Wyzwanie

College miał sprawić, że Taylor Marsh pozbędzie się kompleksu brzydkiego kaczątka i rozwinie szeroko skrzydła. Tymczasem trafiła do gniazda podłych dziewcząt ze stowarzyszenia siostrzanego. Z trudem przychodzi jej dostosowanie się do ich stylu bycia, więc gdy siostry z Kappa Chi rzucają jej wyzwanie, nie może im odmówić.

Conor Edwards jest stałym bywalcem imprez w domach stowarzyszeń... i łóżek w tych domach. To ten typ faceta, w którym zakochujesz się, zanim sobie uświadomisz, że tacy goście jak on nawet nie zerkną drugi raz na dziewczynę taką jak Taylor. Ale Pan Popularny zaskakuje ją całkowicie, bo zamiast wyśmiać ją prosto w twarz, wyświadcza jej przysługę i pozwala zabrać się na piętro, by reszta towarzystwa uwierzyła, że poszli się kochać.

Potem robi się jeszcze dziwniej, bo on chce udawać dalej. Okazuje się, że Conor uwielbia gierki i uważa, że zabawnie jest mydlić oczy niby-przyjaciółkom dziewczyny. Tyle że Taylor chyba nie zdoła się oprzeć jego nonszalanckiemu urokowi i seksownej posturze surfera. Choć im dłużej trwa ten blef, zaczyna zdawać sobie sprawę, że za piękną fasadą w historii Conora kryje się znacznie więcej, niż to, co widzi jego fan klub...

,,Elle Kennedy w wybornej formie! Erotyczne napięcie, humor i rośli hokeiści potrafią roztopić lody! Uwielbiam każde słowo tej powieści!".

Vi Keeland, autorka bestsellera Nie dla mnie

Wyzwanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - zaczytanaEdyta
zaczytanaEdyta
Przeczytane:2023-08-26, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,

Collage miał sprawić, że Taylor pozbędzie się kompleksu brzydkiego kaczątka i w końcu rozwinie skrzydła. Tymczasem trafiła do gniazda podłych dziewczyn ze stowarzyszenia siostrzanego. Z trudem przychodzi jej dostosowanie się do ich stylu bycia, wiec gdy siostry rzucają jej wyzwanie, nie może im odmówić. Conor to stały bywalec imprez organizowanych przez stowarzyszenia, a także łózek w ich domach. To ten typ chłopaka, w którym zakochujesz się, zanim uświadomisz sobie, że tacy jak on dwa razy nie zerkają na dziewczynę pokroju Taylor. Jednak chłopak robi coś zupełnie niespodziewanego, postanawia wyświadczyć przysługę dziewczynie, żeby ta mogła wykonać wyzwanie, które dostała. Potem robi się jeszcze dziwniej, bo on chce udawać dalej. Conor lubi bowiem gierki i uważa za zabawne mydlenie oczu niby-przyjaciółkom dziewczyny. Niestety Taylor nie jest w stanie oprzeć się urokowi chłopaka. Im dłużej trwa ich blef, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że za piękną fasadą historii Conora, kryje się znacznie więcej niż widzą ludzie z jego otoczenia...

Poznajemy tu fajnie wykreowanych bohaterów, którzy mają swoje problemy i zmartwienia, które skrzętnie ukrywają pod wykreowanymi przez siebie maskami innych ludzi. Ona nieśmiała, on przebojowy. Oboje z bagażem doświadczeń. Taylor i Conor zdecydowanie wzbudzili moją sympatię i miło spędziłam z nimi czas poznając ich historię.

Udawany związek, przyjaźń, miłość. Fałszywi i wredni ludzie. Całość została dobrze przemyślana i wszystko rozwija się tu w idealnym tempie. Książka porusza ważne tematy, ale jest też tu dużo humoru. Lubię książki z motywem sportowców i ostatnio coraz chętniej po takie sięgam.

Jest to dość realistyczna opowieść napisana naprawdę przyjemnym stylem, w której przeżywamy wszystkie emocje wspólnie z bohaterami. Autorka ma bardzo przyjemny styl, dzięki czemu czyta się ją dobrze i szybko.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie będę sięgać po kolejne jej historie. Myślę, że w wolnej chwili nadrobię także pozostałe tomy tej serii.

"Wyzwanie" to lekka i niewymagająca historia idealna na letni wypoczynek. Polecam po nią sięgnąć.

Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz.

Avatar użytkownika - Czytomanka
Czytomanka
Przeczytane:2022-01-09,

"Wyzwanie" to 4 tom romantycznej serii. Każda część jest wciągająca, choć ta wypada według mnie najsłabiej. Przyzwyczaiłam się do stylu pisania autorki i może dlatego niektóre sytuacje były dla mnie do przewidzenia. Całość i tak wypada dobrze, jednak nastawiałam się na efekt wow, którego zabrakło.

IG: Czytomanka

👉Bohaterami książki jest Taylor i Connor. Dziewczyna jest szarą myszką, za to chłopak to dusza towarzystwa- istne przeciwieństwa. Oboje poznają się w momencie podjęcia wyzwania przez Taylor, a Conor pomaga jej przy tym. Z czasem uczucie ewoluuje, choć oboje nie spodziewali się, że uczucie może przerodzić się w coś poważnego.

👉Poprzednie części czytałam z zapartym tchem, a w tej czegoś mi brakowało. Nie do końca wiem co miało na to wpływ, bo sama historia była ciekawa, jednak przewidywalność była wg mnie mocno wyraźna. Za dużo chyba książek czytam 🙂 Nie zniechęcam się, bo poprzednie tomy były świetne, więc i tak z chęcią sięgnę po następne części!

Dziękuje @zysk_wydawnictwo za egzemplarz!

❗Ocena: 5/10

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2021-12-22, Ocena: 5, Przeczytałem,

Taylor dołączyła do stowarzyszenia "Kappa Chi" by stać się bardziej towarzyską i pewną siebie osobą, więc kiedy siostry rzucają jej wyzwanie, nie może odmówić. Dziewczyna ma pójść do pokoju z Conorem, jednym z hokeistów. Chłopak zgadza się i później nakłania Taylor by udawali dalej, że coś między nimi jest - stają się parą "na niby". Czy Taylor oprze się urokowi Conora? Jakie tajemnice skrywa chłopak?

To już moje kolejne spotkanie z hokeistami z Briar i mam wrażenie, że każda kolejną książka autorki jest coraz lepsza! Poraz kolejny autorka stworzyła ciekawą i wciągająca fabułę z bohaterami, których polubilam od pierwszego momentu. Książka oczywiście pisana jest z perspektywy obojga bohaterów, dzięki czemu dowiadujemy się jak postrzegają otaczający ich świat, z czym nacodzień muszą się mierzyć oraz możemy poczuć ich emocje.
Autorka pod przykrywką humoru i początkowo lekkiej relacji między Taylor i Conorem zmierza do ukazania również poważniejszych problemów, takich jak szantaż, brak akceptacji, kompleksy.
Świetnie została tutaj pokazana przemiana Taylor - z brzydkiego kaczątka w piękną i pewną siebie kobietę. Natomiast Conor dzięki znajomość z dziewczyną w końcu stawił czoła przeszłości i przestał się zadręczać.
Ich droga do szczęścia nie była prosta, zarówno Conor jak i Taylor byli w stanie poświęcić naprawdę wiele, by chronić siebie nawzajem, oboje stawiali szczęście tej drugiej osoby na pierwszym miejscu, jednocześnie okazując sobie ogrom wsparcia, troski, jednak nie zawsze podejmowali racjonalne decyzje i dochodziło pomiędzy nimi do niesnasek, dlatego też ta historia jest niesamowicie realna.
"Wyzwanie" to pełna emocji, ciepła i humoru historia o odnajdywaniu swojego miejsca w życiu, samoakceptacji, wybaczaniu oraz prawdziwej i szczerej miłości. Więc jeśli lubicie takie klimaty, to ta książka będzie dla Was idealna!

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2021-12-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,

“Wyzwanie “

Znacie książki autorki ? Znana jest z zabawnych młodzieżówek z przystojnymi sportowcami w głównych rolach . I z tego , że jej książki są po prostu świetne .

Choć to 4 tom serii i nie czytałam poprzednich (muszę nadrobić koniecznie), to bez problemu dałam się wciągnąć tej historii. Można je czytać niezależnie od siebie.

Od pierwszych stron można wsiąknąć w historię Taylor i Conora. Dwoje z pozoru zupełnie różnych studentów. Jedyne co ich łączy to ta sama uczelnia ale czy aby napewno ?

Taylor jest jedną z sióstr Kappa Chi . Piękna , mądra i błyskotliwa dziewczyna jednak pełna kompleksów, mająca niskie poczucie własnej wartości . Dlaczego ? Bo nie ma figury modelki.

Z kolei Conor to przystojniak, na którego leci większość dziewczyn z uczelni. Jednak i on nie jest tak pewny siebie jakby się wydawało. Czuje się gorszy bo nie pochodzi z bogatej rodziny. Czy to aż tak ważne ?

Tych dwoje połączy tytułowe wyzwanie, jakie rzuci Taylor jedna z jej sióstr w trakcie imprezy. Z jego powodu Taylor i Conor spędzają wspólną noc… A później decydują się udawać parę. Co z tego wyniknie ? Czy skończy się na udawaniu ?

Gdy wydaje się ,że już wszystko będzie dobrze, że tych dwoje ma szansę na więcej niż się spodziewali, oboje przechodzą trudne chwile. Czy dadzą radę wspólnie stawić czoła problemom ?

Styl książki jest lekki i dzięki niemu czyta się ją ekspresowo. Dodatkowo spora dawka humoru , a również namiętnych scen, jest gwarancją dobrej zabawy w trakcie lektury i ciężko ją odłożyć choćby na chwilę. Jednak to nie tylko książka z humorem i seksem. Są tu poruszone też istotne tematy , przeżywałam te trudne momenty razem z bohaterami i trzymałam kciuki, za to aby dali radę przez to przejść i nie zepsuć tego co zaczęło się rodzić pomiędzy nimi .

Autorka w ciekawy sposób porusza tu problemy dość typowe dla osób w tym wieku . W końcu takich osób jak Taylor, które nie są szczupłe i czują się przez to gorsze, jest wiele . A upokarzające doświadczenie przez jakie później przechodziła bohaterka , również niestety przydarza się wielu osobom. Conor wychował się bez ojca i mama robiła co mogła by zapewnić im dobre warunki życiowe jednak on z tego powodu czuje się gorszy. I pewne wydarzenia z jego przeszłości , ciążą na sumieniu i mają wpływ na obecne przeżycia. Sądzę, że wielu czytelników może utożsamiać się z bohaterami i te doświadczenia mogą podnieść na duchu , co jest niemałą zaletą.

Bohaterowie są wykreowani bardzo dobrze, ciekawi , wyraziści i nie sposób ich nie polubić. Tzn głównej dwójki. Choć ja też bardzo polubiłam trenera drużyny Conora i jego przyjaciół, jak i przyjaciółkę oraz mamę Taylor. Każda z tych osób wnosi coś ciekawego do tej historii.

Niby zwykła , typowa młodzieżówka jakich wiele ale jednak ma w sobie to coś, dzięki czemu nie zapomnę o co w niej chodziło następnego dnia . Lubię takie książki i w kwestii tego gatunku książek , Elle Kennedy jest wg mnie jedną z najlepszych autorek .

Polecam serdecznie i dziękuję Wydawnictwu Zysk i S-ka za egzemplarz do recenzji .

Avatar użytkownika - ktomzynska
ktomzynska
Przeczytane:2021-12-05,

„Wyzwanie” to moje pierwsze spotkanie z twórczością Elle Kennedy. Muszę przyznać, że książka bardzo mi się spodoba, a otoczka jaką potrafi stworzyć autorka wokół miłosnej historii jest niesamowita.

Całość napisana jest bardzo ciekawie, od wielu scen bije realizm i co najważniejsze…emocje! Nawet dużo emocji! Autorka ma bardzo lekki styl pisania okraszony dawką humoru przez co przez całą książkę dosłownie się płynie.

Fabuła być może nie jest czymś nowym. Jest ona dość przewidywalna, a może nawet schematyczna. Jednak bohaterowie potrafią wynagrodzić wszystko. Bardzo mi się podoba, że autorka nie uległa stereotypom i przystojnego hokeistę przedstawiła jako naprawdę inteligentnego, uczuciowego i bystrego mężczyznę. Pomimo, że bohaterowie nie mają wielu lat to wykazują się niezwykłą dojrzałością, a ich bagaż doświadczeń jest wcale nie mały. Gra jaką podejmie Conor i Taylor ma być nie tylko nauczką dla pseudo-przyjaciółek z bractwa, ale i początkiem czegoś niesamowitego. Czego? Musicie przekonać się sami.

„Wyzwanie” to doskonały romans na coraz to dłuższe i zimniejsze wieczory. Rozpali Was do czerwoności i spowoduje, że serce zacznie bić szybciej. Jest to książka, która nie tylko mówi o gorącym uczuciu, ale i niesie za sobą wartości. W takim razie tak naprawdę czego chcieć więcej? Zdecydowanie polecam!

Taylor Marsh jest skromną dziewczyną hojnie obdarzoną przez naturę. Duży biust powoduje, że dziewczyna ma kompleksy. College miał sprawić, że stanie się bardziej pewna siebie. Bractwo Kappa Chi miało być celem do realizacji planu. Kiedy więc na jednej z imprez Taylor otrzymuje wyzwanie, nie waha się ani chwili...
   Conor Edwards to Pan Popularny uczelni. Obiekt westchnień wielu dziewczyn. A on sam zmienia je częściej niż rękawiczki. Nie zwraca uwagi na dziewczyny takie jak Taylor, a jednak zgadza się jej pomóc. Tylko, że to udawanie bardzo mu się podoba. Tak samo jak dziewczyna, która jest niczym powiew świeżości.
   Czy z tego wyzwania może wyjść coś dobrego? Czy każde wyzwanie jest niezpieczne? Jaką przeszłość skrywa mężczyzna? Czy Taylor w końcu zacznie wierzyć w siebie?

Lubię wątki miłosne osaczone w czasach studenckich. Tutaj mamy sławnego studenta hokeistę oraz zakompleksioną młodą kobietę, takie brzydkie kaczątko nie świadome oddziaływania na płeć męską.
   "Wyzwanie" jest czwartym tomem serii "Briar U". Za późno się zorientowałam o tym fakcie i miałam obawy czy się odnajdę. Niepotrzebnie, ponieważ jest to osobny tom z odrębną historią. Aczkolwiek zerknęłam sobie na poprzednie tomy i co niektórzy bohaterie się powielają w tle wydarzeń. To sugeruje mi, że koniecznie muszę nadrobić poprzednie trzy części. Jestem ich ogromnie ciekawa.
    W tej powieści autorka porusza kilka istotnych kwestii. Takich jak chociażby akceptację własnego ciała. Walkę z demonami przeszłości. Odkrycie prawdziwego "ja" bez ciągłego noszenia masek. A także szczerzej przyjaźni. Autorka pokazuje, że prawdziwy przyjaciel stoi murem i wspiera bez względu na wszystko.
    W kwestii głównego bohatera może zacznę od tego, czego mi zabrakło. Mianowicie jego wspomnianej rozwiązłości. Tej części jego rozgrywkowego stylu życia. Bez tego wyszedł taki zwykły młody chłopak, który ma za sobą przeszłość. Polubiłam go. Taki słodki, uroczy, zabawny, śmiały i bezpretensjonalny.
    Głównej bohaterce współczułam tak niskiej samooceny. Braku wiary w siebie. Przecież z naturą nie wygra. Dzięki tym wszystkim wydarzeniom, jakim doświadcza stała się skromna, nieśmiała, trochę zamknięta w sobie. A tak naprawdę przy głębszym poznaniu tylko zyskuje w oczach. Ciepła, optymistyczna, zabawna, inteligentna i uprzejma. Bywa sarkastyczna, cięta, uparta i zawzięta ale te cechy akurat tylko dopełniają całości.
    Relacja głównych bohaterów od samego początku jest ... urocza. Dawno się tak nie bawiłam przy ich pomysłach. Szybko znaleźli wspólny język, co tylko pogłębiało ich znajomość. Znajomość, która z kartki na kartkę stawała się coraz bardziej emocjonalna. Może nie do końca pobierałam decyzje obojga bohaterów e takich kluczowych momentach ale czy każdy z nas popełnia jakieś błędy?
    Z powieści wyziera romantyzm, ogień scen uniesień i widoczna między bohaterami chemia. Lektury czytałam z czystą przyjemnością. Raz moje brwi szybowały z zaskoczenia do góry, gdy innym razem śmiałam się aż do bólu brzucha. Dostarczyła mi wielu radości ale nie zabrakło też chwil, kiedy łzy kręciły w oczach. Spędziłam z lekturą cudowne chwile. Powieść oderwała mnie od rzeczywistości. Zrelaksowała. Jeśli lubicie klimaty miłości studenckich to śmiało możecie czytać. Warto.

Polecam

Współpraca: Wydawnictwo Zysk i S-ka

Avatar użytkownika - yoloczytam
yoloczytam
Przeczytane:2023-04-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Wyzwanie" to pełna emocji i gorących uczuć historia miłosna autorstwa Elle Kennedy, która skupia się na relacji między dwójką bohaterów - Taylor i Conorze. Pełna emocji, namiętności i zaskakujących zwrotów akcji powieść, która wciąga od pierwszych stron i nie pozwala się oderwać aż do ostatniego słowa. Elle Kennedy potrafi zaskoczyć czytelnika swoim stylem pisania i wywołać w nim silne emocje.

Akcja powieści toczy się w otoczeniu studenckiego życia na kampusie. Taylor jest ambitną i niezależną studentką, choć z trudem przychodzi jej dostosowanie się do stylu bycia sióstr z Kappa Chi. Z drugiej strony mamy Conora, uroczego i pewnego siebie hokeistę, który cieszy się popularnością wśród swoich rówieśników, ale ma też swoje własne demony do zwalczenia.

Główni bohaterowie zderzają się ze sobą w wyniku pewnego wyzwania, które zostaje rzucone Taylor przez siostry ze stowarzyszenia.

"Uwieść najseksowniejszego hokeistę wśród studentów drugiego roku to prawdziwe wyzwanie..."

Nie tylko udają, że kochali się podczas imprezy, ale on chce udawać dalej. Stopniowo zaczynają się poznawać i odkrywać przed sobą swoje prawdziwe oblicza.

Oj dzieje się, dzieje...

Czym się to skończy dla Taylor i Conora?

Czy pozwolą sobie na prawdziwe uczucie?

To już musicie sami przeczytać.

Kennedy doskonale operuje emocjami i napięciem seksualnym między bohaterami. Sztuka opisania ich uczuć i chemii między nimi jest naprawdę imponująca. Czytelnik może poczuć ich wzajemne przyciąganie, a także wewnętrzne konflikty, które ich dręczą.

Jednym z atutów "Wyzwania" jest także fakt, że autorka porusza wątki związane z problemami współczesnych studentów, takie jak presja społeczna, ambicje, samoakceptacja czy walka z przeciwnościami losu. Wprowadza również odpowiednią dawkę humoru i dialogów, które dodają powieści lekkości i swobodnego charakteru.

Bohaterowie są dobrze wykreowani, zarówno Taylor, jak i Conor mają swoje mocne strony, ale również słabości, co czyni ich postacie bardziej autentycznymi i złożonymi. Ich relacja jest pełna nie tylko romantyzmu, ale także realistycznych trudności, które muszą przezwyciężyć.

Podsumowując, "Wyzwanie" to wciągająca i emocjonalna powieść romantyczna, która porusza serca czytelników, moje zdecydowanie poruszyła.

Lekka i przyjemna. Dobrze i szybko się czyta. Wciagająca. Polecam.

Bardzo miło spędziłam przy tej książce czas. Seria Off-Campus nadal bardziej mi się podoba, ale tej książce wiele do tej serii nie brakuje.

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2021-12-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

Jest to książka, która przyprawiła mnie o zawrót głowy. Dosłownie! Ok, ale od początku.
Przeczytałam ją dzięki Wydawnictwu Zysk i S-ka. Jest w miękkiej okładce ze skrzydełkami. Zawiera nieco dłuższe rozdziały, aczkolwiek zapoczątkowuje je imię danej postaci. To one opowiadają nam swoje historie. Druczek jest średni, choć nieco ciaśniej osadzony.
A teraz konkretnie:
Jak sama okładka wam ukazuje książka jest romansem. Jednak tak delikatnym i subtelnym, aż chciało się ją czytać. Taka słowna pieszczota z wisienką na torcie. Tajemniczy bohaterowie, którzy bywa, że myślą jedno, a robią drugie.
Kompleks niższości, który posiada Taylor jest mocno uciążliwy. Ona w ogóle w siebie nie wierzy, zbyt mocno surowo ocenia i przez to jej nastrój bywa bardziej nostalgiczny. Jest naprawdę wrażliwą kobietą, takim brzydkim kaczątkiem, które musi przejść przemianę, by stać się... no właśnie, kim?
Jak wiadomo życie nikogo nie rozpieszcza, tylko ją chyba obrało sobie na cel przykrych doświadczeń. Taylor trafiła bowiem do prawdziwego gniazda żmij. Do gęstej atmosfery siostrzanego stowarzyszenia, które nie pozostawiają na niej suchej nitki. Jednak, jak to mówią, jeśli trafisz między wrony, musisz krakać tak jak one. Tylko nikt nie wie jak ciężko jest zakompleksionej dziewczynie wdrążyć się w tak nieprawdziwy świat podłości. Do tego będzie musiała przejść wyzwanie, które całkiem odmieni jej życie.
W tej pozycji poznacie również przystojnego Conora, który jest mistrzem w imprezowaniu, bez względu czy chodzi o zachowani, picie, czy zabawy w stylu chuci. On potrafi dziewczynę tak osaczyć, że nie wie kiedy, a już jest jego. I kiedy właśnie dochodzi do momentu wyzwania, kiedy każdy już myśli, że jej się nie uda, z pomocą przychodzi właśnie ten pan i władca! Teraz rodzi się pytanie, w jakim celu? Czy jego intencje są szczere? Dlaczego brnie ślepo w kierunku dziewczyny, choć nigdy wcześniej tak nie robił?
Niesamowita! Niebywała! Rozpalająca do granic możliwości w urokliwy sposób. Zobaczysz i ty nie oprzesz się jej czarowi...

Ryzyko
Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Ryzyko

Elle Kennedy powraca w wielkim stylu. Doskonałe połączenie humoru, uczuć i namiętności w historii o dziewczynie z zasadami, która trafia na zbyt...

Kompleks grzecznej dziewczynki
Elle Kennedy0
Okładka ksiązki - Kompleks grzecznej dziewczynki

Romans, szalona zabawa i tęsknota - Elle Kennedy w najlepszym wydaniu Mackenzie ,,Mac" Cabot to mistrzyni spełniania oczekiwań: wymagających rodziców...