Zamknij oczy

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2021-07-14

Miłość zrodzona z przyjaźni to rzadki dar

Cassie i Liam przyjaźnią się, odkąd tylko pamiętają. Wychowana w męskim gronie Cassie nigdy nie była wystarczająco dziewczęca w oczach chłopaków. Lecz nie w JEGO oczach.

Zakochany w przyjaciółce, nie zdobył się na odwagę, by wyznać jej swoje uczucia. Cassie również je mocno ukrywała, traktując chłopaka jak brata.

Nagły wyjazd Liama zmienia życie dziewczyny, ale dopiero jego powrót wywróci je do góry nogami.

Cassie stanie przed wyborem, czy dalej być z Neilem, chłopakiem, który już staje się częścią jej rodziny, czy też zaryzykować przyjaźń z Liamem dla czegoś więcej.

Obaj mają swoje tajemnice, obaj są niebezpieczni. Który z nich bardziej: Neil, którego prawdziwego oblicza nigdy do końca nie poznała, czy Liam, który oszukał ją w najważniejszej kwestii?

Nana Bekher to pseudonim artystyczny autorki powieści obyczajowych i erotycznych. Prywatnie żona i matka dwójki urwisów, miłośniczka kawy i czekolady. Z wykształcenia nauczycielka, której zamiłowanie do czytania przerodziło się w pasję do opowiadania historii. Zadebiutowała w 2019 roku książką Nieznośny milioner, która szybko stała się bestsellerem. Czytelniczki pokochały zarówno jej serię Włoskie pożądanie, jak i powieści: Zapach grzechu, Smak pożądania, Nie uciekniesz i Będziesz moja. Jej opowiadanie ukazało się także w antologii Niegrzeczna miłość.

Kup książkę Zamknij oczy

Opinie o książce - Zamknij oczy

Cassie i Liam znają się praktycznie od piaskownicy. Oboje darzyli się uczuciem zgoła innym niż tylko przyjaźń ale żadne z nich nie miało tyle odwagi, by się otworzyć. W pewnym momencie Liam znika na pół roku. Chłopak odciął się od wszystkich. Teraz nagle powraca z ogromną nadzieją, ale Cassie ma chłopaka. Neil staje się powoli członkiem jej rodziny. Jedno co łączy obu mężczyzn to fakt, że mają tajemnice. Sekrety, które mogą doprowadzić do katastrofy...
Czy Cassie zaryzykuje przyjaźń z Liam na poczet miłości? A może to Neil jest dobrym wyborem? Jakie sekrety skrywają mężczyźni jej życia i jak wpłynie to na młodą kobietę?

Uwielbiam książki Nany Bekher. Za mną wszystkie dotąd wydane. Z każdą kolejną zauważam progres w twórczości. Tym razem historia miłosna, gdzie ona jest jedną, a ich jest dwóch, a dodatkowo tematem przewodnim jest przyjaźń damsko-męska. Przyjaźń, gdzie wkrada się uczucie, którym obdarzają się pary chcące stworzyć związek. Z tym, że obie strony trzymają to w sekrecie. Bardzo dobry pomysł. Ten motyw to jeden z moich ulubionych. Te delikatne podchody. Robienie kroku do przodu i pojawiających się obaw co do słuszności postępowania. Autorce udało się pod tym względem utrzymać atmosferę niecierpliwości co do dalszych wydarzeń. Ten trzepot motyli w brzuchach. Z uwagą obserwowałam relację głównej bohaterki, Cassie, i jej przyjaciela, Liama. Niepokoił mnie tylko sekret mężczyzny. Natomiast w przypadku Neila sytuacja wydawała się być prostsza. A tu nic z tego. Od początku nie polubiłam go. Miał w sobie coś takiego, co mnie odrzucało od niego. Przede wszystkim brak poszanowania swej kobiety i robienia po swojemu. Kolejne wydarzenia tylko pogłębiały moją decyzję. Tego faceta nie dało się lubić. A to, do czego w pewnym momencie się dopuścił spowodowało, że życzyłam mu, aby to wszystko spotkało i jego. Miałam ochotę dosłownie mu coś zrobić. Do samego końca z uwagą czytałam tekst. Pochłaniałam litery. W historii nie brakuje scen uniesień. Scen, które są różne. Jedne gwałtowne, ostre i szybkie, podczas gdy drugie były delikatne, romantyczne i takie jak lubię - ze smakiem. Ze zwróceniem uwagi na potrzeby partnera. Oj, było emocjonalnie. I to bardzo. A do tego autorce udało się wtrącić wątek z sensacją i nutką niebezpieczeństwa. Wszystko ładnie ze sobą współgrało. Tworzyło spójną całość. W moim odczuciu to najlepsza powieść autorki. Przeczytałam ją ekspresowo. Nie mogłam oderwać się od lektury. Autorka pokazała, że warto czasem posłuchać serca i głosu rozsądku. Czasem wystarczy tylko zamknąć oczy i wybrać to, co podsuwa umysł. Jeśli myślicie nad tym czy czytać to ja Wam mówię, że warto.

Polecam.

„Czuję się, jakby ktoś oddzielił moją duszę od ciała i osobno każde zmieszał z błotem, by bardziej bolało.”

Życie Cassie wydaje się być idealne : zakochany bogaty chłopak, wspaniali bracia, kochający tata, studia i dziennikarskie plany na przyszłość. Nawet prezent na dwudzieste pierwsze urodziny to czerwoniutki ścigacz, a nie jakieś kobiece popierdółki. Choć śliczna, to raczej chłopaczara. Nawet najbliższa jej osoba to Liam, z którym przyjaźni się od dziecka, do momentu, w którym on wyjeżdża do pracy za granicę.
Kiedy wraca ich przyjaźń rozkwita na nowo…
Jej chłopak Neil, z powodów, których dziewczyna niestety nie podejrzewa, oświadcza się Cassie i próbuje namówić ją do szybkiego ślubu. Dodatkowe zagrożenie jakie odczuwa ze strony Liama, popycha go, do grzebania w jego przeszłości, a wszystko po to by pozbyć się rywala i nie stracić, tak potrzebnej mu do osiągnięcia celu Cassie.
I nagle fatalna sytuacja, w której się znalazł, zresztą na własne życzenie, popycha Neila by zrobił coś bardzo okrutnego, po czym Cassie już nigdy się nie pozbiera…dodatkowym ciosem, mimo tlącego się od zawsze uczucia do Liama, okaże się jego zatajenie pewnej sprawy, a raczej szokująca prawda dotycząca jego nagłej półrocznej nieobecności.
Miłość czy Przyjaźń?
Prawda czy Kłamstwo?
Nienawiść czy Oddanie?
Wiele znaków zapytania, a jak mało odpowiedzi.
Uwielbiam książki Nany Bekher.
Autorka potrafi pisać takie historie, o których trudno zapomnieć.
Tak jest i tu - od pierwszych stron pikantne, gorące sceny, obrazowo i namiętnie opisane, potem jest delikatnie, wręcz słodko i nagle jedna sytuacja, a wszystko nabiera całkiem innego wymiaru i tempa. Ze strony na stronę, w napięciu czekamy na rozwój sytuacji, a niedowierzanie i szok towarzyszy nam prawie do końca książki.
I to co najbardzej lubię, rozdziały pisane z perspektywy, każdego z bohaterów - wiemy co czują, co myślą i co knują…
Gorąco polecam Wam książkę „Zamknij oczy”, która swoją premierę miała w dniu wczorajszym. Już teraz nie mogę doczekać się kolejnej książki Nana Bekher !

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Ta książka to idealna propozycja na wieczory relaks. Jest napisana bardzo lekko, dzięki czemu czyta się ją w błyskawicznym tempie. Z uwagi na wiek bohaterów myślę, że bardziej przypadnie do gustu młodszym czytelnikom, aczkolwiek wszyscy lubiący lektury w klimacie New Adult znajdą tu coś dla siebie. Ta historia pokazuje nie tylko młodzieńczą miłość, która wykwita z dziecięcej przyjaźni. Skupia się przede wszystkim na tym, że zawsze należy z ostrożnością podchodzić do ludzi, z którymi spędzamy czas, nie ufać im bezgranicznie jeśli na to zaufanie nie zapracowali. Spodobał mi się zarówno jej przekaz jak i tematy, które zręcznie zostały wplecione w fabułę.

Cassie to młoda dziewczyna, nieco infantylna, niezdecydowana i naiwna, czym mnie irytowała, lecz z drugiej strony doskonale rozumiem, że jej wiek rządzi się swoimi prawami ;-) Wraz z kolejnymi wydarzeniami zyskuje w oczach czytelnika. Dla mnie ogromnym plusem było scharakteryzowanie jej postaci, nie jest idealna, nie ma wymiarów modelki, do tego jej zainteresowania są typowo męskie. Lubię takich bohaterów, którzy odbiegają od schematu, a dzięki nim widzimy, że każdy ma szansę na miłość i prawdziwe uczucie, bez względu na wygląd czy charakter.

Neil to w mojej opinii najważniejsza postać w tej książce. Niesamowicie zagubiony człowiek, hazardzista, którego powoli przytłaczają kolejne problemy. Problemy, które sam na siebie sprowadza! Nie potrafi się odnaleźć w swojej sytuacji, jego kolejne decyzje sprawiają, że dół w jakim się znajduje jedynie się pogłębia. Dodatkowo, dzięki rozdziałom pisanym z jego perspektywy można zauważyć, że jest ogromnym egoistą i wielce nieodpowiedzialnym mężczyzną, który nie potrafi przyznać się do błędu.

Za to postać Liama została stworzona na miarę faceta-marzenia. Opiekuńczy, troskliwy, dobry i pełen miłości. By nie było za słodko on też skrzętnie skrywa tajemnice, które zaskakują. Cieszy mnie, że Autorka za pomocą tego bohatera uświadamia nam, że nawet będąc z kimś blisko nie zawsze można z marszu dostrzec problemy z jakimi się boryka. Żałuję jedynie, że nie poznaliśmy go bardziej, z przyjemnością przeczytałabym więcej rozdziałów z jego perspektywy.

Wstyd się przyznać ale to moje pierwsze spotkanie z Autorką i oceniam je pozytywnie. Stworzyła ciekawą i wciągającą opowieść, którą przyjemnie się czyta. Dzięki wpleceniu wątku sensacyjnego sprawiła, że historia jest bardziej interesująca i nie da się nudzić podczas lektury. Miłośnicy gorących scen również powinni być zadowoleni, trochę ich tu jest! ;-) Cieszy mnie, że nie dostajemy tu przesłodzonej historii miłosnej, a wiele więcej, przede wszystkim dramat skrzywdzonej, młodej dziewczyny, która dostaje szkołę życia od osoby, która powinna ją chronić..

Avatar użytkownika - Zaczytana1001_
Zaczytana1001_
Przeczytane:2021-08-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

To było moje drugie spotkanie z twórczością autorki i zdecydowanie nie ostatnie. Kolejny raz wciągnęłam się w historie od pierwszych stron książki.

Mamy trójkę głównych bohaterów.
Neil należy do czarnych charakterów i jako chłopak głównej bohaterki sprawia że dzieje się tu dużo. Jako hazardzistą narobi sobie długow i problemów u nieodpowiednich ludzi przez to sprowadzi na dziewczynę niebezpieczeństwo. Mel fanka motoryzacji zawsze trzymała się z chłopakami jedynie na swojego przyjaciela patrzyła inaczej była zakochana. Ale to przecież przyjaciel. Po jego wyjeździe znalazła chłopaka i weszła w pierwszy poważny związek.
Ale Liam powróci po pół rocznej przerwie i namiesza w głowie bohaterce bardzo mocno.

Każdy z tych bohaterów ma swoją twarz. Każda jest inna i każdy wprowadzi do historii wiele wątków oraz tajemnic. A główna bohaterka będzie skołowana.

Dostałam w tej książce wszystko co lubię. Mamy mocne sceny seksu. Mamy jedną kobietę i dwóch mężczyzn. Mamy niebezpieczeństwo oraz tajemnicę. Znalazła się również brutalna scena. Mamy przyjaźń która kończy się uczuciami i do końca nie wiemy jak to wszystko się zakończy.
Mamy trójkę bohaterów która ma swój charakter i każda jest inna. Autorka stworzyła super postacie które w głowie można sobie idealnie wyobrażać i przepisywać do danych scen.
Ja książkę przeczytałam na raz, w sumie ja pochłonęłam i nie zauważyłam kiedy tak szybko minął mi czas. Więc dla każdej miłośniczki dobrych wrażeń książka sprawdzi się idealnie.

Nie uciekniesz
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Nie uciekniesz

Nie może się zatrzymać. Nie może nikomu zaufać. Nie wierzy już w miłość. Laura przeszła w życiu wiele. Udało się jej uciec od prześladowców, ale...

Pokusa dotyku
Nana Bekher0
Okładka ksiązki - Pokusa dotyku

Natán Navarro to mężczyzna, na którego przyszedł czas, by przejąć interesy ojca. Wkracza do brutalnego i niebezpiecznego świata, rządzącego się własnymi...

Czuję się, jakby ktoś oddzielił moją duszę od ciała i osobne każde zmieszał z błotem, by bardziej bolało.

Pokazuje mi fragment, ale to wystarczy. Wystarczy by mnie złamać, zniszczyć i pozbawić godności.

Więcej cytatów z tej książki
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska