Kiedy możemy się spodziewać 2 sezonu „Rodu Smoka”? Co z „Sukcesją”?

Data: 2023-02-28 08:17:34 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Kilka dni temu dyrektor generalny HBO i HBO Max opowiedział o dalszych planach platformy  Zdradził które produkcję wrócą, a które zostały zakończone. Wiemy też kiedy możemy się spodziewać drugiego sezonu Rodu smoka

Obrazek w treści  Kiedy możemy się spodziewać 2 sezonu „Rodu Smoka”? Co z „Sukcesją”? [jpg]fot. materiały prasowe / HBO Max

Ród smoka to prequel Gry o Tron. Serial szybko okazał się jedną z najpopularniejszych produkcji serwisu streamingowego. Powstał on na bazie książki Ogień i krew autorstwa George'a R.R. MartinaPlatforma szybko potwierdziła, że w planach jest kolejny sezon.

Ród smoka – kiedy premiera 2. sezonu?

Casey Bloys w rozmowie z Variety zdradził jakie plany ma HBO wobec niektórych produkcji. Fani Rodu smoka czekali na te wieści od emocjonującego finału. Dyrektor generalny potwierdził, że serial powróci dopiero w drugiej połowie 2024 roku. Wiadomo jednak, że zdjęcia do produkcji niedługo się rozpoczną! Bloys został zapytany o to, czy koncentruje się tylko na jednej serii związanej z uniwersum Gry o tron:

Moja filozofia jest taka, że ​​dobry scenariusz to priorytet numer jeden. Nie robię tego z chęci posiadania jednego czy dwóch seriali na rok. Chcę to zrobić w oparciu o scenariusze, dzięki którym jesteśmy podekscytowani.

Mężczyzna zaznacza również, że wyprodukowanie tak jakościowego show związanego z Grą o tron, będzie wymagało podobnego wysiłku jak przy Rodzie smoka. Nie jest to więc takie łatwe. Jakiś czas temu w planach było aż pięć innych seriali związanych ze światem stworzonym przez George'a R.R. Martina. Casey Bloys zaznacza jednak, że stworzenie produkcji, która trafi w sedno, wymaga czasu. Wspomniał również, że spin-off opowiadający o Johnie Snow nadal jest w fazie rozwoju.

Sukcesja i Watchmen bez kontynuacji

Casey Bloys zdradził również, jakie będą losy kilku innych flagowych produkcji HBO Max. Dyrektor generalny opowiedział, że na razie nie widzi w Sukcesji potencjału na kontynuację. Są jednak minimalne szanse na to, że może się to zmienić w przyszłości!

Zawsze powtarzam: „nigdy nie mów nigdy” [...] Nie wydaje mi się, żeby w Sukcesji było jeszcze coś, co można by opowiedzieć. [...] Ale jeśli [twórca Jesse Armstrong] powie że chce to zrobić, to pójdę w jego ślady. 

Podobna odpowiedź padła na pytanie o potencjalną kontynuację serialu Watchmen. Bloys mógłby go wznowić tylko z producentem wykonawczym – Damonem Lindelofem

Watchmen był w dużej mierze jego dziełem [Lindelofela]. Jeśli on uważa, że ​​nie ma historii, w którą chciałby włożyć swoje serce i duszę, to trudno mi myśleć, że warto byłoby to zrobić [...] Jeśli Damon kiedykolwiek zechce do tego wrócić, wie, że drzwi są otwarte.

W oczekiwaniu na nowy sezon Rodu smoka

Ród smoka to serial, który osiągnął ogromny sukces. Twórcy niemal od razu żartobliwie twierdzili, że nie chcieli przy nim popełnić tym samych błędów, co przy Grze o Tron. W 2023 roku na platformie streamingowej ukazał się zakulisowy dokument na temat tej produkcji HBO Max! Dodatkowo jeden z aktorów zdradził, że w drugim sezonie widzowie nie będą się nudzić!

Wszystko jednak zaczęło się od cyklu Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George'a R.R. Martina. Kilkanaście lat po premierze ukazał się pierwszy sezon serialu HBO. Bez wątpienia na zawsze zapisał się on w popkulturze. Pisarz do dziś stara się rozwijać swój świat. Obecnie pracuje nad powieścią Wichry Zimy, która będzie najdłuższą książką w jego pisarskim dorobku.

Polecamy zapoznać z pierwszą częścią powieści George'a R.R. Martina Ogień i krew. Książkę znajdziecie w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: ród smoka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz. 1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz. 1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron, kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje