„Wichry zimy" będą najdłuższą książką George

Data: 2022-05-10 15:45:15 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

George R.R. Martin podzielił się z czytelnikami na swoim blogu kilkoma informacjami na temat książek, nad którymi pracuje, ale też na temat rozmaitych projektów, z którymi jest związany. Najwięcej dyskusji wywołała jednak informacja, że powieść Wichry zimy – kolejny tom cyklu Pieśń lodu i ognia – ma być najbardziej obszerną książką z całej serii.

Obrazek w treści „Wichry zimy" będą najdłuższą książką George [jpg]

Pisarz, któremu największą popularność przyniósł serial Gra o tron, oparty na jego cyklu Pieśń lodu i ognia, nie rozpieszcza swoich czytelników. Premiera Wichrów zimy była już wielokrotnie przekładana, a jej publikację wyprzedziła nawet premiera ósmego sezonu serialu Gra o tron, którego akcja wybiegła daleko poza książkowy pierwowzór.

Czytaj również: George R.R. Martin - cytaty

W czasie pandemii George R.R. Martin informował, że lockdown zmusił go do wytężonej pracy, co dało nadzieję na rychłą premierę powieści. Teraz pisarz podzielił się ze swymi fanami kolejnymi informacjami.

Wichry zimy najdłuższą częścią cyklu Pieśń lodu i ognia 

Nauczony doświadczeniem pisarz nie wyjawił jeszcze oficjalnej daty premiery swej najnowszej powieści. Zakomunikował za to fanom, że Wichry zimy to najbardziej obszerny tom cyklu Pieśń lodu i ognia:

"Wichry zimy" będą wielką książką. Wygląda na to, że będą bardziej obszerne niż „Taniec ze smokami" czy „Nawałnica mieczy", najdłuższe jak dotąd książki z serii. Zwykle wycinam i przycinam, gdy skończę pisać książkę, ale najpierw muszę skończyć.  

Informacja ta raczej nie będzie dla fanów wielkim zaskoczeniem. Martin pracuje nad Wichrami zimy od ponad dekady, musi mieć więc po temu dobry powód. Ponadto w powieści tej połączyć się znów mają losy wszystkich bohaterów, którzy we wcześniejszych książkach byli rozdzieleni – z pewnością doprowadzenie historii do tego punktu będzie wymagało od pisarza sporo pracy. 

Nowe seriale w świecie Gry o tron

Martin podzielił się także z czytelnikami teaserem serialu HBO Ród smoka na podstawie pierwszego tomu książki Ogień i krew. Wiemy, że serial przypadł mu do gustu. Czekamy również na premierę dwóch seriali animowanych, których akcja osadzona będzie w świecie Gry o tron oraz na premierę serialu na podstawie Piaseczników George'a R.R. Martina.   

Gra o tron - książki z serii

W skład cyklu Pieśń lodu i ognia, na podstawie którego powstał serial Gra o tron, wchodzą powieści Gra o tronStarcie królówNawałnica mieczyUczta dla wron, Taniec ze smokami. Powstał także spin off cyklu – Ogień i krew, na podstawie którego powstaje serial Ród smoka. Czekamy na premierę najnowszego tomu Pieśni lodu i ognia – powieści Wichry zimy

Druga część książki Taniec ze smokami dostępna jest w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: gra o tron,

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Taniec ze smokami. Część 2
George R.R. Martin12
Okładka książki - Taniec ze smokami. Część 2

Po wielkiej bitwie przyszłość Siedmiu Królestw wciąż wydaje się niepewna …Na wschodzie Daenerys Targaryen, ostatnia z rodu Targaryenów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje