Twórcy „Rodu Smoka” nie powtórzą błędów „Gry o tron”?

Data: 2022-08-12 14:14:32 Autor: mkoziel
udostępnij Tweet

Twórcy Rodu Smoka w wywiadzie nawiązują do pamiętnej wpadki z ósmego sezonu Gry o TronCzy tym razem na planie także pojawią się przypadkowe kubki ze Starbucksa?

Obrazek w treści

Chociaż Gra o tron zebrała na przestrzeni lat wielu oddanych fanów, to nawet oni nie byli zadowoleni z tego jak serial się zakończył w 2019 roku. W ósmym sezonie pojawiło się mnóstwo mniejszych i większych wpadek. Widzowie najlepiej zapamiętali stojący przypadkowo na stole kubek z popularnej kawiarni Starbucks. Stało się to bazą do wielu memów i dyskusji internetowych. Czy w spin-offie również będziemy mieli do czynienia z takimi wpadkami?

Ród smoka – żadnych kubków ze Starbucksa

Na początku przypomnijmy sobie jak wyglądała oryginalna wpadka, która szybko została usunięta w postprodukcji:

Tym razem twórcy zapowiadają, że takie coś nie będzie miało miejsca w nowej produkcji, czyli Rodzie Smoka. Do wszelkich pytań na ten temat udaje im się jednak podchodzić z humorem i dystansem. Ryan Condal został zapytany o tę kwestię podczas wywiadu z The Hollywood Reporter, gdzie odpowiedział tak:

Mieliśmy restrykcyjną politykę na planie - było polowanie na Starbucksy. Zwykle żartowaliśmy, że jeśli mielibyśmy mieć kubki ze Starbucksa, byłyby to puchary, aby przynajmniej pasowałyby do danej sceny.

Inne podejście postanowił przyjąć drugi showrunner serialu Miguel Sapochnik. Mężczyzna stwierdził żartobliwym tonem, że wszyscy musieli zostawiać swoje kubki gdzie popadnie, żeby było nad czym pracować i co usuwać w postprodukcji. Nagroda ma czekać na tych, którzy znajdą wszystko digitalowo pomalowane miejsca. Co to będzie? … Oczywiście, że kubek kawy!

czytaj także: „Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy” – nowa zapowiedź z udziałem twórców

Jak się więc wydaje, twórcy zdają sobie sprawę z błędów, jakie popełniono w Grze o tron. Wydaje się, że chcieliby, by nowa produkcja stała się odkupieniem i na nowo pozwoliła zgromadzić wokół siebie fanów.

Uniwersum Gry o tron – co wiadomo?

Każda informacja o Rodzie smoka wywołuje mniejszy lub większy szum medialny. Pierwszy oficjalny zwiastun wzbudził sporo emocji, co widać po komentarzach spod filmiku. Ogłoszono, że będzie on zawierał mniej scen seksu niż oryginalna Gra o Tron. Jedna z twórczyń wspomniała również o tym, że na ekranie nie pojawi się ani jedna scena przedstawiająca przemoc seksualną wobec kobiet

czytaj także: „Eternals” dostanie drugą część? Jeden z aktorów potwierdza

Autor książek – George R.R. Martin – bierze czynny udział w pracach nad produkcją, jako pierwszy zrecenzował zmontowany odcinek serialuMimo tego, że jego zdanie jest istotne dla twórców i producentów, to i tak został on ponownie wycięty ze swojego własnego serialu

Trwają też prace nad kolejnym spin-offem opowiadającym o tym, co działo się dalej z Johnem Snow. Roboczy tytuł produkcji to Snow. W roli głównej ponownie zobaczymy Kita Haringtona. Również inni aktorzy znani z oryginalnej Gry o Tron rozważają możliwość powrotu do swych ról.

Ród smoka – książki

Ród smoka to produkcja, która bazuje na cyklu książek autorstwa George'a R.R. Martin. Na rynku pojawiły się tylko dwa tomy serii Historia Targaryenów, a mianowicie: Ogień i krew. Część 1 oraz Ogień i krew. Część 2. To jednak wcześniejszy cykl pisarza przyniósł mu taką rozpoznawalność i sławę. Na Pieśń lodu i ognia składają się kolejno: Gra o tronStarcie królówNawałnica mieczyUczta dla wron oraz Taniec ze smokami

czytaj także: Premiery kinowe 2023 - 10 najważniejszych filmów

Aktualnie autor jest w trakcie pracy nad Wichrami Zimyczyli ostatnim tomem cyklu Pieśni lodu i ognia. We wpisie na blogu Martin poinformował, że coraz bardziej oddala się od serialowego zakończenia, a do głowy przychodzą mu inne pomysły. Póki co jeszcze nie wiadomo, kiedy książka ukaże się w księgarniach.

Powieść Ogień i krew dostępna jest natomiast do kupienia w popularnych księgarniach internetowych poniżej:

Tagi: gra o tron, ród smoka,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ogień i krew cz.1
George R.R. Martin0
Okładka książki - Ogień i krew cz.1

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron Kiedy Westeros rządziły smoki... Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów... Wiele...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Więcej niż zło
Ewelina Stefańska
Więcej niż zło
Dlaczego mnie zabiłaś?
Andrzej Marek Grabowski
Dlaczego mnie zabiłaś?
Znajda
Katarzyna Kielecka
Znajda
Noc sów. Opowieści z lasu
Jacek Karczewski
Noc sów. Opowieści z lasu
Las znikających gwiazd
Kristin Harmel
Las znikających gwiazd
Gorath. Uderz pierwszy
Janusz Stankiewicz
Gorath. Uderz pierwszy
Kacper
Gabriela Gargaś ;
Kacper
Pokaż wszystkie recenzje