"Pierwszy śnieg", czyli Harry Hole na ekranie 

Data: 2020-11-15 12:27:37 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Już niebawem w telewizji zobaczyć będziemy mogli film Pierwszy śnieg. To adaptacja kultowej powieści Jo Nesbø o tym samym tytule. W roli głównej wystąpił Michael Fassbender.

Pierwszy śnieg - kadr z filmu na podstawie książki Jo Nesbo. Fot. UIP

Pierwszy śnieg to świetnie przyjęta adaptacja znanego norweskiego kryminału będącego jednym z tomów cyklu o Harrym Hole. Już w listopadzie film ponownie zobaczyć będą mgli widzowie – tym razem na małych ekranach.

Pierwszy śnieg – opis 

O czym dokładnie jest film Pierwszy śnieg? Produkcja przedstawia losy Harry’ego Hole, norweskiego policjanta, który znany jest w całym kraju ze swoich zdolności śledczych. Jest jednym z najlepszych policjantów specjalizujących się w tropieniu seryjnych morderców.

Czytaj także: Kryminał "Syn" Jo Nesbo zostanie zekranizowany przez HBO 

Hole niebawem zaangażowany zostaje w sprawę tajemniczych zaginięć kobiet. Niebawem jedna z nich zostaje odnaleziona martwa. Chociaż niektórzy śledczy uważają, że sprawy nie są powiązane, Hole szybko przekonuje się, że w Norwegii pojawił się kolejny seryjny zabójca. Nie wie jednak, według jakiego klucza morderca dobiera swe ofiary.

Jednocześnie policjant cały czas zmaga się z własnymi problemami – nadużywaniem alkoholu i leków na receptę oraz konfliktami rodzinnymi.

Pierwszy śnieg – obsada

Kto wystąpił w filmie Pierwszy śnieg? W adaptacji powieści Nesbø w postać głównego bohatera – komisarza Hole – wcielił się ceniony Michael Fassbender.

Czytaj także: "Czuwaj"! Niebezpieczny biwak

U boku Fassbendera wystąpili Ronan Vibert, J.K. Simmons, Val Kilmer, David Dencik, Toby Jones, James D’Arcy oraz Michael Yates. 

Pierwszy śnieg – gdzie obejrzeć? 

Gdzie można zobaczyć film Pierwszy śnieg? Produkcję zobaczyć będzie można w telewizji we wtorek, 17 października 2023 o godzinie 22:10 na antenie stacji Polsat. Wcześniej film emitowany był między innymi w sobotę, 4 lutego 2023 o godz. 22:20 na antenie stacji TVN Fabuła, w poniedziałek, 6 lutego o 21:50 na tej samej antenie oraz w środę, 8 lutego 2023 roku o 20:00 na TVN 7. 

Oprócz tego film zobaczyć można również w internecie – za pośrednictwem platform VOD oraz serwisu Netflix. 

Pierwszy śnieg – opinie

Film Pierwszy śnieg otrzymał sporo pozytywnych opinii od widzów. Film jest ciekawą próbą odtworzenia skandynawskiego kryminału w formie filmowej realizacji. Produkcja z całą pewnością spodoba się widzom, którzy lubią intrygujące i dobrze zrealizowane filmy sensacyjne i kryminalne. 

Pierwszy śnieg – książka

Film Pierwszy śnieg powstał na podstawie powieści o tym samym tytule, która przed laty napisana została przez norweskiego pisarza, Jo Nesbø. Pierwszy śnieg jest siódmym tomem z kryminalnego cyklu, którego głównym bohaterem jest Harry Hole. Oprócz tego tytułu, dotychczas ukazały się także powieści: Człowiek-nietoperz, Karaluchy, Czerwone gardło, Trzeci klucz, Pentagram, Wybawiciel, Pancerne serce, Upiory, Policja, Pragnienie oraz Nóż

Książkę Pierwszy śnieg kupić można poniżej: 

Tagi: filmy w tv, adaptacja, Oslo, Norwegia, kryminał,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pierwszy śnieg
Jo Nesbo20
Okładka książki - Pierwszy śnieg

Pierwszy śnieg to kolejna książka słynnego norweskiego autora Jo Nesbo, który tym razem zabiera nas do mroźniejszych klimatów, gdzie czeka...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje