Najciekawsze premiery książkowe w lutym 2022

Data: 2022-02-01 09:00:02 Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

W pierwszym dniu lutego przychodzimy do was z porcją ciekawych premier tego miesiąca. Choć luty liczy zaledwie 28 dni, to w tym czasie na półkach w księgarniach pojawi się całe mnóstwo książek. Przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych propozycji. Więcej znajdziecie w naszym dziale „nowości książkowe".

Wydawnictwa książkowe nie zwalniają tempa. Po dość udanym początku roku, okazuje się, że luty zaskoczy nas jeszcze większą ilością premier. Nie sposób zapoznać się ze wszystkimi, dlatego specjalnie dla was wybraliśmy te, które naszym zdaniem powinny zasługiwać na waszą czytelniczą uwagę. Oto nasze propozycje:

Premiery początku miesiąca

Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji? – Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz

Książka Nadchodzi III wojna światowa. Czy Ameryka porzuci Polskę na pastwę Rosji? wydana nakładem Wydawnictwa Rebis niezwykle aktualna próba odpowiedzi na pytania dotyczące tego, co może w najbliższym czasie wydarzyć się na świecie. Mowa tutaj o Stanach Zjednoczonych i ich ewentualnej wojnie z Chinami, a także o stanowisku Rosji wobec tych konfliktów. Autorzy, czyli Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz starają się przedstawić najaktualniejsze relacje pomiędzy mocarstwami, a także umiejscowić Polskę we wszelkich rywalizacjach na arenie międzynarodowej. Geopolityk i publicysta historyczny szukają odpowiedzi na to, czy Polska ma czego się obawiać. 

Premiery 2 lutego 

Niepokorna księżniczka – Małgorzata Falkowska

Niepokorna księżniczka to jak określa autorka, Małgorzata Falkowska uwspółcześniona wersja baśni o Aladynie. Księżniczka Jasmina jest młodą kobietą, którą ojciec tyran trzyma w złotej klatce. Jej największym marzeniem jest wolność i realizacja własnych marzeń. Na jej horyzoncie pewnego dnia pojawia się nadzieja na wybawienie. Objawia się jednak nie pod postacią złodzieja, a bardzo atrakcyjnego ochroniarza. Mężczyzna ma dobre serce i prędko wplątuje się z Jasminą w grę przepełnioną namiętnością. Jednak czy to zakazane uczucie ma szansę przetrwać? Tego dowiecie się czytając powieść wydaną nakładem Wydawnictwa Muza

Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet – Angela Saini

Wydawnictwo Czarne luty rozpoczyna dwoma premierami. Pierwszą z nich jest reportaż Gorsze. Jak nauka pomyliła się co do kobiet, w którym to Angela Saini pokazuje, że wciąż istnieje przekonanie, że kobiety są gorsze od mężczyzn. Autorka przedstawia szereg badań, które do dziś są kontynuowane. Autorka rozmawia z naukowcami i naukowczyniami, którzy zajmują się kwestiami różnic między płciami i niekiedy dochodzi do zaskakujących wniosków.

Armenia. Obieg zamknięty – Maciej Falkowski

Kolejna propozycja Wydawnictwa Czarne to reportaż Macieja Falkowskiego o Armenii. Autor przedstawia losy państwa, które jest mocno odizolowane od reszty świata. Wszystko przez zamknięte granice, konflikty i uzależnienie od Rosji. W książce Armenia. Obieg zamknięty przedstawione zostają także różnice mentalne, na które wpływ ma permanentny lockdown kraju. Falkowski snuje opowieść o przeszłości i teraźniejszości, o miastach i wsiach, ale przede wszystkim o ludziach, których spotyka na swojej drodze. 

Premiery 9 lutego – powrót ulubionych autorek

Jedyna z archipelagu – Kristin Hannah

Wśród premier, które będą mieć miejsce 9 lutego, znajduje się wiele powieści znanych i lubianych autorek i autorów. Jedną z takich autorek jest Kristin Hannah, która powraca z nową książką. Mowa o Jedynej z archipelagu wydanej nakłądem Wydawnictwa Świat Książki. Książka ta opowiada o skomplikowanych relacjach matki i córki. Nora Bridge zostawiła męża i córki, aby odnieść sukces dziennikarski. Kobieta słynie z dobrych rad, które niejednokrotnie dotyczą relacji rodzinnych. Córka Nory nie może pogodzić się z odejściem matki. Wini ją za wszystkie swoje porażki, a gdy przychodzi okazja, chce się na niej zemścić. Jednak nim zdąży to zrobić, Nora ulega wypadkowi i wszystko się zmienia. Ruby musi zająć się ranną matką. Jednak czy chwile spędzone razem są w stanie naprawić 11 lat milczenia?

Czarne skrzydła czasu – Diane Setterfield

Autorka bestsellerowej powieści Była sobie rzeka powraca z kolejną książką. Tym razem będzie to opowieść o zbrodni i sprawiedliwości. Głównym bohaterem Czarnych skrzydeł czasu jest William Bellman, który w dzieciństwie przez przypadek zabił kruka. Wiele lat później, już jako dorosły mężczyzna, założył rodzinę i z sukcesem prowadził biznes. Jednak z czasem zawisły nad nim czarne chmury, a wszyscy, których kochał, zaczęli ginąć. Mężczyzna, aby uchronić przed śmiercią ukochaną córkę, zgodził się na makabryczny biznes, który zaproponował mu tajemniczy mężczyzna w czerni.

Karma – Gabriela Gargaś

Najnowsza książka Gabrieli Gargaś to opowieść o konsekwencjach, które może przynieść romans w pracy. W korporacyjnym świecie firmy Dreams Company skandale, nadużycia i romanse, które mają na celu awans, to normalka. Gdy pracę dostaje tam Gaja, Ryan ma się do niej zbliżyć. Między tą dwójką wybucha ogromna namiętność, choć oboje wiedzą, że związek tego typu może zniszczyć ich przyszłość. Mężczyzna jest przekonany, że to on panuje nad sytuacją, jednak jest całkowicie inaczej... Dokąd zaprowadzi ich ten romans, przekonacie się, sięgając po książkę Karma wydaną nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Niestosowne zachowanie – Vi Keeland

Królowa gorących romansów powraca z nową powieścią o tytule Niestosowne zachowanie. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Illuminatio. Tym razem Vi Keeland opowie nam o pewnej kobiecie, która została zwolniona z pracy za niestosowne zachowanie. Było nim nagranie prywatnego filmiku podczas wakacji na Arubie. Po dziewięciu latach zostaje ona wyrzucona z firmy za pośrednictwem listu. Oburzona dziewczyna pisze więc do samego prezesa spółki. Nie przewiduje jednak tego, że miliarder pomoże jej odzyskać pracę, ale będzie chciał czegoś w zamian. Bohaterka stanie przed poważnym dylematem. W końcu związek z samym prezesem były dopiero niestosowny...

Rodzina z domu obok – John Glatt

Wstrząsający reportaż Johna Glatta przedstawia historię rodziny Turpinów. Wszystko zaczęło się 14 stycznia 2018 roku, gdy siedemnastolatka zadzwoniła pod numer alarmowy i powiedziała, że wraz z rodzeństwem jest przetrzymywana i maltretowana. Okazało się, że dziewczyna nawet nie zna swojego adresu. Gdy policja namierzyła dom, okazało się, że znajduje się tam aż trzynaścioro dzieci w wieku od 2 do 29 lat. Były one przykuwane do łóżek, głodzone i maltretowane. Książka Rodzina z domu obok, któa ukaże się nakładem Wydawnictwa Filia, opowiada o iluzji, którą tworzyli Turpinowie. W końcu nikt ze znajomych ani nikt z sąsiadów nie powiedziałby, że w ich domu ma miejsce horror.

I będę cię kochać aż do śmierci – Anna Kasiuk

I będę cię kochać aż do śmierci to książka Anny Kasiuk, w której to autorka snuje opowieść o Ricie i Tomku, parze pełnej życia, która miała już dokładnie sprecyzowane plany na przyszłość, które jednak pokrzyżował im los. Tragiczne wydarzenia sprawiły, że wszystko się zmieniło, a Rita została kompletnie sama. Dziewczyna postanowiła wyjechać na Mazury, gdzie spotkała pewnego mężczyznę. Ten dość szybko zaproponował jej wspólne życie, a ona na to przystała. Razem z mężem Rita zaczęła prowadzić pensjonat i wychowywać życie. Zupełnie zatraciła swoje dawne pragnienia. Jednak przewrotny los znów miał zburzyć jej obraz szczęśliwego życia. W skutek tych zawirowań Rita będzie musiała zmierzyć się z losem, przeszłością i samą sobą. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Jaguar

Ciekawy koniec lutego

Bezlitosny książę – Faith Summers

Kolejny romans, który zadebiutuje w lutym to Bezlitosny książę autorstwa Faith Summers. Książka opowiada o bezlitosnym spadkobiercy mafijnego imperium. Massimo D'Agostino w życiu kieruje się tylko pragnieniem zemsty. Chce wziąć odwet na Riccardzie Balesterim, który doprowadził ród D'Agostino do upadku i był bezpośrednio zamieszany w śmierć matki Massimo. Główną bohaterką powieści jest Emelia Balesteri, która chciałaby wyrwać się z mafijnego świata. Tuż przed upragnionym wyjazdem w stronę wolności, jej ojciec podpisuje kontrakt, który ma uratować go od bankructwa. Balesteri zmuszony jest oddać swoją córkę D'Agostinowi. Ma ona zostać jego żoną. Kobieta najpierw się wzbrania, jednak im dłużej przebywa z Massimo, tym większe pożądanie zaczyna czuć. 

Wróg mojego wroga – Monika Skabara

Kolejny romans w dobytku Moniki Skabary to powieść Wróg mojego wroga. Najnowsza powieść znanej autorki to opowieść o zemście. Jednym z większych osiągnięć w życiu Kiry było wyrwanie się ze szponów toksycznego związku. Kobieta odeszła od swojego męża i teraz całą sobą angażuje się w swoją firmę. Wkrótce jednak przeszłość odezwie się do kobiety, a były mąż będzie próbować odebrać jej biznes. Ona jednak spróbuje nawiązać kontrakt z pewnym kontrahentem, który chciałby zemścić się na Markusie. Wspólna niechęć do byłego męża Kiry zbliżyła ich na tyle, że relacja wyszła daleko poza tę czysto zawodową. Jednak czy można zbudować szczęście na pragnieniu zemsty?

Demeter – Malwina Chojnacka

Malwina Chojnacka proponuje nam w lutym swoją nową powieść o tytule Demeter. Książka ukaże się nakładem Wydawnictwa Lira i będzie opowiadać o luksusowym mazurskim hotelu. Kryminał rozpocznie się od znalezienia zwłok na brzegu jeziora. Okaże się, że dziewczyna została zgwałcona. Niedługo później bez śladu zniknie kolejna osoba, a śledczy dojdą do wniosku, że łączy jest hotel Odonata. Wkrótce zatrudni się tam nowa dziewczyna, która jednak nie będzie tym, za kogo się podaje. Czy uda jej się poznać prawdę o hotelu i jego właścicielu?  

Więcej informacji o publikacjach, które ukażą się w najbliższych tygodniach, znajdziecie w naszym dziale „zapowiedzi książkowe". Która z propozycji wydaje się wam najciekawsza?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje