„W obronie syna” – ekranizacja powieści już niebawem

Data: 2020-01-20 14:09:51 Autor: pobarski

Już niebawem w sieci pojawi się serial „W obronie syna”. Będzie to nowa produkcja oryginalna zaoferowana w ramach usługi Apple TV+. O czym będzie i czy jest książka z nią związana?

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Apple

Już niebawem w sieci pojawi się kolejny serial, którego scenariusz powstał na podstawie powieści. Tym razem chodzi o W obronie syna – ciekawy kryminał z Chrisem Evansem w roli głównej. Co wiadomo o serialu?

W obronie syna – opis

O czym jest serial W obronie syna? Przedstawia losy Andy’ego Barbera, szanowanego prokuratora z długim stażem pracy, który od lat stoi na straży praworządności w swoim regionie. Barber i jego najbliżsi – żona i 14-letni syn Jacob – cieszą się popularnością w lokalnej społeczności, co wkrótce okazuje się dla nich przekleństwem.

Niebawem w spokojnym mieście dochodzi do brutalnej i zaskakującej zbrodni, ginie 14-letni kolega Jacoba ze szkoły. Prawnik stara się rozwiązać sprawę śmierci chłopca, niebawem jednak podejrzenia kierują się w niebezpieczne dla prokuratora tory… To bowiem właśnie jego syn zostaje oskarżony o zabójstwo swojego szkolnego przyjaciela.

W obronie syna – obsada

Kto wystąpi w produkcji W obronie syna? W serialu pojawi się znany i ceniony amerykański aktor Chris Evans. Zagra on głównego bohatera, prokuratora Andy’ego Barbera. Evans w wystąpił w produkcjach takich jak m.in.  Avengers: Koniec gry, Na noże, Kapitan Marvel, Avengers: Wojna bez granic, Spider-Man: Homecoming, Niania w Nowym Jorku oraz serialu Skin.

Czytaj także: Będzie 2 część filmu „After”! W obsadzie Dylan Sprouse

Oprócz popularnego aktora na ekranie w serialu zobaczymy także Michelle Dockery (m.in. Downton Abbey, Godless, Anna Karenina czy Dzieci Ireny Sendlerowej), która wcieli się w żonę prokuratora. Jacoba oskarżonego morderstwo zagra natomiast Jaeden Martell (m.in. To: Rozdział 2, Na noże, Mów mi Vincent).

W produkcji pojawią się także Cherry Jones, Pablo Schreiber, Betty Gabriel, Sakina Jaffrey, Paul Wesley, Jake Picking, Nathan Parsons, Leighton Meester, Kat Graham, Daniel Henshall, Matt Lanter, Poorna Jagannathan, William Xifaras.

W obronie syna – kiedy premiera?

Premierę serialowego thrillera zaplanowano dziś na połowę kwietnia. Według aktualnych informacji, pierwsze odcinki w sieci pojawić powinny się w okolicach 24 kwietnia 2020 roku.

Czytaj także: Zakończono prace nad 2 częścią "After"! Kiedy zobaczymy film?

Gdzie zobaczyć serial? Cały serial będzie dostępny na platformie streamingowej Apple TV+. To nowa usługa wprowadzona przez twórców smartfonów iPhone, która w swojej ofercie zawiera filmy i seriale, a zasada działania przypomina m.in. HBO GO czy Netflix.

W obronie syna – czy jest książka

Serial W obronie syna oparty jest na książce autorstwa Williama Landaya, która w Stanach Zjednoczonych po raz pierwszy ukazała się już w 2012 roku. W

W Polsce książka swoją premierę miała przed laty, a w tym roku, a dokładniej – 30 stycznia tytuł doczeka się wznowienia. Książka w przekładzie Daniela Zycha ukaże się nakładem Wydawnictwa Amber.

Książkę w dobrej cenie kupić można poniżej:

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
W obronie syna
William Landay3
Okładka książki - W obronie syna

Andy Barber, prokurator prokuratury w Massachusetts od ponad dwudziestu lat, jest szanowany w swojej społeczności, nieustępliwy na sali sądowej i szczęśliwy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo