Quantcast

Andrzej Sapkowski stworzy kolejne książki o Wiedźminie? Autor planuje kontynuacje

Data: 2023-02-03 09:32:17 Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Wiedźmin od początku wzbudzał sporo kontrowersji. Amerykańska produkcja znacznie odbiegała od literackiego pierwowzoru. Jakie zdanie ma na ten temat sam autor? 

Obrazek w treścifot. materiały prasowe Netflix

Wiedźmin to, mimo kontrowersji, nadal jeden z najpopularniejszych seriali Netflixa. W kwietniu zeszłego roku rozpoczęły się prace nad trzecim sezonem, w którym po raz ostatni zobaczymy dotychczasowego odtwórcę głównej roli Henry'ego Cavilla. Popularny aktor zrezygnował z udziału w serialu na rzecz ponownego wcielenia się w Supermana, choć niedawno ogłoszono, że nie powróci do tej roli, ze względu na decyzję twórców

Wiedźmin – co o serialu Netflixa myśli autor książkowego pierwowzoru?

Wydawało się, że Andrzej Sapkowski był zaangażowany w prace nad zarówno pierwszym, jak i drugim sezonem serialu Netflixa. Autor kilkukrotnie występował w wywiadach i grafikach promocyjnych. Ostatnio natomiast brał udział w Międzynarodowej Wystawie Książek w stolicy Tajwanu.W trakcie wydarzenia pisarz został zapytany o to, co sądzi na temat adaptacji Netflixa. Sporo osób liczyło na dłuższą wypowiedź, jednak Sapkowski powiedzieć miał tylko:

Widziałem lepsze, widziałem gorsze. 

Ta wypowiedź wydaje się pozbawiona entuzjazmu. Możliwe, że autor, tak jak i fani jego twórczości, nie jest do końca zadowolony z produkcji. Co ciekawe ostatnio na platformie streamingowej pojawił się prequel Wiedźmina, czyli Rodowód Krwi. Serial szybko został nazwany najgorszą produkcją Netflixa i prawdopodobnie nie doczeka się kontynuacji

Wiedźmin – będą nowe książki? Sapkowski odpowiada

Na Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej Andrzej Sapkowski w głównej mierze wypowiadał się na temat książek i roli lektury. Opowiadał o spotkaniach autorskich i nowych czytelnikach, którzy na nie przychodzą. Największe zainteresowanie wzbudziła jednak odpowiedź na pytanie zadane przez Katarzynę Krzykowską z PAP na temat tego, czy ma w planach napisać kolejne książki z uniwersum. Autor odpowiedział jedynie:

W planach są

Nie od dziś wiadomo, że powieści Andrzeja Sapkowskiego na dobre wpisały się w polską popkulturę i zebrały spore grono wiernych fanów. Już w 2002 roku zostały one zekranizowane przez polskich twórców, a sam często nazywanie jest jednym z najlepiej zarabiających polskich pisarzy. Zapytany przez PAP o to, czy popularność literatury fantasy kiedyś się skończy, Sapkowski odparł:

Uważam się za zawodowca w tej branży, wiem o niej na dobrą sprawę, wszystko, a i tak łapię się na tym, że nie nadążam. Co i rusz startuje ktoś nowy, którego nie znam, albo znam tylko nazwisko. Muszę się wtedy opierać na opiniach z drugiej ręki, bo przeczytać tego wszystkiego, nie sposób.

Pierwszą książką, która zapoczątkowała opowieść o świecie Wiedźmina, był zbiór opowiadań Ostatnie życzenie. To właśnie od niego najlepiej zacząć lekturę całej serii. Więcej wskazówek na temat kolejności, w jakiej można czytać cykl, znajdziecie w naszym artykule.

Książkę Ostatnie życzenie można kupić w popularnych księgarniach poniżej:

 

Źródło: pap.pl

Tagi: wiedźmin,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski1
Okładka książki - Krew elfów

Andrzej Sapkowski, arcymistrz światowej fantasy, zaprasza do swojego Neverlandu i przedstawia uwielbianą przez czytelników i wychwalaną przez krytykę...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje