Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci

Raduś, Strachuś, Smutasek, Złośniś, Wstydek, Zdziwuś i Wstrętek.

Sympatyczne potworki, sportretowane na każdej stronie książeczki, w zabawny i przystępny sposób pomogą dziecku zidentyfikować i nazwać emocje.

To idealna lektura do wspólnego czytania.

Emocje kilkulatka dynamicznie się zmieniają. Żebyśmy my, dorośli, mogli zrozumieć dziecko i mu pomóc, musi ono umieć je nazywać. Pomoże mu w tym odnosząca się do codziennych sytuacji książka „Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci" – Marcelina Ziętek, mgr pedagogiki

Ilustracje: Lidia Rózio

Dedykowana grupa docelowa 2-6 lat.

Informacje dodatkowe o Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci:

Wydawnictwo: b.d
Data wydania: 2022-05-10
Kategoria wiekowa: 3-5 lat
Tytuł oryginału: Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Lidia Rózio

Kup książkę Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci

Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ewelina-czyta
Ewelina-czyta
Przeczytane:2022-08-02, Ocena: 6, Chcę przeczytać, Mam,

Dziś przyszła pora przedstawić jedną z najnowszych książeczek dla dzieci, które wyszły spod pióra Pana Marcinowskiego mianowicie "Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci". W moim odczuciu jest to bardzo ważna pozycja, po którą powinien sięgnąć każdy rodzic, którego maluch zaczyna poznawać świat i nie potrafi sobie jeszcze poradzić z jego odbiorem.
Autor pod postacią kolorowych ilustracji objaśnia małemu czytelnikowi podstawowe emocje takie jak: radość, strach, smutek, złość, wstyd, zdziwienie i wstręt, nadając im przy tym imiona sugerujące, z jaką emocją dziecko ma do czynienia. Każdy z potworków przedstawia się i opowiada o sobie kilka słów.
"Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci" jest idealnym początkiem prowadzącym do wielu rozmów z naszymi pociechami, i poruszenia w prostych słowach powyższych tematów.

Przy każdej mojej opinii o książeczce dla dzieci zaznaczam, że odbiór treści jest moim bardzo subiektywnym odczuciem, bo mój syn nie czyta, ale zwracamy uwagę na inne aspekty- chociażby takie czy można wykorzystać książeczkę w inny sposób. Tę zdecydowanie można.
Przepiękne ilustracje autorstwa pani Lidii Rózio przykuwały uwagę mojego syna na dłuższy czas. Barwne obrazki cudownie odbijają światło. Przyjemny w dotyku kartonik, z którego została wykonana książka, pozwala bez problemu wodzić po nim dłońmi i opuszkami palców, niewielki format wpasuje się idealnie w każdą malutką dłoń.
Wystarczy puścić wodze fantazji i znajdzie się wiele kreatywnych pomysłów.
W moim odczuciu na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna bardzo wartościowa książka dla dzieci, a ja bardzo się cieszę, że mogłam ją poznać.

Czy polecam?
Zdecydowanie tak. Emocje są ważnym elementem naszego życia. Dzięki tej książce nasze dzieci już od najmłodszych lat mogą je poznać.

POLECAM...

Trening nazywania EMOCJI

"Wojtuś i jego potworki. Emocje u dzieci" to kolejna niezwykle wartościowa książka autorstwa Marka Marcinowskiego, którego kojarzę m.in. z "Ekoliskami", "Kosmoliskami" oraz podróżami Julki i Krzysia (pozycje o polskich zamkach i szczytach), a która to ukazała się nakładem wydawnictwa Anatta. Lubiący książki akcji dla dorosłych mogą go znać z pierwszego tomu powieści z wątkami kryminalnymi "Wiele do stracenia" (z tego, co mi wiadomo drugi tom jeszcze się nie ukazał), ale warto też wspomnieć o licznych akcjach dobroczynnych, w których autor chętnie bierze udział.

Emocje towarzyszą nam i naszym pociechom nieustannie. Ważne jest to, by dzieci potrafiły je odpowiednio nazwać - szczególnie te negatywne. Ma to ogromne znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy dostrzegamy problemy, z którymi maluchy sobie nie radzą. "Wojtuś i jego potworki" podejmują to trudne wyzwanie.

Na kolejnych obrazkach poznajemy uśmiechniętego Radusia, zapłakanego Smutaska, schowanego pod kołderką Strachusia, ale także Złośnisia, Zdziwusia, Wstrętka i Wstydka. Sztywne strony szczególnie docenią małe rączki młodych czytelników, ponieważ dzięki tym wzmocnieniom maluchy będą miały okazję dłużej cieszyć się książeczką. Nieduży format stanowi kolejny dowód na to, że publikacja została dobrze przemyślana, ponieważ głównymi odbiorcami są maluszki w wieku od dwóch do pięciu lat, dla których taka wielkość jest zdecydowanie najwygodniejsza.

Uważam, że prawidłowe nazywanie emocji jest bardzo ważną umiejętnością, bez której znacznie trudniej rozwiązywać np. różnego rodzaju konflikty i nieporozumienia. Autor w zrozumiały sposób przedstawia poszczególne emocje, a urocze, wyraziste, a przy tym wymowne ilustracje Lidii Rózio to dodatkowy atut tej barwnej publikacji.

Ciekawostką jest to, że inspiracją do powstania tej książeczki były potworki rysowane przez uczęszczającego do żłobka Wojtusia. Z kolei tym, co wyróżnia twórczość autora są propozycje różnych aktywności, które i tym razem możemy znaleźć na ostatniej stronie. Jestem bardzo ciekawa, jaka będzie tematyka kolejnej książki pana Marka Marcinowskiego i jaka będzie grupa docelowa odbiorców.

Przedstawiam Wam kolejną pozycję patronacką, tym razem dla maluchów. Bardzo ważna pozycja, która w bardzo obrazowy sposób przedstawia najmłodszym emocje, które najczęściej odczuwają.

W książeczce znajdziemy 7 potworków, które przybliżą czytelnikom, jakie emocje odczuwamy kiedy jesteśmy weseli, smutni czy na przykład zdziwieni. Przedstawiam Wam następujące postacie : Rabusia, Zdziwusia, Wstrętka, Wstydka, Strachusia, Złośnisia i Smutaska. Każdy z tych bohaterów, krótko nam się przedstawi. Powie coś o sobie oraz o tym, podczas jakich sytuacji nam towarzyszy. Dzięki tej pozycji dzieciom będzie znacznie łatwiej wyrazić u nazwać to, co naprawdę czują. Jest to świetna pozycja zarówno do nauki jak i do zabawy. Uczy dzieci kreatywności a także w przystępny sposób wyrażenia tego, co w dalej chwili odczuwamy.

Pozycja ta jest idealną lekturą zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Dzięki niej, my rodzice, możemy lepiej poznać emocje towarzyszące naszym dzieciom. Są one dynamiczne i często bardzo zmienne. Dlatego tak ważne jest ich poprawne rozpoznanie i nazywanie. Jednym słowem pozycja doskonała. Jest zalecana dla dzieci już od 2 roku życia. Jeśli macie malutkie pociechy, ta książeczka będzie dla nich wspaniałym prezentem 🎁 P.s. dodam tylko, że publikacja stała się ulubioną lekturą mojej córki i teraz czytamy ją niemal kilkanaście razy dziennie 😁😅 bardzo dziękuje Autorowi za zaufanie, możliwość patronatu oraz egzemplarz ;) polecam Wam tę pozycję z całego serca i przyznaję 10 ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐/10 punktów!!! 😍🥰

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-06-20, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jeżeli jeszcze nie znacie twórczości pana Marka Marcinowskiego, to najwyższa pora to nadrobić. To świetny pisarz nie tylko kryminału, ale i właśnie przede wszystkim bajek dla dzieci. Każda z nich zawiera nauki i przesłania, które ciężko jest rodzicom wytłumaczyć im pociechom, bądź zwyczajnie nie mają na to czasu.
,,Kosmoliski", to cudowna bajka o kosmosie i trudnych jego zagadnieniach. Poznacie planety i ich pracę, które przydają się w późniejszym czasie szkolnym.
,,Ekloliski" przedstawią wam opcję segregowania śmieci. Już kolory koszy nie będą dla was tajemnicą, a dbanie o środowisko naturalne może wejść w nawyk.
,,Zamki Polski Południowej", tam przeczytacie o wszystkich zamkach, ich tajemnicach i legendach, które się z nimi wiążą. To naprawdę niezapomniana zabawa z książką.
A teraz, skoro już co nieco wam przybliżyłam poprzednie pozycje autora, pozwólcie, że przedstawię kolejną fantastyczną książkę jaką jest ,,Wojtuś i jego potworki".
Książeczka jest malutka w twardej obudowie. Porusza tematy emocji dzieci, które często nie potrafią pokazać o co im chodzi, a swoje lęki wyrażają pod postacią rysunków. Tak właśnie powstał Raduś, który towarzyszy chłopcu w chwilach, kiedy się uśmiecha i czuje coś wewnątrz siebie, co sprawia, że ma ochotę skakać do góry. Następnym jest Smutasek. Przychodzi wtedy, kiedy ciężko się oddycha, a z oczu płynął łezki. Takie małe kropelki wody, które nieraz ciężko jest zatrzymać. Dzieci muszą wiedzieć, że to one sprawiają, że do nich przychodzi. Sam nigdy by nie śmiał:-)
Kolejnym jest Strachuś i zawsze pojawia się wtedy, kiedy dziecko czegoś nie rozumie. Niekiedy jego spodnie bardzo się trzęsą, kiedy nieśmiało z kocyka wystawia swoją główkę. Czy wiecie dlaczego się pojawia?
To naprawdę ciekawa zabawa, gdyż dziecko za sprawą tych potworków może sam przypisać daną emocję do stanu w jakim aktualnie się znajduje. Tych potworków jest jeszcze kilka, ale lepiej, by dzieci same się z nimi zapoznały, niż miały je przedstawione na tacy. Według mnie mądra i kolorowa książka, która posłuży zabawą już od pierwszego roku życia:-)

"Wojtuś i jego potworki.Emocje u dzieci" Marek Marek Marcinowski - profil autorski to kolejna propozycja dla dzieci. Tym razem autor pokazuje Nam jak można pomóc dzieciom poradzić sobie z emocjami. Często zastanawiamy się jak pomóc dziecku je zrozumieć. Książeczka z sympatycznymi potworkami, pomoże dzieciom zrozumieć te zagadnienia. Raduś, Strachuś, Smutasek, Złośniś, Wstydek, Zdziwuś i Wstrętek napewno spodobają się Waszym pociechom.

Stworki rysowane przez Wojtusia, stały się inspiracją do napisania książeczki. Na każdej stronie przedstawiona jest kolorowa ilustracja stworka i jego krótki opis. Jest to bardzo fajna forma, wskazania dziecku danej emocji.

"Cześć Wojtusiu, jestem Raduś. Przychodzę, kiedy uśmiechasz się od ucha do ucha. Bardzo lubię cię odwiedzać".

Dzieci potrzebują wyrażać swoje emocje. Nie zawsze wszystko jest dla nich zrozumiałe. Dzięki książeczce autora będą umiały nazwać i wyrazić swoje emocje. Świat emocjonalny naszych dzieci jest bardzo ważny. Nie tylko chodzi o emocje, ale ich uczucia i spostrzeżenia wobec otaczającego ich świata. Naszym zadaniem, jako rodzica jest wspieranie zawsze wtedy, gdy one poznają siebie. Dlatego jest to książka dla dzieci, które zagłębiają się w świat emocji.

Kosmoliski
Marek Marcinowski 0
Okładka ksiązki - Kosmoliski

Piżamka jest? Gotowi do snu? Super! Kosmoliski zakręcą srebrnymi ogonami, aż posypie się gwiezdny pył, a wtedy zabiorą Was w kosmos na nieziemską przygodę...

Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej
Marek Marcinowski 0
Okładka ksiązki - Podróże Julki i Krzysia. Zamki Polski Południowej

Akwarium w suficie, sekretne przejścia, podziemne tunele czy legendarne skarby – o tym wszystkim, a także o innych skrywanych przez zamki tajemnicach...