Upiór w ruderze

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-06-19
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788379645749
Liczba stron: 0

Ocena: 4.17 (6 głosów)

Jak może się skończyć przygoda, w której biorą udział trzy niezbyt rozgarnięte dziewoje i zdobyczna armata Pradziadunia? Wiadomo - wystrzałowo!

Ale to dopiero początek ambarasu!

Bo przejście ze stanu ciała do stanu czystego ducha jest relatywnie proste. Gorzej, że gdy ciało grzeszne za życia pozostawia na czystym duchu pewne...przybrudzenia. Kawalifikuje się wtedy dusza do pokutowania, a pokutowanie jest męczące. Ale to nie znaczy, że nie może być zabawne.

Pałac w Liszkowie, przerobiony na potrzeby rzeczonej pokuty, na najprawdziwszy Straszny Dwór, stanie się zatem areną zdarzeń nieprawdopodobnych. I przerażajacych. I wielce zabawnych. Oczywiście, w zależności od tego, którego uczestnika owych wydarzeń o zdanie zapytacie.

Tagi: Fantastyka

Kup książkę Upiór w ruderze

REKLAMA

Zobacz także

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Upiór w ruderze

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2021-02-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021,

O rany, ale się ubawiłam :-) Główne bohaterki opowieści zginęły na samym początku. Dwie nastoletnie hrabianki i ich młoda służąca wysadziły sie w powietrze próbując odpalić szwedzką armatę. Dziewczeta mają odpokutować swe ziemskie przewiny pozostając w dworze. Nad posiadłością przetacza sie historia. Okupacja hitlerowska, pseudowyzwolenie bolszewockie, czasy komuny, współczesność, przyszłość... A one cały czas tam nawiedzają. Oprócz własciwej opowieści, autor prowokuje czytelnika do przemyśleń na temat "prawd historycznych", wpływu mediów, nieprzemyślanych przepisów prawnych i tego "dokąd zmierzamy..."

Link do opinii
Avatar użytkownika - Fretka
Fretka
Przeczytane:2021-02-02, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2021 rok,
Avatar użytkownika - gornmar
gornmar
Przeczytane:2020-12-02, Przeczytałem, 26 książek 2020,
Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2020-10-04, Ocena: 5, Przeczytałem, 2020, 52 książki 2020,

Książka wybrana dla czystej rozrywki, bynajmniej nie intelektualnej. I w zasadzie swoją funkcję spełniła. Lubię lekkość pióra autora i jego la wirowanie między motywamy z różnych czasów, wymiarów i światów. Dostaje się w książce urzędnikom słusznie minionej epoki, okupantom i zwykłym głupcom bez względu na pochodzenie, nację i płeć. Całość psuje jednak epilog, w którym wychodzą koszmarki spod znaku osobistych przekonań politycznych autora. 

Link do opinii
Inne książki autora
Zły las
Andrzej Pilipiuk; 0
Okładka ksiązki -  Zły las

Cztery historie, cztery fascynujące podróże w głąb czasu i wyobraźni.    Coś czai się w ciemności. Czeka się na właściwy moment, aby...

Czarownik Iwanow
Andrzej Pilipiuk; 0
Okładka ksiązki - Czarownik Iwanow

Jakub Wędrowycz jest jedną z najlepiej wykrojonych postaci polskiej fantasy. Opowiadania o wielkim egzorcyście łączą wisielczy humor z nader precyzyjną...

Zobacz wszystkie książki tego autora