Koło czasu t. 2. Wielkie polowanie

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: b.d
ISBN: 83-7298-983-4

Dalszy ciąg przygód Randa alThora i jego przyjaciół, które zostały zapoczątkowane tomem Oko świata. Tym razembohaterowie wyruszają na Wielkie Polowanie, by zdobyć upragniony Róg Valere, a wraz z nim sławę i władzę nad światem. Szlak wyprawy Randa alThora wiedzie przez nieznane miasta i krainy, krzyżujące się i rozchodzące drogi, gdzie czekają go potyczki ze Sprzymierzeńcami Ciemności i trollokami. Walka o Róg toczy się w atmosferze magii, reliktów innych Wieków, eksperymentów z jedyną Mocą, ale również w atmosferze przyjaźni i miłości.

Kup książkę Koło czasu t. 2. Wielkie polowanie

Opinie o książce - Koło czasu t. 2. Wielkie polowanie

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-09-30, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Krok po kroku akcja się rozwija. Rand zaczyna używać mocy, Elayne, Egwene i Nynaeve trafiły do Tar Valon, poznajemy nową postać - Selene. Przede wszystkim jednak trwa pościg za Padan Fainem, który skradł Róg Valere. Akcji jest sporo, czyta się to znakomicie i kolejne 500 stron opowieści za mną. Od początku historii to już 2000 stron.
Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-09-27, Ocena: 4, Przeczytałem,

WIELKA PRZYGODA

Wydawnictwo Zysk niedawno wzięło się za wznawianie cyklu „Koło czasu” i trzeba się z tego faktu cieszyć. Co prawda pierwszy tom był rzeczą tak mocno inspirowaną „Władcą Pierścieni”, że momentami ocierał się o plagiat, jednak jednocześnie był świetnie napisaną, epicką powieścią, która na głowę biła większość inspirowanej Tolkienem fantastyki, której pełno było, jest i będzie na rynku. Po drugim tomie oczekiwałem jednak, że Robert Jordan wkroczy na bardziej autorski grunt. Jednocześnie miałem nadzieję, że nie porzuci tych sympatycznych związków ze Środziemiem. I dostałem dokładnie to, czego chciałem, tak samo dobre, a może nawet lepsze, niż część pierwsza.

Bohater, który nie wygląda na bohatera. Wielka przygoda. I jeszcze większe polowanie.
Rand al’Thor to młody pasterz, którego przeznaczenie wybrało do niezwykłej roli. To w nim ma odrodzić się Smok, ostatni z mężczyzn, który władał magią trzy tysiące lat wcześniej i zdołał pokonać zło. Teraz zło znów wymaga poskromienia, a nasz bohater wraz z przyjaciółmi wyrusza na Wielkie Polowanie, które ma mu zapewnić zdobycie Rogu Valere. Nie będzie ono jedna łatwe, zagrożenie czai się bowiem wszędzie, a Rand i jego towarzysze zostaną rzuceni w miejsca, o jakich nawet nie śnili!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/09/koo-czasu-2-wielkie-polowanie-robert.html

Avatar użytkownika - helena610
Przeczytane:2018-03-02, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Gilotyna marzeń
Jordan Robert0
Okładka ksiązki - Gilotyna marzeń

W Gilotynie marzeń umarli zmartwychwstają, ludzie giną w niesamowity sposób, rozpada się, z pozoru niewzruszona, podstawa rzeczywistości - wszystko to...

Czarna wieża
Jordan Robert0
Okładka ksiązki - Czarna wieża

Jak nie stać się narzędziem w rękach tych, którym zależy jedynie na władzy? Poselstwo z Salidaru, poselstwo z Tar Valon, arystokraci... Jak zapanować nad...