Wybierz mnie

Data wydania: 2021-08-11
Kategoria: Romans
ISBN: 9788382194418

Tom 2 cyklu Oblicza miłości

Życie rudowłosej Małgorzaty w końcu jest poukładane – stała praca, stały związek i coraz bardziej konkretne plany na przyszłość. Odkąd w jej życiu pojawił się Stefan, wszystko kręci się wokół niego. I choć znajomi i przyjaciele są zdania, że ta relacja zmieniła ją z pyskatej, pewnej siebie wojowniczki w potulną kurę domową, Małgorzata uparcie wierzy, że prawdziwa miłość warta jest poświęceń. Stefan jednak żąda od niej coraz więcej i więcej, a ona zaczyna czuć się osaczona... Tymczasem również w pracy czekają na nią poważne wyzwania. Szwed o imieniu Filip, który od tej pory ma razem z Małgorzatą kierować firmą, zupełnie nie przypadł jej do gustu. Ich wspólny służbowy wyjazd do Szwecji może oznaczać tylko jedno – kłopoty. Tym razem wybuchowy temperament Małgorzaty ujawni się z pełną mocą...

Kup książkę Wybierz mnie

Opinie o książce - Wybierz mnie

Małgorzata odkąd jest ze Stefanem straciła swój ognisty, niczym włosy, temperament. Stała się potulna i inna. Już nie jest sobą. Widzą to jej przyjaciele. A Stefan tylko wymaga i wymaga. Na domiar złego szef ją informuje, delikatne po fakcie, że będzie musiała współpracować z pewnym Szwedem. Pierwsze spotkanie w realu wypada dość niefortunnie, co tylko podkręca Gośkę...
   Filip Eriksson jest po przejściach i nie do końca uśmiecha mu się współpraca z kobietą. Już pierwszego dnia dochodzi do incydentu, co tylko zaognia sytuację. A czeka ich jeszcze wyprawa do Szwecji.
    Czy wyprawa okaże się owocna? Czy Filip wyzwoli u Gośki chwilowo zagłuszony temperament? Co ze Stefanem? Kogo wybierze kobieta?

Po pierwszym tomie serii "Oblicza miłości" nie mogłam się doczekać kontynuacji. Debiut M.F.Mosquito był lekturą wesołą, ironiczną i niezwykle intrygującą. Już wtedy spodobała mi się charyzma głównej bohaterki. Małgorzata to kobieta wulkan. Odważna, ambitna, inteligentna. Ekspresyjna i w gorącej wodzie kąpana. Przez to szczera aż do bólu. Taki huragan. Oj, jak się ubawiłam. Zarówno wtedy jak i teraz. Świetna postać. Za to od początku nie pałałam sympatią do Stefana. W porównaniu z bohaterką, był mdły. Takie flaki z olejem, choć nie mówię, że nie widziałam, jak Gosi było z nim dobrze. Czuła stabilność i bezpieczeństwo. Na dłuższą metę natomiast mnie drażnił. Nie to do Filip. Ten to od razu trafił w mój gust. Od pierwszego spotkania działał na główną bohaterkę. Był takim zapalnikiem jej charakterku. Iskry leciały, nie powiem. Hate-love jak się patrzy. Zacierałam łapki, bo sytuacja zaczęła się zmierzać w bardzo interesującym kierunku. Ogień bardzo ładnie się tworzył a każdy podmuch go budował w siłę. Bardzo trafnie. Chemia i pożądanie było widoczne gołym okiem. W powieści nie zabrakło elementu grozy, trwogi oraz smutku, które budziły kolejne porcji mojej ciekawości. Bardzo dobrze równoważyło to wszędobylski humor i ironię. Na uwagę zasługuje pokazane wsparcie. Zarówno przyjaciół, jak i rodziny. To na serio była świetna historia. Pisana lekko i przyjemnym stylem. Przeczytałam ją w jedno popołudnie. Wciągnęła mnie i dostarczyła pełnego wachlarzu emocji. Nie żałowałam ani chwili poświęconej na czytanie. Przez całą powieść kibicowałam Gosi i Filipowi. Z uwagą śledziłam tekst. Nie do końca tylko w pełni przypadły mi do gustu sytuację okiem Filipa. W dziewięćdziesięciu procentach nie wnosiły niczego nowego. Tylko potwierdzały to, jak widziała je Gosia. Jeśli miały być tylko właśnie takiemu potwierdzeniem, że myślą podobnie, to tak. Ale można śmiało było to  dodać do tekstu bez konieczności dzielenia. Ale to tylko moje skromne zdanie. Tak poza tym to świetna historia. Na jej przykładzie widać, że każda osoba ma gdzieś na świecie kogoś, kto go dopełni i podbuduje. Kto będzie akceptował wszystko a nie zmieniał czy tłamsił. Warto ją przeczytać. Szczególnie, jeśli tom pierwszy podobał się Wam. Drugi jest moim zdaniem jeszcze lepszy.

Polecam.

Avatar użytkownika - _read_andzia_
_read_andzia_
Przeczytane:2021-08-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

~Czasami jest tak, że krótka znajomość jest o wiele ważniejsza, niż taka, która trwała przez lata. To się po prostu czuje. Kiedy spotkasz tego jedynego, po prostu wiesz... A kiedy go tracisz, zwyczajnie się rozpadasz...

~Rudy to nie kolor- to charakter.

"Wybierz mnie" to kontynuacja świetnej książki "Przekonaj mnie".

Tak jak przy tomie pierwszym, emocje sięgają zenitu. Autorka ma niebywały talent, czytając jej książki nie byłam w stanie odróżnić fikcji od rzeczywistości, miałam wrażenie, że Aleksandra, Marcel, Gośka i Filip są osobami z mojego otoczenia, a ja siedzę i słucham ich opowieści.

Bawiłam się naprawdę świetnie poznając ich historie, które niestety nie zawsze były przesłane różami.

Właśnie to w tej serii było niezwykłe- życie bohaterów, które przypomina nasze, trudne wybory, niekiedy przysłaniały je czarnobiałe barwy, nie ma tu cukierkowo różowej sielanki.

Małgorzata, rudowłosa piękność z ciętym języczkiem nie da sobie w kaszę dmuchać. Nie pozwoli sobie by ktokolwiek wlazł jej na głowę.

Ostatnio mocno się zmieniła, odkąd poznała Stefana, stała się "kurą domową" górującą obiadki, skupiająca się na pracy i chłopaku, nawet zrezygnowała z imprez. Przyjaciele jej nie poznają, imprezowiczka nagle stała się posłuszną dziewczyną, która nie ma dla nich czasu.

W firmie, w której pracuje pojawia się nowy pracownik, który ma zajmować to samo stanowisko co ona, mają nawet wspólne biuro. Szwed mocno zachodzi się za skórę, Gosia jest dla niego bardzo nieznośna.

A czy przypadkiem nie jest tak, że kto się czubi ten się lubi? 🤫

Koniecznie musicie poznać ich dalsze losy. Ogromnie polecam!!

Dziękuję @wydawnictwo_amare za możliwość przeczytania tej pięknej serii.

@m.f.mosquito gratuluję stworzenia prawdziwych bestsellerów!!

💚💚💚RECENZJA💚💚💚

„Próbuję zapamiętać każdy szczegół, jego zapach, dotyk. Nigdy nie skupiałam się na tym, bo byłam pewna, że będę to miała na wyciągnięcie ręki, już zawsze. A tymczasem przekonałam się, że los jest okrutny.”

Historia Lexi i Marcela zachwyciła mnie, ale to historia rudowłosej Gośki na maxa mnie oczarowała.
Gorący temperamencik, wybuchowy charakterek, oddana przyjaciółka i nagle poznając obecnego faceta, z piekielnie ostrej babki, staje się uległą kurą domową, zaniedbującą przyjaciół, a przede wszystkim swoje JA. Przedziwna relacja ze Stefanem, zresztą rozpoczęta w koszmarnych okolicznościach, tłamsi ją, ale też irytuje jej najbliższych. I nagle w jej biurze pojawia się mega gorący współpracownik prosto z zimnej Szwecji niejaki Filip i zaczyna się między nimi zabawa.Ona od pierwszych chwil ma ochotę udusić go i wysłać tam skąd przyszedł, natomiast on jednocześnie ma ochotę ją przelecieć, oraz trzymać od niej z daleka. Nagle niemile wydarzenie sprawia, że tych dwoje, mimo absolutnie nie sprzyjających okoliczności, zaczyna patrzeć na siebie zupełnie inaczej, co może doprowadzić ich tylko do jednego i nie uniknionego, aczkolwiek baaardzo przyjemnego…
I wszystko mogło by być takie jak powinno, gdyby nie przeszło ść…

Wspaniale bawiłam się przy tej książce, śmiałam się do rozpuku, a teksty Gośki, można by było zapisywać i cytować.
No i wielu rzeczy się od niej nauczyć, np jak zniechęcić do siebie faceta, albo wręcz odwrotnie.
Relacje pomiędzy głównymi bohaterami, relacje z przyjaciółmi, a także z rodzin ą, są świetnie opisana, a dialogi bezbłędne, swojskie, ale też ostre i zaskakujące. Autorka pisze w taki sposób, że książkę się wprost pochłania, a historia jest tak wciągająca i pełna całego wachlarza emocji, że nie sposób się od niej oderwać. Niegrzeczne i pikantne momenty to prawdziwy majstersztyk, a jest ich niemało i są mega gorące. Rozdziały z perspektywy głównych bohaterów, to jest to co bardzo lubię w książkach, bo wtedy dokładnie znamy odczucia obojgu.
Sex, emocje, oddanie i miłość.

Są książki, które się czyta i są takie, które się wręcz wciąga , ta jest właśnie taką!
Reasumując gorąco polecam tą część, jak również poprzednią, choć mimo tego, że to drugi tom, to spokojnie „Wybierz mnie” można
przeczytać oddzielnie.

Pięknie dziękuje wydawnictwu i autorce za możliwość przeczytania i zrecenzowania także drugiego tomy serii OBLICZA MIŁOŚCI i mam cichą nadzieję, że to jeszcze nie koniec, bo ja bym tam widziała, jeszcze co najmniej ze trzy fascynujące historie z dotychczas poznanymi bohaterami.

„- Oj, nie! Będziesz się zachowywał jak kulturalny facet, więc żadnego gapienia się na cycki, łapania za tyłek i mówienia o seksie, kumasz?
Jeden fałszywy ruch i możesz zapomnieć i świętowaniu środy!”

Avatar użytkownika - mloda_mama_czyta
mloda_mama_czyta
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałem,

Książka "Wybierz mnie" to druga część serii Oblicza miłości. Jest to druga książka Autorki i moim zdaniem jeszcze bardziej udana niż jej debiut.

W drugiej części poznajemy bliżej Małgorzatę, przyjaciółkę Leksi, która była z kolei główną bohaterką debiutu Autorki. Gosia ma świetną pracę, oddanych przyjaciół, kochającą rodzinę, oraz partnera którego poznała w nietypowych okolicznościach! Jej życie zmienia się, gdy pewnego dnia w jej firmie zjawia się jej nowy współpracownik Filip. Bohaterka, staje przed trudnymi wyborami, jednak na całe szczęście nie jest sama. Poruszane są tutaj bardzo trudne tematy, jednak humor wszystko nam wynagradza. Książka nie jest zbyt  długa i krótka, jest idealna. Napisana przyjemnym językiem, trudno się od niej oderwać.

Przyznaję,że jak na swój gatunek jest to bardzo dobra książka! Teksty i poczucie humoru bohaterki, oraz jej życie sprawiają, że książka staje się bardzo życiowa! Polecam miłośnikom gatunku

Po tej lekturze mam jeszcze uśmiech od ucha do ucha i jedynie co mogę powiedzieć o tej książce to, że jest genialna oraz mega cudowna. Jeśli zdecydujecie się na czytanie to pamiętajcie, że to iskra w składzie z prochem. Nuda wam nie grozi, zapewniam w stu procentach.
Akcja jest wartka, z zaskakującymi zwrotami, dialogi są świetne i powodują salwy śmiechu, gdyż mocny, gwałtowny charakter bohaterów oraz upartość często daje o sobie znać.
Autorka napisała fantastyczną historię, dosłownie wziętą z życia, która dla mnie jest wiarygodna i bardzo realistyczna. Pióro pisarki przypadło mi do gustu, jej lekki styl i brak przesadnych opisów oraz sztuczności spowodował, że czyta się powieść naprawdę szybko.
Jeśli zapytacie o czym jest ta książka i co jest w niej takiego wyjątkowego, to wam odpowiem tak. Małgorzata, niby szczęśliwa kobieta w związku i Filip, mężczyzna po rozwodzie, to dwa odmienne typy człowieka. Jednak łączy ich to, że są strasznie uparci, pyskaci i charakterni. Dlatego, gdy tych dwoje ze sobą rozmawia to, aż iskry się sypią a ziemia trzęsie. Ona ognistowłosa, niezależna bizneswoman musi nagle dzielić swój gabinet z facetem, równie zdeterminowanym i nieprzebierającym w słowach. Żadne z nich nie odpuszcza i dąży by jego racja była na wierzchu. Ich pierwsze spotkanie nie było zbyt przyjemne jak i kolejne. Czy dalsze ich relacje się zmienią i będą chociaż poprawne? Czy związek Gośki ze Stefanem ma szansę na powodzenie? Jaka relacja łączy ją z Leksi, Marcelem i Hubertem? Dlaczego Filip potrzebował zmiany otoczenia i wyjechał ze Szwecji?
Nie chcę wam za dużo zdradzać, byście podczas lektury mieli radość z poznawania tej historii. Ta książka jest wspaniała, przepełniona emocjami, ocieka namiętnym seksem, jest prawdziwa przyjaźń oraz miłość. „Wybierz mnie” zmusza do refleksji, przemyśleń. Nie jest to płytki romans, tylko wartościowa i życiowa powieść, którą koniecznie musicie poznać. Brawa za pomysł poznawania losów bohaterów z dwóch perspektyw. Zakończenie mnie totalnie zaskoczyło i potwierdziło moją niechęć do Stefana, w którym od początku coś mi nie pasowało.
Mam nadzieję, że pokochacie ten drugi tom tak jak i ja.

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2021-09-27, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2021,

Życie rudowłosej Małgorzaty w końcu jest poukładane - stała praca, stały związek i coraz bardziej konkretne plany na przyszłość. Odkąd w jej życiu pojawił się Stefan, wszystko kręci się wokół niego. I choć znajomi i przyjaciele są zdania, że ta relacja zmieniła ją z pyskatej, pewnej siebie wojowniczki w potulną kurę domową, Małgorzata uparcie wierzy, że prawdziwa miłość warta jest poświęceń. Stefan jednak żąda od niej coraz więcej i więcej, a ona zaczyna czuć się osaczona... Tymczasem również w pracy czekają na nią poważne wyzwania. Szwed o imieniu Filip, który od tej pory ma razem z Małgorzatą kierować firmą, zupełnie nie przypadł jej do gustu. Ich wspólny służbowy wyjazd do Szwecji może oznaczać tylko jedno - kłopoty. Tym razem wybuchowy temperament Małgorzaty ujawni się z pełną mocą...

"Wybierz mnie" jest drugim tomem cyklu Oblicza miłości. Pierwsza część opowiadała o losach Oli i Marcela. Tym razem fabuła skupia się na perypetiach Małgorzaty i Filipa. I tak jak poprzednio, tak i tu historię poznajemy z obu perspektyw bohaterów. Dzięki takiemu zabiegowi mamy możliwość dokładanego poznania ich myśli, uczuć, emocji, dylematów. Pojawi się ból, tęsknota, strach, radość.

Autorka stworzyła dość specyficzny związek między Gosią a Filipem. To już nie jest ta sama szalona ruda dziewczyna. Jej postać się zmieniła, ale czy na zawsze i na lepsze? Czy jest jej z tym dobrze? Czy jest szczęśliwa? Nie zdradzę.

"Rudy to nie kolor - to charakter."

Jest w tym układzie jeszcze Stefan. Nie polubiłam go. Nie wiem, co Gosia robiła przy tym facecie... Ich wątek pokazuje, że nie warto zmieniać się na siłę. Gdy kogoś szczerze kochamy, zaakceptujemy go takiego, jakim jest. Z wszystkimi zaletami i wadami.

"Czy to nie jest tak, że kocha się nie za coś, ale pomimo wszystko? Co to za miłość, kiedy musisz się zmieniać? Albo bierzesz mnie taką, jaka jestem, albo w ogóle."

Historia ta pokazuje, że związek dwojga ludzi powinien opierać się na zauważaniu wzajemnych potrzeb. Nikogo nie można w żaden sposób ograniczać, narzucać mu naszej woli, a poświęcenie to coś, na co zgodę wyrazić powinni oboje partnerzy. W przeciwnym razie zawsze ktoreś będzie czuło się nieszczęśliwe.

"Oboje jesteśmy głupi, bo robimy to, co właściwe, a nie to, czego byśmy chcieli."

M.F. Mosquito ponownie miała świetny pomysł na fabułę. Nie było tu chwili na nudę czy dłuższy przestój. Znalazło się miejsce na odpowiednią dozą humoru i ironii. Z kolei sceny intymne są gorące, rozpalające zmysły.

"Wybierz mnie" to pełna emocji powieść udowadniająca, że tylko szczerość i wzajemne słuchanie siebie może być podstawą do zbudowania trwałego związku. To książka o sile przyjaźni, różnych odcieniach miłości, pięknych relacjach rodzinnych i trudnych wyborach. Ognisty szalony rudzielec i bezkompromisowy facet zapraszają!

Avatar użytkownika - martyska_reads
martyska_reads
Przeczytane:2021-08-11, Ocena: 5, Przeczytałem,

Życie Gośki na pozór jest poukładane, ma stałą pracę, którą uwielbia oraz mężczyznę u boku. Odkąd pojawił się w jej życiu Stefan kobieta poświęca mu się całkowicie, odsunęła od siebie znajomych, zmienia siebie i swoje upodobania, aby go zadowolić. Z przebojowej kobiety stała się kurą domową. Czuje się coraz bardziej przytłoczona, a mężczyzna wciąż ma nowe wymagania.
W jej życiu zawodowym również następują zmiany, rozpoczyna współpracę z Filipem, przystojnym Szwedem. Od początku nie pałają do siebie sympatią, a jej wybuchowy charakter nie ułatwia ich relacji. Czy Gośce uda się to wszystko jakoś poukładać?

Po przeczytaniu pierwszej części cyklu Oblicza miłości nie mogłam doczekać się kontynowania historii bohaterów. "Przekonaj mnie" bardzo mi się podobało i miałam nadzieję, że drugi tom będzie tak samo fantastyczny. Dziękuję Wydawnictwu i Autorce za możliwość przedpremierowej lektury!

Już po kilku pierwszych stronach wiedziałam, że ta książka to będzie petarda! Zazwyczaj wolę książki jednotomowe, ale w tym przypadku miło było powrócić do tych bohaterów. Uwielbiam ich poczucie humoru, cięte riposty, a także relacje jakimi darzą siebie wzajemnie. Autorka wykreowała główną bohaterkę, jako silną kobietę, która zawsze mówi co myśli. No Gośki nie da się po prostu nie lubić! Nie raz śmiałam się w głos czytając o jej perypetiach.

Fabuła jest poprowadzona w taki sposób, że bez znajomości części pierwszej śmiało możecie to czytać! Autorka bardzo sprawnie wplotła tutaj opis najważniejszych wydarzeń z przeszłości, nie da się zatem zgubić. Wszystko jest opisane w sposób jasny i logiczny, nie ma miejsca na domysły.

W książkę tak się wciągnęłam, że mimo iż ma blisko 400 str. przeczytałam ją w jedno popołudnie. Napisana jest bardzo lekkim językiem, ale generuje bardzo dużo emocji. Razem z główną bohaterką angażujemy się w jej życie i razem z nią dokonujemy czasem trudnych wyborów.

…czasami miłość to za mało, czasami nie wystarczy. Nie zrozumiałam, co on mówił, ale teraz wiem, że czasami miłość nie wystarczy, bo życie jest okrutne.

Więcej cytatów z tej książki
Kwestia winy
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska