Cisza białego miasta

Tom 1 cyklu Trylogia białego miasta

Uwaga! „Cisza białego miasta” to doskonały kryminał, który wciąga tak, że ciężko się oderwać i trzyma w napięciu od początku do końca!

Lada dzień w hiszpańskiej Vitorii na przepustkę ma wyjść Tasio Ortiz de Zárate, uwielbiany celebryta przed dwudziestoma laty skazany za serię morderstw. W tym samym czasie w Starej Katedrze w Vitorii znalezione zostają zwłoki pary dwudziestolatków. Zabójstwa te zdają się kontynuować serię sprzed dwudziestu lat. Śledztwo w tej sprawie prowadzi specjalizujący się w profilowaniu kryminalnym policjant Unai López de Ayala, który szybko odkrywa powiązania ze skazanym Tasiem i jego bratem bliźniakiem, policjantem Ignaciem. Od tej pory śledczy musi nie tylko zapobiec kolejnym zabójstwom, ale i rozwikłać tajemnice skrywające się w przeszłości rodziny Ortiz de Zárate.

Ta książka jest przykładem powieści, na którą apetyt rośnie w miarę czytania. Już od samego początku autorka przenosi czytelnika do klimatycznej Vitorii z jej zabytkami i charakterystycznymi miejscami. Dodatkowo mamy tutaj zgrabnie wplecione wstawki o baskijskiej kulturze, co w połączeniu z opisami sprawiło, iż miałam wrażenie, jakbym naprawdę się tam znalazła i towarzyszyła bohaterowi w jego poczynaniach.

Pytania rodziły się w mojej głowie już od pierwszych stron. Kto jest tym złym, a kto tym dobrym? Co ukrywają bohaterowie? Jaki schemat odzwierciedlają kolejne podwójne zabójstwa? I przede wszystkim kto jest mordercą, skoro Tasio siedzi w więzieniu? Ależ ta książka trzyma w napięciu! Kiedy pojawiał się kolejny trop i już zdawało się, że wszystko potoczy się gładko, autorka zadawała mocny cios, sprawiający, że mi aż opadała szczęka. Tropy prowadziły od jednej postaci do innej i choć po jednym szczególnym rozdziale retrospekcyjnym domyśliłam się, kto będzie mordercą i tego się trzymałam, aż do ostatnich rozdziałów nie miałam 100% pewności.

Smaczku dodawały szczególne relacje, jakie połączyły głównego bohatera z podkomisarz Albą, którą od początku owiewała mgiełka tajemnicy. W ogóle bohaterowie są tu skonstruowani bardzo zmyślnie, niemal każdą z postaci można polubić. Książka trzyma w napięciu, w miarę lektury wszystko układa się w logiczną całość i zostaje dopięte na ostatni guzik dzięki epickiemu zakończeniu.

Informacje dodatkowe o Cisza białego miasta :

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2019-02-27
ISBN: 978-83-287-1142-6
Tytuł oryginału: El silencio de la ciudad blanca
Język oryginału: Hiszpański
Tłumaczenie: Joanna Ostrowska
Dodał/a opinię: Ashka

Zobacz opinie o książce Cisza białego miasta

Kup książkę Cisza białego miasta

Akwitania
Eva Garcia Saenz de Urturi0
Okładka ksiązki - Akwitania

Nowy wciągająca książka autorki trylogii białego miasta: "Cisza białego miasta", "Rytuały wody", "Władcy czasu". Zemsty, kazirodcze związki i bitwy...

Cisza białego miasta
Eva Garcia Saenz de Urturi0
Okładka ksiązki - Cisza białego miasta

Pierwsza część fenomenalnej TRYLOGII BIAŁEGO MIASTA, pełnej mrocznych rodzinnych tajemnic, baskijskiej kultury i tradycji Mieszkańcami hiszpańskiej...