Wielkie polowanie t.2

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2019-09-17
Tytuł oryginału: The Great Hunt

PORÓWNYWANY DO WŁADCY PIERŚCIENI MONUMENTALNY CYKL FANTASY, KTÓRY POKOCHAŁO PONAD 40 MILIONÓW

CZYTELNIKÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

Rand al'Thor i jego przyjaciele wyruszają na Wielkie Polowanie, by zdobyć upragniony Róg Valere, a wraz z nim sławę i władzę nad światem. Szlak wyprawy wiedzie przez nieznane miasta i krainy, krzyżujące się i rozchodzące drogi, gdzie czekają go potyczki ze Sprzymierzeńcami Ciemności i trollokami. Walka o Róg toczy się w aurze magii, reliktów innych Wieków, eksperymentów z jedyną Mocą, ale również w atmosferze przyjaźni i miłości.

,,Fantastyczny gobelin o niespotykanym bogactwie i głębi".

"GMI"

,,Rozmachem i wielobarwnością przypomina dzieła Tolkiena".

"Publishers Weekly"

KOŁO CZASU

TOM 2

Na podstawie cyklu serwis Amazon we współpracy z Sony Pictures

Television przygotowuje wysokobudżetowy serial.

Kup książkę Wielkie polowanie t.2

Opinie o książce - Wielkie polowanie t.2

Krok po kroku akcja się rozwija. Rand zaczyna używać mocy, Elayne, Egwene i Nynaeve trafiły do Tar Valon, poznajemy nową postać - Selene. Przede wszystkim jednak trwa pościg za Padan Fainem, który skradł Róg Valere. Akcji jest sporo, czyta się to znakomicie i kolejne 500 stron opowieści za mną. Od początku historii to już 2000 stron.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-09-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

WIELKA PRZYGODA

Wydawnictwo Zysk niedawno wzięło się za wznawianie cyklu „Koło czasu” i trzeba się z tego faktu cieszyć. Co prawda pierwszy tom był rzeczą tak mocno inspirowaną „Władcą Pierścieni”, że momentami ocierał się o plagiat, jednak jednocześnie był świetnie napisaną, epicką powieścią, która na głowę biła większość inspirowanej Tolkienem fantastyki, której pełno było, jest i będzie na rynku. Po drugim tomie oczekiwałem jednak, że Robert Jordan wkroczy na bardziej autorski grunt. Jednocześnie miałem nadzieję, że nie porzuci tych sympatycznych związków ze Środziemiem. I dostałem dokładnie to, czego chciałem, tak samo dobre, a może nawet lepsze, niż część pierwsza.

Bohater, który nie wygląda na bohatera. Wielka przygoda. I jeszcze większe polowanie.
Rand al’Thor to młody pasterz, którego przeznaczenie wybrało do niezwykłej roli. To w nim ma odrodzić się Smok, ostatni z mężczyzn, który władał magią trzy tysiące lat wcześniej i zdołał pokonać zło. Teraz zło znów wymaga poskromienia, a nasz bohater wraz z przyjaciółmi wyrusza na Wielkie Polowanie, które ma mu zapewnić zdobycie Rogu Valere. Nie będzie ono jedna łatwe, zagrożenie czai się bowiem wszędzie, a Rand i jego towarzysze zostaną rzuceni w miejsca, o jakich nawet nie śnili!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/koo-czasu-2-wielkie-polowanie-robert.html

Avatar użytkownika - helena610
Przeczytane:2017-02-05, Ocena: 5, Przeczytałem,
Wichry cienia
Robert Jordan0
Okładka ksiązki - Wichry cienia

Zbliża się ostateczna Bitwa między Światłością i Cieniem. Czy nietrwałe i niepewne sojusze zapewnią zwycięstwo dobra? Po obu stronach nie ustają zmiany...

Ten, który przychodzi ze świtem
Robert Jordan0
Okładka ksiązki - Ten, który przychodzi ze świtem

Wznowienie drugiej części czwartego tomu sagi "Koło Czasu", jednego z najpopularniejszych cykli fantasy w historii gatunku. Kronika odwiecznych...

Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz