Czy poznamy dalsze losy Jona Snowa? Informacje o kolejnym spin-offie „Gry o tron”

Data: 2022-06-21 14:32:29 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Julia Hantulik
udostępnij Tweet

Od premiery ostatniego sezonu popularnego serialu Gra o tron minęły już trzy lata. HBO ma jednak pomysł na kolejną produkcję umiejscowioną w tym uniwersum. Mowa o spin-offie, którego bohaterem byłby Jon Snow.

Obrazek w treści Czy poznamy dalsze losy Jona Snowa? Informacje o kolejnym spin-offie „Gry o tron” [jpg]
Fot. mat. prasowe HBO / kadr z programu Gra o tron - Bohaterowie

W ostatnim czasie w sieci pojawiły się pogłoski dotyczące kolejnego spin-offa Gry o tron. W sierpniu tego roku swoją premierę będzie mieć serial Ród smoka, czyli pierwsza produkcja osadzona w uniwersum. Teraz okazało się, że świat Gry o tron, może zostać rozszerzony o kolejnego spin-offa.

Gra o tron – powstanie kolejny spin-off! O czym będzie?

Fabuła spin-offa jest ściśle powiązana z zakończeniem popularnego serialu na podstawie prozy George R.R. Martin. Jeśli więc jeszcze nie zobaczyliście wszystkich sezonów Gry o tron – uważajcie na spojlery poniżej!

Czytaj także: HBO pracuje nad dwoma nowymi serialami animowanymi osadzonymi w uniwersum Gry o tron

Najnowszy pomysł na spin-off zakłada dokładniejsze poznanie losów rodu Targaryenów. Serial miałby przybliżyć fanom dawniejsze czasy w Westerosie, ale także fabuła wykraczałaby poza wydarzenia z ostatniego sezonu serialu. Najciekawsze jest jednak to, kto będzie głównym bohaterem serii.

Gra o tron – dalsze losy Jona Snowa kontynuowane w spin-offie?

Najnowsza produkcja osadzona w uniwersum Gry o tron miałaby skupiać się na znanym już bohaterze, którym jest Jon Snow. Warto w tym miejscu przypomnieć, że postać ta w finałowym sezonie serialu dowiedziała się, że jest związany z rodem Targaryenów.

Czytaj także: Koronawirus zmusił autora "Gry o tron" do pracy nad nową książką! 

Jon Snow jest właściwie Aegonem Targayenem. Ostatnia scena z udziałem bohatera przedstawiała jego przejście za mur, za którym znajduje się kraina Dzikich. Właśnie to wydarzenie stanowiłoby punkt wyjścia do produkcji spin-offa.

Czytaj także: „Wichry zimy" będą najdłuższą książką George'a R.R. Martina

Jeśli uda się uzyskać zgodę na stworzenie tego serialu ponownie w rolę Snowa, czy raczej już Aegona wcieli się Kit Harington. To także napawa widzów nadzieją, że w produkcji pojawią się także inne postacie znane z Gry o tron.

Gry o tron – uniwersum George'a Martina

Spin-off opowiadający o losach Jona Snowa byłby kolejnym serialem stworzonym w uniwersum Gry o tronW sierpniu 2022 roku na platformie HBO Max zadebiutuje serial Ród smoka. Akcja serialu rozgrywać ma się na trzysta lat przed wydarzeniami, które widzowie mogli zobaczyć w odcinkach oryginalnego serialu. W Rodzie smoka twórcy skupić mają się na konflikcie pomiędzy dwoma zgrupowaniami: Czarnymi i Zielonymi.  

Przypomnijmy, że wszystkie seriale, które powstają, swój rodowód mają w twórczości  George'a R. R. Martin. Wiadomo, że podpisał umowę łącznie na pięć seriali, które w ciągu najbliższych lat będą pojawiać się na platformie. Pierwsze sezony Gry o tron powstawały na podstawie dotychczas wydanych powieści z cyklu Pieśń Lodu i Ognia, na późniejszym etapie scenarzyści zdecydowali się realizować serial niezależnie od powieści. Zwłaszcza że — gdy filmowcy zakończyli prace nad ostatnim sezonem — autorowi wciąż nie udało się dokończyć ostatniego tomu powieści, czyli Wichrów Zimy.

Ostatnią wydaną książką z cyklu jest Taniec ze smokami, który w Polsce wydany został w postaci dwutomowej. Pierwszą część książki kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

Tagi: gra o tron,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Gra o tron
George R.R. Martin48
Okładka książki - Gra o tron

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Megamonstrum
David Walliams
Megamonstrum
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje