Ziemie ja這we

Tom 3 cyklu Mroczna Wie瘸
Ocena: 5.14 (21 g這s闚)

Mroczna wie瘸 to najg這郾iejszy cykl powie軼iowy Stephena Kinga, uwa瘸ny przez samego autora za ukoronowanie jego twórczo軼i. Wielow徠kowa, zaplanowana na siedem cz窷ci saga fantasy jest przez wielu czytelników stawiana obok "W豉dcy Pier軼ieni" Tolkiena. Zainspirowana poematem Roberta Browninga Childe Roland opowiada o Rolandzie, ostatnim rewolwerowcu, 軼igaj帷ym obdarzonego czarodziejsk moc cz這wieka w czerni i poszukuj帷ego tajemniczej Mrocznej Wie篡 w 鈍iecie, gdzie czas straci jakiekolwiek znaczenie, zniszczonym przez wojny, zaludnionym przez wszelkiego rodzaju mutanty, demony i wampiry. Po wielu niebezpiecznych przygodach Roland z Gilead ma nowych towarzyszy krucjaty - Eddiego i Susannah. Dla Obojga rozpoczyna si czas nauki, zdobywania nowych umiej皻no軼i tymczasem rewolwerowiec stopniowo traci zmys造. Spotkanie z le郾ym potworem podsuwa bohaterom nowy trop w poszukiwaniach Wie篡.

Informacje dodatkowe o Ziemie ja這we:

T逝maczenie: Zbigniew A. Kr鏊icki

wi璚ej

Kup ksi捫k Ziemie ja這we

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Ziemie ja這we - opinie o ksi捫ce

W III tomie cyklu "Mrocznej Wie篡" powracamy do ch這pca o imieniu Jake, którego ju spotkali鄉y w poprzednich tomach. Roland postrzega ch這pca jako osob zarówno 篡w, jak i martw. W Nowym Jorku Jake zadaje sobie to samo pytanie, czy jest 篡wy, czy martwy?
Nasi bohaterowie tocz tak瞠 trudny bój z nied德iedziem nazywanym Mirem i wychodz z tego obronn r瘯. Nast瘼nie nasza grupka pod捫a za 郵adami nied德iedzia i odkrywa tzw. 軼ie磬 Promienia. Kiedy by這 sze嗆 takich Promieni, które 陰czy造 dwana軼ie portali znajduj帷ych si na kra鎍ach 安iata Po鈔edniego. W 鈔odkowym punkcie, gdzie si przecinaj znajduje si Mroczna Wie瘸.
Podczas niebezpiecznego rytua逝 Jake ponownie przechodzi do 安iata Po鈔edniego i tak stanowi teraz czwórk. Jako pi徠y do陰cza do nich billy-bumbler, który zaprzyja幡ia si z ch這pcem i nadaje mu imi Ej. Nasi bohaterowie docieraj do miasta Lud, gdzie potomkowie dwóch frakcji tocz ze sob bój. Ch這piec zostaje porwany przez bandyt. A Ediie i Susannah odnajduj stacj kolejow i budz ze snu Blaine'a Mono, który jest urz康zeniem sterowanym przez ogromny system komputerowy. Ponadto interesuj go tylko zagadki i zobowi您uje si do przewiezienia naszych w璠rowców do ostatniej stacji. W zamian oczekuje zagadki, na któr nie b璠zie zna odpowiedzi. W przeciwnym wypadku zabije naszych bohaterów.
W tym samym czasie Roland uwalnia Jake'a, pozostawiaj帷 umieraj帷ego Tik-Taka (bandyta, który porwa ch這pca) , jednak zjawia si cz這wiek, który przedstawia si jako Richard Fannin.
W璠rowcom udaje si w ko鎍u opu軼i miasto Lud i pod捫aj kolej. Jednak tylko zadaj帷 zagadk ,której Blaine nie zdo豉 rozwi您a ujd z 篡ciem.

Po przeczytaniu trzeciego tomu "Ziemie Ja這we" dosz豉m do wniosku, 瞠
cykl "Mrocznej Wie篡" uzale積ia ;) W ksi捫ce mo瞠my znale潭, to co ka盥y czytelnik, my郵, 瞠 lubi, czyli : wartk akcj, napi璚ie, ciekawo嗆.
Mimo, 瞠 ka盥y tom ma poka幡a liczb stron, mog Was zapewni, 瞠 nie b璠ziecie si nudzi. Co ciekawe ca造 czas praktycznie mamy tych samych bohaterów, czyli Rolanda, Eddiego, Susannah, Jake'a. Gdzie w tle pojawiaj si inne postacie, jednak mimo ma貫j ilo軼i gównych bohaterów ksi捫ka naprawd jest ciekawa. I szczerze mówi帷 bardzo ju polubi豉m naszych w璠rowców i jestem ciekawa, jakie przygody zaserwuje im autor w kolejnych cz窷ciach:)

Recenzja zosta豉 równie opublikowana na moim blogu:

Avatar u篡tkownika - Edyta_S
Edyta_S
Przeczytane:2015-06-15, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam,
pe軟a akcji i przyg鏚, trzymaj帷a w napi璚iu, w 瘸dnym momencie nie mo積a by這 odczu nudy czy niedosytu :)
Avatar u篡tkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2015,
Wspania造 trzeci tm cyklu Mroczna Wie瘸. Wci庵a, przera瘸, zachwyca. Roland ze swoimi towarzyszami wytrwale w璠ruje do Mrocznej Wie篡, odwiedzaj帷 po drodze coraz to dziwniejsze miejsca. Prawdziwa uczta dla wyobra幡i. Dowiadujemy si troch wi璚ej o Jake'u. Do przyg鏚 do陰czy urocze zwierz徠ko powtarzaj帷e ostatni us造szany wyraz - Ej. Nasi bohaterowie b璠 musieli stawi czo豉 prawdziwej postaci weso貫go gadaj帷ego poci庵u z ksi捫eczki dla dzieci. Czy naprawd b璠zie tak weso這?
Avatar u篡tkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2013-10-16, Ocena: 6, Przeczyta貫m, 26 ksi捫ek 2013,
Dalsze losy przedziwnego ka-tet w 安iecie Po鈔ednim i Jake'a w naszym 鈍iecie, wartka akcja, przeplatanie si 鈍iat闚 i pi皻rz帷e si zagadki. Czym jeszcze zaskoczy King w kolejnych tomach?
Avatar u篡tkownika - djas
djas
Przeczytane:2020-12-10, Ocena: 4, Przeczyta貫m, Mam, 52 ksi捫ki 2020,

Mam mieszane uczucia. Po pierwszym tomie (przez który nie mog貫m przebrn望 kilka razy - w ko鎍u w tym roku si uda這) by貫m bardzo rozczarowany. Drugi by 鈍ietny, momentami porywaj帷y, jak najlepsze ksi捫ki Kinga. Trzeci by powolny i pe貫n udziwnie, które tak razi造 mnie w jedynce, ale zd捫y貫m si z篡 z bohaterami, których zd捫y貫m polubi w dwójce. Lektura zabra豉 mi 10 dni... Zatrwa瘸j帷o d逝go. Ale po zako鎍zeniu czuj satysfakcj i z lekkim zaciekawieniem czekam na kolejny tom, który jednak przede mn pewnie dopiero w 2021...

Roland z przyjació軛i ma coraz wi璚ej przygód. Eddie i Susannah s szkoleniu na rewolwerowców. Tymczasem Roland zaczyna traci zmys造. Przez to, 瞠 uratowa Jake'a w jego 鈍iecie, ten nie trafi do 鈍iata Rolanda. Dlatego rewolwerowiec nie wie, czy spotka ch這pca czy te nie. Taki sam problem ma jedenastolatek w swoim 鈍iecie. Ch這piec odnajduje ró輳 i klucz, dzi瘯i któremu jego rozterki si ko鎍z. Eddie natomiast, który wcze郾iej w p這n帷ej ko軼i ujrza klucz i go wyrze嬌i w drewnie, us造sza g這s ch這pca nakazuj帷y da go Rolandowi. Przedmiot dzia豉 na niego tak samo jak na jedenastolatka. Ka-tet pod捫aj帷 軼ie磬 promienia natrafia na wyroczni. Tam, do narysowanych w piasku drzwi, Eddie wk豉da poprawiony klucz. Dzi瘯i temu otwiera si portal do 鈍iata Jake'a i ch這piec mo瞠 przedosta si do rzeczywisto軼i Rolanda. Grupa rewolwerowca powi瘯sza si tak瞠 o mówi帷ego billy-bumblera o imieniu Ej. W prawie wyludnionym miasteczku zdobywaj potrzebne informacje i wyruszaj dalej szuka Wie篡. W strasznym miasteczku o nazwie Lud Jake zostaje porwany i uwolniony przez Rolanda. Tymczasem Eddie i Susannah odnajduj stary poci庵 - Blaine Mono, który uratuje przyjació z wal帷ego si miasteczka w zamian za zagadki. Zaczyna si straszliwy turniej z sztuczn inteligencj, który zdecyduje o dalszych losach bohaterów.

Moim zdaniem w tomie tym jest bardziej wyczuwalny typowy dla autora styl ni w dwóch poprzednich, a czy jest to korzystne dla serii czy nie to ju indywidualne odczucie, ale ogólnie tom ten jest w miar przewidywalny a dodana na ko鎍u notka od autora i zawarte w niej zapewnienie zaistnienia niektórych wydarze jest po cz窷ci streszczaniem zawarto軼i kolejnej cze嗆 i psuje przyjemno嗆 odkrywania kolejnego tomu.

Avatar u篡tkownika - brzoza_dg
brzoza_dg
Przeczytane:2023-09-02, Przeczyta貫m, 2023,
Avatar u篡tkownika - blackithilien
blackithilien
Przeczytane:2023-07-14, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2023, Czytane na Kindle,
Inne ksi捫ki autora
Cm皻arz zwie膨t
Stephen King0
Ok豉dka ksi您ki - Cm皻arz zwie膨t

Na 鈍iecie istniej dobre i z貫 miejsca. Nowy dom rodziny Creedów w Ludlow by niew徠pliwie dobrym miejscem - przytuln, przyjazn wiejsk przystani...

Dziewczyna, kt鏎a pokocha豉 Toma Gordona
Stephen King0
Ok豉dka ksi您ki - Dziewczyna, kt鏎a pokocha豉 Toma Gordona

Jest to historia kilku dni 篡cia dziewi璚ioletniej dziewczynki imieniem Trisha. Nied逝go po trudnym rozwodzie rodziców, op皻ana mani pieszych...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Nielat