Powieść "Piękna katastrofa" zostanie zekranizowana!

Data: 2021-12-09 15:14:00 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Popularna książka Piękna katastrofa autorstwa Jamie McGuire zostanie zekranizowana przez twórców filmowego cyklu filmów After. W rolach głównych w filmie pojawić mają się Dylan Sprouse oraz Virginia Gardner.

Obrazek w treści

  • Roger Kimble wyreżyserować ma film na podstawie powieści Piękna katastrofa.
  • Premiera filmu zaplanowana została na przyszły rok.
  • Za realizację produkcji odpowiadać mają twórcy filmu After.

Wydana przed laty powieść Jamie McGuire zostanie zekranizowana przez twórców zajmujących się do tej pory adaptacjami twórczości Anny Todd. Za reżyserię oraz scenariusz odpowiadać ma Roger Kimble.

Będzie ekranizacja książki Piękna katastrofa

Jak poinformował dystrybutor Monolith Films, filmowcy odpowiedzialni dotąd za filmy z serii After opartej na młodzieżowych powieściach Anny Todd. Tym razem na dużym ekranie spodziewać możemy się adaptacji powieści Jamie McGuire – Piękna katastrofa.

W nowym filmie udział potwierdzili Dylan Sprouse oraz Virgina Gardner. Sprouse niedawno wystąpił w drugiej części After, gdzie wcielił się w postać Devora – chłopaka, który namieszał w życiu głównej bohaterki. I tym razem młody aktor zagra filmowego amanta, a towarzyszyć mu będzie Virginia Gardner, gwiazda serialu Marvela Runaways.

Może zainteresować cię także...

Roger Kimble, powiedziałby za reżyserię oraz scenariusz, na swoim koncie ma takie produkcje jak Ostrożnie z dziewczynami oraz Szkoła uwodzenia oraz niezwykle popularne seriale: Słodkie kłamstewka (na bazie powieści Sary Shepard) i W garniturach.
Data premiery filmu nie jest jeszcze dokładnie znana. Wstępnie produkcja zadebiutować ma w kinach w drugiej połowie 2022 roku.

Piękna katastrofa – o czym będzie nowy film dla młodych dorosłych?

Nowa produkcja opowiada o losach Abby Abernathy (w tej roli Virginia Gardner), która ucieka od rodziny, by zdobyć wykształcenie na odległym od domu uniwersytecie. Niezwykle pragnie osiągnąć życiowy sukces, dlatego też na uczelni jest prymuską, skupiającą się jedynie na nauce.

Kiedy Abby poznaje Travisa (Sprouse), wie, że nie wróży to niczego dobrego. Młody mężczyzna jest uczelnianym Casanovą, a na dodatek nocami bierze udział w nielegalnych walkach. Abby nie chce mieć z nim nic wspólnego, jednak Travis jest zaintrygowany cichą i skromną studentką.

Może zainteresować cię także...

Niebawem chłopak zakłada się z Abby. Jeśli przegra najbliższą swoją walkę, przez miesiąc nie będzie uprawiał seksu. Z kolei jeśli wygra w walce, Abby przez miesiąc będzie musiała mieszkać z nim w jednym pokoju.  Żadne z nich nie wie, do czego doprowadzi niewinna zabawa.

Popularna powieść Jamie McGuire dostępna także w Polsce

Powieść Jamie McGuire pierwszy raz na rynku ukazała się w 2011 roku w Stanach Zjednoczonych. Piękna katastrofa szybko okazała się wydawniczym sukcesem, a prawa do wydania tytułu sprzedano w 38 krajach na całym świecie.

Czytaj także: 355 – szpiegowski film akcji, w klimacie thrillera zmierza do kin

W Polsce tytuł ukazał się w 2014 roku nakładem Wydawnictwa Albatros, rok później – przy okazji premiery tomu drugiego, Chodzącej katastrofy – wydawca zdecydował się na wznowienie tytułu. Za przekład odpowiedzialna jest Agata Karolak. Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Piękna katastrofa
Jamie McGuire0
Okładka książki - Piękna katastrofa

Opowieść o trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby, dziewczyna z burzliwą przeszłością, pragnie stabilnej...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Niepokonane
A. Kameron
Niepokonane
Nata i czarownice
Anna Andrusyszyn
Nata i czarownice
Poznaj Mszę Świętą
Régis Denel
Poznaj Mszę Świętą
Pokaż wszystkie recenzje