer. Polecam!

Avatar u篡tkownika - basia02033
basia02033
Przeczytane:2017-10-13, Ocena: 4, Przeczyta豉m, Przeczytane w 2017, 52 ksi捫ki 2017,
Inne ksi捫ki autora
Chc Ci us造sze
Diane Chamberlain0
Ok豉dka ksi您ki - Chc Ci us造sze

Obietnica z這穎na przez Laur Brandon umieraj帷emu ojcu by豉 prosta: odwiedziny u starszej kobiety, o kt鏎ej wcze郾iej nie s造sza豉, a kt鏎a nie pami皻a...

Dobry ojciec
Diane Chamberlain0
Ok豉dka ksi您ki - Dobry ojciec

Ukochana c鏎ka. Rozpaczliwy wyb鏎. Droga, z kt鏎ej nie ma odwrotu... Nowo嗆 w klubie KOBIETY TO CZYTAJ! Przed czterema laty dziewi皻nastoletni Travis...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Tylko dla doros造ch