Powrót z Bambuko

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2020-09-16

Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”.

Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z  dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.

Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!

Kup książkę Powrót z Bambuko

Opinie o książce - Powrót z Bambuko

Avatar użytkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-09-20, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

O ile poprzednia książka Nosowskiej była świetna to ta jest genialna!
W niepowtarzalnym stylu, dozą sarkastycznego i ironicznego humoru wali obuchem między oczy zwracając uwagę na to, co w życiu jest oczywiste i co przestaliśmy zauważać m.in. w pędzie za lajkami, chęcią posiadania, dając sobą manipulować. Od tej książki nie można się oderwać. Zdecydowanie polecam!

Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2020-10-24, Ocena: 4, Przeczytałem, 2020, 52 książki 2020,
Avatar użytkownika - Rozkrytyk
Rozkrytyk
Przeczytane:2020-10-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Nagana przodem, pochwała w ogonie.

Czym nas dzisiaj drugi człowiek wychłoszcze?

Wszak wokół nas krąży mnóstwo samozwańczych prokuratorów z ich oskarżycielskimi mowami, laborantów znających się na wszystkim czy wybawców ludzkości!
Nowa książka Kasi Nosowskiej to kalejdoskop pojękliwości i krzywdowania na dzisiejszy świat.
Z drugiej strony bratnia dłoń, psychiczne dofinansowanie i pokrzepienie poległym w walce o siebie.
Przecież nie musimy ukończyć życia z wysoką średnią!
Nie potrzebujemy trumny z czerwonym paskiem…

Avatar użytkownika - MariaAntonina
MariaAntonina
Przeczytane:2020-10-10, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020, 52 książki 2020,

Wydaje mi się, że jest jeszcze lepiej niż w pierwszej książce pani Kasi. Jest dojrzalej - choć pewnie nie jest to trafne słówko, gdy pisze się o autorce, która swoje już przeszła, przeżyła i widziała. Jest jeszcze szczerzej i bliżej z czytelnikiem, dzieli się jeszcze bardziej swoimi emocjami, odkrywa się przed nami. Nie ma barier w tej książce, a poruszane tematy są na czasie. Przyjemnie i szybko się czyta. Lekkie pióro przy pisaniu piosenek przełożyło się na pisanie książek. Gorąco polecam i dalej czekam na więcej od autorki.

Zbiór felietonów, w których Nosowska komentuje rzeczywistość i rozlicza się z rodziną i dotychczasowym życiem. Można się z autorką nie zgadzać, kręcić nosem na pewne postawy i zachowania, litować i smucić gdy opisuje nieszczęśliwe dzieciństwo. Całość napisana lekkim i przyjaznym piórem pobudza do refleksji, choć nie aspiruje do poradników w stylu jak żyć.

A ja żem jej powiedziała...
Katarzyna Nosowska0
Okładka ksiązki - A ja żem jej powiedziała...

A ja żem jej powiedziała... - ta książka to petarda Wydawało się, że nic już nas nie zaskoczy w internecie. I wtedy pojawiła się ona. Śmieszna gęba, która...