Ekranizacja „Mistrza i Małgorzaty” już niebawem? Zajmie się nią znany reżyser!

Data: 2019-12-21 21:07:39 Autor: Patryk Obarski

Mistrz i Małgorzata jest dla wielu czytelników jedną z ulubionych lektur literatury rosyjskiej. Tym razem adaptacja powstanie pod okiem znanego reżysera!

Mistrz i Małgorzata to powieść rosyjskiego pisarza Michaiła Bułhakowa, która pierwszy raz ukazała się w 1967 roku. Od tego czasu książka zyskała rozgłos na całym świecie, stając się jednym z najpopularniejszych współczesnych przykładów literatury rosyjskiej.

Czytaj także: Aktorzy z „Gry o tron” i „Pretty Little Liars” z kolejną ekranizacją książki!

Fabuła Mistrza i Małgorzaty, osadzona w Moskwie lat 30., wielokrotnie adaptowana była na scenariusze teatralne i słuchowisk radiowych. Teraz książka zostanie zekranizowana przez Hollywood. Reżyserią zająć ma się zaś ceniony Baz Luhrmann.

Mistrz i Małgorzata – opis filmu

O czym będzie film Mistrz i Małgorzata? Rosja lat 30. jest miejscem specyficznym, nad którym władzę sprawuje władza rosyjska, a nie boska. Jednak czy na pewno?

Do Moskwy trafia Szatan, który podobno nie istnieje. A jednak, w stolicy ateizmu zaczynają dziać się nieprawdopodobne rzeczy, których ani obywatele, ani urzędnicy nie potrafią wytłumaczyć.

Nietypowego spotkanie Szatana z pewnym pisarzem, zwanym Mistrzem oraz jego miłość do pewnej damy – Małgorzaty Nikołajewny to dopiero przedsmak wielowarstwowej historii, w której trudne życie w bloku wschodnim łączy się z fantastyczną wizją świata nadnaturalnego.

Mistrz i Małgorzata – ekranizacja 2020

Przed paroma dniami znany serwis Deadline poinformował, że znany reżyser Baz Luhrmann, który na swoim koncie ma m.in. adaptację Wielkiego Gatsby’ego F.-Scotta Fitzgeralda, zajmie się adaptacją filmową książki Bułhakowa.

Czytaj także: "Behawiorysta" Mroza zostanie zekranizowany!

Ekranizacja książki byłaby pierwszą produkcją Mistrza… zrealizowaną z tak wielkim rozmachem. Do tej pory doczekano się bowiem jedynie miniseriali produkcji rosyjskich czy polskich. Na stworzenie filmu planuje się budżet w wysokości ok. 100 milionów dolarów.

O chęci adaptacji wiadomo już od dawna, jednak ze względu na trudności z uzyskaniem licencji pozwalającej na stworzenie adaptacji, prace przez długi czas były wstrzymywane. Informacja o wyborze reżysera może sugerować, że wreszcie udało się wynegocjować warunki i film ostatecznie niebawem powstanie.

Mistrz i Małgorzata film - aktorzy

Na ten moment nie wiadomo, kto wystąpi w amerykańskiej produkcji na podstawie powieści Michaiła Bułhakowa. Nie rozpoczęto bowiem oficjalnie nawet castingów do produkcji, a wszystkie prace nad filmem są nadal ściśle tajne.

Czytaj także: Jólabókaflóð, czyli powódź książek – na Islandii rozpoczyna się właśnie sezon na czytanie

Możliwe, że w przyszłym roku producentka Svetlana Migunova-Dali przedstawi kolejne szczegóły związane z produkcją.

Mistrz i Małgorzata – książka

Książka Mistrz i Małgorzata pierwszy raz opublikowana została w latach 60. w ZSRR. Wówczas treść powieści została ocenzurowana przez ówczesne władze Związku Radzieckiego. Od tego czasu książka była wielokrotnie wznawiana i publikowana, także za granicą. Książka nadal dostępna jest w regularnej sprzedaży, a w dobrej cenie kupić można ją poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Mistrz i Małgorzata
Michaił Bułhakow 37
Okładka książki - Mistrz i Małgorzata

Po raz pierwszy od 17 lat w tłumaczeniu Andrzeja Drawicza! Szatan odwiedzający Moskwę w latach 30. XX wieku, pisarz nazywany Mistrzem i jego miłość...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje