W sieci uczuć

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2017-06-26
ISBN: 978-83-7835-573-1

Kamila stara się być pilną studentką, idealną córką i doskonałą pracownicą, jednak umiejętne pogodzenie tych wszystkich obowiązków wymaga ogromu poświęcenia i w efekcie graniczy z cudem. Gdy do tego dochodzi jeszcze niespełniona, a może nieuświadomiona miłość z czasów studenckich, dziewczyna zaczyna się gubić w sieci własnych uczuć. Przypadek sprawia, że na jej drodze staje kolejny mężczyzna, ale ten związek szybko okazuje się toksyczny. Wbrew naciskom matki Kamila odważnie stawia swoje życie na głowie i pakuje walizki, chcąc poszukać swojego szczęścia zagranicą. W Berlinie musi się zmierzyć nie tylko z nowymi obowiązkami w pracy, wielokulturowym społeczeństwem, ale również odnaleźć się w obcym kraju, gdzie tak trudno trafić na kogoś życzliwego. Kiedy wreszcie wydaje się, że pokonała już wszystkie schody w drodze na szczyt, zjawia się Tomasz i uświadamia jej, jak bardzo jej dotychczasowe życie było puste…

Kup książkę W sieci uczuć

Opinie o książce - W sieci uczuć

Panią Anetę miałam przyjemność poznać przy innych pozycjach. Wtedy już polubiłam styl pisania, więc i tym razem się nie zawiodłam. Autorka pisze lekko i zrozumiale, co jest naprawdę ogromną przyjemnością. W tej pozycji spotykamy Kamilę, przykładną córkę, pracownicę i studentkę, osobiście mogłabym pozazdrościć jej determinacji w tym co robi. Talentem pani Anety jest to, że potrafi świetnie oddać emocje towarzyszące naszym bohaterom w trakcie rozwijających się zdarzeń. Bohaterowie są świetnie wykreowani, jako młodzi ludzie imprezujący i mający różne priorytety nie są kreowani na siłę, a tak jak powinno być, z problemami, różnymi charakterami i wiernie oddani dzisiejszym obrazom młodzieżowym (o ile ludzi studiujących można tak nazwać). Oczywiście książkę skończyłam czytać bardzo ekspresowo :) Mogłam się oderwać od swojej codzienności i poczytać coś co sprawia, że odpływam wyobraźnią w całkiem inne miejsce i czuję się jakbym osobiście znała Kamilę czy też Tomasza. Czekam na kolejne pozycje Autorki, bo na pewno po nie sięgnę :)

Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2017-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Aneta Krasińska jest jedną z tych pisarek, po których książki sięgam bez zastanowienia. Autorka nigdy mnie nie zawodzi i powieści wychodzące spod jej pióra są zawsze znakomite. Największym  jej atutem jest to, że w swoich powieściach porusza trudne często kontrowersyjne tematy. Nie boi się pisać o tym co nie zawsze jest miłe i przyjemne. Każda powieść autorki jest zawsze bardzo życiowa. Czytelnik, który bierze ją w ręce często śledząc na jej kartach losy bohaterów, odnajduje w niej samego siebie.

Najnowsza powieść Anety Krasińskiej „W sieci uczuć” jest historią, niezwykle refleksyjną. Wprowadza czytelnika w stan zadumy i przemyśleń. To opowieść o , samotności, zagubieniu, ludzkich wyborach i dążeniu do wytyczanych sobie celów. Postać głównej bohaterki – Kamili, zwraca naszą uwagę na to, że warto szukać swojego miejsca na ziemi. Warto odnajdywać w sobie odwagę, wiarę i nadzieję w lepsze jutro.

Kamila – dziewczyna niezwykle pogubiona w swoich emocjach, dążeniach. Nie potrafi ułożyć sobie życia. Pragnie zadowolić wszystkich z wyjątkiem siebie. Najlepsza studentka, przykładna córka, wzorowa pracownica.. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla niej? Dla jej uczuć, potrzeb i prawdziwych pragnień? Tak łatwo pogubić się w tej karuzeli wymagań i narzucanych sobie zadań. Gdzie jest miejsce na skrywaną, niespełnioną dotąd miłość? Czy dopiero wyjazd za granicę, zmiana otoczenia, kultury zmieni podejście bohaterki do wielu spraw i samej siebie?

Śledząc perypetie życiowe bohaterki uświadamiamy sobie, że zmiany w życiu są potrzebne, chociaż nie zawsze przychodzą one z łatwością. Potrzeba wytrwałości, konsekwencji i uporu aby to, co dotychczas uwierało, bolało, trafiło na swoje właściwe miejsce. Nigdy nie powinno brakować sił na realizowanie swoich marzeń i pragnień.

Polecam gorąco „W sieci uczuć”. Niech ta historia stanie się inspiracją dla wszystkich tych, którzy poszukują odwagi do przeprowadzenia zmian we własnym życiu i pragną ruszyć ścieżką swoich marzeń.

Życie emigrantów nie zawsze jest różowe jak w bajce. Niezależnie od sytuacji każdy, kto zdecyduje się na życie na obczyźnie, wystawia się na ogromny stres. Związany jest on ze zmianą otoczenia i kultury, często też nieznajomością języka i zaczynaniem wszystkiego od zera. Pozostawiając rodzinę i znajomych, szybko zaczynają tęsknić. Dostrzegają, iż mimo wszystko życie w kraju ojczystym jest prostsze pomimo wielu przeciwności losu.

Kamila i Tomasz poznają się na studiach. Razem z kilkoma innymi przyjaciółmi tworzą zgraną paczkę. Po obronie pracy licencjackiej kontakt Kamili ze znajomymi się urywa. Praca w szkole oraz zaoczne studia magisterskie zabierają jej mnóstwo czasu. W szkole poznaje Piotra, z którym wkrótce zaczyna się spotykać, jednak jej myśli wciąż kierują się ku Tomaszowi, którego nie widziała od wielu lat. Po obronie pracy magisterskiej wyjeżdża do Berlina i tam zaczyna swoje życie na nowo.

Przeczytałam wszystkie książki Anety Krasińskiej i moim zadaniem W sieci uczuć odróżnia się od poprzednich. Wcześniejsze dotykały ciężkich tematów, a tutaj jest nieco inaczej, niemniej nie oznacza to, że jest gorzej. Książka napisana jest przystępnym językiem i w przejrzysty sposób przedstawia wizerunek: pilnej studentki, nauczycielki języka niemieckiego, kobiety uwikłanej w toksyczny związek i emigrantki. Ukazuje też pogłębiający się konflikt między matką i dorosłą córką.

Krasińska pisze lekko i bez trudu można wtopić się w fabułę. Jako polonistka bardzo dobrze przedstawiła obraz nauczycielki, która niejednokrotnie musi się zmagać z trudną młodzieżą. Pokazuje plusy i minusy tego zawodu. Natomiast w dalszej części książki przedstawia stanowisko emigrantki, której towarzyszą bardzo silne emocje związane ze zmianą otoczenia. Sama mieszkam w Niemczech od niemalże dwóch lat, dlatego tym bardziej byłam ciekawa, jak jest to postrzegane przez innych. Z własnej obserwacji i doświadczenia mogę napisać, iż życie w obcym kraju nieco różni się od tego opisanego w książce. Prawdą jest jednak, że mało kiedy za granicą można spotkać życzliwego rodaka.

Głowna bohaterka została doborze wykreowana, czasami jest łagodna jak baranek, a innym razem potrafi pokazać pazurki. Jak każdy popełnia błędy, ale stara się na nich uczyć. Postawiła sobie za cel, że coś w życiu osiągnie. Kolejno realizuje swój plan, lecz z biegiem czasu, zachodzą w niej zmiany. Dostrzega, co jest w życiu najważniejsze i w pewnym momencie postanawia zwolnić tempo i cieszyć się każdą chwilą.

Reasumując, powieść czyta się przyjemnie i dość szybko. Jest to książka o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, niespełnionej miłości, pragnieniu szczęścia i podążaniu za głosem własnego serca. W sam raz na lato. Polecam.

Idealne zycie? Czy takie istnieje?
Kamila dorastajac obserwuje życie i wyrabia sobie swojezdanie ale jej matka ma troche inne wyobrazenia.
Na drodze dorosłosci spotyka kilka ważnych dla niej osób, któresa z nią. Stara sie dopasować.
W pewnym momencie życie postanawi ją sprawdzić. Stawia jej na drodze na pozór idealnego meżczyzne, który okazuje sie byc toksyczny. Ale matka wie najlepiej. Zareczają się ....... i bach!
Kamila zostawia wszystko i wyjeżdza do Berlina. Tam weryfikuje swoje wymagania. Jest wyksztacona a musi pracować jako sprzątaczka w hotelu. Do domu wraca tylko na Święta i niestety nie są to jej sczesliwe dni. W pracy powoli awansuje, wyjazd stał sie kilkuletni. W końcu zdobywa swoje wymarzone stanowisko. I w tym momencie na jej drodze staje Tomasz (kolega ze studiów).....
Książka wbrew pozorom nie jest za ciekawa. Od dziecka o 30-tke w takim tempie? Za szybko. I koniec mnie niestety rozczarował.

Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Nadzieje Olgi. Małe tęsknoty
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Nadzieje Olgi. Małe tęsknoty

Olga usiłuje wrócić do normalnego życia. Chodzi do pracy, zajmuje się domem i dziećmi i marzy o chwili, kiedy zostanie ogłoszony wyrok w sprawie śmierci...

Pragnienia Elżbiety. Małe tęsknoty
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Pragnienia Elżbiety. Małe tęsknoty

W drugiej części trylogii Małe tęsknoty spotykamy znajome już bohaterki: Kalinę, Elżbietę i Lenę. Pewnego dnia przewrotny los przypadkowo splótł ze sobą...

Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska