Już jest pierwszy teaser serialu 'Król' na podstawie prozy Szczepana Twardocha! 

Data: 2020-07-28 14:25:06 Autor: Patryk Obarski

We wtorek Canal+ zdecydowało się przedstawić widzom pierwszy teaser, który reklamuje najnowszy serial stacji, oparty na bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha pt. Król.

Obrazek w treści

We wtorek, 28 lipca, w sieci pojawił się pierwszy teaser, który zapowiada nowy serial oryginalny Canal+. Popularna stacja zekranizuje bestsellerową powieść Szczepana Twardocha pt. Król

Serial Król – opis

Serial pt. Król przeniesie widzów do Warszawy w latach 30. XX wieku. Nad Europą w tym czasie wisi widmo nadchodzącego faszyzmu i jednej z najtrudniejszych wojen na świecie. Tymczasem Warszawą trzęsie gang żydowski kierowany przez polskiego socjalistę, Kumę Kaplicę. Jednym z najbardziej oddanych członków gangu jest Jakub Szapiro, bokser i kobieciarz. Jakub ma jednak ambicje większe niż praca dla Kumy – pragnie kiedyś go zastąpić i samemu stanąć na czele grupy. 

Czytaj także: Szczepan Twardoch zapowiada nową książkę - "Pokora"

Niebawem mężczyzna otrzymuje nowe zadanie. Musi zaopiekować się młodym Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem na szczytach władzy tworzy się spisek, który zmienić może losy całego kraju. 

Król – zwiastun

Canal+ zdecydowało się udostępnić pierwszy teaser serialu Król. Nie jest to jeszcze zwiastun nowej produkcji w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, jednak klip daje szansę podejrzeć, jak wyglądać będzie nowy serial. 

Król – serial na podstawie książki Twardocha 

W serialu król wystąpią znane gwiazdy polskiego filmu. W roli głównej w produkcji zagra Michał Żurawski. U jego boku pojawią się Kacper Olszewski, Arkadiusz Jakubik, Borys Szyc, Magdalena Boczarska, Adam Bobik, Adam Ferency, Lena Góra, Barbara Jonak, Andrzej Kłak i Aleksandra Konieczna.

Za koncepcję serialu odpowiadają Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński oraz Leszek Bodzak. Łukasz M. Maciejewski został głównym scenarzystą projektu, pomagają mu natomiast Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, będący konsultantem produkcji. Producentem wykonawczym serialu na zlecenie CANAL+ jest Aurum Film.

Król – kiedy premiera serialu? 

Na produkcję na podstawie Króla Twardocha składać się będzie łącznie osiem odcinków. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że produkcja pojawić ma się na antenie CANAL+ PREMIUM już tej jesieni. Serial zobaczyć będzie można także w ramach usługi CANAL+ „Telewizja przez internet”.

Król – książka

Serial Król powstanie na kanwie książki Szczepana Twardocha o tym samym tytule, która w 2016 r. ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego. W 2018 r. książka doczekała się kontynuacji w postaci powieści Królestwo

Szczepan Twardoch  to jeden z najbardziej cenionych współczesnych pisarzy. W 2013 autor otrzymał nagrodę paszport „Polityki” za powieść Morfina, która otrzymała także nominacje do NIKE. Z kolei w 2015 r. pisarz został laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich. W 2020 r. zaplanowano premierę kolejnej książki autora – powieści pt. Pokora

Powieść Król, na której oparty jest serial, w dobrej cenie kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Król
Szczepan Twardoch5
Okładka książki - Król

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937. Nowa powieść Szczepana Twardocha Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje