Cudowna Dolina Muminków

Czy jest tu ktoś, kto nie kocha Muminków? 🥰 Bohaterowie słynnej wieczorynki na stałe rozgościły się w wydawnictwie Znak Emotikon.

Na serię o sympatycznych, przypominających hipopotamy stworkach składają się:
👉„Przygody w Dolinie Muminków”.
👉„Więcej przygód w Dolinie Muminków”.
👉 „Powrót do Doliny Muminków".

W listopadzie 2022 ukazała się "Cudowna Dolina Muminków". To barwny zbiór ośmiu opowiadań o przygodach Muminków i ich przyjaciół. ☺️

Wszystko zaczyna się od tego, że... Muminki wracają do domu. 🏡 W końcu wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. 😉 Niestety, w muminkowych "czterech kątach" rozgościły się Hatifnaty, białe przypominające trochę dżdżownice stworki. 😱 Jak się ich pozbyć? To nie jedyny problem Muminków. Jak przekonać Ryjka, że wcale nie jest Mędrcem? Czy test na tatę Małej Mi to na pewno dobry pomysł? Czy warto ukrywać złodzieja? 🤔Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w "Cudownej Dolinie Muminków". ☺️

Historie są krótkie i wciągające. Dlatego dzieci nie mają kłopotów z utrzymaniem uwagi na czytanej opowieści. 👌 Pomagają w tym także barwne ilustracje, które są zaczerpnięte z serialu "Dolina Muminków".

Co jest najlepsze w tej książce? 👍 To, że każda opowieść zawiera morał lub dobrze znaną (przynajmniej przez dorosłych) prawdę życiową. Mali czytelnicy nauczą się m.in., że kłamstwo nie popłaca. Zwrócą też uwagę na to, że rodzina i przyjaciele są najważniejsi. 👨‍👩‍👧‍👧 Muminki doskonale uczą dzieci wrażliwości, otwartości, tolerancji, a przede wszystkim tego, jak dbać o przyjaźń. 😊

Muminki zabierają czytelników w podróż. 🌍 Tych starszych - w podróż wspomnień. Tych młodszych - w podróż do swojego świata, pełnego przygód. Jeśli kochacie te małe, szare stworki - koniecznie sięgnijcie po tę książkę. 📖

Informacje dodatkowe o Cudowna Dolina Muminków:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-11-23
Dodał/a opinię: kulturadladzieci

Tagi: Dzieci od ok. 3 lat

Zobacz opinie o książce Cudowna Dolina Muminków

Kup książkę Cudowna Dolina Muminków

Przygody w Dolinie Muminków
Amanda Li0
Okładka ksiązki - Przygody w Dolinie Muminków

,,Na mój ogon!", wykrzyknął Muminek. ,,Przecież to smok!" Oto zbiór barwnych opowieści o niezwykłych przygodach Muminka i jego przyjaciół...

Zaczarowana Dolina Muminków
Amanda Li0
Okładka ksiązki - Zaczarowana Dolina Muminków

,,Może Dolina Muminków nie powstała dzięki czarom, ale to z pewnością najbardziej magiczne miejsce ze wszystkich". Poznajcie Dolinę Muminków dzięki zaczarowanym...