Nicola Coughlan znana z „Bridgertonów” wystąpi w specjalnym odcinku „Doktora Who”!

Data: 2023-11-20 16:45:48 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Wielu fanów wyczekuje premiery trzeciego sezonu Bridgertonów, w którym w jedną z głównych ról wciela się Nicola Coughlan. Co jednak ciekawe, aktorka zaangażowana została w nowe projekty. Czy to nie przeszkodzi jej w aktywną pracę nad serialem inspirowanym powieściami Julii Quinn?

Kadr z serialu "Bridgertonowie" fot. materiały prasowe Netflix 

Doctor Who to niezwykle popularny brytyjski serial science fiction opowiadający o niesamowitych przygodach tytułowego Doktora. Jak się okazuje, jedna z najbardziej charakterystycznych bohaterek serialu Bridgertonowie, Nicola Coughlan, pojawi się w nowych odcinkach popularnej produkcji.

Doctor Who z gwiazdą Bridgertonów

Klasyczną wersję Doktora Who emitowana była na BBC od 1963 do 1989, a w 1996 wyszedł film. W 2005 roku zdecydowano się wznowić prace nad produkcją i stworzyć jej zupełnie nową odsłonę, na którą dotychczas składa się 13 sezonów i kilka odcinków specjalnych. Serial opowiada o przygodach Doktora, który jest w stanie podróżować w czasie i przestrzeni swoim statkiem kosmicznym, czyli budką policyjną TARDIS. Kiedyś zamieszkiwał on planetę Gallifrey. Gdy aktualny Doktor umiera, to niespodziewanie odradza się w nowym ciele, zachowując dawne wspomnienia.

czytaj także: Bridgertonowie” 3 sezon: fabuła stała się zbyt mroczna? Zmiany w scenariuszu mogą opóźnić emisję

Niedawno odbył się pokaz prasowy The Star Beast, czyli pierwszego specjalnego odcinka 14 sezonu Doktora Who. Ponownie w tytułową postać wcielił się David Tennant, a Catherine Tate zagrała Donnę Noble. Wiadomo jednak już, że piętnastym Doktorem będzie Ncuti Gatwa i przejmie on tę rolę w tegorocznym epizodzie bożonarodzeniowym. 

Po pokazie odbyła się sesja pytań i odpowiedzi wraz z showrunnerem serialu, czyli Russelem T. Daviesem. Był on pytany o to kto jeszcze wystąpi w produkcji. Zdradził, że będzie to między innymi Nicola Coughlan, jednak na jej wątek trzeba będzie poczekać jeszcze przynajmniej rok:

Nicola Coughlan będzie na Boże Narodzenie [epizodzie] – jednak nie w te Święta, a w następne. Aktualnie kręcimy Boże Narodzenie 2024 r.

Chociaż wiele osób kojarzyć Coughlan z Bridgertonami, to jednak jakiś czas temu wystąpiła ona również w najnowszym filmie Barbie, gdzie zagrała Barbie Dyplomatkę.   

Specjalny odcinek Doktora Who czy Bridgertonowie?

Na pojawienie się Nicoli Coughlan w Doktorze Who będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Prawdopodobnie więc Bridgertonowie szybciej trafią na ekrany. Warto wspomnieć, że zbliżający się trzeci sezon ma się najmocniej skupić właśnie na postaci Penelope i Collinie. Aktorka już jakiś czas temu zdradziła, że w nowej serii nie zabraknie pikantnych scen, na które liczą fani

Serial jest tworzony na bazie cyklu romansów historycznych autorstwa Julii Quinnktóra zdradziła co myśli na temat całej produkcji oraz postaci Penelope. Co ciekawe showrunnerzy serialowych Bridgertonów zdecydowali się zmienić kolejność serii książkowej i najpierw zekranizować tom czwarty, czyli Miłosne tajemnice, więc to właśnie na podstawie tej książki bazuje trzeci sezon. 

Miłosne tajemnice - książka

Książkę, na bazie której powstał 3 sezon Bridgertonów, można kupić w księgarniach internetowych:

źródło: variety.com
Tagi: bridgertonowie,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Miłosne tajemnice
QUINN JULIA3
Okładka książki - Miłosne tajemnice

Penelope Featherington od zawsze kocha się w przyjacielu swego brata. Lecz czy szara myszka może zwrócić na siebie uwagę rozchwytywanego kawalera? Obserwuje...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Spotkamy się we śnie
Jolanta Kosowska; Marta Jednachowska
Spotkamy się we śnie
Cicha noc
Jolanta Kosowska
Cicha noc
Opera na trzy śmierci
Sylwia Stano
Opera na trzy śmierci
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Aleksandra Struska-Musiał ;
Ulica Pazurkowa. Zaklinacz kotów
Zbój
Joanna Jagiełło
Zbój
Negocjatorka
Małgorzata Łatka ;
Negocjatorka
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Marta Rydz-Domańska
Kocioł. Pierwszy astroMIAUta
Pokaż wszystkie recenzje