"Kształt nocy" Tess Gerritsen – kiedy premiera w Polsce?

Data: 2019-08-07 14:26:49 Autor: pobarski

Na początku roku znana pisarka thrillerów Tess Gerritsen zapowiedziała wydanie kolejnej książki. Teraz wiemy już, kiedy będziemy mogli przeczytać ją w Polsce.

Tess GerritsenFot. Verlagsgruppe Random House (CC BY-SA 3.0.)

W lutym pisaliśmy o tym, że Tess Gerritsen zapowiedziała wydanie kolejnej książki. Chodzi o powieść, która w Stanach nosić będzie tytuł The Shape of Night. Wówczas nieznana była jeszcze dokładna data premiery, wiadomo było jednak, że za oceanem książka ukazać ma się 1 października bieżącego roku.

Czytaj także: Nowa książka Tess Gerritsen już w tym roku!

Jak udało nam się dowiedzieć, podobnie jak wiele innych książek Tess Gerritsen, tak i najnowsza powieść wydana zostanie w Polsce nakładem Wydawnictwa Albatros. Do tej pory Albatros opublikował m.in. powieści takie jak Chirurg, Grzesznik czy Dawca.

Zgodnie z naszymi przypuszczeniami, w Polsce nowa książki poczytnej pisarki nazywać się będzie Kształt nocy. Za przekład tytułu odpowiedzialny zaś jest Jerzy Żebrowski.

Kiedy premiera? Wydawnictwo Albatros zaplanowało premierę polskiej edycji także jesienią tego roku, a konkretnie – już 16 października, czyli nieco ponad dwa tygodnie od momentu wydania w USA!

Najnowsza książka autorki, podobnie jak poprzednie, będzie trzymającym w napięciu thrillerem. Tess Gerritsen tym razem opowiada o losach kobiety, która przeprowadza się do nowego nadmorskiego domku. Jednak nie jest jej dane mieszkać w nim w spokoju – ma niepokojące wrażenie, że oprócz niej, w budynku jest ktoś jeszcze. Niebawem do kobiety dochodzą pogłoski, że przed laty był to dom należący do kapitana marynarki, który po śmierci zaczął w nim straszyć. Jak przystało na kobietę XXI wieku, nowa lokatorka postanawia nie dać się lokalnym legendom. Do czasu, gdy okaże się, że wszystkie poprzednie mieszkanki budynku już nie żyją. A ich śmierć nastąpiła właśnie w tym domu.

Tess Gerritsen z zawodu jest lekarką, jednak zamiast ze swych zdolności medycznych, znana jest głównie dzięki bestsellerowym powieściom. Pierwszy raz książkę wydała w 1987 roku, ale prawdziwy rozgłos uzyskała pod koniec lat 90., gdy na rynku ukazała się powieść Dawca, a następnie – ekranizacja jej książki. Obecnie jej książki publikowane są na całym świecie.

Czytaliście jakieś powieści Tess Gerritsen? A może skusicie się na jej najnowszą książkę?

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Kształt nocy
0
Okładka książki - Kształt nocy

Przeprowadzając się do nowego domu, liczyła na spokój. Jednak tego się nie spodziewała. Do domku na jednym z wybrzeży Stanów Zjednoczonych...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Nigdy nie będziesz mną
Anna M. Brengos;
Nigdy nie będziesz mną
Orangeboy. Masz u nas dług
Patrice Lawrence
Orangeboy. Masz u nas dług
Mały manipulator
Bartosz Sztybor;
Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk
Harem
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Pokaż wszystkie recenzje