Szczelina

Kategoria: Horror
Tytuł oryginału: Trhlina
Język oryginału: słowacki
Tłumaczenie: Joanna Betlej

Trybecz, pasmo górskie na Słowacji. Od dziesięcioleci krążą o nim legendy z powodu tajemniczych zaginięć. Niektóre ofiary zostały znalezione martwe. Niektóre zniknęły bez śladu. A jeszcze inne powróciły – ranne i niezdolne do życia.

Igor zdobył tytuł magistra. Po pięciu latach wreszcie może zacząć karierę jako… robotnik budowlany. Na swojej pierwszej budowie odkrywa tajemniczy sejf. Znajduje w nim płyty gramofonowe sprzed kilkudziesięciu lat. Słyszy na nich głos człowieka, który przez ponad trzy miesiące błąkał się w górach Trybecza.

Legenda, mistyfikacja czy przerażająca rzeczywistość?

Świetna powieść najpopularniejszego słowackiego pisarza. Jozef Karika staje twarzą w twarz z legendą Trybecza.

Szczelina zdobyła najważniejszą słowacką nagrodę literacką ANASOFT LITERA w kategorii Nagroda Czytelników!

Kup książkę Szczelina

Opinie o książce - Szczelina

Avatar użytkownika - kiznaiver667
kiznaiver667
Przeczytane:2020-04-10, Ocena: 6, Przeczytałem,
Avatar użytkownika - Lustys
Lustys
Przeczytane:2020-02-05, Ocena: 5, Przeczytałem, 26 książek 2020,

Ciekawa książka od której ciężko sie oderwać. Bardzo dobrze napisana historia która wciąga czytelnika tak, że szkoda jemu odłożyć książkę na później

Strach
Jozef Karika0
Okładka ksiązki - Strach

Mistyczny thriller przesiąknięty strachem.   Po rozpadzie kilkuletniego związku Jożo Karsky powraca do rodzinnego Rużomberka. Tam czeka na niego...

Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler