Amazon.pl już jest! Jak wygląda oferta polskojęzycznej księgarni?

Data: 2021-03-02 08:33:46 Autor: Patryk Obarski

Nieoczekiwanie 2 marca 2021 r. Amazon uruchomił polskojęzyczną odsłonę księgarni Amazon.pl. Już teraz w sklepie internetowym kupić można popularne książki oraz urządzenia elektroniczne od Amazonu. 

Obrazek w treści 

Od kilku dni na łamach polskich portali internetowych zapowiadane było oficjalne otwarcie sklepu Amazon.pl, czyli polskiej odsłony jednej z największych księgarń internetowych na świecie. Ku zaskoczeniu części czytelników, 1 marca sklep nie ruszył, wystartował jednak dzień później – we wtorek 2 marca. 

Amazon.pl już dostępny – jak wygląda oferta księgarni? 

Amazon już od pewnego czasu planował oficjalne wejście na polski rynek. Od kilku lat w Polsce tworzone były kolejne magazyny i punkty dystrybucyjne, jednak do niedawna klienci musieli korzystać z zagranicznych wersji księgarni (np. niemieckiej, brytyjskiej czy amerykańskiej). 2 marca ruszyła polska wersja serwisu, z której w łatwy sposób korzystać będą mogli polscy czytelnicy.

Czytaj także: Premiery Netflixa w marcu 2021. Co warto zobaczyć? 

Wraz ze startem polskiego Amazonu, sieć poszerzyła swoją ofertę o książki wydawane w języku polskim. Podobnie jak wiele innych księgarń internetowych, Amazon oferuje książki o cenach niższych niż te sugerowane na okładce. Dla klientów, którzy dokonają zakupów za minimum 100 zł, proponowana jest także darmowa dostawa. 

Amazon.pl zrzut ekranu

Wśród książek oferowanych przez Amazon.pl jako "bestsellery po polsku", znalazły się chociażby: Czuły narrator Olgi Tokarczuk, Powrót z Bambuko Katarzyny Nosowskiej, Chłopiec z lasu Harlana Cobena, Gambit królowej Waltera Tevisa czy Powiem tylko raz Lisy Gardner. Wśród proponowanych przez księgarnię publikacji pojawiła się również znana seria Anity Głowińskiej – Kicia Kocia

Książki w języku polskim sprzedawane są w kategoriach: beletrystyka, biografie i pamiętniki, biznes i ekonomia, dom i ogród, encyklopedie, podręczniki i roczniki, erotyka, historia, humor, kryminał i thriller, książki dla dzieci, książki dla młodzieży, kuchnia, nauka i technologia, podróże i przygoda, polityka, filozofia i nauki społeczne, religia i duchowość, rodzina i styl życia, romans, science fiction i fantasy, sport i rekreacja, zdrowie, fitness i odżywianie. 

Amazon.pl – kupimy Kindle prosto z polskich magazynów?

Na stronie Amazonu kupić można już także wysyłany bezpośrednio do polski sprzęt elektroniczny sygnowany logo firmy Amazon. Na razie w ofercie pojawiły się m.in. inteligentne głośniki Echo (cena waha się od 349 zł do 199 zł) oraz czytniki e-booków Kindle Paperwhite, za które zapłacimy od 560 do 650 złotych. 

Czytaj także: Czy w 2021 spotkamy się na targach książki?

Na ten moment oferta produktów od Amazonu nie jest tak szeroka, jak w przypadku zagranicznych odsłon księgarni, jednak można spodziewać, że wraz ze wzrostem popularności, polska wersja księgarni poszerzy swoją ofertę. Amazon oferuje obecnie dwie formy dostaw na terenie Polski – dostawę standardową (do 2-3 dni od momentu zamówienia) oraz dostawę priorytetową (dostawa następnego dnia od dnia złożenia zamówienia). 

Oprócz księgarni Amazon.pl, firma powoli rozszerza o wersje polskojęzyczne kolejne swoje usługi – m.in. platformę streamingową Amazon Prime Video. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje