Zostań już na zawsze

Ucieczka przed przeszłością, niespodziewana szansa od losu i gorące uczucie, które pojawia się w trudnym momencie życia...

Czasami przychodzi taki dzień, kiedy trzeba wszystko zostawić za sobą i odważnie ruszyć w nieznane. Kamila Bardo wie, co to znaczy stanąć na życiowym zakręcie. Niedawno wróciła do Polski i w stolicy układa swoje życie. Ma ciekawą pracę, średnio udany związek, ale z nadzieją patrzy w przyszłość.

Jednak życie Kamili zaczyna się komplikować. W pracy pada ofiarą mobbingu ze strony przełożonego, związek z Hubertem przechodzi kryzys, a na jej drodze pojawia się ktoś z przeszłości. Chcąc ratować siebie, nawiązuje kontakt z bratem i za jego namową po kilkunastu latach odwiedza rodzinne Budlewice na Mazurach. To powoduje wiele zmian. Kamila ucieka z pracy i dostaje nową w salonie meblowym brata, nadzoruje rewitalizację starego ogrodu i próbuje naprawić złe relacje z matką. Poznaje również Janka, architekta krajobrazu, którego pamięta z czasów dzieciństwa. Boi się wyznać mu swoje tajemnice, przez które grozi jej prawdziwe niebezpieczeństwo...

Czy życie z dala od rodziny może dać szczęście? Co jest lepsze - szczery związek czy niezobowiązująca relacja? Czy warto żyć przeszłością?

Porywająca, pełna emocji i tajemnicza historia o tym, że czasami warto zamknąć za sobą wszystkie drzwi i z odwagą ruszyć w świat. Przeszłość jest tym, co trzeba pożegnać na zawsze. Liczy się jedynie to, co dopiero przed nami. Trzeba zaufać swojemu sercu. Kto wie, może za kolejnym zakrętem czeka na nas wielkie szczęście?

Informacje dodatkowe o Zostań już na zawsze:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-07-19

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Kup książkę Zostań już na zawsze

Zostań już na zawsze - opinie o książce

KIEDY DECYDUJE ZA NAS LOS

Kolejna świetna powieść Ilony Gołębiewskiej już za mną. "Zostań już na zawsze" to opowieść, która znalazła szczególne miejsce w moim sercu. Nie ukrywam, że tak się dzieje niemal za każdym razem, gdy zagłębiam się w historię napisaną przez tę autorkę.
Tym razem poznajemy Kamilę Bardo, która po wielu trudnych perypetiach za granicą wraca do kraju i podejmuje pracę w dziale marketingu w jednej z warszawskich firm. Wydaje się, że wreszcie wszystko zaczyna się dziewczynie coraz lepiej układać, pozostaje więc jeszcze tylko odnowić kontakt z najbliższą rodziną. Młodsza siostra Julia przebywa z mężem w Danii, ale matka Otylia i starszy brat Wiktor nadal mieszkają w Budlewicach na Mazurach. Los jednak bywa przewrotny i nie ułatwia sprawy naszej bohaterce. Mobbing w miejscu pracy oraz pewien tajemniczy mężczyzna z przeszłości to tylko niektóre problemy z jakimi przyjdzie się mierzyć Kamili. Na szczęście w tym przypadku dziewczyna może liczyć na najbliższych wbrew popularnemu powiedzeniu, że z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciu.
Od samego początku, od sagi o Starym Domu jestem stałą czytelniczką powieści Ilony Gołębiewskiej. Każda z opisanych dotąd historii jest inna, niepodobna do poprzednich, a tym samym bardzo ciekawa. Dlatego po książki autorki sięgam z ogromną przyjemnością i wiem, że się nie zawiodę. "Zostań już na zawsze" to opowieść o trudnych wyborach, przebaczeniu i demonach, które czyhają gdzieś za drzwiami do przeszłości. Trzeba szczelnie zamknąć te wrota, by raz na zawsze utrzeć im nosa. Autorka i tym razem nie poskąpiła rodzinnych tajemnic, które muszą ujrzeć światło dzienne. Warto tu wspomnieć o roli rodziny, która jest przecież najważniejsza. Po raz kolejny Ilona Gołębiewska odkryła przed nami ludzkie historie, w których skomplikowane relacje są trzonem opowieści, ale nie brak tu również marzeń, wyzwań i wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów ubranych w całą gamę przeróżnych emocji. Radość przeplata się ze smutkiem, a nienawiść z miłością. Podobnie jest też z budowaniem napięcia, które nie słabnie od początku, aż do ostatniej strony. I oczywiście wszystko jest dokładnie zaplanowane w punkt, umiejętnie wypośrodkowane i akuratne.
Autorka skupiła się też bardzo mocno na wykreowanych bohaterach. Są to złożone i wyraziste osobowości obdarzone najczęściej skomplikowanymi charakterami. Dużą rolę w tej historii odgrywają też postacie drugoplanowe, które tworzą klimat i ubarwiają opowieść. Wszyscy są wiarygodni i życiowi w swoim postępowaniu. Popełniają błędy i ponoszą tego konsekwencje.
"Zostań już na zawsze" to ciepła i pięknie napisana historia. Ilona Gołębiewska jest prawdziwą bajarką. Jej opowieści cechuje duża dbałość o szczegóły, zaskakujące wydarzenia oraz tematy, które same skłaniają do przemyśleń. Niejednokrotnie zastanawiamy się nad podejmowanymi przez bohaterów decyzjami - czy są one słuszne? Jakie będą ich konsekwencje? Czy my postąpilibyśmy podobnie? Autorka zadbała o to, abyśmy naprawdę mięli o czym myśleć i co analizować.
Warto też zauważyć, że "Zostań już na zawsze" to trzeci tom mazurskiego cyklu, który poprzedzają powieści "Zaufaj swojemu sercu" i "Zakochaj się jeszcze raz". Dla mnie była to pierwsza, niezwykle udana, wizyta w Budlewicach. Zgapiłam się i mam teraz do nadrobienia poprzednie dwie części, z czego oczywiście bardzo się cieszę. Mimo tego, że był to już trzeci tom, książkę czytało mi się bardzo dobrze. Nie było żadnego rozdźwięku jeśli chodzi o wydarzenia, jakie miały miejsce wcześniej. Można zatem śmiało czytać tę historię bez zachowania kolejności. Opowieść wypadła rewelacyjnie, na pewno zapamiętam ją na długo. Szkoda tylko, że książka okazała się tak krótka. Tutaj pozostaje niedosyt. Wcześniejsze powieści były zdecydowanie obszerniejsze i szkoda, że te ostatnie mają tylko niewiele ponad 300 stron.

Avatar użytkownika - brunetkabooksrec
brunetkabooksrec
Przeczytane:2023-09-03, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Poznajemy Kamilę Bardo, która po kłótni z toksyczną matką wyjechała za granicę i zerwała kontakt z rodziną. Jednak po kilku latach wróciła do Polski i próbuje na nowo ułożyć sobie życie w Warszawie. Kamila ma ciekawą pracę i chłopaka Huberta. Niestety w pracy pada ofiarą mobbingu ze strony szefa, a jej związek z Hubertem przechodzi kryzys. Na dodatek na jej drodze pojawia się ktoś z przeszłości. Nawiązuje kontakt z bratem, który namawia ją do powrotu do rodzinnych Budlewic na Mazurach. Dostaje pracę w salonie meblowym brata. Próbuje też naprawić relacje z matką. Ponaje Janka, architekta krajobrazu, którego znała w dzieciństwie. Kamila ukrywa przed nim swoje tajemnice z przeszłości. Jednak niespodziewanie przeszłość zastuka do jej drzwi.
Co wydarzyło się w przeszłości Kamili?
Czy życie z dala od rodziny może być szczęśliwe?
Czy uda się jej odbudować relacje z matką?

"Zostań już na zawsze" to bardzo życiowa i emocjonalna historia. Fabuła jest wciągająca i trzyma w napięciu. Charakterni bohaterowie. Polubiłam bohaterkę, która rzuciła wszystko i ruszyła na podbój świata, by zacząć wszystko od nowa. Kobieta z bagażem przeszłości musiała radzić sobie z problemami i zawalczyć o własne szczęście.
Autorka pokazuje nam, że tajemnice i przeszłość wychodzą w najmniej spodziewanym momencie i warto mieć przy sobie kogoś bliskiego, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. Przekonacie się, że największą siłą są rodzina i przyjaciele.
To historia, która pokazuje nam, że zawsze warto zawalczyć o swoje szczęście i trzeba mieć nadzieję na lepsze jutro. Uwielbiam takie historie, które pokazują, że z każdej sytuacji jest wyjście.
Podoba mi się lekki i przyjemny styl autorki. Wszystkie jej książki biorę w ciemno.
Jeśli lubicie cudowne i wartościowe historie to koniecznie sięgnijcie po tę książkę.
Jestem zachwycona i czekam na kolejne książki spod pióra autorki.

Gorąco polecam!

AUTOR: ILONA GOŁĘBIEWSKA
@ilona_golebiewska

WYDAWNICTWO: MUZA
@wydawnictwomuza

Trzeba zaufać swojemu sercu, bo liczy się tylko to, co dopiero przed nami.

"Życie zaczyna się tam, gdzie kończy się lęk."

"Każdy ma w swoim życiorysie coś, czego się wstydzi, czego się boi, za co jest wdzięczny albo z jakiegoś powodu szczęśliwy."

"Zostań już na zawsze" to barwna, ciepła, klimatyczna, niezwykle życiowa, pełna emocji, zakrętów, z tajemnicami przeszłości,  wielowątkowa opowieść, która pokazuje, że czasami trzeba stracić wszystko, aby odzyskać to, co jest najcenniejsze i w dodatku niezwykle realistyczna. Pokazuje, że nikt nie jest doskonały i bohaterów, którzy popełniają wiele błędów, jak ważna jest rodzina, ktoś bliski i wsparcie, które dają.
Historia, która porywa, oplata niczym bluszcz i pokazuje, że trzeba ufać swojemu sercu i czasami warto zamknąć za sobą wszystkie drzwi i ruszyć przed siebie w nieznane.
Porusza wiele ważnych tematów takich jak błędy przeszłości, zaufanie, przebaczenie, trudne wybory, przyjaźń, miłość,
Ucieczka przed przeszłością, która ciągnie się za główną bohaterką jak cień niespodziewana szansa od losu i uczucie, które pojawia się, niespodziewanie w trudnym momencie, rozwija powoli, niepospiesznie dojrzewając powoli niczym wiśnia.
"Zostań już na zawsze" opowiada historię Kamili Bordo, ponownie odwiedzimy, klimatyczne Budlewice. Fajne ponownie było, wróć do bohaterów z poprzednich części i zobaczyć, co u nich słychać.
Bohaterowie świetnie wykreowani, barwni i niezwykle prawdziwi i łatwo można się z nimi utożsamić. Podobał mi się upór Kamili w dążeniu do celu, że się nie poddawała i nie marnowała szans, które dostawała od życia.

Podobała mi się relacja Kamili i Janka, która rozwijała się stopniowo, niepospiesznie, budując coś naprawdę wartościowego.

"Kochała go na zabój.... Mieli piękne życie.
 Czasami przypominało bajkę. Ale przecież nie wszystkie bajki mają dobre zakończenie..."

Kamila ma trzydzieści jeden lat i jest najmłodszym dzieckiem Otylii Bordo. Dziewczyna uciekła za granicę, od razu po skończeniu liceum, mając nadzieję o lepszym życiu z dala od domu. Niestety nic nie poszło zgodnie z planem.
Życie było dla niej jedną wielką podróżą, ale wybory które, kiedyś podjęła, mogły zagrozić jej i jej bliskim. Jej przeszłość była wielką tajemnicą i nikt nie wiedział, czym kiedyś się zajmowała. Spodziewała się, że kiedyś przyjdzie jej zapłacić za wszystko wysoką cenę.
Zdobyte doświadczenie pozwoliło jej wyciągnąć wnioski i się zmienić na lepsze.
Porzuca dawne życie, zostawia wszystko za sobą i ucieka do Warszawy, by zacząć nowe życie. Pracuje w firmie EnCASINO jako specjalistka do spraw marketingu, jest w związku i z nadzieją patrzy w przyszłość.

Jednak życie Kamili zaczyna się komplikować coraz bardziej, a przeszłość wraca,  szybciej niż myślała razem z człowiekiem, o którym chciałaby zapomnieć.
Wraca do rodzinnego domu, aby pomyśleć, złapać nieco oddechu od problemów i pomyśleć co dalej ma zrobić ze swoim życiem.
Ta decyzja powoduje wiele zmian.

-Czy wszystko dobrze się ułoży w życiu Kamili?
-Czy przeszłość wróci?
-Czy Kamila pogodzi się z matką i jak ułożą się jej relacje rodzinne?
-Czy zdradzi swoje tajemnice?
-Jakie zamiary ma wobec kobiety Nowicki?

POLECAM ❤️❤️

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz do recenzji. Współpraca barterowa.

Avatar użytkownika - kotoksiazka
kotoksiazka
Przeczytane:2023-08-15, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

ZOSTAŃ JUŻ NA ZAWSZE to niezwykle życiowa powieść obyczajowa, która oczaruje was sielskim klimatem.

To kolejna nowość od Ilony Gołębiewskiej o rodzinie Bordo. Wprawdzie powieści nie są serią, jednak to już trzecia książka, która kręci się wokół kolejnego członka rodziny. A w tej pozycji autorka opowiedziała mi historie ostatniej, najmłodszej siostry Bordo, Kamili, kobiety z bagażem doświadczeń i realnymi problemami, która wzbudził u mnie pozytywne emocje. Autorka, bowiem przedstawiła ją jako kobietę z krwi i kości. Bardzo kibicowałam jej, aby potrafiła otworzyć się i podzielić swoimi problemami z Wiktorem, skłonnym do pomocy młodszej siostrze. Bo nie zawsze sami jesteśmy wstanie rozwiązać swoje problemu.

Cieszę się również, że dzięki historii Kamili znów mogłam wrócić do urokliwej rezydencji w mazurskich Budlewicach i zobaczyć co słychać u pozostałych bohaterów.

Zmiany życiowe następują wtedy, kiedy ktoś znajduje się na przysłowiowym zakręcie lub gdy tonie i dotyka dna, a wtedy jedyne, co mu pozostaje to się od niego odbić, wtedy przychodzi taki moment, gdzie trzeba zostawić wszystko i zacząć żyć na innych zasadach.
Kamila Bardo najpierw szukała swojego szczęścia poza granicami kraju, niestety przez ciemne interesy musiała wrócić do Polski i kiedy wydaje jej się, że wychodzi na prostą w Warszawie, tam też pojawiają się komplikacje, a wtedy postanawia wreszcie szukać pomocy w rodzinie. Jadąc do Budlewic, wracają do niej wspomnienia, zarówno te dobre, jak i te złe, ale to wreszcie tam wszystko zaczyna się układać.
Jak zawsze autorka ukazała nam historię, z którą pewnie utożsamia się nie jedna kobieta, kłopoty w pracy, nieudany związek, rodzina, z którą urwał się kontakt, niestety taka jest codzienność sporej ilości ludzi. Bohaterka pomimo wielu porażek za każdym razem podnosiła się i szła dalej, szukała rozwiązań danych problemów oraz starała się nie chować głowy w piasek, chociaż czasami jej się to nie udawało. Czytając tę historię, nie miałam w sobie aż tak wielu emocji, od samego początku wiedziałam, że bohaterka ma duże wsparcie i wszystko się ułoży, pomimo to było kilka zaskakujących momentów, które mogły skończyć się różnie.
Jest to już trzecia część o rodzinie Bardo i cały czas jestem pod wrażeniem tego, jak fajnie da się stworzyć spójną historię w kilku częściach, a jednocześnie taką, którą da się czytać osobno. Jednak uważam, że jak ktoś ma w planach przeczytać wszystkie części, warto jednak zacząć od początku, żeby zachować chronologie wydarzeń i mieć szerszy obraz na życie wszystkich bohaterów.
To już ten czas, kiedy trzeba pożegnać tę rodzinę i piękną miejscowość na Mazurach i jak zawsze mam łezkę w oku, ponieważ bardzo często zżywam się z bohaterami i tak było również tym razem, ale mam nadzieję, że autorka jeszcze nie raz mnie zaskoczy.

Avatar użytkownika - Grazyna_a_czyta
Grazyna_a_czyta
Przeczytane:2023-07-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Po książki Ilony Gołębiewskiej sięgam już w ciemno, bez obaw, czy przypadną mi do gustu, bo wiem że z pewnością tak będzie. Autorka w napełniony emocjami sposób potrafi wciągnąć czytelnika w świat bohaterów, w którym zwyczajne problemy, przeciętnego Kowalskiego, przeplatają się z ludzkimi tragediami, błędami ale i nadzieją na nowy początek. Nie inaczej jest w przypadku „Zostań już na zawsze”, w której poznajemy kolejnego członka rodziny Bardo.

Kamila chciała zacząć od nowa. Opuszczenie rodzinnych Budlewic miało być początkiem wymarzonego życia pełnego przygód, wyzwań i upragnionych podróży. Los bywa jednak kapryśny. Po latach kobieta wraca do Polski, by ponownie rozpocząć wszystko od nowa, jednak nawet tu przeszkody jej nie omijają. Problemy z przełożonym, kładą się cieniem na jej karierze, a związek z Hubertem przechodzi chwilowy kryzys. Do jej życia ponownie wraca przeszłość. Nawarstwiające się komplikacje, skłaniają ją do przyjęcia oferty od starszego brata, który proponuje kobiecie odwiedziny starego dworku w Budlewicach i pracę. Czy powrót do przeszłości może okazać się tak naprawdę drogą ku przyszłości?

Główną bohaterką tej pozycji jest Kamila, córka Otylli, mentorki rodu z Budlewic. To bez wątpienia inteligentna, młoda kobieta, której życiowe wybory okazały się jednak nie do końca tak dobre jak tego oczekiwała. Jej wytrwałość, chęć spełnienia marzeń, mimo że z biegiem czasu ulegają zmianie, sprawiły, że bardzo polubiłam tę ambitną kobietę i z ciekawością śledziłam jej losy. Postacie drugoplanowe, po raz kolejny odgrywają tu niemałą rolę, co już miałam okazję poznać w przypadku poprzednich książek autorki. Rzucają nowe światło na bieg wydarzeń, czasami pokazują inny punkt widzenia na to co ma aktualnie miejsce w fabule.  Autorka serwuje nam tu tajemnice, które kryją się na stronach, jedną z nich jest pobyt Kamili za granicą. Co takiego wydarzyło się w życiu kobiety, że zapragnęła wrócić do ojczyzny?

To piękna historia zarówno o nowych początkach, jak i smutnych końcach, popełnianych błędach oraz problemach z którymi muszą poradzić sobie bohaterowie. Pokazuje jak ważna jest rodzina albo ktoś bliski obok nas, kto choćby samą obecnością będzie dla nas wsparciem. Jak potoczą się losy młodej Bardówny? Czy Budlewice zmienią jej życie?

Avatar użytkownika - Karmelek3
Karmelek3
Przeczytane:2023-07-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Okładka zdecydowanie pasuje do dwóch poprzednich, której akcja ma miejsce w małej wsi. Satynowa w dotyku, z wytłuszczeniami. Posiada skrzydełka, które stanowią dodatkową ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Na jednym z nich przeczytacie kilka zdań o autorce, a na drugim zobaczycie aż osiem okładek jej innych książek, wydanych całkiem nie dawno. Każdą z nich czytałam, były lepsze i nieco słabsze, ale wciąż polecam każdą. W środku są piękne ornamentowe wstawki - świetnie to książkę zdobi i wyróżnia na tle pozostałych. Stronice są kremowe, czcionka wystarczająca dla oka. Literówek brak.

To moje kolejne spotkanie z autorką, nie liczę już które. Znów dostałam niezwykle barwą, życiową opowieść, która wciągnęła mnie od pierwszych stron. Napisana jest w niezwykle prosty, przystępny sposób. Wpada się od razu do świata bohaterów i zostaje z nimi do ostatniej kropki. Uwielbiam książki pisarki za to, że zawsze podejmuje się tematów życiowych, które i nas mogą spotkać. Za to, że nigdy nie koloryzuje życia i pokazuje je takim, jakie jest. Czyli nie zawsze w pełni barw, a często szarościach i czerni... Ma w sobie też coś, co sprawia, że z ogromną przyjemnością czyta się powieści z małą wsią jako miejscem akcji, która zazwyczaj jest barwna, skrywająca tajemnice... Ma to swój urok, który ja szczerze polubiłam.

Przeszłość gra tutaj pierwsze skrzypce. Problemy z przeszłości, tej dalszej i bliższej ciągną się za naszą bohaterką i nie chcą odczepić, jak rzep... Kreuje to bohaterkę na niezwykle smutną, która kiedyś naprawdę cieszyła się życiem. Za każdym jednak razem ktoś gasił jej zapał, ktoś ją porównywał do innych, a gdy myślała, że odnalazła swoje miejsce w świecie i odpowiedniego człowieka, wtedy to właśnie po raz kolejny dostaje ogromnego kopniaka, który burzy jej świat. Wszystko niszczy... Wraca do kraju z nadzieją, że może jakoś to wszystko się ułoży i że może nawiąże nić porozumienia z rodzinną małą miejscowością, że pogodzi się z rodziną... Takie różne myśli przechodzą naszej bohaterce przez głowę. W dodatku mieszka z facetem, który zaczyna wyżywać się na niej, jakby to ona była winną wszystkich jego porażek. Cieszę się mimo wszystko, że Kamila to dzielna babka i dała radę w jakikolwiek sposób stawić czoła życiu i problemom. Może nie każde jej rozwiązanie uważam za słuszne, niemniej jednak i tak podziwiam ją...
Część pozostałych bohaterów już znam, z racji czytanych dwóch innych tytułów, gdzie akcja toczy się właśnie w Budlewicach. Janek, który jest nowym bohaterem, a jednak gdzieś w przeszłości bohaterów istniał, pojawił się i wzbudził we mnie pozytywne emocje i myśli. Czułam, że będzie dobrą osobą w tej lekturze i do samego końca trzymałam za niego kciuki.

Ta książka opowiada o sile przebaczania, przede wszystkim, na każdej linii. Na zaufaniu, prawdzie, ale i niestety, kłamstwach. O powracającej jak bumerang przeszłości, która nie chce odejść w zapomnienie, raz na zawsze... O przyjaźni, miłości, czy błędach popełnionych za młodu, które niosą przykre konsekwencje...
Ma w sobie mnóstwo wartości, o których warto pamiętać i nie raz pojawiają się w naszej głowie przemyślenia podczas czytania, na temat naszego własnego życia, podjętych decyzji czy i naszych błędów...

Akcja ma odpowiednie tempo. Wiele się dzieje dobrego, ale i złego, niestety. Pisarka zarzuca nas niespodziewanymi zwrotami akcji, które wbijają nas w fotel. Niemniej jednak dzięki temu jesteśmy w stanie się nie nudzić, a z ogromnym zaciekawieniem śledzić kolejne wydarzenia i czekać na finał, który... Może ktoś przewidzi, a może Was zaskoczy... Kto to wie. :)

Kończąc uważam, że Ilona Gołębiewska stworzyła kolejną, przepiękną powieść, niezwykle wartością i przede wszystkim prawdziwą, która zostaje w naszej głowie na dłuższy czas. Barwne opisy pozwalają przenieść się nam na krótką chwilę do małej mieściny, w której część osób jest dla siebie życzliwych, gdzie czas inaczej płynie. Gdzie wszystko jako tako nabiera swojego wyrazu... Autorka po raz kolejny nie zawiodła, a z każdą następną książką, zastanawiam się, czym znów mnie zaskoczy. W tej tu znajdziecie sporo tajemnic, problemów codziennego życia, nie tylko w domu, nie tylko miłosnych, ale i niestety w pracy również. Czyli... samo życie! Polecam!

Kamila wyjechała z rodzinnego domu, jak tylko skończyła liceum. Jednym z powodów był dość duży konflikt z matką, jednak niejedyny. Trafiła za granicę, gdzie pracowała, bawiła się, poznała mężczyznę, w którym się zakochała. Niestety w pewnym momencie wszystko zaczęło się sypać, a ona, aby zawalczyć o siebie, musiała uciekać. Trafiła do Warszawy, gdzie pracuje w agencji reklamowej, a także mieszka z Hubertem, z którym łączy ją związek.
Myślała, że powoli wszystko się ułoży, że to, co złe ma już za sobą. No cóż, pomyliła się, a przeszłość postanowiła o sobie przypomnieć w najmniej odpowiednim momencie. To jednak niejedyny problem, z jakim będzie musiała się zmierzyć. W pracy dostaje szansę na wykazanie się, ma prowadzić duży projekt, niestety osoba, z którą to będzie robić, ma wobec niej nieczyste intencje. Kamila potrzebuje oddechu, chwili odpoczynku, ma dość bycia ze wszystkim sama. Nawiązuje kontakt z bratem i po rozmowie, a także namowach z jego strony, postanawia na chwilę wyjechać w rodzinne strony. Powrót do Budlewic i spotkanie z matką nie będą łatwe. Czy da radę? Czy to będzie dobra decyzja? Jak potoczy się jej związek z Hubertem? Jaką decyzję podejmie odnośnie do pracy? Czy poradzi sobie z przeszłością, która do niej wróciła? Czy odnajdzie swoje szczęście?

W książce znalazłam ciekawą, wciągającą historię o kobiecie, która ucieka przed przeszłością. Czytało się ją naprawdę szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele różnych emocji. Akcja nie była bardzo szybka, jednak na tyle, że nie nudziłam się ani chwili. Mnie książka wciągnęła praktycznie od pierwszych stron i przeczytałam ją cała za jednym podejściem, nie mogłam się oderwać, aż nie poznałam zakończenia.

Główną bohaterką jest Kamila. To kobieta od dawna samodzielna, przyjacielska, niestety wpadająca w kłopoty, dająca sobą manipulować. Nie zawsze zgadzałam się z jej decyzjami, jednak polubiłam ją i mocno jej kibicowałam.

„Zostań już na zawsze” to książka, która mnie mocno wciągnęła i wywołała wiele emocji. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Avatar użytkownika - Kaktuslovebook
Kaktuslovebook
Przeczytane:2023-08-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

? RECENZJA ?
"Myślę, że drugiego człowieka można tak naprawdę poznać wyłącznie po tym, co robi, jak działa, jak wybiera. I jaki jest dla nas na co dzień. "

Współpraca reklamowa z @wydawnictwomuza

Przeszłość bywa tym, przed czym większość ludzi ucieka, niestety zawsze dogania w najmniej odpowiednim momencie. Nie zapomina, tylko cierpliwie czeka na swoją chwilę. Kamila to najmłodsza z rodu Bardo. Tak jak rodzeństwo wyruszyła własną ścieżką, która nie zawsze była dla niej dobra. Wielokrotnie popełniała błędy, była egoistyczna, ale nadszedł czas, by w końcu poukładać życie na nowo, by można było oddychać pełną piersią, bez oglądania się za siebie. Nie będzie to łatwe, jednak od czegoś trzeba zacząć.

Wspaniała część o kolejnej kobiecie rodu, w którym wszystko rozsypało się w drobny mak. Mieli niezły majątek, ale więzi rodzinne utracili, teraz nadszedł czas, kiedy mogą naprawić błędy, dać kolejną szansę, spróbować poukładać wszystko na nowo. Kamila była najmłodszą siostrą Wiktora, która wybrała tułaczkę po świecie i życie na własną rękę. Niestety nie wyszło jej tak jak zakładała, a koleje losu, sprawiły, że wróciła do kraju, a teraz zapragnie powróć do rodzinnych stron. Tylko tam, ma kogoś, kto poda jej pomocną dłoń, choć popełniła masę błędów. Wiktor był wyrozumiałym bratem, który kolejnej z sióstr zapragnie pomóc. Kamila czuła, że przeszłość w końcu ją dogoni i to tylko kwestia czasu. Jednak błędy należy naprawiać jeden po drugim. Nic na siłę. Nic na już. Nic pochopnie. W jej życiu było wielu mężczyzn, ale pojawi się jeden, który będzie najbardziej wart podjęcia ryzyka. Piękna książka, której bohaterowie nie byli i nie są ideałami. Najważniejsze jednak, że próbują, uczą się i wyciągają wnioski. Wsparcie, miłość, rodzinne więzi i nowe szanse. Bardzo polecam i czekam na więcej, bo Ilonka chyba nie postawiła ostatecznie kropki.

Avatar użytkownika - z_ksiazka_w_plec
z_ksiazka_w_plec
Przeczytane:2023-07-19, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Zostań już na zawsze" to pełna emocji, tajemnic i żalu opowieść o Kamila Bardo, która uciekła od matki i rozpoczęła nowe życie. Od początku jednak nie układało się jej tak jak chciała i wróciła do Warszawy, by znowu zacząć od nowa. Ma ciekawą pracę oraz chłopaka Huberta. Nic jednak nie jest dane raz na zawsze i pada ofiara mobbingu ze strony przełożonego, a jej związek przechodzi dość poważny kryzys. A żeby jeszcze tego było mało w jej życiu pojawiała się ktoś z przeszłości. Gdy wszystko się wali postanawia z pomocą brata wrócić do rodzinnej miejscowości na Mazurach, gdzie dostaje pracę u brata w salonie meblowym. Od zawsze była krytykowana przez swoją matkę i teraz próbuje naprawić z nią relację. Czy jej się uda? Poznaje również starego znajomego z czasów dzieciństwa, Janka. Kamila ma swoje tajemnice, o których nie mówi Jankowi. Przeszłość jednak ma to do siebie, że przypomni sobie o nas w najmniej oczekiwanym momencie.

Dla mnie jest to druga powieść jaką przeczytałam pani Ilony Gołębiowskiej. I po raz drugi jestem zachwyconą historią, którą stworzyła. Jest to bardzo życiowa i prawdziwa historia, która może przydarzyć każdej z nas. I tym bardziej dostarcza ona wielu emocji. Nie brakuje tutaj tajemnic i rozgoryczenia, ale również nadziei, że w końcu wszystko ułoży się w życiu Kamili i że znajdzie swoje miejsce na ziemi i szczęście.

Autorka ma lekkie pióro, bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani i dostarczają wielu skrajnych emocji, a do tego został tutaj wspaniale oddany klimat Mazur. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie. ,,Zostań już na zawsze" jest idealną książką na wakacje. Polecam!

Lubicie wracać do bohaterów i miejsc, których poznaliście w książkach?

Ja tak, nawet gdy książki nie są bardzo ze sobą powiązane.

Kolejny raz mogłam wrócić do Budlewic dzięki książce ,,Zostań już na zawsze" @ilona_golebiewska

Kamila Bardo wraca do Polski i stara ułożyć sobie życie w Warszawie. Znajduje prace, jest w związku z Hubertem. Jednak wszystko zaczyna się sypać. W pracy staje się ofiarą mobbingu, jej już dziwna relacja z Hubertem zaczyna się pogarszać, a do tego pojawia się ktoś z przeszłości, o której nie chciała pamiętać. Postanawia spotkać się z bratem Wiktorem i za jego namową odwiedza rodzinne Budlewice, a jej życie zaczyna się zmieniać.

W kolejnej książce pani Ilony odwiedzamy Mazury, ale i spotykamy się z bohaterami z innych jej powieści. Chociaż na spokojnie można czytać ,,Zostań już na zawsze" bez znajomości wcześniejszych książek.

Pióro Autorki jest niesamowicie przyjemne, a przez książki się płynie. Sama byłam w szoku jak szybko udało mi się przeczytać ten tytuł.

Z każdą powieścią Pani Ilony stwierdzam, że historia, którą nam daje jest bardzo realna. Takie wydarzenia mogą spotkać każdego z nas. To właśnie dzięki temu, lubię wracać do książek tej Autorki.

Chociaż historia Kamili, najmniej mi się podobała. Ta bohaterka nie przypadła mi do gustu jak wcześniejsze. Co nie zmienia faktu, że bardzo jej kibicowałam i miałam nadzieje, że uda jej się uporządkować swoje życie.

Polecam Wam tę historię, a ja czekam na nowe książki Autorki.

Avatar użytkownika - KamaZ03
KamaZ03
Przeczytane:2023-07-16, Ocena: 6, Przeczytałem,

"Zostań już na zawsze " jest kolejną książką Ilony Gołębiewskiej, której czytanie było prawdziwą przyjemnością.

Jest to kolejna powieść poświęcona rodzeństwo Bardo.

Tym razem autorka zdecydowała się przybliżyć nam losy najmłodszej z całej trójki dzieci Otylii -Kamili.

Dziewczyna poszła w ślady swojej siostry Julii i krótko po maturze opuściła rodzinny dom.

Życie jej nie oszczędzało. Trafiła do Szwajcarii, kraju który dla wielu osób jest synonimem dobrobytu.

To tam Kama weszła w związek z Maksem.

Ich relacja szybko przerodziła się w gorący romans, jednak bajka trwała tylko do pewnego czasu..

Obecnie młoda kobieta mieszka w Warszawie pracuje w jednej z większych firm zajmującej marketingiem.

Nie wszystko układa się po jej myśli.

Do tego obecny partner sprawia coraz większe problemy.

Jak potoczy się historia bohaterki? I czy powrót do rodzinnych Budlewic okaże się przełomem w jej życiu?

Bardzo szybko wciągnęłam się w tę opowieść. Polubiłam też pannę Bardo.

Nieco krnąbrną , wygadaną, a przy tym błyskotliwą i w głębi duszy bardzo wrażliwą osobę.

Z zapartym tchem śledziłam jej losy gorąco kibicując.

Czy nieoczekiwana znajomość z przyjacielem brata Jankiem przerodzi się w coś więcej?

A może przeszłość nie pozwoli o sobie zapomnieć?

Czy Kamila odnajdzie miłość i szczęście?

Świetnie spędziłam czas.

Ta opowieść dostarczyła mi wielu pozytywnych emocji.

Okazała się również świetną wakacyjną rozrywką.

Gorąco polecam ?

Avatar użytkownika - izabela81
izabela81
Przeczytane:2023-07-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2023,

Po "Zaufaj swojemu sercu" i "Zakochaj się jeszcze raz" ponownie wracamy do mazurskich Budlewic. Każdy tom tej serii to odrębne historie, więc można czytać je bez znajomości wcześniejszych. Poprzednie części zaskoczyły mnie tym, co otrzymałam na ich kartach oraz dostarczyły nie lada emocji. Nie inaczej było i tym razem.

Ilona Gołębiewska kolejny raz postawiła na motyw tajemnic. Będę się powtarzać, ale uwielbiam go w wykonaniu autorki. Tym razem bliżej poznamy postać Kamili Bardo, która ma za sobą skomplikowaną przeszłość i oczywiście wspomniane przeze mnie liczne tajemnice oraz poważne problemy. Zdradzę tylko, że niebezpieczne. Oprócz tego jest jeszcze trudna relacja z matką, z którą też trzeba się zmierzyć. Byłam bardzo ciekawa, jak po latach wypadnie spotkanie obu kobiet. Czy będą potrafiły się w końcu porozumieć?

Główna bohaterka nie potrafi zapomnieć o przeszłości. Ale, by ruszyć dalej, należy to zrobić. Nie można wiecznie oglądać się za siebie. Inaczej nigdy nie będziemy w pełni szczęśliwi. Najważniejsze powinno być dla nas to, co do zaoferowania ma nam jutro.

Nie zabraknie gorącego uczucia, które wydaje się, że pojawiło się w trudnym momencie życia Kamili. Ale czy mamy na to wpływ? Czy serce można zignorować lub oszukać? Chyba nie, prawda? Czasem warto rzucić wszystko i mu zaufać. Tu autorka stawia przed nami pytanie, czy można być szczęśliwym z dala od rodziny? Kamila z pewnością będzie miała nie lada dylemat.

"- Myślę, że drugiego człowieka można tak naprawdę poznać wyłącznie po tym, co robi, jak działa, jak wybiera. I jaki jest dla nas na co dzień."

Przedstawiona historia jest na wskroś prawdziwa i jednocześnie niezwykle angażująca. Sytuacje, tajemnice i sekrety, z jakimi będziemy mieli do czynienia, sprawią, że zechcecie jak najprędzej je wszystkie poznać. Z kart książki bije ciepło, miłość, ale dla przeciwwagi pojawi się również ból, żal, kłopoty, nieporozumienia w związku. Widzimy też, jak ważne w trudnych momentach jest wsparcie i pomoc kogoś bliskiego, zwłaszcza rodziny.

"Zostań już na zawsze" to życiowa, wzruszająca, owiana tajemnicą powieść o ucieczce przed przeszłością, tajemnicach, wyrzutach sumienia, trudnych wyborach i dojrzewaniu do stawiania czoła przyszłości. Spodziewajcie się nieoczekiwanych zwrotów akcji i głębokich refleksji. Polecam bardzo!

Czekam na ciebie
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Czekam na ciebie

Zimowa sceneria Warszawy, zaginiony przed laty list, kulisy pracy w telewizji i losy paczki przyjaciół. A do tego działająca od ponad stu lat pracownia...

Zakochaj się jeszcze raz
Ilona Gołębiewska0
Okładka ksiązki - Zakochaj się jeszcze raz

Poszukiwanie własnej drogi do szczęścia, trudne relacje w rodzinie i utracona miłość, która powraca po latach... Nic nie jest dane raz na zawsze,...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz