„Wiedźmin” – do sieci wyciekły szczegółowe opisy poszczególnych odcinków. Będą sceny z książek!

Data: 2023-06-28 07:23:03 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Już za kilka dni na Netfliksa trafi pięć pierwszych odcinków trzeciego sezonu Wiedźmina. Tymczasem w sieci pojawił się szczegółowy opis każdego z epizodów. Fani książek mogą być dobrej myśli! 

Kadr z 3 sezonu serialu "Wiedźmin" - Geralt z Riviifot. materiały prasowe Netflix

Wiedźmin to niezwykle popularny serial Netfliksa, który opiera się na cyklu książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Fani zarówno po premierze pierwszegojak i drugiego sezonu byli rozczarowani tym, jak mocno produkcja odbiega od książek. Okazuje się, że teraz może się to zmienić! Na platformie już wkrótce ukaże się pięć premierowych odcinków trzeciego sezonu, które — według nowych doniesień — mają być tożsame z wydarzeniami w książkach Sapkowskiego.

Wiedźmin 3 sezon – opisy odcinków. O czym opowiadają poszczególne odcinki?

Internetowy serwis Redanian Intelligence udostępnił na swojej stronie szczegółowe opisy wszystkich pięciu pierwszych odcinków serialu. Głównymi bohaterami produkcji nadal są Geralt (Henry Cavill), Yennefer (Anya Chalotra), Ciri (Freya Allan) oraz Jaskier (Joey Batey). Co konkretnie wydarzy się w pierwszych odcinkach nowego sezonu?

Odcinek 1 – Shaerrawedd

Akcja pierwszego odcinka nowego sezonu Wiedźmina dzieje się rok od ostatnich wydarzeń. Relacje Geralta i Yennefer pozostają napięte, a kobieta musi zabiegać o swojego partnera. Jaskier tymczasem na redańskim dworze wplątał się w wiele politycznych intryg. To właśnie doprowadza do spotkana barda z księciem Radowidem. Na festiwalu Belleteyn dochodzi natomiast do pewnych zamieszek. Na końcu odcinka – w ruinach Shaerrawedd – dochodzi do starcia głównych bohaterów z Riencem, co mogliśmy zobaczyć w materiale promocyjnym Tudum Netflix. Ostatecznie Geralt prosi Yennefer o przejęcie opieki nad Ciri i sam udaje się na misję. 

Odcinek 2 – Unbound

Drugi odcinek pokazuje Geralta, który wyrusza na misję. Jej celem jest odnalezienia i eliminacja Rience’a. Wiedźmin prosi o pomoc Codringhera i Fenna. Yennefer i Ciri są natomiast w drodze do Aretuzy, kiedy spotykają pewnego królewskiego posłańca. Właśnie w tym epizodzie pojawia się również Keira Metz, czyli uwielbiana przez fanów czarodziejka. Jaskier natomiast dalej znajduje się na redańskim dworze, gdzie rozpoczyna swój romans z księciem Radowidem, któremu śpiewa piosenkę. 

Odcinek 3 – Reunion

Fabuła trzeciego odcinka stara się nawiązywać do oryginalnych książek. Nie jest to takie łatwe, zwłaszcza że drugi sezon odbiegł niezwykle mocno od powieści. W tym epizodzie pojawia się scena w łaźni w Gors Valen. Następnie Ciri udaje się na zwiedzanie miasta z Fabio Sachsem. Bohaterka zostaje też uratowana przed Dzikim Gonem, a to wszystko dzięki Geraltowi, który dopiero co powrócił z misji. 

Odcinek 4 – The Invitation

Czwarty odcinek daje początek wydarzeniom na Thanedd. Yennefer pracuje ciężko nad domknięciem pewnej sprawy z przeszłości. Geralt, Ciri i Jaskier wraz z Valdo Marx w tym samym czasie płyną na bal. Chociaż wydawałoby się, że będzie to miła przeprawa, to jednak ich łódź atakuje potwór morski. Po dotarciu na ląd bohaterowie spotykają się z Yennefer. W tym momencie twórcy znów zainspirowali się książkową sceną, podczas której dochodzi do porozumienia między Geraltem a Jennefer. Ciri i Jaskier komentują na bieżąco tę intymną rozmowę. 

Odcinek 5 – The Art of Illusion

Na piątym odcinku kończy się pierwsza część trzeciego sezonu. W tym epizodzie pojawi się mnóstwo rozmów, intryg i spisków często pochodzących z książek. Jest to zaledwie początek tragicznych wydarzeń na Thanedd. Yennefer i Geralt ponownie są parą. Sam odcinek ma być niezwykle zaskakujący, nie tylko fabularnie, ale również ze względu na sposób narracji i montażu. Prawdopodobnie zobaczymy różne perspektywy na to samo zdarzenie. 

Wiedźmin – książkowy cykl ponownie na ekranach.

Jak widać twórcy serialu o Wiedźminie starają się wrócić do korzeni i w najnowszym sezonie zawrzeć znacznie więcej scen z powieści Andrzeja Sapkowskiego niż dotychczas. Co ważne, sam pisarz niedawno wspomniał, że ma w planach kolejne historie związane z uniwersum wiedźmińskim. Czy będą one podstawą dla dalszych sezonów produkcji? Trudno stwierdzić, zwłaszcza że dalsze losy serialu nie są pewne: w trzecim sezonie produkcji po raz ostatni udział weźmie Henry Cavill, który wciela się w głównego bohatera. W czwartej transzy w roli Geralta zobaczymy Liama Hemswortha.

Ostatnie życzenie - książka

Przed premierą nowego sezonu serialu, warto przypomnieć sobie literacki pierwowzór przygód Geralta z Rivii. Jeśli chcielibyście zapoznać się z cyklem Sapkowskiego, to najlepiej swoją przygodę zacząć od zbioru opowiadań Ostatnie życzenie. Koniecznie jednak sprawdźcie, w jakiej kolejności przeczytać wszystkie książki z serii

Książkę Ostatnie życzenie można kupić w wielu księgarniach internetowych:

Tagi: wiedźmin, seriale netflix,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski3
Okładka książki - Ostatnie życzenie

Później mówiono, że człowiek ów nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej. Nie był stary, ale włosy miał zupełnie białe. Kiedy...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Jesteś jak kwiat
Beata Bartczak
Jesteś jak kwiat
Kolekcjoner
Daniel Silva
Kolekcjoner
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Forget Me Not
Julie Soto
Forget Me Not
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Róża Napoleona
Jacobine van den Hoek
Róża Napoleona
Pokaż wszystkie recenzje