"Kształt nocy" Tess Gerritsen – kiedy premiera w Polsce?

Data: 2019-08-07 14:26:49 Autor: pobarski

Na początku roku znana pisarka thrillerów Tess Gerritsen zapowiedziała wydanie kolejnej książki. Teraz wiemy już, kiedy będziemy mogli przeczytać ją w Polsce.

Tess GerritsenFot. Verlagsgruppe Random House (CC BY-SA 3.0.)

W lutym pisaliśmy o tym, że Tess Gerritsen zapowiedziała wydanie kolejnej książki. Chodzi o powieść, która w Stanach nosić będzie tytuł The Shape of Night. Wówczas nieznana była jeszcze dokładna data premiery, wiadomo było jednak, że za oceanem książka ukazać ma się 1 października bieżącego roku.

Czytaj także: Nowa książka Tess Gerritsen już w tym roku!

Jak udało nam się dowiedzieć, podobnie jak wiele innych książek Tess Gerritsen, tak i najnowsza powieść wydana zostanie w Polsce nakładem Wydawnictwa Albatros. Do tej pory Albatros opublikował m.in. powieści takie jak Chirurg, Grzesznik czy Dawca.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, w Polsce nowa książki poczytnej pisarki nazywać się będzie Kształt nocy. Za przekład tytułu odpowiedzialny zaś jest Jerzy Żebrowski.

Kiedy premiera? Wydawnictwo Albatros zaplanowało premierę polskiej edycji także jesienią tego roku, a konkretnie – już 16 października, czyli nieco ponad dwa tygodnie od momentu wydania w USA!

Najnowsza książka autorki, podobnie jak poprzednie, będzie trzymającym w napięciu thrillerem. Tess Gerritsen tym razem opowiada o losach kobiety, która przeprowadza się do nowego nadmorskiego domku. Jednak nie jest jej dane mieszkać w nim w spokoju – ma niepokojące wrażenie, że oprócz niej, w budynku jest ktoś jeszcze. Niebawem do kobiety dochodzą pogłoski, że przed laty był to dom należący do kapitana marynarki, który po śmierci zaczął w nim straszyć. Jak przystało na kobietę XXI wieku, nowa lokatorka postanawia nie dać się lokalnym legendom. Do czasu, gdy okaże się, że wszystkie poprzednie mieszkanki budynku już nie żyją. A ich śmierć nastąpiła właśnie w tym domu.

Tess Gerritsen z zawodu jest lekarką, jednak zamiast ze swych zdolności medycznych, znana jest głównie dzięki bestsellerowym powieściom. Pierwszy raz książkę wydała w 1987 roku, ale prawdziwy rozgłos uzyskała pod koniec lat 90., gdy na rynku ukazała się powieść Dawca, a następnie – ekranizacja jej książki. Obecnie jej książki publikowane są na całym świecie.

Czytaliście jakieś powieści Tess Gerritsen? A może skusicie się na jej najnowszą książkę?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kształt nocy
Tess Gerritsen1
Okładka książki - Kształt nocy

Przeprowadzając się do nowego domu, liczyła na spokój. Jednak tego się nie spodziewała. Do domku na jednym z wybrzeży Stanów Zjednoczonych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś
Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę
Winne
Jarosław Czechowicz
Winne
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Gruzowisko
Aleksandra Katarzyna Maludy;
Gruzowisko
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Raróg
Anna Sokalska
Raróg
Banialuki do zabawy i nauki
Agnieszka Frączek
Banialuki do zabawy i nauki
Pokaż wszystkie recenzje