„Ród Smoka” najpopularniejszym serialem na HBO Max

Data: 2022-08-29 11:13:15 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Przed tygodniem zadebiutował pierwszy odcinek serialu Ogień i Krew. Pierwszy spin-off Gry o Tron okazał się na tyle ogromnym sukcesem, że HBO już teraz zapowiedziało realizację kolejnego sezonu.

Obrazek w treści „Ród Smoka” najpopularniejszym serialem na HBO Max [jpg]

Ród smoka to serial, który bazuje na książce Ogień i krew autorstwa George'a R.R. Martina. Chociaż premiera pierwszego odcinka odbyła się zaledwie kilka dni temu, to jednak już teraz jest to najchętniej oglądana produkcja HBO Max. W pierwszym sezonie czeka na widzów aż dziewięć różnych rodzajów smoków, nie zabraknie też mnóstwa nowych bohaterów. Zawiłości między nimi w krótkiej zapowiedzi wyjaśnił sam George R.R. Martin.

Ród smoka najchętniej oglądaną premierą HBO Max?

Pierwszy epizod zadebiutował od razu w 21 krajach. Już w dzień premiery na stronie internetowej HBO Max odnotowano wyższy niż zwykle ruch. W Stanach Zjednoczonych Ród smoka przyciągnął przed ekrany aż 10 milionów widzów. To oznacza, że miał wyższą oglądalność, niż jakikolwiek odcinek Gry o tron!

Może Cię zainteresować także:

O produkcji zdążyła się wypowiedzieć także Agnieszka Niburska, PR Director i CE w HBO Max:

Ród smoka to zdecydowanie największa premiera w historii HBO Max w Polsce, bijąca wszystkie poprzednie rekordy nowych tytułów. Oglądalność pierwszego odcinka przekroczyła wszelkie nasze oczekiwania

 W produkcji śledzimy wydarzenia dziejące się 200 lat przed tymi przedstawionymi w Grze o Tron. Ród Targaryenów staje przed poważnym problemem. Po śmierci króla władzy domagają się dwie osoby. Mnóstwo spisków i nieczystych zagrywek koniec końców doprowadzi do największej wojny domowej w Westeros. Kto wyjdzie z tego cało?

Ród smoka – 2 odcinek serialu już w internecie

Premiery kolejnych odcinków serialu będą odbywać się co poniedziałek przez najbliższe 9 tygodni. Drugi epizod pojawił się na platformie HBO Max w poniedziałkowy poranek, 29 sierpnia. W telewizji Ród Smoka zobaczyć będzie można wieczorem. O godzinie 20:10 2 odcinek serialu wyemitowany zostanie na antenie HBO, a o godzinie 21 — na HBO 3.

Ród smoka

Czy zamierzasz oglądać serial „Ród Smoka” na podstawie prozy George'a R.R. Martina?

W drugim odcinku serialu zobaczyć można księżniczkę Rhaenyrę, która przybywa do swojego wujka na jednym ze smoków. Pragnie ona pokoju, dlatego stara się uprosić wuja, by ten zwrócił smocze jajo. Jednak walka jest nieunikniona — jeśli bowiem Daemon naprawdę pragnie zasiąść na Żelaznym Tronie, wcześniej musi zgładzić Rhaenyrę.

Ród smoka – nowy międzynarodowy fenomen

W sieci w zastraszającym tempie pojawiają się nowe recenzje serialu Ród Smoka. W większości są one miażdżąco pozytywne. Fani są usatysfakcjonowani pierwszym odcinkiem i ze zniecierpliwieniem czekają na kolejne. Tym razem w produkcji ma się pojawić znacznie mniej scen seksu niż w Grze o tron. Do tego skończono z przemocą seksualną wobec kobiet.

Dodatkowo George R.R. Martin zdradził ostatnio, że pracuje nad zakończeniem cyklu Pieśni Lodu i Ognia. Na ten moment wiemy, że Wichry Zimy będą różnić się od serialowego odpowiednika. W planach są też kolejne spin-offy związane z uniwersum Gry o tron. Najwięcej informacji mamy na temat serialu roboczo zatytułowanego Snow. Do nowej produkcji HBO ma powrócić Kit Harington.

Ród Smoka to ekranizacja cyklu Martina zatytułowanego Historia Targaryenów. Na razie w skład serii wchodzą tylko tomy, czyli Ogień i krew cz.1 oraz Ogień i krew cz.2. Największą popularność przyniosła pisarzowi jednak Pieśń lodu i ognia, na którą kolejno składają się: Gra o tronStarcie królówNawałnica mieczyUczta dla wron oraz Taniec ze smokami

Powieść Ogień i krew, na podstawie której powstał najnowszy serial HBO, kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz. 1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz. 1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje