The Mistake. Błąd

Ocena: 5 (15 głosów)
Inne wydania:

Odkryj emocje na lodzie i miłość poza taflą w wyjątkowej serii ,,off-campus"

...on lubi zdobywać nie tylko bramki...

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje... Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

...ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry...

Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki... i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.

,,Więcej hokejowych namiętności od Elle Kennedy? Tak, poproszę! The Mistake. Błąd to mądra, poprawiająca samopoczucie i przyprawiająca o omdlenie powieść, która sprawi, że fani rzucą serca na lodowisko".

Sarina Bowen, autorka bestsellera Dobry chłopak

Informacje dodatkowe o The Mistake. Błąd:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2024-03-19
Kategoria: Young Adult
ISBN: 9788383351865
Liczba stron: 372
Tytuł oryginału: The Mistake

więcej

Kup książkę The Mistake. Błąd

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

The Mistake. Błąd - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Powiem wam, że według mnie, książka jest napisana pod młodzież, gdyż mamy luzackie rozmowy, zabawy w knajpie i nadmierne picie. Postacie korzystają z życia jak tylko mogą mocno kierując się mową ciała, a nie intelektem. Jednak z uwagi na nagminne wulgaryzmy oraz myślenie swoim męskim przyrodzeniem, to jednak najlepiej, żeby czytelnikiem była osoba pełnoletnia. Ogólnie to jest tutaj dość typowy schemat, miłość do dziewczyny swojego przyjaciela i postać kobieca, która chce od życia czegoś więcej, nie chce ulegać namolnym chłopakom, gdyż po pierwsze wie jak to się skończy, a po drugie, ani jeden jej się nie podoba. Mamy tutaj zagrywkę obopólną, bo wpierw to ona się ukazuje i mamy pokazane do czego między nimi dochodzi i co się stało, że ona postanowiła zniknąć. Zdając sobie sprawę z tego, co zrobił źle, zaczyna jej szukać. Później po dłuższym czasie ponownie pojawia się jej postać, tylko jest o stokroć mądrzejsza niż była wcześniej. Teraz to on porządnie musi się napracować, żeby zdobyć ją ponownie. I uwierzcie, że już nie będzie tak prosto:-)
Spodobał mi się jeden przekaz z książki, który głosił, że należy się szanować, bo ludzi, którzy chcą innych wykorzystać jest na pęczki. A drugi mówi, by spotykając miłość swojego życia nie pozwolić jej odejść, tylko walczyć do utraty tchu:-)
Całość czyta się dobrze, postacie co myślą, to mówią, ale w niektórych sytuacjach nie robią tego, co chcą. Druk jest średni, tylko ciaśniej osadzony, więc czyta się ją trochę dłużej. Myślę, że można wyciągnąć z niej pewne lekcje, choćby to, czego nigdy nie robić:-)Historia jest do przewidzenia od samego początku, ale i tak gdzieś tam jesteśmy ciekawi, czy idealnie będziemy mogli ją przewidzieć. Momentami było uroczo, czasami zabawnie a nawet potrafiła podnieść nam ciśnienie. Mimo tego i tak cieszę się, że ją przeczytałam. Teraz przechodzi w zacne dłonie mojej córki, która z samego słyszenia, już za nią szaleje:-)

Link do opinii

A tak właśnie postępuje rodzina. Wyciąga pomocną dłoń, kiedy trzeba. Da o siebie nawzajem. (s. 271)

Pora wrócić na studia i zobaczyć, co się dzieje u hokeistów z drużyny Briar. Tym razem akcja skupia się wokół przystojniaka Johna Logana, studenta trzeciego roku i gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej. Dla niego studia to czas zabawy i aktywnego życia seksualnego. Hokejowe króliczki i inne studentki ze starszych roczników lgną do niego, jak muchy do miodu, aby tylko go zaliczyć. I wzajemnie, bo nie ma to jak seks, hokej i przyjaciele. Lecz pod tym luzackim wdziękiem i olśniewającym uśmiechem kryje się drugie dno. Czekająca go przyszłość po ukończeniu studiów, to nie zostanie gwiazdą NHL, lecz bycie mechanikiem w warsztacie ojca i opieka nad schorowanym ojcem alkoholikiem, po tym, co do tej pory robi dla niego starszy brat Jeff. Strach przed taką perspektywą przybiera na sile. Bardzo potrzebuje odskoczni, a staje się nią piękna studentka…

Studia zaczęłam jako dziewica. I coś mi się wydaje, że jako dziewica je skończę. (s. 12)

Grace Ivers właśnie kończy pierwszy rok studiów. Od początku podkochuje się w Loganie, ale nie ma u niego żadnych szans. Jest kociakiem, czyli studentką pierwszego roku, w dodatku nieśmiałą, prostolinijną i nieco naiwną, typem domowym. Los ich jakoś spiknął, gdy pewnego razu Logan pomylił akademiki, pokoje i plany na wieczór. Trafił przypadkiem do pokoju Grace. Sytuacja między nimi dość szybko się rozwija, na filmie i pieszczotach się nie kończy. Ósmy dzień znajomości jest punktem kulminacyjnym. Dziewiczy Dzień alias Dziewicza Noc przebiega burzliwie. Emocje kpią! I kipieć nie przestaną…

Wszystko, co miałam do powiedzenia, powiedziałam tamtej nocy. To był błąd. (s. 178)

To, co jeszcze nie zdążyło się rozwinąć, zostało zakończone z hukiem. Tak samo jak przyjaźń od dziecka z Ramoną i współlokatorką w jednym. Nie po tym, co jej zrobiła, co zafundowała ich przyjaźni. Zero telefonów, zero SMS-ów. Cisza. I trzy miesiące wakacji u szalonej rodzicielki w Paryżu.

Mama […] udzieliła mi tego lata kilku cennych lekcji. Po pierwsze i przede wszystkim – bądź pewna siebie. Po drugie – bądź spontaniczna. Po trzecie – licz się tylko ze swoim zdaniem. (s. 185)

Grace skorzystała z lekcji udzielonych przez mamę. Przeszła metamorfozę, a raczej matczyną psychoterapię. Zmądrzała, wyładniała i nowy rok studiów zaczęła jako nowa osoba. A że rodzice wpoili jej, jak „ważna jest sztuka przebaczania, wyrzucania z siebie goryczy i złości, by nie pozwolić się zadręczać negatywnymi emocjami”, to i ona postanawia dać szansę naprawić Loganowi błędy. Nie będzie na każde skinienie faceta jak hokejowy króliczek. Ale on będzie się musiał bardzo postarać i pokonać kilka przeszkód ze specjalnej listy…

Grace z Pierwszego Roku była zamkniętym ptakiem, który mógł rozpostrzeć swe skrzydła tylko wtedy, gdy Ramona decydowała się wypuścić go z klatki. Cóż, Grace z Drugiego Roku zamierza szybować, gdzie tylko się da. (s. 200)

Zaczynając czytać Błąd, miałam w pamięci dobre wrażenia po Układzie. Jednak na początku byłam poirytowana zachowaniem studentów amerykańskich. Drażniło mnie ich słownictwo, zachowanie, styl życia, puszczanie się na prawo i lewo (dobrze, ze prezerwatyw używali). Akcja zaczęła się rozwijać, gdy Grace była na drugim roku studiów, a Logan na czwartym. Wtedy nastąpił przełom w czytaniu.

Z jednej strony były momenty, kiedy uśmiechałam się pod nosem, bowiem główni bohaterowie i ich przyjaciele z drużyny hokejowej to inteligentni ludzie (mimo wszystko), którzy potrafili łapać za słówka, docinać sobie, dogryzać, ironizować i słowami pognębić kogoś lub postawić do pionu i zmusić do trybu natychmiastowego działania. Zaś z drugiej strony w swej powieści autorka porusza wiele ważnych i trudnych spraw – przyjaźń, lojalność, marzenia, dojrzewanie facetów, dojrzewanie do miłości i stałego związku, danie drugiej szansy, stalking, alkoholizm, brak perspektyw

Ale seks to tylko wisienka na torcie – mówi Logan cicho. – To cała reszta liczy się najbardziej. (s. 355)

No właśnie seks – dużo go i w różnych wariantach. Sceny erotyczne są namiętne i gorące, w dodatku bardzo szczegółowo opisane. Dodam więcej – są dosadne, nieco wulgarne przez użyte słownictwo, a przez to oddają ekspresję uczuć bohaterów i siłę orgazmów. Na pewno od emocji kipi w tej książce, a jest to między innymi zasługa naprzemiennej narracji. Czytelnik poznaje uczucia i myśli oraz plany raz Logana, a raz Grace. I kibicuje im obojgu, na każdym polu, aż do zakończenia i epilogu.

Powieść Błąd Elle Kennedy dotyka ważnych problemów amerykańskich studentów, ukazuje błędy popełniane przez nich i ich bliskich. Jednak ważniejsze jest, że pokazuje, jak można naprawić popełnione błędy, dlaczego należy drugiej osobie wybaczyć i dać drugą szansę. A przy okazji dążyć do spełnienia marzeń.

Link do opinii

John "Logan" i Grace spotykają się przypadkiem. Czy ta jedna pomyłka wpłynie na nich? Czy pomogą swojemu losowi?

 

Tym razem poznajemy historię przyjaciela Garrett'a - Logana, który również jest hokeistą. Przeprowadza on nas przez swoją przeszłość, która wiele nam wyjaśnia, ale również zaburza przyszłość bohatera. Dzięki Grace zaczyna wierzyć w siebie.

Książka ta ukazuje wiele uczuć, które idealnie ze sobą współgrają. Czuć tutaj miłość pełną pasji i pożądania oraz smutek i strach przed zrobieniem kroku w przyszłość. 

 

Według mnie historia ta jest pełna inspirującej relacji pomiędzy wszystkimi bohaterami. Pokazuje, że w tak wielu, różnych momentach można liczyć na przyjaciół. 

 

Jak dla mnie książka idealna i zabawna, a do tego napisana łatwym stylem oraz mocno wciągająca. Opowieść ta na pewno skradnie wiele serc, zarówno nastolatek, jak i starszych Pań. "Błąd" to książka idealna na chłodne wieczory, dlatego polecam ją wszystkim. 

 

 

Moja ocena: 9,5/10

Link do opinii

Ponoć lepiej żałować tego, co się zrobiło niż zmarnowanych szans. A jeśli już błądzić, to na całego. W końcu żyje się tylko raz! Jednak czy życie bez granic warte jest grzechu? I czy każdy błąd jest zły? Błąd to druga część serii Off-campus autorstwa Elle Kennedy. Pierwszy tom spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem. Polscy czytelnicy nie mogli doczekać się przetłumaczenia kontynuacji. I w końcu, udało się, mamy nasz upragniony drugi tom. Czy ta opowieść zachwyciła mnie tak samo, jak Układ? Na początku trzeba zaznaczyć, że Błąd nie jest dalszym ciągiem historii opisywanej wcześniej. Poprzedni bohaterowie, co prawda pojawiają się sporadycznie, jednak ich losy dość szybko można zaszufladkować jako "żyli długo i szczęśliwie". Tym razem to Logan jest w rozsypce. Zakochał się w dziewczynie swojego najlepszego kumpla, czyli ni mniej, ni więcej, Hannah Wells z pierwszego tomu. Walczy z tym uczuciem za pomocą serii błędów, czyli mieszanki alkoholu i przypadkowo spotkanych dziewczyn. W tym samym czasie, Grace Ivers dochodzi do wniosku, że marnuje się jako studentka. I bynajmniej nie ma na myśli ocen. Dziewczyna postanawia żyć pełną piersią i popracować nad swoim ubogim życiem towarzysko-seksualnym. Przez przypadek do jej pokoju trafia Logan, prawdziwy ekspert od wspomnianych wcześniej zagadnień. I wtedy razem zaczynają... błądzić. Czy takie spotkanie to dobry sposób, by nawiązać coś trwałego? A może koniec okaże się równie gwałtowny, jak początek? Muszę przyznać, że Układ to książka, którą "pochłonęłam" w jeden wieczór. Wprost nie mogłam się od niej oderwać. Po drugiej części spodziewałam się podobnej rewelacji. Jak wyszła ta konfrontacja? Utrzymany został klimat z wcześniejszej książki. Jest lekko, przyjemnie i niezobowiązująco. Studenci dalej są beztroscy, imprezy wciąż nie mają żadnych ograniczeń, a seks... bez zmian, wciąż namiętny. Nasi bohaterzy wpisują się w to idealnie. Każdy z nich, motywowany własnymi pobudkami, czerpie z życia pełnymi garściami. Ku naszej uciesze i stonowanemu oburzeniu. Autorka starała się też zachować dowcipny charakter dialogów. W większości jej się to udało, chociaż co jakiś czas zdarzały się pewne "zgrzyty". Pomimo tego bohaterzy byli równie sympatyczni, co Garrett i Hannah, to przekonali mnie do siebie w dużo mniejszym stopniu. Czemu? W pierwszej części zadziałał efekt zaskoczenia. Grzeczna dziewczyna i niegrzeczny chłopiec. Kiedy jednak ten sam schemat pojawia się drugi raz, ciężko powiedzieć o jakiejkolwiek niespodziance. Co prawda Grace jest zdecydowanie bardziej otwarta niż wcześniejsza bohaterka, to jest to raczej minus niż plus. Zwyczajnie nie przekonała mnie kluczowa scena, po której cnotka zmienia się w otwartą na erotyzm, zabawową dziewczyną. Kilka razy zapewnia nas, że jest niedoświadczoną dziewicą, a zaraz potem robi TAKIE rzeczy i odczuwa TAKIE wrażenia, że mam wrażenie ktoś tu mocno "ściemnia". Co więcej, motywacja głównych bohaterów pierwszej części była znacznie głębsza. Ich przeszłość i teraźniejszość, zazębiały się na każdym kroku. Tym razem co prawda mamy kilka "demonów", jednak żaden z nich nie dotyczy Geace, wszystko zaś rozwiązuje się nagle i bez większego powodu. Skłamałabym, mówiąc, że wciągnęło mnie to błądzenie we dwoje. Mimo kilku wad, o których wspomniałam, książka jest niesamowicie ciekawa i za nic nie mogłam oderwać się od jej czytania. Błąd to dobra, chociaż nie genialna, druga część. Miłośnicy Układu z pewnością nie będą zawiedzeni. A ja tymczasem czekam na Deana, czyli tom trzeci.

Link do opinii
John Logan jest gwiazdą hokeja i lubi szybki, niezobowiązujący seks. Laski w jego życiu nie mają znaczenia i stanowią odskocznie od życia, które po ukończeniu studiów nie zapowiada się obiecująco. Jego plany zmieniają się diametralnie, kiedy poznaję Grace Ivers. Między tą dwójką iskrzy, ale głupi błąd szybko kończy dobrze zapowiadającą się znajomość. Po kilku miesiącach znów się spotykają, a Logan będzie musiał wykazać się wielkim uporem i okiełznać swoje rozdmuchane ego, by Grace dała mu kolejną szansę. Uwielbiam książki Elle Kennedy. Pomimo, że zawsze spotyka się w nich bohaterów, którzy borykają się problemami, to mają one również sporą dawkę humoru i lekkości, która pozwala odetchnąć z przyjemności. Logan to mężczyzna, którego momentami się kocha, a chwilami cóż... niezbyt lubi. Fatalne pierwsze wrażenie, które zrobił, długo nie pozwoliło mi przekonać się do niego. Na szczęście rozwój wydarzeń ujawnił jego sekrety i problemu rodzinne, które w pewnym stopniu wyjaśniły jego potrzebę odreagowania, ale wybrał kiepski sposób, by to zrobić. Mimo, że nie do końca mnie urzekł swoją osobowością, to ostatecznie się zrekompensował. I to jest wielki plus tej powieści. Bohaterowie powinni się zmieniać. Każdy popełnia błędy, ale nie każdy potrafi wyciągnąć z nich wnioski. Z pewnością dzięki jego ognistemu temperamentowi, czytanie okazało się burzliwym doznaniem. Grace natomiast jest dziewczyną, z którą łatwo nawiązać więź. Piękna i normalna, nie lubi zwracać na siebie uwagi i mówi za dużo, kiedy się stresuję. Polubiłam tę dziewczynę z wszystkim jej dziwnymi zachowaniami i niecodziennym upodobaniem do seryjnych morderców. Akcja jest szybka i nie przesadzę mówiąc, że cały czas coś się dzieję. Imprezy, wartkie dialogi i namiętny seks. Nie jest to lektura, która odmieni Wasze życie, czy też poobgryzacie paznokcie z napięcie, oj nie, ,,Błąd" to książka z tych milutkich czytadełek, które pochłania się z prawdziwą rozkoszą. Uwielbiam styl autorki, bo Elle Kennedy znalazła złoty środek i zawarła w tej książce odpowiednią dawkę dramatu i komedii. Mogłabym przeanalizować prawie wszystkie sceny, jedne mnie zasmuciły, ale inne wywoływały napady szczerego śmiech i tu zasługa Logana i jego narcystycznej pewności siebie. Narracja jest podzielona między dwójkę bohaterów, bardziej podobały mi się momenty opowiedziane przez Grace, ponieważ mam wrażenie, że autorka nie do końca potrafi spojrzeć na sprawy z męskiego punktu widzenia. Rozdzielna narracja wiele pozytywnego wnosi do utworu, jednak trudno mi uwierzyć, by taki chłopak jak Logan, miał tak kwieciste przemyślenia. W pierwszej części zabrakło mi tekstów piosenek. Hannach uwielbiała śpiewać i był to często poruszany temat, a jednak nie został pogłębiony. W tej książce również czegoś mi zabrakło i jest to również tekst, jednak tym razem wiersza, który odgrywa istotną rolę i strasznie chciałabym go przeczytać. ,,Błąd" to miła historia, którą czytałam z prawdziwą przyjemnością. Seksowni hokeiści i żywa akcja, pozwolą się zrelaksować i rozmarzyć, a przede wszystkim odetchnąć z zadowolenia. Polecam 4+/6
Link do opinii

Każdy z nas popełnia błędy. Są one nieodłączną częścią naszego życia. Dzięki nim uczymy się nowych rzeczy i zmieniamy swoje życie. Co nie zmienia faktu, że czasami doprowadzają do pogorszenia relacji z bliskimi. Jedne są mniejsze, inne większe, ale jedno jest pewne — błędy nas definiują i mają wielki wpływ na całe nasze życie. Należy pamiętać, że nie można ich wymazać, ale zawsze jest możliwe odzyskanie naszych bliskich. Trzeba się tylko postarać. Bez błędów nie moglibyśmy być sobą, nigdy nie zdobylibyśmy życiowego doświadczenia, które nas kształtuje. To się nigdy nie zmieni, ale dzięki temu możemy być lepszą wersją siebie. Przychodzę dziś do Was z recenzją niesamowitej, zabawnej powieści Elle Kennedy pt. ,,Błąd". Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z pierwszą częścią serii, ale w niczym mi to nie przeszkodziło. Ta książka to odrębna historia opowiadająca o innych osobach. Autorka wkupiła się w moje łaski i wiem, że zawsze z chęcią sięgnę po kolejne jej powieści. Zapraszam na recenzję!

,,Co się, u diabła, dzieje z ludźmi? Doprowadza mnie do szału, z jaką łatwością przyznają sobie prawo do wygłaszania krzywdzących opinii, mając kompletnie gdzieś osobę, którą ranią. Właściwie to nie jestem wkurzona na tych plotkarzy. Jestem wkurzona na tego, kto wymyślił Internet i wręczył wszystkim debilom na tym świecie platformę, na której mogą wypluwać swój jad."
…on lubi zdobywać nie tylko bramki...

John Logan może mieć każdą dziewczynę. Dla gwiazdy hokejowej ligi uniwersyteckiej życie to nieustająca zabawa i szybkie numerki, ale za zabójczym uśmiechem i luzackim wdziękiem kryje się przybierający na sile strach przed nieuchronną przyszłością bez perspektyw, która czeka go po ukończeniu studiów. Spotkanie z seksowną Grace Ivers, studentką pierwszego roku, jest odskocznią, której właśnie tak bardzo potrzebuje… Jednak gdy po bezmyślnym błędzie ona znika z jego horyzontu, Logan postanawia udowodnić, że zasługuje na drugą szansę.

…ale dla niej będzie musiał wejść na wyższy poziom gry…


Po kiepskim pierwszym roku studiów Grace Ivers wraca na uniwerek w Briar starsza, mądrzejsza, a do tego wybiła sobie z głowy aroganckiego hokeistę, któremu niemal oddała dziewictwo. Nie jest już tą naiwną i prostolinijną dziewczyną, która dawała się wodzić za nos, gdy spiknęli się po raz pierwszy. Jeśli John Logan myśli, że ona znów będzie na każde jego skinienie jak wszystkie znane mu hokejowe króliczki, to jest w błędzie. Chce ją odzyskać? Musi się więc mocno postarać. W tej rozgrywce to Grace dyktuje warunki… i ma zamiar dać Loganowi porządny wycisk.

,,- Tak, lubiłam cię.  - Więc skupmy się na tym — mówię szorstko. - Na dobrych momentach. Schrzaniłem, ale obiecuję, że ci to wynagrodzę. Nie chcę nikogo innego. Chcę tylko jeszcze jednej szansy." ,,Błąd" to wspaniała, zabawna powieść, która wzrusza do głębi i wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. Historia Logana i Grace pełna jest zawiłości, błędów, które ich prześladują, ale przede wszystkim miłości, która obydwojgu dodaje skrzydeł. Zakochałam się w niej i wiem, że muszę koniecznie przeczytać ,,Układ". Twórczość Elle Kennedy idealnie wpasowała się w mój gust literacki i autorka zdobyła wysokie miejsce na liście moich książkowych ulubieńców. Prawdziwa, romantyczna, magiczna — nie można o niej zapomnieć. Ta książka to zdecydowany fenomen tego lata i póki co zdobywa według mnie podium w konkursie na najlepszą powieść lata. Ciężko będzie to przebić. Pisarka spisała się na medal i mam nadzieję, że jej kolejne książki również zostaną wydane w Polsce. Wiem, że odniosą sukces. Lektura napisana jest z perspektywy głównych bohaterów, czyli Grace i Johna (choć według mnie bardziej pasuje do niego Logan), a akcja z biegiem czasu nabiera coraz większego tempa i nie odpuszcza do samego końca. Podobało mi się, że bohaterowie nie byli idealizowani, a byli podobni do każdego z nas. Mieli swoje problemy i wady, które ich definiowały. Popełniali błędy, które dużo ich kosztowały, ale dzięki temu stawali się lepsi. Zdecydowanie mogę powiedzieć, że ta powieść jest FENOMENALNA!
,,Traktuję go tak, jakbym sam chciał być traktowany, gdybym znalazł się na jego miejscu. Z cierpliwością i wsparciem, nawet jeśli na to nie zasługuje." John Logan to hokeista, który uwielbia wygrywać. Ma popapraną rodzinę i ojca, który cały czas pije. Mimo to nie poddaje się i wytrwale walczy. Ciągłe imprezy, sztuczne laski, przygodny seks. Logan nie chce się zmieniać. W skrytości podkochuje się w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Robi wszystko, by o tym zapomnieć i w ten sposób trafia pod drzwi Grace. Popełnił poważny błąd i ją stracił, ale nie poddaje się i robi wszystko, by ją odzyskać. Silny, odważny, zabawny, wytrwały mężczyzna wie, że ta nieśmiała dziewczyna zmieni jego życie, ale Grace Ivers nie jest już tą dziewczynką, którą zostawił, a silną, zaradną kobietą, która wie, czego chce i nie pozwoli, by John znów ją zranił. Daje mu listę, którą ma zrealizować i sądzi, że szybko mu się to znudzi, ale się myli. John Logan nigdy się nie poddaje. Logan i Grace są niesamowici, całkowicie się różnią, ale mimo to idealnie do siebie pasują. Hannah i Garrett nadal są razem i planują wspólną przyszłość. Polubiłam ich i muszę szybko zapoznać się z ich historią. Dean to typ podrywacza, który nikomu nie odpuści. Tuck wydaje się opanowany. Ramona jest najlepszą przyjaciółką Grace i lubi mieć kontrolę. Nie polubiłam jej, wiecznie zazdrosna, złośliwa i łatwa. Jeff jest starszym bratem Johna i na razie to właśnie on opiekuje się ojcem i prowadzi zakład. Chłopak chce się od tego oderwać i wyruszyć ze swoją dziewczyną w podróż i w końcu odpocząć. Bracia Logan są niezwykle lojalni i wytrwali. Z niecierpliwością czekam na historie kolejnych bohaterów.
,,- Co robisz? - pytam szeptem.  - Patrzyłaś na mnie tak, jakbyś chciała, bym cię pocałował. - Powieki opadają na jego niebieskie oczy. - I pomyślałem sobie, że właśnie to zrobię."
,,Błąd" to nieziemska, romantyczna, piękna powieść, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Zachwyca zarówno okładką, jak i treścią. Autorka stworzyła niesamowitą książkę, która porusza problemy zaufania, miłości, przyjaźni, lojalności. Zostałam wielbicielką twórczości Elle Kennedy. Mam nadzieję, że kolejne książki z tej serii zostaną szybko wydane. Powieść jest niezwykle przyjemna, lekka, a zarazem przesączona uczuciami. Dajcie jej szansę. Nie zawiedziecie się. Polecam!

Link do opinii

,,gdy się kocha, człowiek ma wrażenie, że jego serce jest przepełnione emocjami i że ukochanej osoby potrzebuje bardziej niż wszystkiego innego na świecie"

 

Błędy są wpisane w nasze życie i nie ma chyba nikogo, kto by ich nie popełniać. Wbrew pozorom uczymy się na nich jak powinniśmy postępować i co jest dla nas ważne, a przede wszystkim staramy się je naprawić i już więcej ich nie robić. Niektóre nasze niewłaściwe zachowanie można naprawić łatwo, ale są takie, które kładą się cieniem na naszym życiu i trzeba się bardzo postarać, by odkupić swoją winę. Przekonał się o tym jeden z bohaterów książki ,,The Mistake. Błąd", która jest drugim tomem serii ,,Off-Campus".

 

John Logan ma opinię lekkoducha, który zaliczył niemal każdą fankę hokeja zwanych króliczkami, ale też co atrakcyjniejsze dziewczyny z campusu. Odkąd w wynajmowanym przez niego i kumpli z drużyny pojawiła się Hannah, dziewczyna Garretta, Logan nie może spać spokojnie, bo Hannah mu się podoba. Jest jednak świadomy, że to Garrett z nią tworzy szczęśliwą parę, więc by nie być tego świadkiem, coraz częściej unika spędzania z nimi czasu. Jednego z takich dni wychodzi z zamiarem udania się do kumpla mieszkającego w akademiku Fairview House. Jednak zamiast do niego, przez pomyłkę trafia do pokoju 220, ale zamiast Danny'ego otwiera mu Grace Ivers.

 

O czymś takim ona nie marzyła w żadnym śnie i w żadnym momencie. Odkąd zaczęła chodzić na uniwersytet w Briar, sława o Loganie dotarła też do niej. No bo któż by nie słyszał o jednym z najsłynniejszym hokeiście ligii uniwersyteckiej i jego podbojach kobiecych serc. To ich nieoczekiwane spotkanie sam na sam jest początkiem ich wspólnej historii. Być może Logan szybko by zapomniał o nieśmiałej dziewczynie, gdyby nie błąd, jaki popełnił i postanawia go naprawić. Ich znajomość można podzielić na dwa etapy. Ich relacja wydaje się rozwijać w dobrym kierunku, ale Logan popełnia kolejny błąd, raniąc emocjonalnie dziewczynę. Dobiega właśnie jej pierwszy rok studiów i Grace wyjeżdża na wakacje do Paryża, do matki, a gdy wraca po kilku tygodniach, jest już zupełnie inną dziewczyną. Jest przekonana, że wyrzuciła z umysłu i serca przystojnego hokeistę. Jednak on nie zamierza tak łatwo się poddać.

 

Elle Kennedy w swoich miłosnych opowieściach zawsze przemyca trudne tematy i nie inaczej jest w tej części serii ,,Off-Campus". Mimo że jest ona oparta na znanych schematach, ale i tak są to romanse o oryginalnej fabule, z dobrym pomysłem, ciekawymi bohaterami i dobrym tempem. Pozornie jest to lekka historia, w której obserwujemy próby naprawienia popełnionych błędów, głównie przez Logana, ale okazuje się, że pod tą niefrasobliwą powierzchnią kryje się emocjonalne bagno. Bagno, z którego Logan nie widzi wyjścia, to jego rodzinny dom. Nie ma w życiu łatwo, mimo że takie wrażenie sprawia, ale jest na tyle odpowiedzialny, że stara się sprostać trudnym obowiązkom, jakie dzieli z bratem. Tkwi więc w obecnej sytuacji pokazując światu twarz pewnego siebie człowieka, ignoranta, kobieciarza i imprezowicza, ale tak naprawdę nie widzi dla siebie przyszłości i możliwości spełnienia marzenia, jakim jest zostanie zawodowym hokeistą.

 

Powieść ,,The Mistake. Błąd" to drugie wydanie w Polsce. Po raz pierwszy została wydana w 2016 roku z inną okładką, ale uważam, że obecna grafika jest znacznie lepsza i przyciąga wzrok, a do tego sugeruje lekki styl i humor, a tych elementów w nie nie brakuje. W sumie seria ,,Off-Campus obejmuje pięć tomów, z których ostatni jest jakby podsumowaniem całości, bo spotykamy w nim wszystkie poznane dotychczas pary w czterech opowiadaniach. Z chęcią poznam ich historie w kolejnych częściach, które mam nadzieję, ukażą się szybko w nowej oprawie.

 

 

Książkę otrzymałam, dzięki Klubowi Recenzenta serwisu nakanapie.pl

Link do opinii

"Przede wszystkim - być pewnym siebie. Po drugie- być spontanicznym. Po trzecie- jedyna opinia, która ma znaczenie to twoja własna."


Logan ma poważny problem - jest zakochany w dziewczynie swojego najlepszego przyjaciela. Chcąc wybić sobie ukochaną z głowy, prawie na każdej imprezie sypia z przypadkowymi dziewczynami. Pewnego razu idąc do kumpla, myli pokoje i w ten sposób wpada na uroczą Grace. Początkowo prosi ją jedynie o użyczenie komórki w celu zadzwonienia po taksówkę, ale gdy wszystkie są zajęte, postanawia poczekać u obcej dziewczyny. Szybko łapią wspólny język jak okazuje się, że Grace ogląda "Zabójczą broń", którą lubi również Logan. Tak zaczyna się ich przyjaźń.. Do czasu aż dziewczyna prawie nie oddaje mu swojego dziewictwa. Wtedy wszystko się zmienia a ich drogi na kilka miesięcy się rozchodzą.

Od razu muszę zaznaczyć, że mimo wielkiej sympatii do tej historii i bohaterów, przeszkadzała mi ich natychmiastowa bliska relacja, szczególnie biorąc pod uwagę niedoświadczenie Grace. Bo o ile dla Logana igraszki to chleb powszedni, tak Grace wydawać by się mogło to ułożona studentka z zasadami, a jednak już na pierwszym spotkaniu pozwala Loganowi na małe co nieco. Niestety w książkach bardzo często tak się dzieje i powoli zaczyna mi to przeszkadzać. Wolę jednak gdy bohaterzy się poznają i po czasie do czegoś dochodzi. Po za tym zastrzeżeń nie mam.


"..nie trać czasu na analizowanie głupich czynów głupich ludzi."


Tak jak powyższa sytuacja mi przeszkadzała, tak bardzo podobało mi się podejście Grace do wybaczenia Loganowi. No może nieco przesadziła z "listą zadań", ale chodzi mi głównie o fakt, że po jednym "przepraszam" nie wpadła mu zakochana po uszy w ramiona. Cieszę się, że autorka postanowiła stworzyć bohaterkę stanowczą w tym temacie i że nie dostałam kolejnej głupiutkiej bohaterki, która leci do faceta na skinienie palcem.

W całej tej otoczce życia studenckiego, autorce udało się przemycić bardzo ważne tematy. Po pierwsze - wybaczanie. I nie chodzi tu o sytuację głównych bohaterów, a wybaczenie przyjaciółce. Szczerze mówiąc nie wiem jak ja bym się zachowała, gdyby to mnie przyjaciółka tak zdradziła (i w sumie to nie chce wiedzieć). Elle Kennedy podeszła do sprawy racjonalnie i bardzo podobało mi się podejście Grace. Po drugie - problem z alkoholem rodzica. Tu również udało jej się poważnie do tego podejść i wytłumaczyć. Plus to jak wykreowała Logana. Z pozoru pewnego siebie i szczęśliwego chłopaka, a tak naprawdę ukrywa dużo więcej niż się wydaje. A żeby to zrozumieć, trzeba się zagłębić w życie, które ukrywa. Jak widać autorka pisząc książkę z humorem, wie jak zrównoważyć ją z poważnymi tematami.
Jak najbardziej polecam jeśli lubicie książki z humorem, dziejące się na studiach, gdzie przyjaźń znaczy więcej niż się wydaje.

Link do opinii
Avatar użytkownika - MaSt
MaSt
Przeczytane:2019-05-22, Ocena: 5, Przeczytałam,

Przeczytana w mgnieniu oka. Trzyma w napięciu i wciąga.
Bardzo lekko napisana, przyjemny temat. Na dwa deszczowe popołudnia.

Link do opinii
Avatar użytkownika - sylagas
sylagas
Przeczytane:2023-10-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2017-06-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
Inne książki autora
Reputacja niegrzecznej dziewczyny
Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Reputacja niegrzecznej dziewczyny

Seksowna opowieść o drugiej szansie - bestsellerowa autorka Elle Kennedy w kolejnej historii z serii ,,Avalon Bay" Genevieve West wraca do domu na...

Dziedzictwo
Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Dziedzictwo

Cztery opowieści. Cztery pary. Poznaj dalsze losy ulubionych bohaterów! Dziedzictwo skomponowane jest z kwartetu powiązanych ze sobą historii, które opowiadają...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy