Quantcast

Polacy realizują kosmiczny romans. Netflix zapowiada nowy serial z Cielecką i Chyrą 

Data: 2023-02-06 11:28:09 Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

W lutym na platformie Netflix pojawi się nowa polska produkcja – Dziewczyna i kosmonauta. Nowa produkcja od Netflixa promowana jest jako „nowoczesny romans”, a jej akcja częściowo osadzona będzie w 2052 roku. 

Obrazek w treścifot. mat. prasowe / Netflix

Magdalena Cielecka i Andrzej Chyra zaangażowani są w najnowszy projekt Netflixa – Dziewczyna i kosmonauta. Nowa polska produkcja realizowana dla streamingowego giganta ma łączyć elementy opowieści miłosnej i serialu science-fiction. 

Dziewczyna i kosmonauta – o czym będzie nowy serial Netfliksa? 

Akcja Dziewczyny i kosmonauty rozgrywać się będzie na dwóch płaszczyznach czasowych w 2022 oraz 2052 roku. Główna bohaterka produkcji, Marta (w tej roli Magdalena Cielecka i Vanessa Aleksander) uwikłana jest w miłosny trójkąt z pilotami: Niko oraz Bogdanem. 

Czytaj także: Premiery Netflixa w lutym 2023. Nowe filmy i seriale na Netflixie

Mężczyźni wzajemnie rywalizują o serce Marty. Niko, który wygrywa konkurs na kierowanie statkiem kosmicznym, powraca po 30 latach na Ziemię, jednak rzeczywistość nie wygląda jak ta, którą opuścił w 2022 roku. 

Dziewczyna i kosmonauta kiedy premiera?fot. mat. prasowe / Netflix

Dziewczyna i kosmonauta – kto wystąpi w nowej produkcji?

Na ekranach będziemy mogli zobaczyć prawdziwą plejadę gwiazd. Ze względu na dużą rozpiętość czasową, do zagrania każdej z głównych ról zaangażowano po dwóch aktorów. W postać młodszej Marty wciela się Vanessa Aleksander, z kolei Martę z 2052 roku gra Magdalena Cielecka. 

Czytaj także: Trwają prace nad 6 sezonem „The Crown”. Aktorka produkcji uważa, że serial powinien się już skończyć

Bogdanem z 2022 roku jest Jakub Sasak, z kolei w postać Bogdana po 30 latach wcieli się Andrzej Chyra. Niezmienny pozostaje Niko, który na Ziemię mimo upływu czasu powraca niezmieniony. Tego bohatera zagra Jędrzej Hycnar. Z kolei w postać Minister Rewicz wcielić ma się Magdalena Boczarska, którą niedawno zobaczyć można było w produkcji Mój Agent.

Dziewczyna i kosmonauta o czym jestfot. mat. prasowe / Netflix

Dziewczyna i kosmonauta – kiedy premiera na Netflix? 

Nowy serial zobaczyć będzie można już 17 lutego 2023. Premiera odbędzie się jedynie na platformie Netflix, co oznacza, że produkcji nie zobaczymy w kinach. 

Czytaj także:  Premiery HBO w lutym 2023. Nowe filmy i seriale na HBO Max

Za reżyserię Dziewczyny i kosmonauty odpowiada Bartosz Prokopowicz. Producentami Dziewczyny i kosmonauty zostali Olga Cerkaska i Bartosz Cerkaski z Lulu Production. 

Dziewczyna i kosmonauta – czy to kolejna adaptacja w wykonaniu Netflixa?

To kolejna polska produkcja od Netflixa, która ujawniona została w ostatnich dniach. W zeszłym tygodniu Netflix poinformował, że jeszcze w tym roku na platformę trafi najnowsza wersja adaptacji powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza pt. Znachor. Wiadomość ta okazała się prawdziwą sensacją wśród internautów, a nowy projekt z udziałem Leszka Lichoty została skomentowana m.in. przez Annę Dymną

Tego roku na Netflixie pojawić ma się także adaptacja powieści Remigiusza Mroza. Chodzi o serię kryminałów o komisarzu Wiktorze Forście. Data premiery serialu Detektyw Forst nie jest jeszcze znana, choć już teraz można powiedzieć, że to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich produkcji tego roku. Co ciekawe, zaangażowana w Dziewczynę i kosmonautę Magdalena Cielecka do niedawna grała jedną z głównych ról w innej ekranizacji powieści Mroza – serialu Chyłka opartego na popularnej serii książek o warszawskiej adwokatce. Serial ten realizowany był przez grupę TVN w ramach produkcji Player Original. 

W przeciwieństwie do Znachora czy Detektywa Forsta, serial Dziewczyna i kosmonauta nie jest oparty na żadnej powieści. Za scenariusz serialu odpowiada Agata Malesińska.

Dziewczyna i kosmonauta serial Netflixfot. mat. prasowe / Netflix

 

Tagi: premiery netflixa,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje