Toksyczne układy

Olga Balicka wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Czeka na nią milion spraw niecierpiących zwłoki. Jednak pani komisarz chce się przyjrzeć śledztwu, które już dawno zostało umorzone. Ktoś zabił Barbarę Muszyńską na klatce schodowej kamienicy Olgi, ale z powodu braku śladów nie wykryto sprawcy. Najpierw jednak trzeba rozwikłać zagadkę śmierci Beaty Nowak-kontrowersyjnej kierowniczki w koncernie farmaceutycznym BigPharma.

Czy to przypadek, że obie zamordowane kobiety pracowały w tej samej firmie? Olga czuje niepokój, wiedząc, że jej siostrę też tam zatrudniono. Jakie tajemnice ukrywa prezes BigPharmy? Czy jest to firma działająca dla dobra ludzkości? Czy raczej nie liczy się z chorymi, a stawia wyłącznie na własne zyski?

Do śledztwa dołącza prokurator Kalina Talarek. Współpraca z małżeństwem śledczychnie jest usłana różami. Pani prokurator nie lubi Olgi, ale interesuje się Kornelem. Jak bardzo uda jej się namieszać?

Duet Olga Balicka i Kornel Murecki wracają w trzeciej części serii. A razem z nimi do akcji dołącza ktoś jeszcze...Ktoś, kto nie został ujęty podczas ich pierwszego wspólnego śledztwa.

Kiedy do głosu dochodzi strach o najbliższych, gra toczy się o najwyższą stawkę.

Katarzyna Wolwowicz

urodzona w 1983 roku. Magister stosunków międzynarodowych i psychologii klinicznej. Absolwentka studiów podyplomowych z mediacji.

Dorastała w malowniczej górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Kocha przestrzeń, wolność i naturę, ale także ogień trzaskający w kominku, saunę i morsowanie w górskich wodospadach. Uwielbia sport, zwłaszcza narciarstwo alpejskie, a także taniec towarzyski i latynoamerykański.

Mama dwóch wspaniałych synów, których imionami obdarowała swoich pierwszych książkowych bohaterów.

Informacje dodatkowe o Toksyczne układy:

Wydawnictwo: Zwierciadło
Data wydania: 2023-04-12

Tagi: Thrillery i suspens

Kup książkę Toksyczne układy

Toksyczne układy - opinie o książce

No i dobrnęłam do końca serii. Dobrze, że już chodzą słuchy o kolejnej części przygód Olgi i Kornela. Bo znowu zapowiada się ciekawe i zapewne trudne i niebezpieczne śledztwo.
Trzecia część to trudny powrót Olgi do pracy. Poprzedni tom zakończył się krwawym morderstwem przed drzwiami jej mieszkania. Balicka była już w końcówce ciąży. Przez co urodziła a potem poszła na urlop macierzyński.

Kiedy wróciła do pracy postanowiła przyjrzeć się sprawie zamordowanej kobiety. Śledztwo zostało umorzone, a Olga czuła że policja coś musiała przeoczyć. Z jej powrotem do pracy zbiegło się kolejne trudne śledztwo. Znaleziono brutalnie zamordowaną kobietę, Beatę Nowak, kierowniczkę w koncernie farmaceutycznym BigPharma.

Śledztwo wykazało, że obie zamordowane kobiety pracowały w tej samej firmie. Dodatkowo siostra Olgi zatrudniła się w BigPharmie. Co tylko sprawia, że Olga czuje większy niepokój o bezpieczeństwo swojej ukochanej siostry.

W wyniku śledztwa policja odkrywa czym zajmuje się koncern farmaceutyczny. Nie trudno się domyślić, że są to interesy nie do końca zgodne z prawem. Dochodzi do niebezpiecznych akcji policyjnych, w wyniku których zagrożone zostaje bezpieczeństwo policjantów i ich bliskich.

Czy policja odnajdzie winnego mordów obu kobiet? Czym tak naprawdę zajmuje się BigPharma?

To była naprawdę świetna książka. Akcja rozpoczyna się od początku. Jak zawsze kilka wątków, tajemnic. Wszystko ładnie klaruje się w zakończeniu, które nie mogło być inne. Oczywiście Kasia zapowiada nam kolejny tom, który mam nadzieję będzie równie dobry jak poprzednie.

Mamy tu do czynienia nie tylko ze zbrodnią, brutalnym morderstwem, układami i podejrzanymi interesami, ale także ze śledztwem policjantów, którzy też mieli własne rodziny i bliskich. Poznajemy córeczkę Olgi, oraz Olę, córkę Kornela. Nasi bohaterowie pokazują nam się jako kochający rodzice, a w pracy twardzi i konsekwentni policjanci, którzy zrobią wszystko by uchronić przed niebezpieczeństwem swoich najbliższych.

Kończąc zachęcam Was do zapoznania się z twórczością Kasi Wolwowicz. To świetnie napisane kryminały, w których plecione są wątki obyczajowe. To właśnie wtedy poznajemy naszych ulubionych bohaterów. Dla mnie to książki, które czyta się jednym tchem, szybko, lekko i przyjemnie. Krótko mówiąc polecam.

Dziękuję wydawnictwu Zwierciadło za egzemplarz do recenzji

Tytuł recenzji: 𝗞𝘄𝗲𝘀𝘁𝗶𝗮 𝘇𝗮𝘂𝗳𝗮𝗻𝗶𝗮

W tamtym roku po przeczytaniu 𝑁𝑖𝑒𝑤𝑖𝑛𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑜𝑓𝑖𝑎𝑟 Katarzyny Wolwowicz napisałam, że ta autorka i jej kryminał są moim odkryciem roku. 𝑁𝑖𝑒𝑤𝑖𝑛𝑛𝑒 𝑜𝑓𝑖𝑎𝑟𝑦 zapoczątkowały serię kryminałów, której główną bohaterką jest młoda ambitna komisarz wydziału kryminalnego w Jeleniej Górze. Ta książka i kolejne części serii mają wszystko, czego szukam w dobrych kryminałach, czyli ciekawą intrygę, szybką akcję z zaskakującymi zwrotami, mnóstwo śledztwa i świetnie wykreowanych bohaterów. Moim zdaniem jest to jedna z lepszych serii kryminalnych, jakie udało mi się przeczytać. Szybkie tempo, ciekawa i zaskakująca, niebanalna fabuła, wiele niespodziewanych zwrotów akcji, oraz wspaniały nietuzinkowy duet śledczych, sprawiły, że seria 𝐾𝑜𝑚𝑖𝑠𝑎𝑟𝑧 𝑂𝑙𝑔𝑎 𝐵𝑎𝑙𝑖𝑐𝑘𝑎 wciąż plasuje się u mnie na szczycie bardzo dobrych powieści, od których trudno się oderwać.

Olga Balicka powraca do pracy po urlopie macierzyńskim pomimo sprzeciwu Kornela i od razu zostaje wrzucona na głęboką wodę. Przełożony powierza jej śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa kontrowersyjnej kierowniczki pracującej w koncernie farmaceutycznym BigPharma. Policjantka z niepokojem stwierdza, że zamordowana na schodach jej kamienicy półtora roku temu Barbara Muszyńska była zatrudniona w tej samej firmie, gdzie pracowała Beata Nowak, a teraz także jej siostra Elwira. Sprawca tamtego morderstwa z powodu braku śladów nie został ujęty, ale Oldze tamta sprawa nie daje spokoju, chociaż śledztwo zostało już umorzone. Postanowiła mu się więc przyjrzeć, bo ma niejasne przeczucie, że tamta zbrodnia ma jakiś związek z koncernem. Sprawa morderstwa Beaty Nowak zostaje przydzielona ambitnej prokurator Kalinie Talarek, która od samego początku okazuje niechęć Oldze, natomiast bardzo interesuje się Kornelem i wygląda na to, że współpraca pomiędzy małżeństwem policjantów a panią prokurator nie zapowiada się zbyt kolorowo.

Śledztwo w sprawie morderstwa znienawidzonej kierowniczki jest skomplikowane i sporo w nim niejasności. Chociaż wszystkie ścieżki prowadzą do BigPharmy, to pomimo podejrzeń, nie będzie im łatwo cokolwiek udowodnić. Sprawa BigPharmy, jak się okazało to nie tylko dwa morderstwa ich pracownic, ale także zagadkowe śmierci pacjentów biorących udział w testowaniu nowego leku, który ma przynieść koncernowi krociowe zyski. Problem koncernu stanowią też przemytnicy szmuglujący leki za granicę do produkcji narkotyków. Gdy obręcz policyjnego śledztwa powoli zaciska się wokół szajki przestępców i gdy poczują, że grunt zaczyna palić im się pod nogami, postanawiają zabezpieczyć sobie tyły, nie przebierając w środkach.

Nie mogę nie wspomnieć, o tym, jak autorka wspaniale wykreowała postacie pary policjantów. Olga to twarda babka, świetna policjantka, która perfekcyjnie kojarzy fakty i jak wymaga tego sytuacja, łamie zasady, bo dla swoich bliskich jest zdolna zrobić dosłownie wszystko. Kornel natomiast jest bardzo tajemniczy i jego zachowanie wydaje się podejrzane. Co ukrywa i dlaczego? Kornel ma sporo tajemnic przed Olgą i doskonale zdaje sobie sprawę, że wszystkie bez wyjątku odbiją się czkawką na jego związku, bo Olga jest zbyt bystra i inteligentna, by niczego nie zauważyła. Mężczyzna jest doświadczonym policjantem, ale nieświadomie pakuje się w nie lada kłopoty. Niewinne spotkanie w knajpie przy piwie wykorzystuje ktoś, komu bardzo zależy na tym, by mu zaszkodzić. Czy Olga uwierzy w jego wersję zdarzeń? Problemy bohaterów powodują, że czuje się z nimi szczególną więź i z zapartym tchem śledzi, czy i jak poradzą sobie z kłopotami. Równolegle toczy się sprawa kryminalna o sporym zasięgu, więc dochodzi jeszcze strach o najbliższych, bo gra toczy się o najwyższą stawkę. Katarzyna Wolwowicz umiejętnie prowadzi swoich bohaterów po niebezpiecznych ścieżkach, śladem bezwzględnych gangsterów, którzy nie cofną się przed niczym.

𝑇𝑜𝑘𝑠𝑦𝑐𝑧𝑛𝑒 𝑢𝑘ł𝑎𝑑𝑦 to świetnie skonstruowany kryminał, od którego nie sposób się oderwać, a dawka adrenaliny, jaką Katarzyna Wolwowicz zaserwowała w końcówce to prawdziwy majstersztyk. Czy koncern BigPharma okaże się uczciwy, czy jednak może nie do końca? Czy koncerny farmaceutyczne faktycznie mają czyste sumienia i nigdy nie działają na szkodę pacjentów? Niestety zawsze tam, gdzie pojawiają się ogromne pieniądze, wszystkie chwyty są dozwolone, bez względu na koszty i konsekwencje. Widać to choćby w reklamach suplementów diety, które w naszym kraju promuje się beztrosko jak cukierki, bez specjalnego nadzoru, czy kontroli. O czym milczą koncerny farmaceutyczne i wolą, by prawda nie ujrzała światła dziennego? Leki pomagają i owszem, ale czy zawsze? Problemem współczesnego świata jest lekomania wśród niektórych pacjentów. Pigułka na to, pigułka na tamto, a pacjent biega niczym chomik w kółku. Liczą się tylko układy i kto kogo zna, by osiągnąć zamierzony cel, bez względu na konsekwencje. I nie ma znaczenia, czy te działania są zgodne z prawem, czy też nie. 𝐶ℎęć 𝑤ł𝑎𝑑𝑧𝑦 𝑡𝑜 𝑜𝑘𝑟𝑜𝑝𝑛𝑎 𝑐𝑒𝑐ℎ𝑎. 𝑃𝑜𝑡𝑟𝑎𝑓𝑖 𝑧𝑛𝑖𝑠𝑧𝑐𝑧𝑦ć 𝑘𝑎ż𝑑𝑒𝑔𝑜.

W 𝑇𝑜𝑘𝑠𝑦𝑐𝑧𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑢𝑘ł𝑎𝑑𝑎𝑐ℎ zainteresowanie wzbudza bardzo ciekawie skonstruowana fabuła, odnosząca się trochę do spiskowej teorii dziejów, która ostatnio zaprząta głowy wielu ludzi. Nie ma specjalnie czemu się co dziwić, skoro koncerny farmaceutyczne generują takie zyski, więc może to budzić pewne domysły, ale także obawy pacjentów. Podobno służba zdrowia powinna pomagać i leczyć, a przede wszystkim stosować przysięgę Hipokratesa 𝑃𝑜 𝑝𝑖𝑒𝑟𝑤𝑠𝑧𝑒 𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑧𝑘𝑜𝑑𝑧𝑖ć. Niestety bardzo często to nie dobro pacjenta jest najważniejsze, tylko układy i zyski. Nie mieści się to w głowie, że ktoś życie i zdrowie innych może przeliczać na pieniądze. Na uwagę zasługują ciekawie pokazane przez autorkę kulisy pracy w branży farmaceutycznej i badań klinicznych. Porusza też problem pracy w korporacji oraz naciski wywierane na pracowników i kwestia mobbingu. Podobał mi się sposób przedstawienia, więzi w zespole śledczym, w którym wszyscy się doskonale znają, rozumieją i wspierają. Wiedzą, że mogą na siebie liczyć zawsze i w każdej sytuacji.

Uwielbiam styl pisania autorki, bo wszystko w jej książkach jest przemyślane, ma swój czas i miejsce. Katarzyna Wolwowicz wspaniale potrafi zachować równowagę pomiędzy intrygującym i zawiłym śledztwem a rozbudowanym tłem obyczajowym, które nie odwraca uwagi od istoty sprawy, a wręcz przeciwnie, świetnie ją uzupełnia. Podziwiam niezwykłą umiejętność autorki w łączeniu zagmatwanych wątków, bo nie tylko się w nich nie gubi, ale na końcu potrafi wszystko spiąć w jedną całość, tak żeby po skończonej lekturze poczuć satysfakcję z dobrze spędzonego czasu.

Olga zaczyna rozważać, czy dla dobra dziecka nie powinna zrezygnować z pracy w policji, ale pojawia się na horyzoncie kolejna sprawa i to powoduje, że jej wątpliwości bardzo szybko schodzą na dalszy plan. 𝐵𝑦ł𝑎 𝑝𝑜𝑙𝑖𝑐𝑗𝑎𝑛𝑡𝑘ą 𝑖 𝑡𝑜 𝑏𝑦ł𝑜 𝑗𝑒𝑗 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑧𝑛𝑎𝑐𝑧𝑒𝑛𝑖𝑒𝑚.

𝑇𝑜𝑘𝑠𝑦𝑐𝑧𝑛𝑒 𝑢𝑘ł𝑎𝑑𝑦 to kolejna świetna książka z serii 𝐾𝑜𝑚𝑖𝑠𝑎𝑟𝑧 𝑂𝑙𝑔𝑎 𝐵𝑎𝑙𝑖𝑐𝑘𝑎, którą oczywiście gorąco polecam. Nie polecam natomiast czytać 𝑇𝑜𝑘𝑠𝑦𝑐𝑧𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑢𝑘ł𝑎𝑑ó𝑤 osobno bez znajomości poprzednich części, bo chociaż sprawy kryminalne znajdują na koniec każdej książki swój finał, to życie prywatne bohaterów bardzo ściśle się ze sobą łączy i stopniowo rozwija.

[…] 𝑡𝑎 𝑠𝑝𝑟𝑎𝑤𝑎 𝑝𝑜𝑘𝑎𝑧𝑢𝑗𝑒, 𝑗𝑎𝑘 𝑏𝑎𝑟𝑑𝑧𝑜 𝑘𝑟𝑧𝑦𝑤𝑑𝑦 𝑤𝑦𝑟𝑧ą𝑑𝑧𝑎𝑛𝑒 𝑛𝑎𝑚 𝑤 𝑑𝑧𝑖𝑒c𝑖ń𝑠𝑡𝑤𝑖𝑒 𝑤𝑝ł𝑦𝑤𝑎𝑗ą 𝑛𝑎 𝑘𝑠𝑧𝑡𝑎ł𝑡𝑜𝑤𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑠𝑖ę 𝑛𝑎𝑠𝑧𝑒𝑗 𝑜𝑠𝑜𝑏𝑜𝑤𝑜ś𝑐𝑖.

Współpraca barterowa z Wydawnictwem Zwierciadło.

Trzecia część serii z komisarz Olgą Balicką. Kto zna poprzednie części z pewnością będzie usatysfakcjonowany także i tym tomem, bo akcja nie zwalnia tak samo jak tempo.

Mija półtora roku od ostatnich wydarzeń. Olga jako młoda mama wraca na służbę i pierwsze co, to prosi o dostęp do akt pewnej sprawy, która nie daje jej spokoju. Czy uda jej się odkryć mordercę swojej sąsiadki? Co takiego chciała jej przekazać kobieta, której ktoś podciął gardło pod samymi drzwiami mieszkania Olgi? Czy istnieje jakieś powiązanie między jej śmiercią a śmiercią Beaty Nowak nad którą morderca nie miał litości?

Nasza bohaterka a raczej nasi bohaterowie zmagają się nie tylko z kryminalnymi zagadkami, ale również z problemami osobistymi. Jedni przepychają się z eksami, innych dotyka rozczarowanie z powodu miłości a jeszcze inni myślą, że idzie do nich miłość wspaniała i wyjątkowa. Ale czy aby na pewno? Czy można ufać komuś anonimowemu komu podstępem udaje się dostać do naszego mieszkania?

Gdy zaczynałam przygodę z tą serią myślałam, że będzie to trylogia. Czemu? Nie wiem. Tak mi się coś ubzdurało 🤷‍♀️. Trylogia to nie jest więc tym większe jest moje szczęście i radość. Jedyne nad czym ubolewam to to, że muszę teraz czekać na kolejną część 😩. Ja... Niecierpliwa dusza... 😫

Cóż. Standardowo gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi książkami bo jest o nich zdecydowanie zbyt cicho.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

,, Wejdziecie sobie grzecznie w te kółeczka (...) A Jan sterując zdalnie z kabiny kapitana, zaciśnie wam je na nogach i głową w dół spuści was do Bałtyku. Za każdym razem będziecie zanurzeni pięć sekund dłużej od poprzedniego razu, aż do chwili, kiedy jeden z was się przyzna. "

Przyznajcie, że perspektywa rozstrzygnięcia sporu kto jest kłamcą udała się pewnemu mężczyźnie idealnie. Oczywiście będzie tutaj pewna postać chciała się przekonać, czy jednak uda jej się przechytrzyć szefa. Jak sądzicie, czy mu się udało?
Tu wtrącę, że gdzieś o podobnym motywie czytałam, ale za nic nie pamiętam gdzie. To tylko jeden wątek, który wydał mi się znajomy. Autorka poruszyła tu bardzo interesujące kwestie. Jednym była zbyt szybka śmierć ofiary. Sprawca wręcz pragnął, aby czuła każdy ból, który dla niej przygotował. Jak sądzicie, czy spełnił swoje marzenie? Kolejnym była praca w policji pary małżeńskiej. Do tego posiadali malutkie jeszcze dziecko o które wciąż się zamartwiali. Jak sądzicie, czy dodatkowo wspólna praca partnerska była tutaj dobrym rozwiązaniem? No bo co by się stało, gdyby dajmy na to oboje ucierpieli jednocześnie? Co wtedy z dzieckiem?
Kolejny wątek, który mnie zainteresował, to postać starszej kobiety, która wciąż obawiała się o swoje życie. Do tego stopnia, że nie pozwalała zadzwonić na pogotowie, kiedy była w potrzebie. Czego mogła się obawiać? Podobno służba zdrowia powinna pomagać, czyli leczyć. Co jednak, kiedy nie nasze dobro jest dla nich ważniejsze, tylko własne układy? Czy można być do tego stopnia zepsutym, by życie ludzkie przeliczać na złotówki? Te sprawy i inne znajdziecie w tej bardzo wciągającej książce. Autorka skupiła się tutaj na różnych aspektach sprawiedliwości. Tej dobrej i złej. Dała duży nacisk na uczucia, na sprawy wyższej rangi. Spotkamy różne oblicza policji z różną inteligencją. Zwracanie na siebie uwagi poprzez wyższe stanowisko, kalkulacja zysków i strat oraz niecierpliwość, którą my odczuwamy czytając książkę. Będzie to prawdziwa jazda rowerem pod górkę. Każda niewiadoma, to nowy kamień i uwierzcie mi, że jest ich bardzo dużo. Następnie stromy zjazd ukazujący ich rozwiązania. Historię poznamy naprzemiennie, co później złączy się we wspaniałą całość. Naprawdę warto ją przeczytać!

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-05-06, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"Toksyczne układy" to trzecia część cyklu serii kryminalnej z komisarz Olgą Balicką. Kobieta wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Musi przyjrzeć się śledztwu, które zostało umorzone z powodu braku śladów. Ktoś zabił Barbarę Muszyńską , sąsiadkę Olgi. Najpierw musi rozwikłać zagadkę śmierci Beaty Nowak, kierowniczki koncernu farmaceutycznego BigPharma.
Obie zamordowane pracowały w tej samej firmie, a teraz zatrudniono tam siostrę Olgi.
Czy zabójstwa dokonał ktoś z firmy?
Jakie tajemnice ukrywa prezes BigPharmy?
Na dodatek do śledztwa dołącza prokurator Kalina Talarek, która nie lubi Olgi, ale interesuje się Kornelem Mureckim.
Czy namiesza w życiu Olgi?

Genialna i wciągająca fabuła. Dynamiczna akcja, morderstwa, śledztwo, tajemnice, intrygi, zagadki kryminalne. Nie ma mowy o nudzie. Ciekawie wykreowani bohaterowie. Ten kryminał totalnie przypadł mi do gustu. Spędziłam z nim ciekawy czas. Podoba mi się lekkie pióro autorki i to jak powiązała ze sobą wątki. Podczas czytania odczuwałam niepokój i napięcie. Śledziłam perypetie komisarz z bijącym sercem. Liczę po cichu na kontynuację tej serii. Uwielbiam postać Olgi Balickiej.
Ja już znam rozwiązanie zagadki kryminalnej. Teraz kolej na Was. Koniecznie dajcie znać, co sądzicie o tym kryminale. Jestem ciekawa Waszych opinii.
Gwarantuję, że będziecie zachwyceni!

Gorąco polecam!

BRUNETTE BOOKS

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-04-21, Ocena: 6, Przeczytałam,

Komisarz Balicka po powrocie z urlopu macierzyńskiego od razu zostaje porwana w wir pracy. A sprzyja temu zagadkowa śmierć Beaty Nowak, kierowniczki w koncernie farmaceutycznym. Jednocześnie wciąż nie daje Oldze spokoju umorzone śledztwo w sprawie zabójstwa Barbary Muszyńskiej. Szczególnie, że jak wychodzi w toku prowadzonych działań, Muszyńska była zwolnioną pracownicą wspomnianego koncernu. Jakby tego było mało, na drodze Olgi i Kornela staje ktoś kogo nie udało się ująć w ich pierwszym wspólnym śledztwie.. Od której strony by nie spojrzeć na te wydarzenia, wszystkie drogi prowadzą do BigPharma. Co tak naprawdę kryje się za drzwiami koncernu farmaceutycznego?

Trzecia część serii z komisarz Olgą Balicką wciągnęła mnie od samego początku. Świetnie poprowadzona akcja trzymająca w napięciu sprawiła, że ciężko mi było odłożyć książkę choć na chwilę. Uwielbiam pióro autorki i uwielbiam tę serię a ta część, którą można śmiało podciągnąć pod kryminał medyczny, jak dla mnie jest najlepsza. Świat mafijny, przekręty, korupcja, zabójstwa, to wszystko składa się na dobrą, kryminalną fabułę, którą chętnie obejrzałabym na dużym ekranie.

Jeśli czytaliście poprzednie tomy to koniecznie musicie sięgnąć po "Toksyczne układy" . A jeśli seria z Olgą Balicką jest wam obca a lubicie kryminały to zachęcam do nadrobienia zaległości 😊 czas z książkami pani Katarzyny nigdy nie jest czasem straconym.

Ach te układy, układy i różne układziki. Wszędzie można je spotkać. Tym razem natkną się na nich komisarze Olga Balicka i Kornel Murecki. Kolejne śledztwo wprowadzi ich w meandry firmy medycznej i narazi na niebezpieczeństwo nie tylko ich samych ale także ich bliskich. Oboje nie wierzą w przypadki i łączą dwa śledztwa w sprawach wydawałoby się zupełnie od siebie niezależnych. A jednak mieli rację. Co wykaże śledztwo? Do czego posunie się firma a by zachować własne tajemnice? Ile osób straci życie? Kim jest prokurator Kalina Talarek i dlaczego próbuje zrujnować życie Kornelowi? Czy w prywatnym życiu Olgi i Kornela, którzy są małżeństwem, zapanuje wreszcie spokój? Książkę czyta się szybko i przynosi odpowiedzi na wszystkie pytania. Mnie się podobała.

Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2024-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 2024,

To nieco słabsza część przygód Olgi Balickiej. i o ile wątki obyczajowe trzymają jako taki poziom, to zagadka kryminalna mało angażująca.

Olga Balicka, komisarz w jeleniogórskiej komendzie policji, już nie może doczekać się powrotu do pracy, choć jednocześnie wie, że będzie tęskniła za córeczką. Pierwszą sprawą, jaką chce się zająć po powrocie do pracy, jest zabójstwo Barbary Muszyńskiej. Kobieta została zamordowana na klatce schodowej kamienicy Olgi, ale z powodu niewykrycia sprawców. Od swojego nowego przełożonego Michalika, dostaje tylko jeden dzień na pracę nad sprawą Muszyńskiej, gdyż zespół ma za mało rąk do pracy, a właśnie pojawiła się nowa sprawa. W swoim domu została zamordowana Beaty Nowak, managerka w koncernie farmaceutycznym BigPharma. Do śledztwa przydzielony zostaje zespół, któremu przewodzi Olga i jej partner w życiu i pracy Kornel Murecki. Nowa prokurator Kalina Talarek nie darzy Olgi sympatią, jednocześnie zwracając aż za dużą uwagę na Kornela. Śledztwo szybko ujawnia, że Muszyńska i Nowak pracowały w tej samej firmie. Kiedy przyjaciółka dziennikarka zwraca Oldze uwagę na dziwne zgony w jeleniogórskim szpitalu, w którym badania kliniczne prowadzi BigPharma, komisarz wie, że musi zbadać ten trop. Trudne śledztwo, wkrótce jeszcze bardziej się komplikuje ze względu na oskarżenia prokurator Talarek skierowane przeciwko Kornelowi. Dokąd zaprowadzi ich śledztwo przeciwko BigPharmie?

,,Toksyczne układy" to trzeci tom cyklu ,,Komisarz Olga Balicka". Z tomu na tom Balicka ,,dorośleje", nie jest już tą niepokorną i narwaną policjantką, choć nadal całą sobą angażuje się w prowadzone przez siebie sprawy. Kornel nadal prowadzi podwójne życie, choć widać, że bardzo zależy mu na rodzinie. Wątek BigPharmy, nastawionej na zyski firmy farmaceutyczne, z CEO będącym połączeniem prezesa i gangstera niezwykle ciekawy, podobnie jak element badań klinicznych.

W tym tomie mamy sporo wątków obyczajowych, zarówno po stronie śledczych, jak i ,,ofiar". Autorka przedstawia problem pracoholizmu, toksycznego środowiska pracy, jak również oskarżeń o molestowanie seksualne i gwałt. Dodatkowo mamy nadużycia finansowe i bardzo zyskowne ,,obroty lekami".

Połączenie wątków obyczajowych i kryminalnych tworzy ciekawą mieszankę, wciągającą czytelnika w świat, w którym nie ma żadnych reguł, a liczą się tylko zyski.

Jeśli szukacie zajmującej lektury na weekend, to serdecznie polecam ,,Toksyczne układy". Ja już czekam na kolejny tom, który zapowiada się emocjonująco.

Avatar użytkownika - czytam_book
czytam_book
Przeczytane:2023-05-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

RECENZJA?

Witam.Dziś mam przyjemność Was zaprosić na moją recenzję kontynuacji serii kryminalnej , autorstwa Katarzyny Wolwowicz ,,Toksyczne układy", wydawnictwo Zwierciadło.

Olga po urlopie macierzyńskim wraca do pracy i chce przyjrzeć się jednej z już zamkniętych śledztw. Dodatkowo w jej ręce trafia sprawa morderstwa Beaty Nowak.

Czy zabójstwa obu kobiet mają ze sobą coś wspólnego?

To jest moje drugie spotkanie z twórczością autorki i powiem Wam, że zostałam wręcz porwana w fabułę książki,  w taki sposób, że o czwartej rano czytałam ostatnią stronę.

Otrzymałam świetnie przeprowadzone bardzo zagadkowe i zawiłe śledztwo, każda prze zemnie  podejrzana osoba niestety okazywała się ślepym trafem i do samego końca nie domyśliłam się, kto stoi za śmiercią kobiet.

W fabule jest wiele zagadek, tajemnic, sekretów, które na samym końcu układają się w całość, sporo się dzieje, więc nie ma nawet jednej chwili na wytchnienie.

Bardzo dobrze wykreowani bohaterowie, poza pracą mają swoje życie prywatne, a w nim codzienne troski i rozterki. Bardzo polubiłam zarówno Olgę i Kornela, a także postacie drugoplanowe, które świetnie uzupełniały całą historię.

Nie czytałam wcześniejszych  części serii i muszę nadrobić, a książki spokojnie można czytać osobno.

Z całego serca polecam Wam ,,Toksyczne układy", a ja czekam za kontynuacją i jestem bardzo ciekawa co czytelnikom zafunduje autorka w kolejnej części. Emocje gwarantowane.

Avatar użytkownika - Spizarnia_ksiaze
Spizarnia_ksiaze
Przeczytane:2023-04-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

"Patrzył na nią, stojąc nieruchomo. Pozwolił jej trochę pouciekać, sycił się jej przerażeniem..."

W Szklarskiej Porębie dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą jest Beata Nowak, atrakcyjna, samotna kobieta, zatrudniona na kierowniczym stanowisku w koncernie farmaceutycznym. Okoliczności zbrodni wskazują, że sprawca działał z wyjątkowym okrucieństwem.

Na miejsce zbrodni przyjeżdża komisarz Olga Balicka, to pierwsze jej śledztwo po powrocie z urlopu macierzyńskiego, chociaż sama planowała przyjrzeć się bliżej umorzonej już sprawie zabójstwa dokonanego w jej kamienicy.
W toku postępowania odkrywa, że obie sprawy mają wspólny mianownik, ofiary pracowały w firmie farmaceutycznej Big Pharma.
Czy to przypadkowa zbieżność?
A może wielki koncern ma coś do ukrycia?

Trzecia odsłona cyklu z Komisarz Olgą Balicką, posiada wszystkie cechy gwarantujące doskonałą lekturę. Przede wszystkim intrygująca zagadka kryminalna, wyraziści bohaterowie, barwnie zarysowane tło obyczajowe oraz metodyczne, wnikliwe śledztwo. Przyznam, że sięgając po książkę nie znałam poprzednich części serii i chociaż wielu wydarzeń musiałam się domyślać, nie przeszkadzało mi to w odbiorze książki.
Mocny początek, od razu skupił moją całą uwagę i z zaciekawieniem odkrywałam kolejne niewiadome. Akcja rozwija się powoli, co pozwoliło mi bliżej zapoznać się z bohaterami i lepiej wyczuć się w klimat. Fabuła przemyślana i dopracowana w najmniejszych szczegółach.
Autorka ma lekki styl i bardzo przyjemne pióro. Sprawia, że nie można się oderwać nawet na moment. Zakończenie nie pozostawia wątpliwości, że niedługo znów odwiedzimy Komendę Policji w Jeleniej Górze i czekam na tę wizytę z niecierpliwością.

Zachęcam do lektury.

Jaskinie Umarłych
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - Jaskinie Umarłych

Mroczny thriller, który zabiera nas w ciemne zaułki ludzkiej psychiki... Do pogrążonej w jesiennej aurze Jeleniej Góry, przeprowadza się profilerka...

Bursa
Katarzyna Wolwowicz0
Okładka ksiązki - Bursa

Na terenie starej bursy szkolnej zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Została uduszona, rozebrana do naga i pozbawiona rzeczy osobistych, a w pobliżu...