Kochliwy Jaskier w „Wiedźminie”. Gejowska relacja bohatera to „nowocześniejsza interpretacja książek” Sapkowskiego

Data: 2023-06-12 12:02:26 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Mirosław Kalinowski
udostępnij Tweet

Za kilkanaście dni na Netfliksie będzie można zobaczyć najnowszy, 3 sezon Wiedźmina – serialu opartego na twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Nowy sezon to spore zmiany w życiu bohaterów, w tym kolejne romanse Jaskra. Relacja z mężczyzną, w którą uwikła się bohater, stanowić ma „nowocześniejszą interpretację książek” polskiego autora. 

Henry Cavill oraz Joey Batey w 3 sezonie serialu Wiedźmin od Netflixkadr z 3 sezonu serialu / fot. Susie Allnutt / Netflix

Najnowszy sezon produkcji z udziałem Henry’ego Cavilla w roli Geralda z Rivii na platformę Netflix trafi już 29 czerwca, tymczasem teraz do mediów trafiają kolejne wywiady z aktorami zaangażowanymi w prace nad 3 sezonem Wiedźmina. Jednym z najgorętszych tematów jest nowy romans, w który wikła się Jaskier. Wcielający się w bohatera Joey Batey tłumaczy, dlaczego taki wątek pojawi się w serialu. 

Wiedźmin 3 sezon: Jaskier nawiąże romans z księciem Radowidem 

O tym, z kim dokładnie zwiąże się bohater, dowiadujemy się za sprawą najnowszego wywiadu z Joeyem Bateyem, które przeprowadzili redaktorzy magazynu SFX. W najnowszym numerze dowiadujemy się, że w 3 serii serialu Wiedźmin zobaczymy księcia Radowida. Wcześniej bohater pojawiał się w grach wideo opartych na twórczości Sapkowskiego, a w serialu w księcia wciela się Hugh Skinner

Jak dowiadujemy się z artykułu SFX, Radowid nie będzie idealnym przykładem rycerskiej moralności, a wręcz przeciwnie – zobaczymy go jako „pijanego księcia–playboya z Redanii”. Radowid zaintryguje Jaskra, któremu trudno będzie odgadnąć, kim tak naprawdę jest książę. Poznanie się Jaskra i Radowida sprawić ma także, że bard zacznie zastanawiać się nad własnymi dotychczasowymi związkami i tym, czego pragnie. 

Wiedźmin 3 sezon – gejowska relacja Jaskra była zaplanowana od początku? 

Joey Batey zaznaczył także, że od samego początku zdawał sobie sprawę, że życie uczuciowe jego bohatera nie będzie oczywiste i sprowadzające się jedynie do beztroskich, niezobowiązujących relacji. 

Showrunnerka Lauren Schmidt Hissrich przyszła do mnie na długo przed tym, zanim jeszcze zobaczyliśmy niektóre scenariusze i powiedziała: „To jest kierunek, w którym chcielibyśmy, by podążał Jaskier”

— cytuje wypowiedź Bateya serwis Slash Film. 

Jednocześnie w rozmowie z SFX Batey miał podkreślić, że wprowadzenie wątku LGBT stanowi „bardziej nowoczesną interpretacją książek”, a jednocześnie szansę na to, by w serialu fantasy wprowadzić dobrze zrealizowaną postać nieheteronormatywną. 

Moim priorytetem było upewnienie się, że zostało to zrobione w delikatny, troskliwy sposób, który unika wszelkiego rodzaju stereotypów  

– podkreślał Batey. 

Aktor dodał także, że zgłosił do scenariusza kilka poprawek, by stworzyć ostateczną wersję nowego romantycznego wątku Jaskra. 

Wiedźmin – nowa adaptacja kultowych polskich książek

Realizowany przez Netflix serial inspirowany jest powieściami Andrzeja Sapkowskiego, które – tuż po premierze pierwszych odcinków produkcji – ponownie stały się ogromnymi bestsellerami nie tylko w Polsce, ale także za oceanem.

Widzowie serialu, którzy nie mieli okazji przeczytać powieści polskiego autora, przede wszystkim powinni sięgnąć po pięć powieści składających się na pierwotną sagę o Wiedźminie – książki Wiedźmin. Krew elfów, Wiedźmin. Czas pogardy, Wiedźmin. Chrzest ognia, Wiedźmin. Wieża Jaskółki i Wiedźmin. Pani Jeziora.

Krew elfów - książka

Pierwszy z tytułów w dobrej cenie kupić można w popularnych księgarniach internetowych poniżej: 

 

 

źródła: Slash Film, SFX Magazine
Tagi: wiedźmin,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Krew elfów

Konstruując przewrotne i wzruszające opowieści, zebrane w dwóch tomach - "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia", Sapkowski gromadził plejadę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje