Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2020-09-16
Kategoria: Literatura piękna
ISBN:
Liczba stron: 272
Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”.
Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.
Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!
O ile poprzednia książka Nosowskiej była świetna to ta jest genialna!
W niepowtarzalnym stylu, dozą sarkastycznego i ironicznego humoru wali obuchem między oczy zwracając uwagę na to, co w życiu jest oczywiste i co przestaliśmy zauważać m.in. w pędzie za lajkami, chęcią posiadania, dając sobą manipulować. Od tej książki nie można się oderwać. Zdecydowanie polecam!
No i to jest pozycja na 6 :) świetna, inteigentna z humorem. Mega pozytywna i skłaniająca do przemyśleń. Czytałam pierwsza książkę Nosowskiej i tą przeczytałam rónież z przyjemnością. i chcę wiecej :)
A ja żem jej powiedziała... - ta książka to petarda Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która...
Przeczytane:2021-04-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Insta challenge. Wyzwanie dla bookstagramerów 2021, Przeczytaj tyle, ile masz wzrostu - edycja 2021, Wyzwanie - wybrana przez siebie liczba książek w 2021 roku, 12 książek 2021, 26 książek 2021, 52 książki 2021,
Pierwsza książka Katarzyny Nosowskiej była pełna humoru. Wielu z Was ją pokochało. Ja również.
Teraz trzeba było sięgnąć po kolejną książkę. Tym razem jest bardziej gorzka, o codzienności, nas i naszych sfiksowanych umysłach i nieludzkich zachowaniach.
Można się w niej czasem przejrzeć jak w lustrze.