Powstaną kolejne filmy w świecie Harry'ego Pottera!

Data: 2022-11-04 20:31:08 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Danuta Awolusi
udostępnij Tweet

Szef spółki Warner Bros. Discovery oficjalnie zapowiada, że będzie dążył do stworzenia kolejnych filmów w uniwersum Harry'ego Pottera i rozwijania czarodziejskiego świata. Chce także współpracować bezpośrednio z samą twórczynią pomimo kontrowersji, jakie wzbudza ostatnio J.K. Rowling.

Obrazek w treści Powstaną kolejne filmy w świecie Harry Fot. mat. prasowe HBO

David Zaslav przyznał otwarcie, że Warner Bros chce się koncentrować na franczyzach, bo to one pozwalają zarabiać największe pieniądze. Ekranizacje cyklu o słynnym czarodzieju przyniosła firmie ogromne zyski w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat i dlatego warto kontynuować ten kierunek rozwoju. Zapowiedź nawiązania z J.K. Rowling bezpośredniej współpracy to nie pustosłowie, skoro deklaracja padła na spotkaniu z najważniejszymi inwestorami, podczas którego omawiano wyniki z ostatniego kwartału. 

Wielkie kinowe franczyzy będą dotyczyły jednak nie tylko filmów o Harrym Potterze. Na ekrany kin wrócą Superman (Henry Cavill, który wystąpił ostatnio w filmach o Enoli Holmes, miał zrezygnować ze współpracy przy tworzeniu serialu Wiedźmin, by powrócić do tej roli), Batman czy Aquaman, a spółka ma również prawa kinowe do Władcy Pierścieni (filmów Petera Jacksona, nie zaś serialu stworzonego przez Amazon). Co ciekawe, po przejęciu stacji Discovery przez Warner Bros wytwórnia ma również prawa do programu Kuchenne rewolucje, którego gwiazdą jest Magda Gessler.

Przeczytaj także: „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – Peter Jackson mówi o serialu

Jak do tej pory osiem filmów o słynnym czarodzieju (były to: Harry Potter i Kamień Filozoficzny, Harry Potter i Komnata Tajemnic, Harry Potter i więzień Azkabanu, Harry Potter i Czara Ognia, Harry Potter i Zakon Feniksa, Harry Potter i Książę Półkrwi oraz Harry Potter i Insygnia Śmierci, wiele mówiło się także o ekranizacji sztuki Harry Potter i Przeklęte Dziecko, jednak nigdy do tego nie doszło) przyniosło Warner Bros 7,7 mld dolarów zysku. Podobnym sukcesem miała być seria Fantastyczne zwierzęta osadzona w tym samym uniwersum, jednak słabe wyniki ostatniej części, zatytułowanej Tajemnice Dumbledore'a pozwalały wątpić, czy powstaną kolejne odsłony.

Tymczasem o samej J.K. Rowling wciąż głośno. Autorka opublikowała niedawno swoją najnowszą książkę Serce jak smoła (wydaną pod pseudonimem Robert Galbraith), 6. tom cykl kryminałów o detektywie Cormoranie Strike’u.

Czytaj także: J.K. Rowling bohaterką własnej książki? Najnowsza powieść skrytykowana

Powieść znalazła się w ogniu krytyki, bo jej bohaterka została zamordowana za swoje transfobiczne poglądy. Fani uznali, że autorka nawiązuje tu do dużej dezaprobaty, z jaką styka się w mediach społecznościowych właśnie za swoje kontrowersyjne wypowiedzi o osobach transpłciowych.

Tagi: J.K. Rowling, harry potter,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Harry Potter i kamień filozoficzny
J.K. Rowling (Robert Galbraith)66
Okładka książki - Harry Potter i kamień filozoficzny

Harry Potter, sierota i podrzutek, od niemowlęctwa wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy - podobnie jak ich rozpieszczony syn Dudley - traktowali...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Najukochańsza
Joanna Jagiełło
Najukochańsza
Strach ze strychu
Radek Jakubiak
Strach ze strychu
Strefa interesów
Martin Amis
Strefa interesów
Stajnia pod Lipami
Magdalena Zarębska ;
Stajnia pod Lipami
Pokaż wszystkie recenzje