„Ród Smoka” – już dziś premiera! Kim są bohaterowie prequela „Gry o Tron”?

Data: 2022-08-22 08:37:35 | Ten artykuł przeczytasz w 7 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już dziś premierę ma pierwszy odcinek serialu, na który czekali wszyscy fani Gry o Tron. Spin-off kultowej produkcji opowie o jednej z największych wojen domowych w Westeros. Z czym będzie musiał zmierzyć się ród Targaryenów?

Obrazek w treści „Ród Smoka” – już dziś premiera! Kim są bohaterowie prequela „Gry o Tron”? [jpg]

Ród smoka to produkcja bazująca na powieści Ogień i krew autorstwa George'a R.R. Martina. Już dziś – 21 sierpnia 2022 roku – na platformie HBO można obejrzeć premierowy odcinek serialu! Już teraz wiadomo, że w pierwszym sezonie serialu ma pojawić się aż dziewięć różnych rodzajów smoków! Co jeszcze trzeba wiedzieć na temat nadchodzącej produkcji?

Ród smoka – bohaterowie

Ród smoka to serial, który dzieje się dwieście lat przed wydarzeniami ukazanymi w Grze o Tron. Wpływowy ród Targaryenów od ponad stu lat rządzi siedmioma królestwami Westeros. Wszystko zmieni się po śmierci króla Viserysa. Rozpocznie się Taniec Smoków, czyli najkrwawsza wojna domowa, jaką pozna świat.

Król Viserys Targaryen

Viserys Targaryen ród smoka

To właśnie od niego wszystko się zaczęło. Viserys Targaryen został wybrany królem dzięki wygranej w głosowaniu lordów. Wnuk poprzedniego władcy. Wielbiony przez niemal cały swój lud. Uważano, że okres jego panowania był najlepszym czasem dla królestwa. Mimo braku męskiego potomka na następcę i dziedzica Żelaznego Tronu wybrał swoją córkę Rhaenyrę Targaryen

Rhaenyra Targaryen

Rhaenyra Targaryen ród smoka

Księżniczka, która od dzieciństwa żałowała, że nie urodziła się mężczyzną. Jej życie byłoby wtedy dużo prostsze. Rhaenyra Targaryen doskonale jeździ na smoku i jest mistrzynią walk. Przez brak męskiego potomka została mianowana dziedziczką żelaznego tronu. Decyzja jej ojca nie spotkała się z entuzjazmem u wszystkich mieszkańców królestwa. Kobieta miała więc zarówno oddanych zwolenników, jak i pragnących rozlewu krwi przeciwników. 

Daemon Targaryen

Daemon Targaryen ród smoka

Daemon Targaryen to porywczy i agresywny brat zmarłego króla Viserysa. Uważa, że mianowanie Rhaenyry dziedzicem żelaznego tronu było nonsensem, gdyż to właśnie jemu należy się władza. Aktor wcielający się w tę rolę – Matt Smithpowiedział, że odgrywany przez niego charakter nie jest czarno-biały. Chociaż wydaje się, że jest w nim sporo zła i żądzy zemsty, ma też swoje ludzkie, słabe strony. 

Rhaenys Targaryen oraz Lord Corlys Velaryon

Corlys Velaryon i Rhaenys Targaryen Ród Smoka

Rhaenys Targaryen to kuzynka Viserysa, która wiele lat temu została nazwana niedoszłą królową. Przez swoją płeć nawet nie była brana pod uwagę jako następczyni tronu. Wyszła za mąż za Corlysa Velaryona – najsłynniejszego żeglarza, oraz poszukiwacza przygód w całym Westeros. Aktualnie zajmuje on miejsce w królewskiej radzie, gdzie stara się realizować swoje własne cele polityczne

Alicent Hightower oraz Otto Hightower

Alicent Hightower ród smoka

Alicent to najbliższa przyjaciółka Rhaenyry i córka królewskiego namiestnika Otto. Dziewczyna wychowywała się w Czerwonej Twierdzy, co sprawiło, że poza powalającą urodą ma też niezwykłą przenikliwość. Jej ojciec Otto Hightower to wierny sługa zmarłego króla. Nienawidzi Daemona i uważa go za największe zagrożenie dla królestwa.

Ród smoka – pierwsze recenzje serialu

Chociaż pierwszy odcinek serialu dopiero co trafił na HBO Max, już teraz można spotkać w sieci pierwsze pozytywne recenzje fanów. Krytycy zaznaczają z kolei, że serial mogą oglądać nawet osoby niezaznajomione z poprzednim światem. Równocześnie wydaje się, że produkcja jest w stanie dorównać swojej poprzedniczce. Nie brakuje też pochwał na temat dobrze dobranej obsady. 

czytaj także:  Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 20 do 27 sierpnia 2022 roku

Showrunner Miguel Sapochnik zapowiedział, że w serialu będzie znacznie mniej scen seksu niż w poprzednim serialu opartego na twórczości George'a R.R. Martina i choć w produkcji dalej będzie sporo krwawych i brutalnych zdarzeń, to nie będą one związane z przemocą seksualną wobec kobiet. Wydaje się, że pierwszy odcinek dał nadzieję wielu fanom Gry o tron.

czytaj także:  Netflix udostępnił dodatkowy odcinek „Sandmana”! O czym opowiada 11 epizod?

Dodatkowo pierwszym recenzentem był sam George R.R. Martin. Pisarz jest zachwycony tym, jak wygląda nowy serial bazujący na jego twórczości. Mimo tego, że ponownie został wycięty ze swojej produkcji, to jednak przez wiele miesięcy współpracował z ekipą filmową, by dostarczyć fanom widowisko, jakiego oczekują. Ród smoka powstał na bazie cyklu zatytułowanego Historia Targaryenów, na którego składają się: Ogień i krew cz.1 oraz Ogień i krew cz.2. 

Powieść Ogień i krew, na podstawie której powstał najnowszy serial HBO, kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

Tagi: gra o tron, ród smoka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Czarcie Lustro
Magdalena Zimniak
Czarcie Lustro
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Największy błąd
Olek Zielonka
Największy błąd
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Pokaż wszystkie recenzje