Powrót z Bambuko

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2020-09-16

Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”.

Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z  dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.

Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!

Kup książkę Powrót z Bambuko

Opinie o książce - Powrót z Bambuko

Pierwsza książka Katarzyny Nosowskiej była pełna humoru. Wielu z Was ją pokochało. Ja również.

Teraz trzeba było sięgnąć po kolejną książkę. Tym razem jest bardziej gorzka, o codzienności, nas i naszych sfiksowanych umysłach i nieludzkich zachowaniach.

Można się w niej czasem przejrzeć jak w lustrze.

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-09-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

O ile poprzednia książka Nosowskiej była świetna to ta jest genialna!
W niepowtarzalnym stylu, dozą sarkastycznego i ironicznego humoru wali obuchem między oczy zwracając uwagę na to, co w życiu jest oczywiste i co przestaliśmy zauważać m.in. w pędzie za lajkami, chęcią posiadania, dając sobą manipulować. Od tej książki nie można się oderwać. Zdecydowanie polecam!

No i to jest pozycja na 6 :) świetna, inteigentna z humorem. Mega pozytywna i skłaniająca do przemyśleń. Czytałam pierwsza książkę Nosowskiej i tą przeczytałam rónież z przyjemnością. i chcę wiecej :)

Avatar użytkownika - wanderlust
Przeczytane:2021-07-29, Ocena: 4, Przeczytałam, Wyzwanie - 52 książki 2021 rok,
Avatar użytkownika - anikirax
anikirax
Przeczytane:2021-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
A ja żem jej powiedziała...
Katarzyna Nosowska0
Okładka ksiązki - A ja żem jej powiedziała...

A ja żem jej powiedziała... - ta książka to petarda Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która...