Tam, gdzie serce twoje

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Romans
Tłumaczenie: brak

Podobno los zawsze daje drugą szansę. Jednak Ci, którzy ją przegapią, muszą przygotować się na wiele komplikacji...

Laura poświęciła wszystko dla swojego małżeństwa. Stała się mistrzynią kompromisu, w końcu z roku na rok miała mniej do powiedzenia. Aż pewnego dnia o czwartej nad ranem coś w niej pękło. Rzuciła wszystko i udała się w podróż na drugi koniec Polski, nad morze, by odzyskać swoje serce.

Albert dawno temu znalazł prawdziwy skarb. Wyłowił z morza wyjątkowe złoże bursztynu. Z nikim się nie podzielił, ukrył je głęboko. Podobnie zamknął swoje serce. U schyłku życia postanowił naprawić wyrządzone krzywdy. Szybko jednak przekonał się, że to nie takie proste.

Każde z nich szuka miłości, największego skarbu, który zwykle ukrywa się tam, gdzie wzrok nie sięga. Czy uda im się ją odnaleźć?

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Tam, gdzie serce twoje

Opinie o książce - Tam, gdzie serce twoje

Moje poprzednie spotkanie z książką pisarki nie było najlepsze, rozczarowałam się widząc po raz kolejny podobną tematykę i znajome motywy. Ale jedna wpadka nie sprawiła, że przekreśliłam twórczość autorki, którą bardzo lubię. Byłam ciekawa co przyniesie jej kolejna powieść, starałam się nie nastawiać i podejść do tematu neutralnie. Jak to spotkanie się skończyło i czy tym razem wyniosłam inne wrażenia?

Laura od lat robi wszystko, żeby być idealną żoną i idealną synową. Chciałaby być również idealną matką, ale ten temat niestety niesie wiele rozczarowań i smutku, a także frustracji ze strony otoczenia. W pewnym momencie kobieta mówi dość - naciskom męża, który z roku na rok staje się coraz bardziej obcy, naciskom teściów, którzy nigdy nie traktowali jej jak właściwego wyboru syna. Korzysta z okazji i ucieka na drugi koniec Polski. Tam postanawia zacząć od nowa, choć nie jest to łatwe.
Albert lata temu odkrył Skarb, który uwarunkował jego życie na całe lata. Najszczęśliwszy znalazca jest samotnym, zmagającym się z chorobami starcem, który nie ma nikogo bliskiego. Uświadamiając sobie jak niewiele ma, postanawia naprawić błędy przeszłości, tylko czy po latach jest to nadal możliwe.
Każdy z bohaterów szuka szansy na lepszą przyszłość i rozprawienie się z przeszłością a ich nietypowe spotkanie będzie początkiem nowej drogi.

Wczesny poranek, a właściwie noc, młoda kobieta pakuje się w popłochu i wychodzi z domu. Trafia na sąsiada, który akurat odjeżdża i korzysta z okazji. Dlaczego ucieka?
Laura to młoda pani doktorowa, która ma piękny dom, nieograniczone pieniądze na wydatki i pracę, którą lubi ale właściwie zarabia w niej na przysłowiowe waciki. Patrząc z boku wydawałoby się, że to idealne życie.
Wystarczy jednak wejść do środka, żeby odkryć prawdę. Mąż, który coraz bardziej się oddala i właściwie nic w nim nie pozostało z tego kochającego człowieka którego poznała i pokochała. Teść, który wiecznie rozkazuje i zawsze ma racje. Brak wsparcia i otuchy. I starania o upragnione dziecko, które stają się obsesją.

Nowa historia, nowy kierunek, nowe motywy. Wszystko w tej książce jest nowe i świeże. Autorka przenosi czytelnika do Sopotu, pięknego nadmorskiego miasta w którym bardzo dużą rolę odgrywają bursztyny, wspaniałe kamienie zdobiące lokalną biżuterię. To tam Laura postanawia zacząć od nowa, dzięki niektórym mieszkańcom miasta ma taką możliwość.

Krystyna Mirek pisze książki z przesłaniem, dające otuchę i nadzieję na lepsze jutro. "Tam, gdzie serce twoje" idealnie oddaje te słowa. To historia osób, które poszukują lepszego życia, poszukują możliwości odkupienia swoich win, albo budzą się z marazmu i codzienności. Każda z postaci, które się tu pojawiają jest inna, niektóre są niewinne i można je polubić od razu, jednak są i takie, które niosą ze sobą mroczną przeszłość, pogardę do innych i wysokie mniemanie o sobie. Jednak i te postacie nie są jednoznaczne, można w nich znaleźć pozytywne cechy albo współczuć w momencie skruchy.

Autorka połączyła losy bardzo różnych ludzi, o różnych charakterach i różnej przeszłości. Ich relacje również są różnorodne, ale wszystko pięknie się ze sobą komponuje. Tym razem również do końca pozostaje nadzieja. Na naprawienie popełnionych win i nowy początek. Zarówno Laura jak i Albert, oboje właściwie po przeciwnych stronach w popełnionych czynach, pokazują, że prawdziwa skrucha pozwala czasami zacząć od nowa. I choć winy nie zostaną zapomniane to można na ich podwalinach tworzyć nową przyszłość.

Krystyna Mirek stworzyła książkę pełną nadziei, książkę, która pokazuje różne życiowe drogi, mówiącą o poświęceniu, potrzebie wybaczenia, ale również niezwykle istotnej skrusze i naprawie popełnionych win. "Tam, gdzie serce twoje" to pozytywna historia, która jest świetnym lekarstwem na gorszy dzień, jak również możliwością spojrzenia na innych ludzi trochę inaczej. To zdecydowanie książka, którą warto przeczytać i zrozumieć jej głębię.

Avatar użytkownika - jusia
jusia
Przeczytane:2019-12-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Laura poświęciła wszystko dla swojego małżeństwa, od lat starają się z mężem o dziecko, niestety bezowocnie choć została zbadana na wszystkie możliwe sposoby, jej mąż oraz teść dają za każdym razem do zrozumienia, że to z nią jest cos nie tak, teściowa natomiast nigdy się nie odzywa. Laura nie ma w nikim zaufanej osoby, w ogóle nie ma nic do powiedzenia w tej rodzinie, jej mąż zastępca ordynatora jest kimś, jej praca jest traktowana jako hobby coś mało ważnego.

Kiedy kolejny raz okazuje się, że Laura nie jest w ciąży, podejmuje decyzje, która na zawsze zmieni jej życie, postanawia w nocy spakować się i wyruszyć przed siebie, zostawiając męża oraz życie do którego była przyzwyczajona daleko za sobą. Ucieka. Przed domem zatrzymuje sąsiada, wsiada do jego samochodu z pytaniem czy może z nim jechać, meżczyzna wyrusza nad morze, załatwić interesy związane z bursztynem, Laura nie wie jeszcze, że bursztyn również odegra główną rolę w jej nowym życiu. W małym nadmorskim pensjonacie Laura spotyka ludzi, którzy serdecznie ją przyjmują, chociaż podobnie jak ona, znajdują się na życiowych rozstajach.

Przepiękne nadmorskie klimaty, dużo wzruszeń, wiele ciekawych postaci, którzy czekają i szukają drugiej szansy w życiu, potrzebują coś naprawić, kogoś odnaleźć, przeprosić, pogodzić się.

Laura ucieka od swojego męża, od toksycznych relacji z teściami. Schronienie odnajduje w sopockim pensjonacie, w którym spotyka ludzi również będących na rozdrożu. Alfred to starszy, schorowany mężczyzna, który uświadamia sobie, ile stracił w życiu przez swój egoizm i chciwość. Piękna, ciepła opowieść o miłości, wybaczaniu, naprawianiu błędów, nawróceniu i drugiej szansie.

Avatar użytkownika - Helena2019
Helena2019
Przeczytane:2019-12-10, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Szybko się czytało. Niestety nie porwała mnie ta historia.

Avatar użytkownika - beatrycze66
beatrycze66
Przeczytane:2019-09-04, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2019,
Światło o poranku
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Światło o poranku

Świąteczne iluminacje odeszły w przeszłość, nadszedł styczeń, a z nim powrót do codzienności. A u naszych ulubionych bohaterów wiele się...

Wigilijna miłość
Krystyna Mirek0
Okładka ksiązki - Wigilijna miłość

Opowiadanie Krystyny Mirek napisane specjalnie dla czytelników i czytelniczek Legimi....

Retorsja
Tomasz Brewczyński