HBO potwierdza rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem „Rodu smoka”

Data: 2023-04-11 21:01:56 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

HBO potwierdziło, że właśnie rozpoczęły się prace nad produkcją nowego sezonu „Rodu smoka”. To kolejny sezon serialu inspirowanego powieściami George’a R.R. Martina, stanowiący prequel dla popularnej „Gry o tron”.

Obrazek w treści HBO potwierdza rozpoczęcie prac nad kolejnym sezonem „Rodu smoka” [jpg]fot. materiały prasowe HBO Max

Ród smoka to spin-off popularnej Gry o TronProdukcja szybko okazała się jednym z najpopularniejszych seriali platformy streamingowej HBO Max. Powstała ona na bazie powieści George'a R.R. Martina – Ogień i krewDziś potwierdzono, że rozpoczęły się prace nad drugim sezonem

Ród smoka 2 sezon – rozpoczęły się zdjęcia 

Rozpoczęły się zdjęcia do 2 sezonu Rodu smoka – poinformowało we wtorkowym komunikacie biuro prasowe HBO. Nowy serial inspirowany powieściami George'a R.R. Martina, po świetnym przyjęciu pierwszego sezonu, doczeka się kontynuacji. Z najnowszych informacji wynika, że prace rozpoczęły się w studiu Leavesden w Wielkiej Brytanii.

Jesteśmy zachwyceni możliwością pracy nie tylko z ekipą z poprzedniego sezonu serialu, ale także z nowymi utalentowanymi osobami, które pojawią się po obu stronach kamery

– komentuje Ryan Condal.

Condal przy serialu pracuje jednocześnie jako showrunner i producent wykonawczy. Filmowiec nie zdradza szczegółów produkcji, ale przyznaje, że na ekranach ponownie zobaczymy znanych już bohaterów.

Już niedługo Wasi ulubieni bohaterowie znów będą konspirować, maszerować ze swoimi armiami oraz ujeżdżać smoki

— czytamy w komunikacie.

Ród smoka 2 sezon – o czym będzie kontynuacja nowego serialu?

W kolejnym sezonie poznamy dalsze losy skłóconego rodu Targaryenów. W finale pierwszego sezonu mogliśmy zaobserwować śmierć syna Rhaenyry. Kobieta prawdopodobnie będzie szukać zemsty. Razem z bezwzględnym Daemonem będą chcieli pomścić Lucerysa.

Czeka nas najbardziej krawa wojna domowa jaka wydarzyła się w Westeros, zwana “Tańcem Smoków”. Zobaczymy również jak Aegon II i jego przyrodnia siostra Rhaenyra walczyli o tron po zmarłym ojcu.

Kolejny sezon serial na podstawie powieści George’a Martina 

Nowy serial oparty jest na powieści Ogień i krew, która bezpośrednio powiązana jest z cyklem Pieśń Lodu i Ognia. Akcja książki przedstawia czytelnikom znacznie bliżej losy rodziny Targaryenów. Poza tym, że nowy hit od HBO powstaje na podstawie powieści, w realizację serialu zaangażowany jest sam pisarz – George R.R. Martin. Popularny autor Gry o tron przy Rodzie smoka pracuje jako producent wykonawczy i współtwórca. Chociaż Martin zaangażowany jest w wiele różnych projektów telewizyjnych, to jednocześnie nie zamyka swojej furtki pisarskiej. Czytelnicy autora wprost nie mogą doczekać się zamknięcia opowieści znanej z Gry o tron – planowane od lat przez autora Wichry zimy nadal nie zostały ukończone, na dodatek wiadomo, że nie jest to jedyna książka, którą ma zamiar napisać autor.

Mimo że pisarz niewątpliwie wystawia na cierpliwość wielu swoich czytelników, to jego powieści nadal sprzedają się na pniu. Do sprzedaży trafiają także kolejne publikacje powiązane z serialami – do ostatnich z nich należy Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I.

Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I - książka

Książkę Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I kupić można w popularnych księgarniach internetowych poniżej:

Tagi: ród smoka, gra o tron,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I
George R.R. Martin 1
Okładka książki - Panowanie smoka. Ilustrowana historia dynastii Targaryenów Tom I

„Panowanie smoka” to najnowsza propozycja dla fanów twórczości George’a R.R. Martina oraz serialu „Gra o tron”. Tym razem...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje