Lipowo 2 sezon – czy będzie kontyunacja serialu? 

Data: 2024-02-26 17:35:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Od kilku tygodni na antenie stacji TVN oglądać można było serial Lipowo: Zmowa milczenia. Ta nietypowa produkcja kryminalna inspirowana była popularnymi powieściami Katarzyny Puzyńskiej. Czy, podobnie jak powieści, serial także doczeka się kontynuacji? Sprawdzamy, co wiadomo na temat 2 sezonu Lipowa.

Lipowo: Zmowa milczenia - kadr z serialufot. Tomasz Urbanek / TVN / x-news

Lipowo: Zmowa milczenia  to interesujący serial kryminalny, który w ostatnich tygodniach emitowany był na antenie stacji TVN. Wcześniej produkcję z udziałem Julii Kijowskiej, Piotra Packa i Eryka Kluma oglądać można było na platformie Player.pl. Jak wiadomo, produkcja TVN stanowiła ekranizację powieści Motylek, stworzonej przed laty przez Katarzynę Puzyńską. Czy doczekamy się wznowienia produkcji? 

Lipowo 2 sezon – czy będzie?

Jak wiadomo, telewizja rządzi się swoimi prawami, a produkcje – nawet te najbardziej nietypowe – muszą się zwrócić w postaci odpowiedniego zainteresowania ze strony widowni. TVN Warner Bros. Discovery nie podjęło jeszcze decyzji co do kontynuacji, choć – jak pamiętamy z przeszłości – często się na nie decydował (warto przypomnieć sobie chociażby seriale Chyłka czy Behawiorysta).

W październiku zeszłego roku, po finale serialu na platformie Player, aktorzy pytani byli o realizację 2 sezonu przez dziennikarzy „Dzień dobry TVN". Wówczas nie zdradzili, czy powrócą na plan – jak podkreślali, mimo ogromnych chęci, to nie w ich rękach leży decyzja o produkcji drugiej transzy.  Z kolei na TVN ostatni odcinek pierwszego sezonu Lipowa wyemitowany został 26 lutego 2024 roku. Być może jednak nie będzie to zupełny koniec przygód bohaterów – w serialu wciąż drzemie spory potencjał, głównie za sprawą obszernego materiału literackiego, który dostarczają powieści Katarzyny Puzyńskiej. Pierwszy sezon serialu – Zmowa milczenia – skupiał się głównie na wydarzeniach, które czytelnicy znali z książki Motylek. Poza nią istnieje dwanaście kolejnych powieści, które mogłyby stanowić podstawę dla serialu Playera. 

Lipowo: Zmowa milczenia – o czym był serial? 

Przypomnijmy, że w Lipowie: Zmowie milczenia poznajemy główną bohaterkę, Weronikę Nowakowską, która dopiero przyjeżdża do Lipowa. Szybko jednak wpada w kłopoty, między innymi zachodząc za skórę lokalnemu inwestorowi. 

Nowakowska wtrąca się w nie swoje sprawy, tymczasem Lipowo ma tajemnice, które skrywa nie tylko przed przyjezdnymi, ale i samymi mieszkańcami. W pierwszym sezonie serialu dochodzi do szokującego odkrycia na Polanie Czarownic. W serialu śledzimy także niepokojący wątek, którego akcja dzieje się w klasztorze.

Przeczytaj także:


Lipowo – serial inspirowany popularną serią 

Na cykl literacki Lipowo składa się łącznie czternaście powieści. Poza Motylkiem, do serii należą książki:

Fanów serialu, którzy zobaczyli już pierwszy sezon, zachęcamy do lektury pierwszej powieści z serii, a następnie do sięgnięcia po kolejne książki. W ten sposób – niezależnie od tego, czy Player zdecyduje się kontynuować produkcję kolejnego sezonu serialu – poznacie pełną historię Daniela Podgórskiego i Weroniki Nowakowskiej. 

Motylek (wydanie filmowe) - książka

Książkę Motylek kupić można poniżej: 

Tagi: lipowo,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Motylek (wydanie filmowe)
Katarzyna Puzyńska0
Okładka książki - Motylek (wydanie filmowe)

Doskonale skonstruowany kryminał, gęsta atmosfera małej społeczności i zagadki z przeszłości, które nigdy nie miały ujrzeć światła dziennego. W mroźny...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje