Książka Paulo Coelho zostanie zekranizowana? Pierwsze zdjęcia jeszcze w tym roku!

Data: 2021-07-12 13:06:25 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Alchemik to jedna z najpopularniejszych książek brazylijskiego pisarza Paulo Coelho. Wiele wskazuje na to, że już niebawem do kin trafi film oparty na popularnej powieści. 

Obrazek w treści Książka Paulo Coelho zostanie zekranizowana? Pierwsze zdjęcia jeszcze w tym roku! [jpg]fot. NRKbeta / Flickr / CC BY-SA 2.0

Ruszają prace nad ekranizacją Alchemika Paulo Coelho. Takie informacje jako pierwszy podał serwis Deadline, a zaraz za nimi portale internetowe na całym świecie. Wiele wskazuje na to, że pierwsze zdjęcia do produkcji ruszą jeszcze w tym roku. 

Alchemik – ekranizacja 

Paulo Coelho jest jednym z najpopularniejszych współczesnych brazylijskich twórców. Mimo powszechnej krytyki, pisarzowi udało się zrobić karierę na całym świecie, a złote myśli pochodzące z jego książek do dziś cieszą się sporą popularnością wśród internautów. 

Czytaj także:  Tragicznie zmarły Kobe Bryant miał napisać książkę z Paulo Coelho

Jedną z najpopularniejszych publikacji autora jest Alchemik, powieść przedstawiająca losy młodego pasterza, który decyduje się ruszyć w nieznane, by zdobyć niezwykły skarb. Publikacja została przetłumaczona na rekordową liczbę języków – książka ukazała się w aż 56 przekładach, a jej sprzedaż opiewa na ponad 100 milionów egzemplarzy. 

Niestety, mimo sporego zainteresowania ze strony czytelników, książka dość długo musiała czekać na swoją ekranizację. Pierwsze plany adaptacji tytułu Coelho pojawiły się jeszcze w 1994 roku, kiedy prawa do filmu nabyć miał Warner Bros. W ciągu kolejnych lat ekranizacją miały zajmować się kolejne studia, by ostatecznie w 2016 roku prawa do produkcji trafiły do firmy Westbrook Studios. 

Alchemik – kiedy premiera filmu? 

Jak wskazuje serwis Deadline.com, pierwszy klaps na planie filmowym paść ma jeszcze w tym roku. Alchemik realizowany ma być we wrześniu na terenie Maroka. To dopiero wstępna faza produkcji, chociaż – jak według informacji Deadline'a – premiera może odbyć się jeszcze w przyszłym roku. 

Czytaj także:  Paulo Coelho nazwał prezydenta ignorantem. Kolejny pisarz krytykuje głowę państwa 

Warto wiedzieć, że w roli głównej prawdopodobnie wystąpi Sebastian de Souza, którego widzowie kojarzyć mogą  z serialu Kumple. U jego boku pojawi się między innymi Tom Hollander czy Youssef Kerkour. Za reżyserię odpowiada Kevin Frakes.

Nie tylko Alchemik 

Chociaż Coelho kojarzony jest przede wszystkim z Alchemikiem oraz powieścią Pielgrzym, to pisarz w swoim dorobku posiada znacznie więcej publikacji. Ostatnia z nich ukazała się na rynku w 2018 roku i nosi tytuł Hipis. Wcześniej Paulo Coelho wydał m.in. powieści Demon i panna Prym, Jedenaście minut czy Zahir

W 2014 roku stworzony został film, który przedstawiał biografię pisarza. Produkcja  Paulo Coelho. Niesamowita historia opowiadała o losach Brazylijczyka sprzed wydania pierwszej książki. 

Książka Alchemik wciąż pozostaje w sprzedaży. Publikację kupić można w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Alchemik
Paulo Coelho31
Okładka książki - Alchemik

„Alchemik” otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy czasami zapomnieć. Każe marzyć, podążać za własnym powołaniem...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Pętla
W. & W. Gregory
Pętla
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Świadomy wybór
Izabela M. Krasińska ;
Świadomy wybór
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Joanna Kuciel-Frydryszak
Chłopki. Opowieść o naszych babkach
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Pokaż wszystkie recenzje