"Pierwszy śnieg", czyli Harry Hole na ekranach 

Data: 2020-11-15 12:27:37 Autor: Piotr Piekarski

Już niebawem w telewizji zobaczyć będziemy mogli film Pierwszy śnieg. To adaptacja kultowej powieści Jo Nesbø o tym samym tytule. W roli głównej wystąpił Michael Fassbender.

Obrazek w treściFot. UIP

Pierwszy śnieg to świetnie przyjęta adaptacja znanego norweskiego kryminału będącego jednym z tomów cyklu o Harrym Hole. Już w listopadzie film ponownie zobaczyć będą mgli widzowie – tym razem na małych ekranach.

Pierwszy śnieg – opis 

O czym dokładnie jest film Pierwszy śnieg? Produkcja przedstawia losy Harry’ego Hole, norweskiego policjanta, który znany jest w całym kraju ze swoich zdolności śledczych. Jest jednym z najlepszych policjantów specjalizujących się w tropieniu seryjnych morderców.

Czytaj także: Kryminał "Syn" Jo Nesbo zostanie zekranizowany przez HBO 

Hole niebawem zaangażowany zostaje w sprawę tajemniczych zaginięć kobiet. Niebawem jedna z nich zostaje odnaleziona martwa. Chociaż niektórzy śledczy uważają, że sprawy nie są powiązane, Hole szybko przekonuje się, że w Norwegii pojawił się kolejny seryjny zabójca. Nie wie jednak, według jakiego klucza morderca dobiera swe ofiary.

Jednocześnie policjant cały czas zmaga się z własnymi problemami – nadużywaniem alkoholu i leków na receptę oraz konfliktami rodzinnymi.

Pierwszy śnieg – obsada

Kto wystąpił w filmie Pierwszy śnieg? W adaptacja powieści Nesbø w postać głównego bohatera – komisarza Hole – wcielił się ceniony Michael Fassbender.

Czytaj także: "Czuwaj"! Niebezpieczny biwak

U boku Fassbendera wystąpili Ronan Vibert, J.K. Simmons, Val Kilmer, David Dencik, Toby Jones, James D’Arcy oraz Michael Yates. 

Pierwszy śnieg – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Pierwszy śnieg? Produkcję zobaczyć będzie można w telewizji w niedzielę, 15 listopada o godz. 22:30 na antenie stacji TVN. 

Czytaj także: "Ludzie i bogowie": Tożsamość Onyksa zostanie ujawniona? Co wydarzy się w 10 i 11 odc Ludzie i bogowie?

Oprócz tego film zobaczyć można również w internecie – za pośrednictwem platform VOD oraz serwisu Netflix. 

Pierwszy śnieg – opinie

Film Pierwszy śnieg otrzymał sporo pozytywnych reakcji ze strony widzów. Film jest ciekawą próbą odtworzenia skandynawskiego kryminału w formie filmowej realizacji. Produkcja z całą pewnością spodoba się widzom, którzy lubią intrygujące i dobrze zrealizowane filmy sensacyjne i kryminalne. 

Pierwszy śnieg – książka

Film Pierwszy śnieg powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, która przed laty napisana została przez norweskiego pisarza, Jo Nesbø. Pierwszy śnieg jest siódmym tomem z kryminalnego cyklu, którego głównym bohaterem jest Harry Hole. Oprócz tego tytułu, dotychczas ukazały się także powieści: Człowiek-nietoperz, Karaluchy, Czerwone gardło, Trzeci klucz, Pentagram, Wybawiciel, Pancerne serce, Upiory, Policja, Pragnienie oraz Nóż

Książkę Pierwszy śnieg kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pierwszy śnieg
Jo Nesbo20
Okładka książki - Pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg to kolejna książka słynnego norweskiego autora Jo Nesbo, który tym razem zabiera nas do mroźniejszych klimatów, gdzie czeka...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje