Szczepan Twardoch zapowiada nową książkę

Data: 2020-06-18 10:52:30 Autor: Patryk Obarski

Szczepan Twardoch, autor takich powieści jak Morfina czy Król zapowiedział nową książkę. Kolejna publikacja w dorobku autora nosi tytuł Pokora. O czym będzie?

Obrazek w treści

Szczepan Twardoch to jeden z najbardziej cenionych współczesnych polskich autorów, który w swoich powieściach często porusza tematykę historii oraz Górnego Śląska. Wczoraj wraz z Wydawnictwem Literackim pisarz zapowiedział wydanie nowej książki. Nowa publikacja nosi tytuł Pokora i jest kolejnym projektem w dorobku pisarza.

Pokora – opis książki

Pokora przenosi czytelników do początków XX wieku. Właśnie kończy się I wojna światowa. Społeczeństwo próbuje wracać do normy, a dawni wojskowi – wychodzą ze szpitali polowych, starając się zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach.

W 1918 r. ze szpitala wychodzi Alois Pokora. Mężczyzna ten nigdy nie pasował – ani do przeszłości, ani do nowej rzeczywistości. Pochodzący z proletariackiej rodziny chłopak cierpi, będąc nieustannie odrzucany i pogardzany przez innych. Chwile zapomnienia mężczyzna odczuwa jedynie wtedy, kiedy spotyka się z odważną seksualnie Agnes.

Autor w swojej książce podejmie tematykę pożądania, władzy oraz walki o własną godnością.

Pokora – kiedy premiera?

Premiera nowej książki Szczepana Twardocha została zaplanowana na 16 września bieżącego roku. Już teraz jednak tytuł ten można kupić w przedsprzedaży w niektórych księgarniach.

Na ten moment nie wiadomo nic na temat wersji audio książki, pewne jest jednak, że tytuł ten zakupić będzie można także w formie e-booka.

Szczepan Twardoch – książki

Szczepan Twardoch to ceniony polski pisarz i dziennikarz. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2007 r. publikując książkę Sternberg nakładem wydawnictwa superNOWA. W 2012 roku otrzymał nagrodę Paszporty Polityki za wydaną tego samego roku Morfinę. Rok później książka ta nominowana była także do Nagrody Literackiej NIKE.

Autor na swoim koncie już dziewięć powieści – wspomniane Sternberg oraz Morfina, ale w dorobku znajdują się także Epifania wikarego Trzaski, Przemienienie, Zimne wybrzeża, Wieczny Grunwald, Morfina, Drach, Król oraz Królestwo. Ostatnia z nich wydana została w Polsce w 2018 r., natomiast już 16 września ukazać ma się w niemieckim przekładzie.

Pokora – gdzie kupić

Książkę Pokora kupić można w przedsprzedaży w księgarni Empik.com. Oprócz tego tytuł niebawem zakupić będzie można także w poniższych sklepach:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pokora
Szczepan Twardoch1
Okładka książki - Pokora

"Pokora" opowiada o władzy i uległości, o cenie jaką płaci się walcząc o własną godność, opowiada o wojnie i o następującej po niej rewolucji na ulicach...

dodaj do biblioteczki