Coraz bliżej premiery „Ballady ptaków i węży”. Ujawniono kolejne klipy z produkcji

Data: 2023-10-30 11:52:26 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Do sieci właśnie trafiły nowe klipy promujące film będący prequelem Igrzysk Śmierci. Pojawiło się także sporo informacji na temat Ballady ptaków i węży. Czy produkcja osiągnie taki sam sukces jak adaptacja historii o Katniss Everdeen?

Kadr z filmu "Ballada ptaków i węży"fot. mat. prasowe / Murray Close/Lionsgate

Ballada ptaków i węży to produkcja, która stanowi adaptację najnowszej powieści autorstwa Suzanne Collins. Film jest prequelem hitowych Igrzysk śmierci. Wielkimi krokami zbliża się jego premiera, która została zaplanowana na 17 listopada 2023 roku. Zanim produkcja trafi na wielkie ekrany, filmowcy udostępnili kolejne kadry pochodzące z produkcji.

Ballada ptaków i węży – zwiastun został zaprezentowany 

Od jakiegoś czasu fani Igrzysk Śmierci nie kryją podekscytowania. A to wszystko przez Balladę ptaków i węży i jej zbliżającą się premierę! Odkąd tylko film został ogłoszony, to w sieci pojawiało się mnóstwo plotek na jego temat. Jakiś czas temu pokazano pierwszy plakat promujący produkcję. Miesiąc temu mogliśmy zobaczyć nowy zwiastun. Teraz natomiast pojawiło się sporo klipów związanych z produkcją.

Poniższy materiał pokazuje jak Doktor Gaul przedstawia twórcę Igrzysk Głodowych, czyli Casca Highbottoma, w którego rolę wcielił się Peter Dinklage:

Mieliśmy szansę również zobaczyć materiał skupiający się na Lucy Gray Baird granej przez Rachel Zegler. Jest to moment, w którym dziewczyna została wybrana na trybutkę Dwunastego Dystryktu:

Ballada ptaków i węży – kulisy powstawania

W sieci pojawiły się nie tylko klipy powiązane z konkretnymi postaciami czy fabułą, ale też takie związane z całym procesem powstawania produkcji wyreżyserowanej przez Francisa Lawrence’a. W materiale Welcome Back to Panem możemy usłyszeć twórców opowiadających o Balladzie ptaków i węży. Nina Jacobson, jedna z producentek, o relacji Snowa i Lucy powiedziała tak: 

Snow nigdy nie poznał nikogo takiego jak ona [Lucy]. Ten romans między nimi, sprawi, że Snow będzie kwestionował wszystko w co dotychczas uczono go, by wierzył. 

Jak zauważa reżyser, to co wydarzy się w tym filmie, jest ogromną częścią tego kim Snow stał się w późniejszym życiu. Pod koniec materiału możemy usłyszeć Lucy wykonującą utwór The Hanging Tree, który znany jest widzom poprzednich filmów – wówczas Katniss Everdeen wykorzystała go jako hymn buntowników. 

Poniżej możecie zobaczyć klip:

Główna bohaterka nadchodzącego filmu, młoda Lucy Gray Baird, zanim stała się trybutką, należała do trupy cyrkowej. Ta cecha bohaterki okaże się niezwykła dla całej produkcji — w Balladzie ptaków i węży niezwykle istotna będzie warstwa muzyczna. Także i poprzednie części filmów cieszyły się uznaniem ze względu na soundtracki i motywy muzyczne; do poprzednich filmów wykorzystano m.in. muzykę Taylor Swift czy LORDE. Poniższy materiał pokazuje, jak były tworzone utwory do najnowszej części uniwersum: 

Ballada ptaków i węży – ekranizacja prequela bestsellerowej dystopii

Igrzyska Śmierci to cykl, który od wielu lat ma grono wiernych fanów, równocześnie od 2008 roku przyciąga nowych zainteresowanych. Powieści Suzanne Collins cały czas są więc chętnie czytane. 

Przed seansem Ballady ptaków i węży warto zobaczyć pozostałe filmy z cyklu:

Jeśli więc chodzi o oryginalną trylogię, to składają się na nią kolejno: Igrzyska śmierci,  W pierścieniu ognia oraz Kosogłos. Wiele lat później ukazał się prequel, czyli właśnie Ballada ptaków i węży. Książka, tak jak poprzednie z cyklu, została w Polsce wydana przez Wydawnictwo Media Rodzina

Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży - wyd. filmowe - książka

Powieść jest dostępna do kupienia poniżej:

Tagi: ballada ptaków i węży, Igrzyska śmierci,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży - wyd. filmowe
Suzanne Collins1
Okładka książki - Igrzyska śmierci. Ballada ptaków i węży - wyd. filmowe

Ballada ptaków i węży- nowa, czwarta powieść, która ukazuje się w bestsellerowym cyklu Suzanne CollinsIgrzyska śmiercii stanowi prequel znanych nam wydarzeń...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szkielet
Janusz Mika
Szkielet
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Ocalało pięciu
Holly Jackson
Ocalało pięciu
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Sekrety Białej. Leśniczówka
Agnieszka Panasiuk
Sekrety Białej.  Leśniczówka
Wtem denat
Marta Kisiel
Wtem denat
Pokaż wszystkie recenzje