W sieci uczuć

Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 2017-06-26
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-7835-573-1
Liczba stron: 240

Ocena: 4.8 (5 głosów)

Kamila stara się być pilną studentką, idealną córką i doskonałą pracownicą, jednak umiejętne pogodzenie tych wszystkich obowiązków wymaga ogromu poświęcenia i w efekcie graniczy z cudem. Gdy do tego dochodzi jeszcze niespełniona, a może nieuświadomiona miłość z czasów studenckich, dziewczyna zaczyna się gubić w sieci własnych uczuć. Przypadek sprawia, że na jej drodze staje kolejny mężczyzna, ale ten związek szybko okazuje się toksyczny. Wbrew naciskom matki Kamila odważnie stawia swoje życie na głowie i pakuje walizki, chcąc poszukać swojego szczęścia zagranicą. W Berlinie musi się zmierzyć nie tylko z nowymi obowiązkami w pracy, wielokulturowym społeczeństwem, ale również odnaleźć się w obcym kraju, gdzie tak trudno trafić na kogoś życzliwego. Kiedy wreszcie wydaje się, że pokonała już wszystkie schody w drodze na szczyt, zjawia się Tomasz i uświadamia jej, jak bardzo jej dotychczasowe życie było puste…

Kup książkę W sieci uczuć

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - W sieci uczuć

Panią Anetę miałam przyjemność poznać przy innych pozycjach. Wtedy już polubiłam styl pisania, więc i tym razem się nie zawiodłam. Autorka pisze lekko i zrozumiale, co jest naprawdę ogromną przyjemnością. W tej pozycji spotykamy Kamilę, przykładną córkę, pracownicę i studentkę, osobiście mogłabym pozazdrościć jej determinacji w tym co robi. Talentem pani Anety jest to, że potrafi świetnie oddać emocje towarzyszące naszym bohaterom w trakcie rozwijających się zdarzeń. Bohaterowie są świetnie wykreowani, jako młodzi ludzie imprezujący i mający różne priorytety nie są kreowani na siłę, a tak jak powinno być, z problemami, różnymi charakterami i wiernie oddani dzisiejszym obrazom młodzieżowym (o ile ludzi studiujących można tak nazwać). Oczywiście książkę skończyłam czytać bardzo ekspresowo :) Mogłam się oderwać od swojej codzienności i poczytać coś co sprawia, że odpływam wyobraźnią w całkiem inne miejsce i czuję się jakbym osobiście znała Kamilę czy też Tomasza. Czekam na kolejne pozycje Autorki, bo na pewno po nie sięgnę :)

Link do opinii
Avatar użytkownika - dzagulka
dzagulka
Przeczytane:2017-09-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Aneta Krasińska jest jedną z tych pisarek, po których książki sięgam bez zastanowienia. Autorka nigdy mnie nie zawodzi i powieści wychodzące spod jej pióra są zawsze znakomite. Największym  jej atutem jest to, że w swoich powieściach porusza trudne często kontrowersyjne tematy. Nie boi się pisać o tym co nie zawsze jest miłe i przyjemne. Każda powieść autorki jest zawsze bardzo życiowa. Czytelnik, który bierze ją w ręce często śledząc na jej kartach losy bohaterów, odnajduje w niej samego siebie.

Najnowsza powieść Anety Krasińskiej „W sieci uczuć” jest historią, niezwykle refleksyjną. Wprowadza czytelnika w stan zadumy i przemyśleń. To opowieść o , samotności, zagubieniu, ludzkich wyborach i dążeniu do wytyczanych sobie celów. Postać głównej bohaterki – Kamili, zwraca naszą uwagę na to, że warto szukać swojego miejsca na ziemi. Warto odnajdywać w sobie odwagę, wiarę i nadzieję w lepsze jutro.

Kamila – dziewczyna niezwykle pogubiona w swoich emocjach, dążeniach. Nie potrafi ułożyć sobie życia. Pragnie zadowolić wszystkich z wyjątkiem siebie. Najlepsza studentka, przykładna córka, wzorowa pracownica.. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla niej? Dla jej uczuć, potrzeb i prawdziwych pragnień? Tak łatwo pogubić się w tej karuzeli wymagań i narzucanych sobie zadań. Gdzie jest miejsce na skrywaną, niespełnioną dotąd miłość? Czy dopiero wyjazd za granicę, zmiana otoczenia, kultury zmieni podejście bohaterki do wielu spraw i samej siebie?

Śledząc perypetie życiowe bohaterki uświadamiamy sobie, że zmiany w życiu są potrzebne, chociaż nie zawsze przychodzą one z łatwością. Potrzeba wytrwałości, konsekwencji i uporu aby to, co dotychczas uwierało, bolało, trafiło na swoje właściwe miejsce. Nigdy nie powinno brakować sił na realizowanie swoich marzeń i pragnień.

Polecam gorąco „W sieci uczuć”. Niech ta historia stanie się inspiracją dla wszystkich tych, którzy poszukują odwagi do przeprowadzenia zmian we własnym życiu i pragną ruszyć ścieżką swoich marzeń.

Link do opinii

Życie emigrantów nie zawsze jest różowe jak w bajce. Niezależnie od sytuacji każdy, kto zdecyduje się na życie na obczyźnie, wystawia się na ogromny stres. Związany jest on ze zmianą otoczenia i kultury, często też nieznajomością języka i zaczynaniem wszystkiego od zera. Pozostawiając rodzinę i znajomych, szybko zaczynają tęsknić. Dostrzegają, iż mimo wszystko życie w kraju ojczystym jest prostsze pomimo wielu przeciwności losu.

Kamila i Tomasz poznają się na studiach. Razem z kilkoma innymi przyjaciółmi tworzą zgraną paczkę. Po obronie pracy licencjackiej kontakt Kamili ze znajomymi się urywa. Praca w szkole oraz zaoczne studia magisterskie zabierają jej mnóstwo czasu. W szkole poznaje Piotra, z którym wkrótce zaczyna się spotykać, jednak jej myśli wciąż kierują się ku Tomaszowi, którego nie widziała od wielu lat. Po obronie pracy magisterskiej wyjeżdża do Berlina i tam zaczyna swoje życie na nowo.

Przeczytałam wszystkie książki Anety Krasińskiej i moim zadaniem W sieci uczuć odróżnia się od poprzednich. Wcześniejsze dotykały ciężkich tematów, a tutaj jest nieco inaczej, niemniej nie oznacza to, że jest gorzej. Książka napisana jest przystępnym językiem i w przejrzysty sposób przedstawia wizerunek: pilnej studentki, nauczycielki języka niemieckiego, kobiety uwikłanej w toksyczny związek i emigrantki. Ukazuje też pogłębiający się konflikt między matką i dorosłą córką.

Krasińska pisze lekko i bez trudu można wtopić się w fabułę. Jako polonistka bardzo dobrze przedstawiła obraz nauczycielki, która niejednokrotnie musi się zmagać z trudną młodzieżą. Pokazuje plusy i minusy tego zawodu. Natomiast w dalszej części książki przedstawia stanowisko emigrantki, której towarzyszą bardzo silne emocje związane ze zmianą otoczenia. Sama mieszkam w Niemczech od niemalże dwóch lat, dlatego tym bardziej byłam ciekawa, jak jest to postrzegane przez innych. Z własnej obserwacji i doświadczenia mogę napisać, iż życie w obcym kraju nieco różni się od tego opisanego w książce. Prawdą jest jednak, że mało kiedy za granicą można spotkać życzliwego rodaka.

Głowna bohaterka została doborze wykreowana, czasami jest łagodna jak baranek, a innym razem potrafi pokazać pazurki. Jak każdy popełnia błędy, ale stara się na nich uczyć. Postawiła sobie za cel, że coś w życiu osiągnie. Kolejno realizuje swój plan, lecz z biegiem czasu, zachodzą w niej zmiany. Dostrzega, co jest w życiu najważniejsze i w pewnym momencie postanawia zwolnić tempo i cieszyć się każdą chwilą.

Reasumując, powieść czyta się przyjemnie i dość szybko. Jest to książka o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, niespełnionej miłości, pragnieniu szczęścia i podążaniu za głosem własnego serca. W sam raz na lato. Polecam.

Link do opinii

Idealne zycie? Czy takie istnieje?
Kamila dorastajac obserwuje życie i wyrabia sobie swojezdanie ale jej matka ma troche inne wyobrazenia. 
Na drodze dorosłosci spotyka kilka ważnych dla niej osób, któresa z nią. Stara sie dopasować. 
W pewnym momencie życie postanawi ją sprawdzić. Stawia jej na drodze na pozór idealnego meżczyzne, który okazuje sie byc toksyczny. Ale matka wie najlepiej. Zareczają się ....... i bach!
Kamila zostawia wszystko i wyjeżdza do Berlina. Tam weryfikuje swoje wymagania. Jest wyksztacona a musi pracować jako sprzątaczka w hotelu. Do domu wraca tylko na Święta i niestety nie są to jej sczesliwe dni. W pracy powoli awansuje, wyjazd stał sie kilkuletni. W końcu zdobywa swoje wymarzone stanowisko. I w tym momencie na jej drodze staje Tomasz (kolega ze studiów).....
Książka wbrew pozorom nie jest za ciekawa. Od dziecka o 30-tke w takim tempie? Za szybko. I koniec mnie niestety rozczarował.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Muminka789
Muminka789
Przeczytane:2018-06-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Nadzieje Olgi. Małe tęsknoty
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Nadzieje Olgi. Małe tęsknoty

Olga usiłuje wrócić do normalnego życia. Chodzi do pracy, zajmuje się domem i dziećmi i marzy o chwili, kiedy zostanie ogłoszony wyrok w sprawie śmierci...

Pragnienia Elżbiety. Małe tęsknoty
Aneta Krasińska0
Okładka ksiązki - Pragnienia Elżbiety. Małe tęsknoty

W drugiej części trylogii Małe tęsknoty spotykamy znajome już bohaterki: Kalinę, Elżbietę i Lenę. Pewnego dnia przewrotny los przypadkowo splótł ze sobą...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Katarzyna Wasilkowska
Jowanka i Gang spod Gilotyny
Alina. Wnuczka wariatki
Danuta Noszczyńska
Alina. Wnuczka wariatki
Dolina przebudzenia
Anna Olszewska
Dolina przebudzenia
Świąteczna narzeczona
Paulina Kozłowska
Świąteczna narzeczona
Wyśnione szczęście
Kristin Hannah
Wyśnione szczęście
Szczęściarz
Marta Dębowska
 Szczęściarz
Lustrzane serce
Anna Purowska
Lustrzane serce
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy